Keresés

Részletes keresés

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2019.05.15 -3 0 1681

Audioland egyre módásabb lesz. Remélem Krizsi intéz a talira egy kis live standup-ot...

:D

csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -11 1 1680

bezony!

bár, a két hiéna időről-időre felbukkan és ideröfög, (hormonzavaros az elméjük) de babér az nem terem

nekik:)))

 

Mono SE Creative Commons License 2019.05.15 -4 1 1679

aszem audiolandot nyugodtan be lehet szántani - az idótáknak amúgy is tökmindegy hol verik a nyálukat

btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -2 0 1678

"egy kis teljesítményű erősítőre hiába kötsz rá nagyobb hangszórót, hangdobozt , nem történik semmi."

 

A füstjeleket leszámítva. A hangerővel eszetlenül bánva a "gonosz törpék" csúnyán tönkre tudják tenni akár többszörös teljesítményűnek megadott hangdobozok magas- és mélyhangszóróit. 100x ki lett tárgyalva, milyen módon. Aki nem érti, és nem hiszi, annak majd segít a szerviz. Jó kis tanulópénz.

Előzmény: csárlisín (1670)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -11 1 1677

kisebbekkel, és nagyobbaknál is.

az összepárosításoknál (erőlködő/hangdoboz) mindig a már említett elvet követtem, alkalmaztam.

emiatt nem is hibásodott meg egyik készülékem sem.

most per. pillanat ezen szól a megadance rádió, és benne a talkingtól naná, hogy made in german?

youre my heart  természetesen ,tökig feltekert bass potival

 

 

 

Előzmény: XNC (1676)
XNC Creative Commons License 2019.05.15 -2 0 1676

"korábbi és mostani készülékeimen is úgy szeretem, ha legalább félig, háromnegyedig, van amelyiknél teljesen rá van tekerve a basszus."

 

Milyen (mekkora) hangfalakkal?

Előzmény: csárlisín (1670)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -10 1 1675

meg bizony!

britney spricc muzikja helyett, inkább a sabrinát komálom

https://www.youtube.com/watch?v=zBO_PrRDv7I

Előzmény: btamas70 (1673)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -11 1 1674

ráhibáztál tomasz!

az bizony úgy a jó , ha mélyen dörmög a hangszóró:)))

Előzmény: btamas70 (1672)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 1673

"sramlisabb zenék állnak közel"

 

Ez azért sokmindent megmagyaráz.

Előzmény: csárlisín (1671)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 1672

"nem véletlen ajánlják"

 

Hol ajánlják, a Dörmögő Dömötörben?:)  Az erősítők 99%-ában nincs megfelelően működő védelem, és onnan kezdve ez a "jótanács" a gyakorlatban sokkal többet árt, mint használ.  Netán azt képzeled, hogy alapból van egy limit, aminél az X wattos erősítő nem képes számottevően magasabb teljesítményt leadni, hiába tekered a hangerőt, a "mélyhangszín" szabályozóról nem is beszélve?:):))

Előzmény: csárlisín (1670)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -10 1 1671

csak rontani lehet

nem muszáj tekergetni!

ha te is a kékvérű denevérek családjába tartozol, hagyd nulla nulla állásban.

az angolok mindig is szerettek külön utakon járni.

különösebben nem lájkolom őket + a zenéjüket sem.

hozzám a germános, sramlisabb zenék állnak közel.

+ amelyek azokból fejlődtek ki, tánczenék, eurodisco, italodisco, stb.

Előzmény: btamas70 (1669)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.15 -10 1 1670

1.nem feltételez semmit

 szerinted!

ha megnézed egy gyártónak az erősítő palettáját, a belépőszinttől kezdve felfelé haladva a

teljesítmény ranglétrán , mindegyik típuson ott van/volt a treble/bass potméter, + a loudness is.

aztán , a magasabb számozásúaknál és drágábbaknál már lehagyogatják ezt is, azt is.

2. kis teljesítményű erősítőből  kis hangot tudsz kipréselni, ez egyértelmű.

egy kis teljesítményű erősítőre hiába kötsz rá nagyobb hangszórót, hangdobozt , nem történik semmi.

nem tudja kihajtani.

nem véletlen ajánlják, hogy az erősítő a hangfal terhelhetőségének 70-80%-át érje el.

az sem célszerű ha több, mert akkor meg széthajtja a hangszórókat.

3.-ra, a válaszom: nem értetted meg miről írtam.

végy bármilyen készüléket , amelyen van bármilyen hangszínszabályzásra kialakított poti.

vedd le teljesen a basszust, ez az a gyenge , erőtlen hangzás, lassan tekerd fel a basszust és

úgy lesz egyre teltebb, kellemesebb a hangzás.

korábbi és mostani készülékeimen is úgy szeretem, ha legalább félig, háromnegyedig, van amelyiknél

teljesen  rá van tekerve a basszus.

i love bass:)))

Előzmény: AudiJo (1668)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 1669

Nem attól függ, hogyan szól "lineárisan"... a kommersz nagyvállalatok "nem High End" készülékeire alapból rákerül a hangszín, mivel a hozzád hasonló laikusok kifejezetten igénylik. A jobb eladhatóság miatt a kategóriájából magasan kiemelkedő NAD3120 és Denon PMA320 erősítőn is ott volt. A békebeli felső-középkategóriás Luxmaneken úgyszintén. Nem érdekes, hogy ezeken 99.9%-ban csak rontani lehet a tekergetésükkel, mindent a vevő kegyeiért!:))

 

Ellenpélda a NAD, Denon korszakából-ársávjából a (szóbahozottak közül legkevésbé telt hangú!)  Pioneer A400. Arról vajon miért maradt le? Hát mert brit piacra fejlesztett modell. A szigetországban még a hifi belépőszintjén is volt audiokultúra, volt ízlés.

Előzmény: csárlisín (1667)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.15 -1 0 1668

ad.1. A hangszín szabályzó megléte vagy hiánya nem feltételez semmit!

ad.2. Nem feltétlen produkálnak gyenge, vérszegény hangzást a kis teljesítményű erősítők. Nincs egyenes kapcsolat a papíron feltüntetett leadott teljesítmény és gyenge, vérszegény hangzás között.

ad.3. A gyenge, vérszegény hangzást nem kompenzálod ki semilyen hangszín szabályzóval. A hangszín szabályzóval a frekvencia átvitel egyenetlenségeit lehetne (legfeljebb) kompenzálni, de az alul méretezett erősítő tápot ezzel Te nem fogod tudni kompenzálni!  

Egyébként meg átlátszó vagy - az előző hozzászólásomban is épp azért nem írtam típust, mert feltételeztem Rólad amit most le is írtál - csak azért vagy kíváncsi egy pontos típusra, hogy mindenféle ismeret nélkül köpködhesd! A mínuszt nem én adtam a hozzászólásodnak - az egyébként szerintem magáért beszél! :(((

AJ

Előzmény: csárlisín (1667)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.14 -13 1 1667

idefigyelj , papagésa!

az, hogy nem tesznek/tettek egy erősítőre hangszínszabályzókat, eleve egy nagyobb teljesítményt

feltételez.

azokon meg  amelyeken van ilyen lehetőség ,muszáj is használni, ugyanis a potik 0 állásában 

gyenge, vérszegény hangzást produkálnak.

úgy látszik, qrva nagy titok az erőlködőd típusa.

áruld már el , legalább azért , hogy legyen mit köpködni.

 

 

 

Előzmény: AudiJo (1666)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.14 0 0 1666

Nem magamból indultam ki, hanem pont belőled és lám igazam van! Nem érted, hogy ez nem típus függő, hanem mindegyik hangszín szabályzó járulékos hibája! Persze ezt a hibát próbálják minél inkább leszorítani/"eldugni" a készülék tervezők, de ettől még többé-kevésbé fennáll!

Persze van olyan helyzet, amikor "szükséges rossz"-ként használni kell - felvétel készítés során a keverő pulton célszerű a használata az elfogadható minőségű felvétel készítéséhez!

Viszont a hibásan összeállított lánc hibáját ezzel korrigálni az tévút, amitől jobb nem lesz az ilyen lánc csak máshová helyezed az alapvető hibáit!

AJ

Előzmény: csárlisín (1664)
quad Creative Commons License 2019.05.13 0 0 1665

„Minden rendesen megtervezett, azonos átviteli karakterisztikájú erősítő egyformán szól…” (Peter J.Walker - QUAD)

Előzmény: csárlisín (1664)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.13 -12 0 1664

értékelni sem tudod

ne magadból induljál ki!

na, lássuk a medvét, írd csak le!

Előzmény: AudiJo (1663)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.13 0 0 1663

Teljesen mindegy! Általánosságban értendő amit írtam!

Egyébiránt a hangzásért nem az erősítő felel egymagában (sőt!), ezért értékelni sem tudod, még ha mondanék is egy konkrét típust!

AJ

Előzmény: csárlisín (1662)
csárlisín Creative Commons License 2019.05.12 -10 0 1662

erősítő márkája/típusa?

Előzmény: AudiJo (1660)
btamas70 Creative Commons License 2019.05.12 0 0 1661

"Persze baszogtasd csak minden zeneszám előtt a hangszín szabályzókat"

 

Előzmény: XNC (1658)

 

Kis kiegészítés: koncertekre se felejtse el magával vinni a kedves hígagyú olvtárs.

Ja bocs, oda nem jár.

Előzmény: AudiJo (1660)
AudiJo Creative Commons License 2019.05.12 0 0 1660

Persze baszogtasd csak minden zeneszám előtt a hangszín szabályzókat, elvégre azért vettél olyan erősítőt!:)))

Én viszont épp ellenkező ok miatt nem vettem olyan erősítőt amin van hangszín szabályzás! Ha hangszín szabályzás nélkül is zenei a hang, akkor minek, ha meg nem jó enélkül, akkor nagy valószínűséggel ennek a piszkálgatásával sem lesz az! Az ilyen erősítőt pedig nem kell megvenni vagy ha már meg van, akkor túladni rajta!

AJ

Előzmény: XNC (1658)
Mono SE Creative Commons License 2019.05.12 -2 1 1659

"az egyik HIFI-szakkönyvem"

 

Ezeket a hifi "szakkönyveket" pont a hozzád hasonló "gondolkodású", a világ szaros seggén tenyésző pattanásoknak írják - lapozgasd csak, értelmesebb nem leszel tőle.

Előzmény: XNC (1658)
XNC Creative Commons License 2019.05.12 -1 0 1658

Hát ez tök jó....

Akkor ahány zeneszámot hallgatok, annyiszor építhetem át a szobát.

Előzmény: quad (1558)
8day Creative Commons License 2019.03.03 0 0 1657

Sziasztok!

 

Kérlek segítsetek, hogy merre induljak, mert nincs ötletem. Most építkezem és a házat egy Lexone nevű rendszerre terveztük és szeretném a szobákban a zenét multiroom megoldással megoldani. Összesen 7 zónám van, amit külön-külön szeretnék vezérelni, valamilyen mennyezeti hangszóró megoldással. Tisztában vagyok vele, hogy nem lesz high-end minőségem, inkább egy aláfestő hangzást szeretnék elérni, úgy, hogy a loxone rendszerhez csatlakozhasson, vag egy darab felületen lehessen irányítani. a helyiségek közt van fürdőszoba, gyerekszoba, fürdő, terasz... szval elég sokrétű. 

Szval kéne vmi rendszer ami külön vezérel minden egyes szobát, és streamelésre, valamint mai kivánalmaknak megfelel. a házi-mozi teljesen külön menne

Hzsolt05 Creative Commons License 2019.02.18 0 0 1656

Üdv.

 

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat...

Jöhet még!

groove armada Creative Commons License 2019.02.18 0 0 1655

pont fordítva, a denon az erősebb

 

Előzmény: XNC (1654)
XNC Creative Commons License 2019.02.17 -1 0 1654

Az Onkyo mint ha nagyobb teljesítményű lenne.....

Már ha ez számít......

Előzmény: Hzsolt05 (1653)
Hzsolt05 Creative Commons License 2019.02.17 0 0 1653

Üdv!

 

AV erősítő vétel előtt vagyok. Onkyo TX-RZ730 vs  Denon AVRX3500H!!! 

Az Onkyo thx(select) minősítésű és jó DAC van bent.

A Denon-nál nem hallani annyi hdmi hibáról.

 

Vélemények???

XNC Creative Commons License 2019.02.13 -1 0 1652

Más gond is van ezzel:

1; A teljesítménye több, mint amit a hangfalaid bírnak.

2; Csak aktív mélynyomót tud meghajtani.

Előzmény: zsolt760730 (1651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!