Keresés

Részletes keresés

MAN10 Creative Commons License 2021.12.29 0 0 5027

Tegnap csak hazahoztam a fatuskókat. De nem ment simán.... 🤪Már itthon pakoltam le az utánfutóról, amikor egy kB 80 kg-os gyökér-törzsdarab a lábamra esett. Baleseti lett belőle. Nem tört el a lábam, de olyan a lábfejem, mint egy cipó. Még a papucs se megy rá, nemhogy a cipő. Úgyhogy táppénz... De ha rendbejön, ott folytatom, ahol abbahagytam! 

Előzmény: MAN10 (5026)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.27 0 0 5026

Rendben, megfogadom a tanácsaitokat. Örülök, hogy itt hozzáértő segítséget kapok. 

Karácsonyra kértem-és még is kaptam- Orbán Zoltán könyvét, abban szintén sok jó dolog van. Például a farönk etetők a kertben. Ma szereztem is egy kollégától pár jó nagy fatuskót, diófa, gyümölcsfa darabokat. Majd elhozom, ha megfagy a föld, és nem lesz sár. Ezzel is próbálom természetközelibbé tenni a kertet. 

Előzmény: nyebojsza (5025)
nyebojsza Creative Commons License 2021.12.27 0 1 5025

Nem kell ráspoly csak smirglizd le simára (de ha reszelővel alakítod, akkor is smirglizd simára).

De ha cinkét akarsz, akkor tegyél rá egy funérlemezt 28 mm-es lyukak.

Előzmény: MAN10 (5024)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.26 0 1 5024

Szia. Gyorsan kiszaladtam mérni. A rönk maga 36 cm, a belvilága 15x15 cm lehet, de nem teljesen szabályos alakú, mert a motoros fűrész nem finom műszer. 🙂A nyílás jó 7 cm, befelé lejtős. Ráspolyt majd vennem kell, mert az még nincs a barkács készletemben. 

Előzmény: Nobody1 (5022)
Zelemiri Creative Commons License 2021.12.26 0 1 5023

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Nobody1 Creative Commons License 2021.12.26 0 3 5022

Szia!

 

Így a képről nem tudom mekkora a lyuk, de ha 30 mm-nél nagyobb és 45-50 mm-nél kisebb, akkor max mezei veréb fog benne költeni. A cinkék ugyanis nem szeretik a nagy röpnyílást és 45 mm alatt a seregélyek sem tudnak belemenni.

Szűkítsd le - kék cinkének 26, széncinkének 29 mm-re Fúrsz ekkora lyukat egy négyzet alakú, vékony kis léc vagy furnérdarabba és rászögeled vagy veszel egy kis flakon D3-as (vízálló) faragasztót és hozzákevert fűrészporral pasztát készítesz amivel betapasztod körben a lyuk szélét, hogy csak a kívánt méret maradjon. Utóbbi megoldás drágább, de egy természetes odú esetén esztétikusabb.

Vagy ha seregélyt akarsz az odúba reszeld ki faráspollyal 50 mm-re. A lyuk szélét minden estben csiszold simára, mert különben nagyon koptatja a madarak tollát, hisz fiókanevelésnél napi több százszor is ki-be bujkálnak rajta...

 

Előzmény: MAN10 (5021)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.26 0 2 5021

 

Sziasztok. Itt a farönkből készült odú, amit még a nyár elején vájtam ki. Mostanra elég jól kiszáradt, tettem rá tetőt, és feltettem egy oszlopra, kB 2,1 méter magasra. Cinkék már kíváncsiskodtak is, nem tudom, valaki költözik-e majd bele tavasszal. A nyílás eléggé nagy, de ott egy ág volt, és amikor kiszedtem  a belsejét az ágcsonk egyszerűen kiesett. 

 

 

 

Nobody1 Creative Commons License 2021.12.24 0 1 5020

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!

 

MAN10 Creative Commons License 2021.12.24 0 1 5019

Kedves fórumtársak, boldog karácsonyt kívánok! 🙂

MAN10 Creative Commons License 2021.12.21 0 0 5018

Kinek lehet útban egy sas? Milyen kárt okoznak ezek a madarak, hogy pusztítani kell őket? 😥Hihetetlen az "ember"... 

Előzmény: Torlonia Pyrandus (5017)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.12.20 0 0 5017

Állítólag szorgosan pusztítják vademberek.

Előzmény: MAN10 (5016)
MAN10 Creative Commons License 2021.12.20 0 1 5016

Sziasztok. Tegnap munkából hazaúton láttam egy rétisast, legalábbis én annak azonosítottam. A bekötőút melletti fák egyikén ült, már messziről láttam, mert jóval nagyobb volt, mint az itt megszokott egerészölyvek. Lassan gurultam oda a kocsival, le engedtem az ablakot, telefon a kézben, de mire a kamerát bekapcsoltam, elrepült. KB húsz méterre lehetett tőlem. Ez nekem nagy élmény volt, még sose láttam így szabadon, meg itt a környéken sem. (Alföld közepén lakom). Pedig fiatalkoromban is sokat kint voltam, kukoricacímerezés, répakapálás, ilyesmi munkákon. Figyeltem merre megy, berepült a mező fölé jó messzire, és leszállt egy fára. 

Zelemiri Creative Commons License 2021.11.17 0 1 5015

Biztosan jól sikerült az odú, tetszik a kismadaraknak.

Ti meg tudjátok nézni őket az ablakból! Szuper

 

A két papagájunk is jól van szerencsére ( a régi meg az új) lekopogom

 

Előzmény: MAN10 (5014)
MAN10 Creative Commons License 2021.11.17 0 1 5014

Szia. Nálunk is már kint van a két madáretető, az almafán meg az odú,amit a nyári költés után kitakarítottam, újralazúroztam. Érdekes, hogy most is van mozgás az odúnál, bemegy-kijön. Leginkább veréb, meg cinke van az etetőknél. 

Előzmény: Zelemiri (5013)
Zelemiri Creative Commons License 2021.11.17 0 1 5013

Szia!

Én sajnos nem vagyok tag, de esetenként támogatok egy állatvédelmi szervezetet (csak pár ezer ftra kell gondolni)

Nem tudok mit tanácsolni, felmentem az oldalukra, én is ezt az 5000ftos tagdijat lattam, lehet hogy nem valtozott nem tudom.

Sztem nincsenek a tagdijon kivul mas feltetelek, de lehet, hogy tevedek.

Mindenesetre aktiv elet sztem tavasztol indul be ott gondolom, bizonyara el lehet menni kedvezmenyesen oktatasokra, madarasztaborokba, turakra hasonszoruekkel. Nem tudom, hogy feletek van e tagszervezetük. 

Sztem ha van lehetoseged belépni, érdemes, a kisfiatoknak is hátha lenne érdekes program.

Esetleg erdeklodj tőlük telefonon, vagy mailen?

Szval én inkompetens vok, de nagyon jo, hogy igy foglalkozol a madarakkal, tevőlegesen is.

Mi ültettünk most ősszel egy alma es egy cseresznyefát.

A nagy kortefank agara felkerult egy nagy faggyúgolyo a madaraknak ( ilyen allatbolti)

Szép napot!

Előzmény: MAN10 (5009)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.15 0 0 5012

még soha nem láttam ilyet👍

Előzmény: Nobody1 (4991)
Törölt nick Creative Commons License 2021.11.15 0 0 5011

Jaj de ari

Előzmény: méray (4990)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.11.13 0 0 5010

Rónay György, vagy Rákosy Gyula?

Előzmény: yüz karasi (4996)
MAN10 Creative Commons License 2021.11.13 0 0 5009

Sziasztok. Kérdezném, hogy érdemes-e a madártani egyesületbe belépni? Olvastam a bemutatkozásukat, ez kB ma is ugyanaz gondolom, de mivel 2013-as, az 5000 forintos éves tagság már változhatott. Azonkívül milyen feltételeknek kell megfelelni? 

MAN10 Creative Commons License 2021.11.03 0 1 5008

Sziasztok. Szóval felszereltem a konyhaablak elé a teljesen zárt odút, és ma reggeli közben jött a kismadár. Széncinege volt, jól látta a kisfiam. Ami érdekes volt, hogy körbeugrálta az odút, néhányszor be is ment rövid időre. Tök aranyos volt, kB. 1 méter volt köztünk, persze a függöny miatt nem láthatott. 🙂

MAN10 Creative Commons License 2021.11.01 0 1 5007

Megfogadom a tanácsod, és bedeszkázom a nyitott oldalt. Ha esetleg beköltöznek tavasszal, az is pont elég öröm lesz! 

Előzmény: nyebojsza (5003)
MAN10 Creative Commons License 2021.11.01 0 1 5006

Ezt a kitakarítást pont tegnap csináltam meg, volt benne egy csomó moha, toll. Kifúvattam nagynyomású levegővel, aztán visszatettem.

Előzmény: nyebojsza (5005)
nyebojsza Creative Commons License 2021.10.31 0 1 5005

Költés után dobd ki a fészket, takarítsd ki, akkor előbb fognak bele újra fêszkelni :)

Előzmény: MAN10 (5004)
MAN10 Creative Commons License 2021.10.31 0 1 5004

Természetesen nem veszem biztosra, hogy odafészkelnek. Ennek az előtetőnek a másik végére tavaly ilyenkor tettem egy elöl félig nyitott odút, abban idén költöttek is rozsdafarkúak. Ez csak amolyan próba. Vagy-vagy... 🙂De azért köszi a tanácsokat! 

Előzmény: nyebojsza (5003)
nyebojsza Creative Commons License 2021.10.31 0 2 5003

Az, hogy ilyenkor az ablakpárkányon, -szárfán keresik az elbújt legyeket, bogarakat, az egyáltalán nem jelenti, hogy oda is fészkelnének... Rozsdafarkúra több esélyed lenne, de annak másféle odu kell.

De a lényeg,  hogy a plexi oldalt is takard le,  ne lásson be a konyhába, mert akkor biztos nem fog belefészkelni semmi. Csak akkor nézz bele ha már befészkeltek, de akkor is csak néha. Esetleg akkor lehet átlátszóvá tenni hosszabb időre, ha már javában megy az etetés, de csak amikor nincs nagy mozgás a konyhában.

 

Előzmény: MAN10 (5002)
MAN10 Creative Commons License 2021.10.31 0 1 5002

Sziasztok. Van hátul a házunkhoz építve egy vasvázas előtető, ami egészen a hátrafelé néző konyhaablakig ér. Az utóbbi napokban párszor valami kismadár bejött egészen az ablakig, nem láttam pontosan mi lehetett, a kisfiam cinkének nézte. Ő többször látta. Ma csináltam egy olyan odút, aminek az ablak felé néző fala plexi, és majd felszerelem az ablak elé. Hátha jövő tavasszal szerencsém lesz.... 🙂

Zelemiri Creative Commons License 2021.10.21 0 0 5001

Már beszélgettünk múltkor érintőlegesen a galambászatról.

El szoktam nézegetni az egyik távolabbi szomszéd galambjait és arra gondolok, hogy szeretnének a papagájaink is kint repülni.

Csak az a baj, ők nem jönnének vissza. ( egyszer kirepült ugyan a sárga papesz régebben, de tortúra és nagy szerencse volt újra megkaparintani szinte szószerint) -ő halt meg egyénként sajnos más okból kifolyólag.

Szval "irigylem" a galambok reptetését a házon kívül.Igaz a galambadzoknak meg lakáson belül nem repülnek. Viccelek:)

Amúgy Ausztráliában Indiában stb, vannak papagájtartók akik sikeresen reptetik a betanitott papeszeiket. De ott azok baj esetén ugye őshonosak és nem invazívok.

Vettünk egyszer kinti papagájhámot is a madarkaknak, de olyan korulmenyes atbujtatni a szarnyukat, feltunk összetörjük, szval nem kisérletezilünk ( amúgy is profibbat kéne rendelnünk, a meglévő nem tűnik biztonsagosnak egyaltalan)

Na ennyit a papeszekről.

Sajna a papagajforum be van fagyva rég. Pedig sok a papagajtarto sztem. Szval bocs az offolasert mindenkitol, de örülök, hogy meghallgattok :)

Előzmény: yüz karasi (5000)
yüz karasi Creative Commons License 2021.10.20 0 0 5000

Mi, emberek se vagyunk egyforma termetúek. :-)

Előzmény: nyebojsza (4999)
nyebojsza Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4999

Pontosan ilyen volt, de nem volt nagyobb 10 centinél...

Előzmény: yüz karasi (4998)
yüz karasi Creative Commons License 2021.10.19 0 0 4998

 

Kis fakopáncs lehet.

Előzmény: nyebojsza (4997)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!