Keresés

Részletes keresés

kavkaz Creative Commons License 2003.11.25 0 0 918
Végül is, csak az elôször bukott meg forradalmi úton egy rendszerváltó elit és kerültek hatalomra addig a széleken dekázó radikálisok...

Lehet, hogy a rendszerváltások elmaradt forradalmait az elkurvult és egyébiránt aljas meg korrupt rendszereket gründoló rendszerváltókon fogja leverni a káeurópai nép? (bármit is jelentsen az, hogy: nép)

Az oroszok meg csak műbalhét csinálnak olyankor, amikor a csecsenekért orrolnak. E miatt a grúzok se izgultak túlzottan. Valójában oroszországnak, az orosz elitnek és az orosz hadseregnek létszükséglet a csecsen háború. Egyébként a csecseneknek is. Szal kezd csecsenföld színház jelleget ölteni.

Előzmény: corporal (914)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.23 0 0 917
kómmmmmmersz!!!!!!!!!!!!!!!!
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.23 0 0 915
Sevarnadze a csecsen-barát egyébként, ő csalt a választásokon is, szal remélem, hogy neki seggbegeci lesz, a balhésok meg majd tisztogatnak.
(máshoz úgyse értenek.)
Grúzia megérett a halálra.Faszkalapács mindegyiknek!
Előzmény: corporal (914)
nemedi l Creative Commons License 2003.11.22 0 0 913
Ennyi tellett tőlem politikai ügyben, koncentráljunk arra pl. amit a szakmáról mondtam. Vannak ilyen műhelyek, ha nem mi kellene hozzá?
Előzmény: corporal (912)
nemedi l Creative Commons License 2003.11.21 0 0 911
Én úgy látom ebben mi is vétkesek vagyunk. Ugyanis bevesszük azokat a játékokat (a cirkuszt a népnek), amit játszanak. Ha viszont mindenkit kibuktatnánk (párthovatartozástól függetlenül), aki hülye, vagy korrupt, akkor egy idő után vigyáznának (ők vagy mások), hogy ne ilyenek legyenek (az előtérben).
A választási rendszerünk sem tökéletes (lásd listás töredék szavazatok, amelyet még ők sem értenek teljesen...

Persze a szakma is előállhatna megoldásokkal (szakmai műhelyek alakulhatnának, pár értelmes ember sok jó megoldást elő tudna állítani. Ezekhez pénz sem sok kellene...),

Előzmény: unguided (908)
kavkaz Creative Commons License 2003.11.21 0 0 909
Sose add fel a reményt! -POW:)))

Amúgy van egy könyv. Levelek Kádárhoz, a szerzôt most nem tudom. Ott igen sok levélíró úgy hiszi, hogy János bácsi jóravaló vezetô, csak a környezetében lévô gonosz elvtársak eltitkolják elôlle a problémákat. Pedig ha tudná szétcsapna köztük és kolbászkeritést fonna. Szal, nem ma keletkezett ez az irreális reménykedés.

1. Kösse fel magát, stb...
2. Minimum semmit, maximum még ennyit se.
3. A jó b***s semmiért.

Előzmény: unguided (908)
unguided Creative Commons License 2003.11.21 0 0 908
Ne haragudjatok, de az elmúlt egy(?) évtized után Ti még várjátok azt a politikust, aki feláll és értelmeset, igazat mond?
Ha az elitnek lenne a legkisebb érdekeltsége is a hadsereg fejlesztésében, nem gondoljátok, hogy akkor (már csak a nagy számok törvénye alapján is) egyszer-kétszer született volna valami életképes (értelmes, hosszútávú, stb.) program?
Ugyanazt a naivitást látom ezen a téren is, mint pl. a fegyvertartás topic-ban. Rengetegen hiszik azt, hogy a hatalmon levők értünk dolgoznak, csak valahogy mind balfékek, szakmai nullák.
Hát nem. Akik odáig felkapaszkodtak, azok nem hülyék. Egyszerűen (és éppen ezért) csak a saját hatalmukkal törődnek. Az önvédelmi fegyverrel rendelkező állampolgár ugyanolyan fenyegetés rájuk nézve ('56), mint egy hazaszerető, ütőképes honvédség, vagy a törvény előtti egyenlőség, vagy hatékony rendőrség.
Bármit, ami rákényszeríthetné őket a közjó szolgálatára (az önzéssel szemben), azt ők megsemmisítik (honvédség,rendőrség), tönkreteszik, kiürítik.
Mégis milyen eredményt vártok ettől az 'elittől'? Szerintetek mire képesek 'értünk'?
Mire számítotok, mi jót fognak tenni a hazáért? Minimum és maximum?
És mikor? Volt rá idejük eddig is. Eddig miért nem változtak meg? Ezután miért tennék?

Ezeket most nagyon komolyan kérdeztem. Várom a válaszokat.

kavkaz Creative Commons License 2003.11.21 0 0 907
Ilyenrôl nem tudok. Csak annyit tudok a Lecrecrôl, hogy asszem az EAE vett olyan áron, mintha leót vettek volna, mert a francia állam bácsi kipótolta a kedvezô árajánlatot a gyártónál.

Amúgy jóval drágább, bár lehet, hogy jobb mint az M-1 széria...

Előzmény: Tiger205 (906)
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.21 0 0 906
Hello!

Tényleg felajánlották a franciák a Leclerc-eket a német minta (minimális áron bérelni) el avalpján Nekünk is?
Ki tud erről bővebben?

üdv:
TGR

Sumo Creative Commons License 2003.11.21 0 0 905
mi lenne, ha a hozzaszolas erdemi reszevel foglalkoznal? csak mellesleg: ugyanezt csinalta a vizfeju is.
Előzmény: HUNTERKILLER (904)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.21 0 0 904
"de azert imho neki az volt a dolga, hogy kotozkodjon"-a lófaszt ,neki az a dolga hogy reális jobb alternatívát mutasson mint fecó.De neeem, simi ugyanakkora pancser.
Előzmény: Sumo (903)
Sumo Creative Commons License 2003.11.21 0 0 903
tudom, hogy itt az az elfogadott allaspont, hogy simicsko is pontosan ugyanakkora allat, mint a vizfeju:), de azert imho neki az volt a dolga, hogy kotozkodjon.

ha egy orszagnak az a vedelmi koncepcioja, hogy 'nincs penz, ezert szelnek eresztunk mindenkit, beolvasztunk mindent [idezet feriketol: "en szemely szerint kohoban akarom latni oket"], es majd ha mar nincs semmi, es beleferunk a koltsegvetesbe, akkor evente 70-100 harcteri radioval elkezdunk fejleszteni', akkor ott nagyon nagy gaz van, es nem eleg csak ervekkel es kulturalt vitaval megprobalni ezen valtoztatni.

Előzmény: HUNTERKILLER (901)
kavkaz Creative Commons License 2003.11.21 0 0 902
Se az F. pártnak se S-nek nem volt soha programja erre, igaz másra se nagyon. Lényegében S. csak annyit mondott és ismétel azóta is, hogy: nemzetôrség. Hogy mit ért ez alatt, vagy ért e egyáltalán valamit azt nem tudni.
Előzmény: HUNTERKILLER (901)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.21 0 0 901
Láttam ,szörnyű volt!
Nem tudtam eldönteni a kettő közül melyik a nagyob balfasz!
A kékinges azért volt esélyes mert baromságokat beszélt.
Simi meg azért mert csak kötözködött ,de értelmesen hozzászólni azt nem tudott.
Előzmény: Sumo (900)
Sumo Creative Commons License 2003.11.21 0 0 900
hogy egy kis on is legyen:
latta valaki [rajtam kivul, aki csak a veget, es meg igy is kozben a felesegemre kellett figyelni] a tegnapi simicsko-juhasz vitanak az m1-en? valamikor kilenc korul/utan kezdodhetett.

persze a hallgatoi kerdeseket mar nem adtak be, nehogy veletlenul az orszag nyilvanossaga elott kerulhessen kenyelmetlen[ebb] helyzetbe a nagyfeju...

unguided Creative Commons License 2003.11.21 0 0 898
B-52-esek parkolnak benne. Az elég nagy? :)
Előzmény: corporal (896)
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.21 0 0 897
Corporal, Unguided,

he eldöntöttétek a box-küzdelemtek időpontját, első sorba kérek jegyet!
:o))
üdv:
TGR

Azért ...szeretem ezt a csettelést!

Előzmény: corporal (896)
unguided Creative Commons License 2003.11.20 0 0 895
corporal
"mind telement "egyszer láttam szimulátort, isten vagyok" típusú tizenhat éves kisfaszokkal. "

Én kétszer láttam. Akkor Istencsászár vagyok ? :))

Előzmény: corporal (891)
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.20 0 0 893
Szia Corporal!
azért megpróbáltam a pilótás fórum alatt, nézz oda, talán érdekes amit leírtam...
Előzmény: corporal (891)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.20 0 0 892
erre van egy ősi japán mondás: aki homokos, az buzi is!
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.19 0 0 890
Hello!

És Pápa, Taszár, Győr...

utóbbi repteret az Audi gyár anyagi támogatásával újították európai szintűre - oda jönnek az SOS szálításai.
Szeritem ez jó és követendő példa, szülség esetén lehet harci reptér.

Amúgy közeljövőben szeretnék nyitni már végre egy "modern harci-repülős" topicot,mert úgy látom nincs konkréten ilyen. remélem a repülés kedvelői látogatni fogják és beírnak majd...

üdv:
TGR

Előzmény: belic (884)
Hamburger Creative Commons License 2003.11.19 0 0 889
"http://www.rti-europe.com/news1-gr.htm"

A fenti adatok alapján az USA, GB és I hadserege is kapni fog az XM-777-esekből. Az első szállítmányokat az amerikai tengerészgyalogosok fogják kapni.

Üdv: Hamburger

Előzmény: Hamburger (888)
Hamburger Creative Commons License 2003.11.19 0 0 888
Szia Kiskorú!

Az ultrakönnyű 155-ösöket nem csak az amik, de az angolok is rendszerbe akarják állítani.

A jelenlegi légi szállítási kapacitásunk szerintem semmire sem elég, max SAR-nak és béke-körülmények közötti kisebb szállításokra. Ez lenne még egy olyan terület, amit komolyan kéne venni, beleértve a harci helikopterek képességeinek növelését is. A meglévő légi szállítási kapacitásunkat sem akarjuk fenntartani.

A 105-ösöket és a hozzávaló vontatóeszközöket most mivel szállítanád? A légiszállítású alakulatoknál kivételesen létjogosult az aknavető, de mivel a Vasziljokot még egy UAZ is képes elhúzni, ezért inkább azt rendszeresíteném, ha már maximalista akarok lenni. Az már más téma, hogy a maradék Minyóval még ez is nehezen kivitelezhető!

Üdv: Hamburger

Előzmény: kiskorúbézoltán (883)
Hamburger Creative Commons License 2003.11.19 0 0 887
Tiger!

Ez nem rajtam múlna!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Tiger205 (880)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.19 0 0 885
Megkaptam ezt a honvédségi lófaszt, ezt legyélteisszerződéses tájékoztatót. Van mellékelve egy ajándék cédé. Ami azon van...
Beszartam a röhögéstől.
belic Creative Commons License 2003.11.18 0 0 884
Hello!

Azert a legierorol se feledkezzunk meg teljesen. Szerintem (bizva a NATO tamogatasban) nagyon sok kettos feladatu repter kellene (Tokol, Debrecen, Sarmellek, Kunmadaras, Kiskunlachaza, Szentkiralyszabadja, ...), ezek fentartasa bekeidoben ingyen lenne (a civilek fizetnek, akik hasznaljak), haboru eseten a tartalekosok "megszallnak" oket (orseg, tuzoltosag, alapszintu muszakiak), es maris johetne az erosites, legalabb lenne hova leszallnia. Tudom, hogy az APV Rt. altal lerabolt repterekre rengeteget kellene kolteni, hogy tokelestesek legyenek (fenytechnika, automata leszallitorendszer, ...), de nem ez lenne a cel, hanem az, hogy megfeleloek legyenek: legyen egy jo nagy beton leszallni, gurulout felreallni, nehany parkolo auto vilagito reflektora :-) is mutathatja a leszalloiranyt, ha fontos.

Bel

kiskorúbézoltán Creative Commons License 2003.11.18 0 0 883
T. Hamburger !

Egy szóval nem mondtam , hogy a 105-ös képes pótolni a 155-öst , ebből adódóan nem is gondolom , hogy 105-ös kaliberre célszerű alapozni egy hds. tü-ét . De talán nem véletlenül vannak még rendszerben ilyen kaliberű lg-ek . Az XM-777 tömege - mint megtudtam - 4-4.5 t. viszont ez a tömeg még mindig duplája az M-102/L119-nek . Ha jól tudom új helikoptertipusok beszerzése nem szerepel a tervekben , tehát ha légiszállítású csapatokat kell támogatni max. 2 t. lehet a lg. tömege . A 155-ös természetesen jóval hatásosabb lenne , de csak akkor ha a megfelelő időben a megfelelő helyen van , erre viszont nálunk remény sincs . Alap tü-i feladatra - mint már írtam - szerintem is a 155-ös a jobb megoldás (önjáró,páncélozott kivitelben természetesen) . Egyébként ha komolyan gondolnák a dolgot már kipróbálhatták volna gyakorlatokon , katona , lőtér van , ha jól tudom a D-44-esek (jó , nem 105-ös tarack , de hasonló tömegű és lőtávú) még megvannak (kérdés persze az állapotuk ill. a lr.) . Egy próbát szerintem megért volna , de ők tudják . Jelen pillanatban a "légiszállítható tü-ség" - ha jól tudom - 82mm-es av-kből áll , ennél azért a 105-ös tar. azért jóval komolyabb .

"kezdik ezeket a lövegeket az ultrakönnyű 155-ös (légiszállítható) lövegekkel lecserélni"
Ez az XM-777 lenne ? Ki cseréli le az amikon kívül , és mikor ? Ha erről tudsz valami konkrétat pls ne tartsd vissza magad , mert érdekelne !
Amúgy szinte minden légiszállítható (tü-ségi eszk.) , kérdés , hogy mivel . Pl. az M-198 is légiszállítható (akár helikopterrel is ha az adott helikopter képes külső függesztményként elvinni a lg. kb. 10 t-ját , pl. CH-47;CH-53) .

Előzmény: Hamburger (867)
unguided Creative Commons License 2003.11.18 0 0 882
Tudtommal a délibábokat kiképzésre (tartalékosok) még javában használják.
Előzmény: Tiger205 (880)
kavkaz Creative Commons License 2003.11.18 0 0 881
De. Ezért repkedtek csak.
Előzmény: Tiger205 (880)
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.18 0 0 880
Szia Kavkaz!

Nem akarok kötekedni, de mintha a Mirage és az F-5E/F nem lenne már szolgálatban odaát, mivel az F-18 rendszeresítésekor kivonták őket. Nem?

Hamburger!
Mondjuk az 1%-unk az egyházaknak alapon 2%-unk a seregnek. Erről mit gondolsz?
S minden egészséges férfi 22-40 között 5 nap tarcsi vagy napi 50,000 HUF cash. ????

üdv:
TGR

Előzmény: kavkaz (878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!