Keresés

Részletes keresés

rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1355
Erről eszembe jutott a Határőr című lap egyik címoldala, aminek a fotózásán jelen voltam sorkatonai koromban. A képen egy katona volt hason fekve, célra tartott fegyverrel és a feje mellett egy kis kék virág a fűben. Valójában a virágot a lőtér túlsó feléről hozták és a fotós aszisztense tartotta oda, hogy belógjon a képbe. Azóta több olyan pillanatkép elkészítését láttam ahol a dekoratív csajok az előtérben és minden mozdulat beállítva.
Ez a kép is egy fél órás fotóművészi instrukció eredménye lehet.Gondolom aki készítette soha nem volt katona.
Előzmény: kavkaz (1353)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1353
Most mit akarsz ezzel? Mi vagyunk az elsôk, kik shotgunnal is célbalövünk!

Világraszóló magyarok:)

Előzmény: blue-dragonfly (1352)
blue-dragonfly Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1352
Az hagyján, de tel vannak olyan fegyverekkel amivel igen hatékonyan lehet 100 méternél távolabbra lőni... :)
Előzmény: kavkaz (1349)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1351
De ha szétszóródnak nem férnek rá a propaganda képre. És akkor hogy fog megijedni tőlük a Bin Laden? :-)
Előzmény: kavkaz (1349)
lizardx Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1350
Uramatyám, hát van még, aki rajtam kívül emlékszik az Igaz Szóra??!! Inkább azt vettem a kis zsebpénzemből, nem fagyit! A mai napig őrzöm egyiket-másikat, hát mingyán elérzékenyülök! :)
Előzmény: Allesmor Obranna (1346)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1349
Nem tudom. Nekem csak azt tűnik fel, hogy ilyen nyílt terepen talán nem kéne ennyire csoportban maradni egy terepjáró körül. Így talán RPG-re várnak.
Előzmény: corporal (1345)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1347
A tábla akarja jelképezni a valósághű környezetet! :) Másra (pld: kuvaiti kik.) ugyanis nem telik! Az ember élete nem drága!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Allesmor Obranna (1346)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1346
ez egy kép valóban.
De mi köze ennek a kiképzés szintjéhez?
Csinálok egy táblát, ráírom, hogy Washington, odaállok egy Szláviával, aztán íme, felkészültem a Bush-banda lemészárlására!!!

Píárfotók az Igaz Szó (Kiséri Nagy Ferenc munkássága) és a Magyar Honvéd (szintén K.N.F.) óta sugallják nekünk az "acélos erőt", közben mindannyian tudjuk, hogy mekkora nagy szar az egész.

kavkaz Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1344
Előzmény: corporal (1343)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1342
Mindenki a juhász cseréjét várja. A nyáj szétszéledt...
Előzmény: corporal (1341)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1340
Ezért mondtam, hogy felesleges ugyanannak a témának több topicot is fenntartani. Ahol éppen van valami érdekes téma. Egyébként vizsgaidőszak is van.

Üdv: Hamburger

Előzmény: gencsydani (1339)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.26 0 0 1339
Most éppen a "Katonai"-ban van hasonló téma napirenden!
Előzmény: corporal (1337)
M.S.B. Creative Commons License 2004.01.26 0 0 1338
Süllyed, mint a dunai flotilla, süllyed, mint a magyar Honvédség... :(
Előzmény: corporal (1337)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1335
A székely autonómia a székelyek belügye. Ebben mi nem tehetünk semmit. De ellene se tegyünk! Leginkább azért ne, mert az autonómia gyakorlata európai gyakorlat. Mikor Nastase arról beszél, hogy nem európai a gondolat fel kellene neki tenni a következô kérdéseket:
-No és, sikerült megoldani a dobrudzsai lepratelep problémáját?
-Megtanult már beszélni az a fiúcska, akit a farkasok neveltek fel?
-Miért laknak utcagyerekek a bukaresti csatornákban?

Baj persze ebbôl nem lesz. Hacsak nem oltják be egymást a mi és az ô hülyéik...

Előzmény: nemedi l (1334)
nemedi l Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1334
Hmmm sehol nem találom az interneten csak a Népszabadságban látom a cikket:

a Székely Nemzeti Tanács autonómiastatútumot (pl. saját karhatalom stb.) fogadott el. Erre az államfő ma a Legfelső Védelmi Tanács elé terjeszti a kérdést, hogy Románia területi épségét veszélyezteti-e a kezdeményezés.

Remélem nem lesz ennek eredményeként egyik oldalon sem semmi komoly dolog Romániában (mi kellően hideg fejjel reagáltunk).

Ehhez hasonló (de talán komolyabb) scenárió forgott a fejemben, amikor még pár hete a minimum hadsereget próbáltam elképzelni (illetve ide leírni). De biztos nem lesz baj! (?)

kavkaz Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1332
Láttam tomcatpólóboljta matricát a villamoson. Valami "ha rühelled a kommerszt" felirattal:)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.18 0 0 1331
Szia!

Sokmindenben igazat kell adjak Neked (főleg a beszerzések lefolyásának menetében)!
Nagyon jó példa erre ugye a US Army hadipisztolya (Beretta 92F/M9), hogy ne csak a saját házunk táján nézelődjünk!
A KGP-vel kapcsolatban szintén egyetértek annyiban, hogy (ha a próbadarabok minőségét tudnák hozni) sok helyen alkalmazható lenne az AMMSz gépkarabélyok helyett - akár ott is, ahol én dolgozom! A jelenlegi helyzetet tekintve azonban inkább maradjon a célra kevésbé alkalmas, de "atombiztos" AK, mint egy sokkal használhatóbb(nak tűnő), de megbízhatatlan, ingadozó minőségű KGP!

Ja, a mellényeknél nem véletlenül tettem ""-be a szavatosság szót!:))

Előzmény: Éhesló (1330)
Éhesló Creative Commons License 2004.01.17 0 0 1330
Helló, gencsydani,
azon elvitatkozgathatunk (szerintem nem nagyon érdemes), hogy miért és milyen kézifegyvert (és egyéb hadfelszerelést) választ egy adott szervezet (állam).
Szerintem sok esetben nem a minőség, a technikai tulajdonságok, vagy egyéb "racionálisnak" tűnő dolgok döntenek, hanem egyebek.....
Erre példa a Kirasza mellény, amit akkor nyomtak be - pofátlanul nagy mennyiségben, amikor az új magyar mellény elkészült, és élethalál harcot vívott - a világon akkor bizonyítottan a legjobbak közé tartozó technikai paraméterei ellenére - a "hátszelesek" által tucatszám beráncigált korszerűtlenebb (elavultabb és egyengébb tulajdonságokat mutató)import szeméttel. Végül, - nem túl nagy darabszámokkal - de rendszeresítésre került és a folyamatos fikázás ellenére már korszerűsített sorozatai kerülnek (na nem túl nagy darabszámban) beszerzésre. (És bocsi, de nem szavatossága, hanem felhasználhatósági deje van, ami azt jelenti, hogy egy bizonyos idő múltán az alkalmazott aramid szálak öregedése miatt csökken a védőképessége és nem üti meg az elégséges /és a mellény adatlapján deklarált/ szintet.)
Ottó RULEZ! Tisztelem Őt, főleg azért, amit a Gepárdokért tett!
KGP-MP5: igen, de (mint azt már hangoztattam) nem vagyok fegyveres szakértő, csak lelkes "segítő" csatlakozó területről. A véleményem eltér a kollégádétól. Ottó ezen véleményét nem ismerem, de elfogadom, hogy így van.
Ettől függetlenül szerintem kitűnő hadifegyver lenne, na nem a nyulaknak, hanem mindenkinek aki önvédelmi fegyvert kell viseljen.
A FÉG (és egyéb maradék hadiipari gyártók) minőségével az a baj, hogy nincsenek gyártási sorozatok, amik lehetővé tennék az emberek, gépek és technológia beállítását.

Üdv, Éhesló

Előzmény: gencsydani (1317)
Éhesló Creative Commons License 2004.01.17 0 0 1329
Helló belic,
nitroglicerint nem gyártanak (hosszú évek óta) és ahogy az üzem kinéz nem is nagyon fognak. A lőpuruk még gyártásban van (vadászlőszer gyártáshoz), de nem hiszem, hogy tüzésrésgit tudnának-e még....

Üdv, Éhesló

Előzmény: belic (1316)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1327
Mél megyen!:)
Előzmény: corporal (1325)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1326
A mai Magyar Nemzet szerint megint felmerült a honvédelmi miniszter cseréje. Az EU csatlakozás után remélhetőleg többet lehet tudni erről.
gencsydani Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1324
Nem azt kérdezted, hogy civilként hogy lehet?:)
Előzmény: corporal (1323)
yerico5 Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1322
avagy

Már szórom is a fejemre a Hamut...:)

Előzmény: HUNTERKILLER (1321)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1321
"a WaltHer nevet igy irjak."-Már szórom is a fejemre a hamut!
Előzmény: gvass1 (1312)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1320
Most már én is kíváncsi vagyok a KGP-re. Ha legközelebb egy lőtéren leszünk a smasszerokkal, megpróbálok kölcsönkérni egyet.
gencsydani Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1319
Én tudok egyet, de az kicsit bonyolult.
Előzmény: corporal (1318)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1317
Helló Éhesló!

Pisztoly: lehet, hogy a konstukción javítottak, de ettől még a gyártási/összeszerelési minőség nem változott. Bár a sorozatban lehulló irányzékok nem a konstrukció tökéletes kiforrottságát jelzik...(igaz, irányzék nélkül is lehet lőni vele - én pl. nagyon ritkán használom)!
A próbákkal kapcsolatban: nem hiszem, hogy pl. a SEAL-ek azért SIG Sauert, meg HK-t használnak, mert a P9RC jobban bírja nála a szennyeződést, de ez szvsz.

Mellény: nem magyar gyártmányról van szó (Kirasza 3-N) és nem az a baj vele,
hogy selejt, hanem hogy hadi alkalmatlan (szar a konstrukció és ezt nem én találtam ki, hanem a Simonyi Ottó). Pl. fémből készült külső csatok (-másodlagos repeszhatás), nem lehet benne fegyvert rendesen tartani, hosszabb távon egyáltalán létezni stb.
Ja, és lejárt a "szavatossága".

KGP: MP5-öt próbáltad? Kollégám (a lentebb említett, aki szétlőtte az M-es "paráját") elkövette azt a hibát, hogy az MP5-ös után közvetlenül lőtt vele. Nagy csalódás volt neki!
Ja, hallottam egy történetet, miszerint Simonyi csak azért nem vágta ki a KGP-t a Vágóhíd utcai lőtér ablakán, mert szúnyogháló van rajta...(az ablakon, nem a géppisztolyon!)

Előzmény: Éhesló (1314)
belic Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1316
Hello!

Biztos vagy benne, hogy a NIKE megszunt?
A legutobbi C+D-n meg kint voltak :-), emlekeim szerint. Le is fotoztam a kulonbozo loporokat:

"biztosan jobb mint régen volt. "
A konstrukcion javitottak minimalisat, tehat elvben igazad lehetne, am a gyakorlatban a gyartasminoseggel van baj, es nem a konstrukcioval!

Bel

Előzmény: Éhesló (1314)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1315
A lövésszámmal elégedett vagyok, más ennyi idő alatt tized ennyit sem lő. Az önvédelmi fegyveremmel is lőttem pár ezret, a nívósabb nyugatiakkal csak néhányszor tizet. Elismerem, ez is befolyásolja a véleményemet.
Nem állítom ,hogy mesterlövész vagyok, de úgy érzrm az átlagnál azért jobb eredményeket produkálok.
Előzmény: gvass1 (1311)
Éhesló Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1314
Helló gencsydani,
a próbára átadott szérián - vizsgálatok tapasztalatai alapján javítottak - tehát ami ma készül és a HM TH MIB átveszi, biztosan jobb mint régen volt.
Egy olvtárs írta, hogy nem érzékeny az ótvar lőszerre, ez szent igaz, de nem elég egy hadipisztolyhoz. Az igazi durranás az volt, hogy nagyobb lövésszámnál (5000 körül) is üzembiztos volt, vizes, homokos, sáros körülmények között is, ellentétben a többi neves gyártmánnyal.
A hazai fejlesztésű és gyártású mellények között nem került átadásra selejt. A teljes (IV.) védelmi fokozatú bár nehéz és kényelmetlen de tudja amit illik, és nemzetközi összehasonlításban is a topon van. A félreértések mellényügyileg abból adódnak, hogy nem azonos védelmi fokozatúakat hasonlítanak össze (a jenki rendőröknél láttam egy sokkal kényelmesebbet, könnyebbet stb...).
A KGP jelzett hibájára nem emlékszem, de olyan "hozzáértőkre" szép számmal, akik alig hogy kézbe vehették az új fegyvert (P9RC) azonnal elkezdték reszelni és "passzítani" mert akkor az "sokkal jobb lesz". Még egy dolog a KGP-ről: soha nem volt sorozatlövéskor hozzá foghatóan jól célontartható (vállba szorítva) fegyver a kezemben, az UZI elmehet a fenébe hozzá képest. Igaz ez csak egy szubjektív vélemény....

Üdv, Éhesló

PS.: A FÉG tényleg javulhatna, de az elmúlt 2 évtized megrendeléseit és exportlehetőségeit (engedélyezés) tekintve csoda, hogy még él, és működik! A védelmi stratégiai iparvállalatok közül a FÉG az egyik túlélő. Elpusztult pl. a Bakony művek (csappantyúk kicsitől tüzérségiig), NIKE (nitroglicerin + lőpor), Mechanikai Művek (lőszergyártás és robbanóanyagfeldolgozás), Danuvia(kézifegyver és gpu.), Sajóbábony (TNT gyártás), Diósgyőr (lövegek és aknavető, automata aknavető) és tavaly évvégével a ROTEK (gyutacs és elektromos gyutacs).
Béke poraikra, és az elveszett tudásra, szakismeretekre, ipari kultúrára!

Előzmény: gencsydani (1296)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!