Keresés

Részletes keresés

leos carax cornelius Creative Commons License 2003.05.07 0 0 14
a pillecolor, az melyik?
Előzmény: Törölt nick (13)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.05.07 0 0 12
Jéé! Én azt hittem, játszani is tudtak a hangszereken. A koncert- illetve tv-show-felvételeken sem ők játszanak? A poszt-Capitol korszakról meg annyit, hogy egyelőre a '67 utáni anyagaikat se nagyon ismerem. Good Vibrations, Pet Sounds, aztán kifújt. Ami érdekelne az a 15 Big Ones ebből a korszakból. Kiváncsi vagyok, hogy adják elő mások számait - a '70-es években. A BB Party-n szuper dolgokat hoznak össze. (Devoted To you, Beatles-blokk, stb.) Egyébként az első két lemezen is akad jó szám. A Farmer's Daughter vokálja már mutat valamit a későbbi tudásukból.

Amennyiben az emil-címed jó, egy-két napon belül küldöm a kislemezdiszkográfiát.

Előzmény: Törölt nick (8)
leos carax cornelius Creative Commons License 2003.05.07 0 0 11
a bécsi saturnban a gerngross felső emeletén meg lehet venni 10 euért a capitolos két lemez egy cédén kiadásokat, nem csak a koraiakat, mint itt, de pl a sunflower/surfs upot is, az oktogonnál meg, az irredenta lemezboltos palinál lehet kapni az endless summer válogatást bakeliten, eredeti kiadás, kurva szar állapotban, de olyan gyönyörűséges a borító, hogy ha nem előz meg valaki, a végén még megveszem oioioi

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 9
Azért Harrisont se felejtsd ki, szerintem egy másik bandában ő is központi figura lehetett volna, ahol nem vetül rá a másik kettő árnyéka.
Ezt a "Smile"-t vagy a "Pet Sounds"-ot be lehet szerezni valahol?
A "Making Of Sgt. Pepper" c. filmben McCartney elmeséli, mit nyúlt le Brian Wilsontól.
A musicland.hu ezeket árulja:
Lost and found (1961-62) USA 1990.- Ft
Still cruisin' USA 1690.- Ft
Summer in paradise 1490.- Ft
Surfin' safari/Surfin' USA Remaster 2490.- Ft
Ultimate christmas 1490.- Ft
Ajánlod valamelyiket?
Nekem megvan a "Cottonfields" paródiája a Beatles előadásában.

Előzmény: Törölt nick (7)
Makács Dezső Creative Commons License 2003.05.07 0 0 6
Akkor én is csatlakozom a topikhoz. Nagyon szeretem a fiúkat. A Capitol-korszakból nagyon sok CD-m megvan, s a kislemezekről csináltam egy diszkográfiát is. Ha érdekel valakit, szívesen elküldöm. Amit a Beach Boysnál nagyon értékelek az az, ami a Beatlesnél is megvolt: a mindig jobbra törekvés. Énekesekként zseniálisak.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 5
szerint=szerintem
Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.07 0 0 4
Nekem az apám nagy Beach Boys-fan, van neki két eredeti Capitol-válogatása bakeliten (Vol. 1-2), arról ismertem meg az együttest. Nekem is van két válogatás CD-m.
A lassú számait nem nagyon szeretem, talán egyedül a "Then I Kissed Her"-t. A gyorsabbakat viszont kedvelem, a "Wouldn't It Be Nice" és a "Good Vibrations" pedig szerintem kiváló számok, de nagyon jó még a "California Girls", a "When I Grow Up" és a "Fun, Fun, Fun". Apámnak a "Sloop John B." a kedvence.
Van egy szám, aminek nem jut eszembe a címe, iszonyúan jó a háttérvokál, talán "God Only Knows"?
A zongora és a gitár közös erősítőre kapcsolásának ötletét McCartney lenyúlta, de a jellegzetes Beach Boys-vokál fölhangzik a "Back In The USSR" c. Beatles-számban is.
A későbbi korszakuk, kísérletezgetésük ("Bluebirds Over The Mountain", "Cottonfields") szerint már gyöngék.
Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 2
Ismerem a Pet Sounds-ot, meg még azon kívül néhány (6-7) számot :))
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.06 0 0 0
Én is szeretem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!