Keresés

Részletes keresés

Hacsaturján1 Creative Commons License 2019.09.03 0 2 64867

Gondolom te sem úgy keresel pénzt a hálózatodból, hogy 400 ezerért vásárolsz és azt minden hónapban eladod. Nem boltos vagy és nem nyitsz kiskert a lakásodban, hogy benne maradhass egy rendszerben! Ez nagyon nem jó cég. Te is azt szereted, ha az alattad vásárlók és belépők után kapod a jutalékod és nem kötelező nagy értékű vásárlással és azonnali eladással jön össze! Az nagyon nem lenne passzív jövedelem, de még csak meg sem közelítené. Azzal az erővel boltot is nyithatsz!

Előzmény: Törölt nick (64866)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.03 -3 0 64866

Nem mindegy. Egyáltalán nem mindegy, ez hány terméket jelent, amit el is adhat. Az pedig hogy mennyit keres, abból IS következik, hogy az hozzá csatlakozottak mennyit fogyasztanak/adnak el. Persze ehhez hozzávetőlegs konkrétumok is kellenének.

Előzmény: Hacsaturján1 (64864)
.Mityu Creative Commons License 2019.09.02 0 0 64865

Ha az úgynevezett kezdőcsomagot veszem alapul, kisker ára 

198.485 Ft... ami pontértékben 2, azaz kettő pontérték. 

30 db terméket tartalmaz a doboz. Amit nem is igazán szoktunk javasolni megvenni.
Mert sok esetben előfordult (nálam is), hogy volt benne olyan termék,

amire ábszolúte nem volt szükségem (sampon, hajbalzsam).

No ha gyorsan akarja az ember letudni a havi aktivitáshoz szükséges négy pontértéket,

akkor ebből kell kettő doboz... Vagy ha nem ilyen összepakolt dobozt, akkor hasonló mennyiségben kell beszerezni.

Amivel aztán azt csinálsz amit akarsz. Illetve még sem! Mert a cég fenntartja a jogot, hogy megnézi:
- mennyiért adod a cuccot
- elpattintottad-e már, mer' ha nem, addig nem vásárolhatsz

Hmm :) 

S igen, ez már bizony régesrég nem a személyes felhasználású vásárlás!

Mert eleve azt feltételezi a cég által prezentált elgondolás, hogy úgy is eladod...

No de miért is kaptam felsővonaltól azt a "remek" ötletet, hogy más nem elásom a cuccot? :O :D

De ha csak 3,87 pontértéket sikerült összegereblyéznem, akkor biza a rendszer inaktívnak lát! 
 

Mert kellett nekik a pontérték, semmi több nem mozgatta őket! :D 

Előzmény: Hacsaturján1 (64864)
Hacsaturján1 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 64864

Teljesen mindegy, mert havi 240 ezer forintért vásárol azért, hogy keressen mondjuk havi 80 ezret? Ez nem nagyon életszerű!

Előzmény: Törölt nick (64863)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.02 0 0 64863

Nem feltétlenül, lásd az előző kérdésem.

Előzmény: Hacsaturján1 (64862)
Hacsaturján1 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 64862

Jogos! Az nagyon sok havonta elvárásnak.

Előzmény: .Mityu (64860)
Törölt nick Creative Commons License 2019.09.01 0 0 64861

Ez a 4 pont annál a cégnél hány darab terméket jelent?

Előzmény: .Mityu (64860)
.Mityu Creative Commons License 2019.09.01 0 0 64860

Egyébként az aloés cégnél a személyes felhasználású termékek forintális összértéke

jóval kisebb, mint az aktivitáshoz szükséges 4 pontérték.

A 4 pontérték forintban kb. 240ezer forint. Bár most, hogy az euro felcsúszott 330 fölé

így lehet számolni 260ezret is.

Erre persze rá lehet vágni, hogy a személyes felhasználásún kívül termékeket

el kell pattintani, csak azt meg ugye mennyiért is?

A megkövetelt eladási ár irreálisan magas volta miatt nem kapkodják el a kedves vásárlók. :D 

Ha meg beléptetem, s törzsvásárlóként vásárolja meg "relatíve olcsóbban" azt a saját nevében teszi, így azok utáni pontértékek 

nem az én személyes pontértékeim lesznek... :D

Alapvetően tulajdonképpen minek is vesződjek vele? :D

Előzmény: Hacsaturján1 (64858)
.Mityu Creative Commons License 2019.08.31 0 0 64859

Amway nevű képződmény... 

Előzmény: Hacsaturján1 (64858)
Hacsaturján1 Creative Commons License 2019.08.31 0 0 64858

Ha olyan céget választasz, aminek a termékét amúgy is megvennéd, akkor az aktivitás nem jelenthet problémát.

Melyik az a cég, ahol elszegényedtek?

Előzmény: .Mityu (64857)
.Mityu Creative Commons License 2019.08.31 0 0 64857

Eredetileg az MLM berkein belül ezt a passzív jövedelmet az úgynevezett jogdíjszerű jövedelemre értettük.

Ami a csoport-forgalom utáni bónuszkifizetéseket jelentené. Mert azt mondja a "cég" az adott forgalmazó
összerakott valamit szorgos munkával, valami maradandót, s ezt ilyen módon honorálja. 
Mint amikor adott mű szerzője adott mű után jogdíjat kapna.

Volt szerencsém személyesen megtapasztalni mennyire lehet maradandót alkotni nagyívű cégnél.
Jóideje gyémántunk újra ügyvédi irodát üzemeltet, Dédénk pedig kissé elszegényedett, kinek a "passzív jövedelméből" 
még buszjegyre sem tellet! :) 

Csak ott bukik meg a "passzivítás", hogy ahhoz, hogy ezt a "passzív" jövedelmet kifizethetővé tegye 

a jogosult, x forgalmat meg szokott követelni szinte minden cég. 

Pl.: az aloés cégnél havi négy pontérték az aktivitás. 

Előzmény: ásítósmacska (64842)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.30 -1 0 64856

Kacs ha! :D

Előzmény: Pityu... (64855)
Pityu... Creative Commons License 2019.08.30 0 0 64855
Replay Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64854

Replay  2019.05.11    0 0 64640

Én kiváncsi lennék hogy a nuskin termékek hány százalékát lehet automatizálva eladni. Pl. a galvanic spat hányszor lehet automatizalva eladni ugyannak, vagy egy ruzst, sminkkemosot milyen rendszeresseggel lehet eladni automatizalva ugyanannak a vevőnek.

Előzmény: gingergirl (64635)

Előzmény: Törölt nick (64850)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64853

Mi van?

Előzmény: Törölt nick (64852)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 64852

A statisztikákról.

Egyébként választ adtam másra is, azokra nem láttam hogy reagáltál volna.

Előzmény: Törölt nick (64851)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64851

Te vajon miről beszélsz? 

Előzmény: Törölt nick (64849)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 1 64850

Az ellenzők mintha nem értenék, hogy léteznek visszatérő és elégedett vásárlók, akik saját maguktól rendelnek. És mintha azt sem akarnák érteni, hogy épp ez teszi a "passzív" szót a vállalkozásunk bevételi oldalához.

Előzmény: zuu1232 (64848)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 64849

Ha a kilépők/belépők számára gondoltál, azt a cégtől kell kérdezni.

Ez a hivatalos út.

 

Előzmény: Törölt nick (64847)
zuu1232 Creative Commons License 2019.08.28 0 1 64848

megint kezd elmenni egy negatív irányba a beszélgetés :(

 

"AKTÍVAN b.cogatni kell őket telefonon..."

Nem tagadom, hogy találkoztam már én is ilyesmivel. Viszont (legalábbis a mi csapatunkban) nem ez a jellemző.

Abból kiindulva, hogy mi is magunktól vásároltuk a termékeket mielőtt üzletként kezdtünk foglalkozni vele, ugyanígy vannak mások is akik maguktól megrendelik a termékeket a webshopból havonta/pár havonta. Ugyanígy vagyok más termékekkel is, pl a kávét minden hónapban megveszem magamnak, mindig ugyanonnan, mindig ugyanazt, senki sem b.cogat , hogy mikor veszek már (legfeljebb a boltos néni megkérdezi, hogy nem fogyott-e még el).

Abban az esetben szoktuk felhívni a tagokat, ha egy évig nem vásároltak semmit és le fog járni a tagságuk és már magasabb kedvezmény szintet értek el. Ekkor szólunk, hogy ha nem vásárol, akkor elveszíti a kedvezményes szintjét. Vannak akik még ezt sem csinálják, mert tolakodásnak tartják, viszont SZERINTEM ez még belefér (magamból kiindulva, vagyis én sem haragudnék meg, ha felhívnának, hogy lejár a tagságom valahol és meg szeretném-e újítani). 

Előzmény: ásítósmacska (64846)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64847

Nekem jó lesz az utólagos statisztika is, amíg nem találják fel az időgépet. Te csak nyomassad.

Előzmény: Törölt nick (64845)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64846

A "passzív" szó arra vonatkozik, hogy a vásárlók önállóan vásárolnak a cégtől, nem kell hogy ott legyek. 

 

 

ja-ja, csak AKTÍVAN b.cogatni kell őket telefonon, ha nem rendelnek... :-DDD

 

 

Előzmény: Törölt nick (64843)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 64845

Átlagos kereseti táblázat van (minden évben kiadják), de azt nem lehet megmondani, mi a "reális bővülési ütem". Az tőled függ, neked mennyire fontos. Te meg tudod jósolni bármilyen cégnek, vállalkozónak előre, hogy mi lesz vele/belőle? Én még nem láttam, aki ezt meg tudta volna tenni. Amit a "kollégám" mutatott, az is utólagos stastisztika.

Előzmény: Törölt nick (64844)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64844

Nincs rá statisztika

 

Azoszt'igen! Majd a kollégád számait megnézem, ő nem csak a bullshitet tolja, mint te.

Előzmény: Törölt nick (64843)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 -1 0 64843

"Mi a statisztika, mi a reális bővülési ütem?"

 

Attól függ, ki mennyire nyomatja. Nincs rá statisztika, mivel egyéni döntés. Van, aki egy nap alatt összeszedte a kulcsembereiet a vásárlókkal együtt(!) és csak a kvalifikációs időt kellett kivárniuk, hogy hivatalosan megkapják a minősítésüket és van, aki tíz év alatt csinálta meg. Nem a statisztika a lényeg, hanem a minősülési idők és a termék potenciál. Ezt kell egy indulónak számba vennie és eldöntie, mit akar.

 

"Mennyi befektetést igényel, mennyi a megtérülési idő?"

 

Cége válogatja. Nálunk 30.000 alatt van a havi csomag (amit amúgy is megvennénk, ha csak fogyasztók lennénk), ami a kifizetés feltétele, ami akkor is ennyi, ha nem kapsz jutalékot és akkor is ha igen (bármennyit is). Az általános befektetés pedig a szokásos vállalkozói költségek (telefon, rezsi, utazás, képzés, közösségben levés, stb).

 

"Ilyesmik történnek egyáltalán? Mint bármilyen más - normális - vállalkozás esetén?"

 

Ez normális vállalkozás. Itt is a konkrét termékeladás után jön a pénz, akkor is ha nem én adtam el, hanem a cég.

 

"Vagy azon a szinten marad, hogy nyomatod, amíg csak el nem éred?"

 

A vásárlói csoportom tud nőni úgy is, hogy nem vagyok ott. Ha erre gondoltál.

 

Milyen "tulajdonosokra" gondolsz? Mindenki a saját vállalkozását menedzseli.

 

"Tehát nincs senkinek passzív (tőke) jövedelme?"

 

A "passzív" szó arra vonatkozik, hogy a vásárlók önállóan vásárolnak a cégtől, nem kell hogy ott legyek. A jutalékom pedig a csoportom és a hozzám rendelt vezetők csoportjaiban létrejövő vásárlások függvénye.

 

Ezért tud (passzívan is) nőni a csoport számban is, bevételben is, anélkül hogy ott lennék. Ilyen értelemen használjuk a "passzív" szót és nem megyünk le odáig, mint az ellenzők, akik már ott tartanak, hogy "ha már levegőt veszel hogy élj, máris nem passzív a dolog".

Előzmény: Törölt nick (64834)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64842

:-)

 

 

De amúgy tényleg vicces, hogy egy egyszerű kifejezést ahányan annyiféle tartalommal töltenek fel (gondolnak..)

 

 

Előzmény: Replay (64840)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64841

Nem sok időm volt részletezni, kicsit összevissza lett :(

 

Nem baj, köszi az adatokat! Gondoltam, hogy nem úgy van, mert annak sok értelme nem lenne. :-)

Előzmény: zuu1232 (64839)
Replay Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64840

Ő legalább elismeri, hogy a "passzív" mégsem annyira az. (ellentétben némelyekkel).

Előzmény: ásítósmacska (64836)
zuu1232 Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64839

Nem sok időm volt részletezni, kicsit összevissza lett :(

A 9 szintnél (az összes többinél is) úgy kell értelmezni, hogy :

- 3 tag van/volt eddig ezen a szinten.

- ezek átlagban havonta 672.441 forint jutalékot kaptak fejenként amióta elérték ezt a szintet és még nem léptek a következő szintre.

- a legmagasabb jutalék egy embernek egy hónapban 1.115.086 forint volt.

- akik elérték a 9. szintet, azok a csatlakozásuk kezdetétől számított 33-57 hónap alatt érték el a 9 szintet.

 

Előzmény: Törölt nick (64838)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.28 0 0 64838

Itt egy lista, hogy a csapatunkban mennyi jutalékot vettek ki az emberek kezdetektől fogva.

 

Ezek a kivett jutalékok a kezdetektől? Tehát pl. a 9. szinten a 672.441 Ft 33-57 hónap alatt (legyen ~40 átlag) jött össze? ~17 ezer / hó átlag? Jól értem?

Előzmény: zuu1232 (64835)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!