Keresés

Részletes keresés

Yosser2 Creative Commons License 2003.08.29 0 0 141
Szerény történelem tudásom szerint 1916-17 ben nem létezett önálló Magyarország......
Mondjuk Hunyadi Mátyás még nyert háborút, utána már jól körül kell nézni....
Előzmény: kavkaz (137)
kavkaz Creative Commons License 2003.08.29 0 0 140
Kedves Hamburger!

Ha már ott van az a szervezzünk Hadsereget topik úgy képzeletben igazán kihasználhatnánk:)
Az ugye kiderült, hogy ami reform ürügyén zajlik az több mint kétséges. De vajon milyen lenne egy igazi fejlesztés? (tartózkodjunk a "reform" szó használatától...)

Előzmény: Hamburger (139)
Hamburger Creative Commons License 2003.08.29 0 0 139
Igen, kedves Kavkaz!

Már nekem is megfordult a fejemben, mint ahog az is, hogy ez az egész "reform" több, mint felelőtlenség!

Üdv: Hamburger

Előzmény: kavkaz (138)
kavkaz Creative Commons License 2003.08.28 0 0 138
Ha valaminek a felszámolására nincs lehetôség, akkor a legjobb módszer elôbb ellehetetleníteni, majd arra hivatkozva, hogy nem működik (pedig "megreformáltuk", de még így se) felszámolni...
Előzmény: Hamburger (133)
kavkaz Creative Commons License 2003.08.28 0 0 137
Azért, jó lenne, ha nem kevernénk ide a politikát. Ennyi erôvel a polfórumra is menetnék:(

Háborút meg egyébként nyertünk. Számtalan háborút a török ellen (a Habsburg királyok uralkodása alatt) például. Legutóbb 1916, vagy 17-ben kötöttünk csekély területgyarapodással járó békét Romániával. Tehát az, hogy nem nyertünk háborút nem igaz. Legföljebb az, hogy egyedül nem. De vajon hány európai állam vívott egyedül háborút az elmúlt ötszáz évben?

Yosser2 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 136
Most kezdjem anyázni a viktort?... ugyanmár.. ezeket hagyjuk....
Ha már politzálunk közösen szidjuk az elmúlt 600 év politikusait, hogy szar a maygar hadsereg, azóta nem nyert háborút...
Előzmény: Tiger205 (134)
Yosser2 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 135
Most kezdjem anyázni a viktort?... ugyanmár.. ezeket hagyjuk....
Előzmény: Tiger205 (134)
Tiger205 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 134
Hello!

Ez az Ungarische Vircsaft a hozzá-nem-értés Csimborasszója !

Persze a 2%-os lakásadó tervezet sem semmi...
Pl. egy szentendrei lakás 70 nm x 240,000 Ft (önkormányzat megállapítja a mértéket, és punktum) az 16,8000,000 Ft - évente 336,000, azaz havi netto 28,000 Ft adó, ami kb. 45,000 Bruttó bér. Király mi? Főleg a semmiért.
Hajrá szocik! Persze a panellakás ára nem ilyen magas, de az is pénz. S nem csak az ottaniak szavasztak a szocikra....
Persze ne politizáljunk, ez a topic nem azért van, de akkor is most olvastam, és bepörögtem, bocsika...
ON

üdv:
TGR

Hamburger Creative Commons License 2003.08.28 0 0 133
Sziasztok!

Éppen ma hallottam a következő verziót a "környezetszennyező" tüzérségünk jövőjéről. Mivel a Gvozgyikák nem elég légi mozgékonyak, ezért lecseréljük őket 105 mm-es vontatott tarackokra és aknavetőkre, mert azokat lehet helikopterrel is szállítani és ezáltal mobilabbak, mint a Gvozgyikák. Ez tetszik!:( Arra senki sem gondol, hogy valamivel a tarackokat is vontatni kell, az pedig nem fér be a Minyóba? A légi szállítási kapacitásunknál ugyanis úgy gondolkozunk, hogy nekünk ez elég kis távolságra (Ott is húzni kell a tarackot! Igaz, a ló befér a helikopterbe!:)), ha meg messzebbre kell vinni akkor majd jönnek a szövetségesek! Nem tudom, hogy arra gondolt-e valaki, hogy esetleg evakuálni is kell azokat a szerencsétlen magyarokat. Akkor is szövetségesekre kell majd várnunk. Erre valamiért mindig történelmi párhuzamok ugranak be. Vagy ők nem fognak evakuálni saját csapatokat? Szövetséges és lovagi alapon nekünk fognak előnyt adni? Az a biztos, amit magunk erejéből szervezünk. Vagy ennyire rosszul látom?

Üdv: Hamburger

Előzmény: HUNTERKILLER (132)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.08.28 0 0 132
Az nekem jár!!!!ravaszhuzogató! :-)
Előzmény: yerico4 (130)
lieutenant30 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 131
természetesn irónia volt, a fegyvertartás vagy félelem? topikban még sok hasonlót olvashatsz.
Előzmény: mcpie (127)
yerico4 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 130
Gépágyúra emlékeztem, de most már rémlik, mintha rakéta lett volna. Legyen neked igazad, virtuális pirospontot postáztam :)
Előzmény: Alhazred (128)
yerico4 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 129
Az F-117A sohasem volna képes manőverező légiharcra, egyszerűen túl lomha. Nem is erre tervezték. Az a feladata, hogy az ellenséges radarok nehezen észleljék, csak akkor, amikor már azok a fegyvereinek a hatósugarán belül vannak, és remélhetőleg már útban van feléjük egy-egy rakéta. Ha már látható, akkor szinte bármilyen fegyverrel lelőhető, de ez az amerikai katonai doktrína szerint nem fordulhat elő - mármint hogy élő ellen láthasson saját szemével egy támadó F-117-et.
Az amcsik hibáztak, mert a gépeket minden nap másik útvonalon kellett volna küldeniük, hogy ne tudjanak a szerbek légvédelmet telepíteni a várható útvonalukra. Nem ezt tették, másnap ugyanazon az útvonalon repült, a szerbek meg felkészültek.
Azonkívül a pilóta alacsonyra ereszkedett, bízva a szerencséjében, mert felhős volt a terület. Így pont beleesett a telepített légvédelem zónájába, a szerb katona meglátta, becélozta, lelőtte, a vadászbombázó szinte iskolacélt repült neki, nem manőverezett, nem is észlelt semmit sem.
Előzmény: lieutenant30 (126)
Alhazred Creative Commons License 2003.08.27 0 0 128
A vizuális célzás az ok, de SA-3-ast küldtek utána, nem gépágyúlövedéket:-))

Al

Előzmény: yerico4 (123)
mcpie Creative Commons License 2003.08.27 0 0 127
>>"(...)utcai zavargások elfojtásához pedig nincs szükség tüzérségre, harckocsikra. elég szigoritani a vadász, sport és önvédelmi fegyverek tartását, (...) " <<

Ezt most komolyan gondoltad, vagy irónia akart lenni? (A 2. mondatodról beszélek.)

Előzmény: lieutenant30 (126)
lieutenant30 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 126
üdv mindenkinek

a lopakodó ügy régen volt és azt irtam"ha jól emlékszem", nem 100 százalékos tényként közöltem. ha gépágyúval leszedtek egy több milliárdos masinát az még égőbb mintha légiharcban, rakétával teszik. ez is azt mutatja, hogy a hi tech nem minden, ha az ember nem megfelelően használja nem sokat ér. egy elavultabb technika fegyelmezetteb használata több sikerrel járhat. ez az amit az usa renszeresen figyelmen kivül hagy. túlságosan biznak a műholdakban, számitógépekben, fegyverekben és az emberi tényező minimális vagy éppen 0. igy aztán nem csoda, hogy a többmillióért kiképzett és felszerelt "szuperkatonák" nem boldogulnak néhány mezitlábas burnuszos arabbal, akik ak47-el szaladgálnak a hegyekben(szomália, afganisztán).a natoval is ezt a szemléletet akarják ránk kényszeriteni, amit nem lenne szabad hagyni.

az ellenségképben szerintem is előrébb szerepelnek a belső tüntetők, mint egy külső támadó. utcai zavargások elfojtásához pedig nincs szükség tüzérségre, harckocsikra. elég szigoritani a vadász, sport és önvédelmi fegyverek tartását, valamint a "tömegbe lövéshez"
automata kézifegyverekkel ellátni a karhatalmat.
ha mégis külföldi bakancsok menetelnének a hősök terén akkor a kossuth téri nagy ház lakói lennének az elsők akik ferihegyen lobogtatnák a diplomata útleveiket.

sziasztok

yerico4 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 125
Psszt, megsúgom, én húztam meg a ravaszt. De aztán el ne mondd senkinek! :)
Előzmény: HUNTERKILLER (124)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.08.26 0 0 124
Ott voltál?Mesélj! :-)
A múltkor nagyon csúnyán pofára estem a hrovatska republika népességével kapcsolatban. :-)
okos ember ,más kára .....
Előzmény: yerico4 (123)
yerico4 Creative Commons License 2003.08.26 0 0 123
Azt a F-117A-t vizuális célzással, gépágyúval lőtték le, mivel a pilóta az alacsony felhőalap miatt túl alacsonyra ereszkedett, megszegve minden létező előírást és parancsot.
Előzmény: lieutenant30 (120)
golbat Creative Commons License 2003.08.26 0 0 122
Udv!

Nagyon igazad lehet. Elofordulhat, hogy "bolcs" vezetoink annyira felnek a fegyverektol, hogy mar a katonaktol is el akarjak venni? :( (Csak nehogy a rendorok jojjenek ezutan, merthogy esetleg az EU majd visszafogja a bunozest...)

Golbat.

Előzmény: Hamburger (121)
Hamburger Creative Commons License 2003.08.25 0 0 121
Szia Hadnagy!

A politika úgy döntött, hogy a szakértői elemzésekre alapozva nem készül semmiféle közelünkben keletkező esetleges háborúra. Ha a hadseregre költene, akkor egyes banki vezetők valszeg nem kereshetnének havi 6-7 milliót! De az is lehet, hogy csak nem tudnak latinul és az elmúlt 13 évben nem figyelték a híreket a környezetünkben. Mindenesetre úgy döntöttek, hogy nem a legrosszabb, hanem a legjobb biztonsági esetre készülnek és figyelmen kívül hagyják a rómaiak bölcseletét, amit meghagynak olyan nagyhatalmaknak, mint az USA. Mi inkább vállaljuk a kis államok olcsóbb és jelenleg kényelmesebb kockázatát és bízunk a szerencsés békében. Ez is egy megoldás. Remélem, hogy bejön! A történelem majd megítéli, hogy helyesen döntöttek-e.

Hamburger

Előzmény: lieutenant30 (120)
lieutenant30 Creative Commons License 2003.08.25 0 0 120
üdv mindenkinek

a megszüntetni akart pécsi tüzérdandárnál nemcsak ágyútarackok vannak,hanem sorozatvetők is(öjáróak, mobilok) de úgy látszik arra sincs szükség.
ami régi még nem biztos, hogy elavult, ha jól emlékszem a jugók egy 50-es évek beli radar segitségével lőtték le az f117- es lopakodót amit több milliárd dollárért fejleszettek ki a jenkik.
szerintem is amig nincs meg a sokat emlegetett új, modern, olcsó technika addig a régit nem lenne szabad kidobni(az új megérkezése jó magyar szokás szerint évekig késhet, addig meg védtelenek leszünk). nem lenne szabad elfelejteni a régi római szállóigét sem: "si vis pacem, para bellum"(ha békét akarsz, készülj a háborúra) off:innét származik a parabellum lőszer elnevezése is
on:a békét is fegyverrel kell őrizni és a meglévő arzenál nagyobb visszatartó erő lehet mint a leszerelt technika.

hali

BohoBP Creative Commons License 2003.08.24 0 0 119
Igazad van, a legtöbben nem ismerik a szomorú valóságot.
Az önjáró 152 mm-es tarackokat (mobil!!!!!) épp néhény éve - "szakértői" véleményre - már kivonták az MH-ból. Több milliárdért kifejlesztettt magyar (!!) "Árpád" számítógépes tűzvezető rendszerével együtt. Az pont pilóta nélküli felderítő gépeken + GPS keresztül kapta meg a szükséges célinformációkat.
Ma már mind a "kukában" van.
Nekiestek lángvágóval és feldarabolták, kilóra eladták külföldi vashulladék kereskedőknek.
(Az országnak kár, egyeseknek nagyon jó haszon.)

Most - a hírek szerint - az ugyancsak mobil önjáró 122 mm-es tarackok kerülnek hasonló sorsra.
A nem mobil tarackokat meghagyják.(ez az igazi visszafejlődés)
A szlovákok saját fejlesztésű("Zuzanna" )önjáró, automata töltő és lőszerkiválasztó mechanikával ellátott ágyúkik, ma már a 40 km-es lőtávolságot is tudják, nyugati számítógépes tűzvezető rendszerrel felszerelve (szintúgy a lengyelek).
Csak el kell menni a Brno-i és Trencsény-i nemzetközi haditechnikai kiállításokra, ott - szó szerint - kézzel foghatóak.
Ha így halad, lassan évtizedekkel járnak előttünk, nem kidobva a ma is jó állapotú "orosz" fegyvereiket.
Az "inkompatibilitást" azaz a kaliber eltérést egy NATO és volt VSZ között félreértelmezik "nagyjaink", ugyanis a NATO nem azt várja el tőlünk, hogy amerikai, vagy német lőszerrel legyünk felszerelve, hanem azt, hogy a neküknk kirótt feladatokat saját technikai eszközeinkkel el tudjuk látni!

Piszkosul gazdagok vagyunk!

petike23 Creative Commons License 2003.08.24 0 0 118
Ja!

Kell(ene) a vadi új technika is (ami sajnos q. drága), de amíg az nincs meg, nem szabad szétlángvágózni semmit.. szerintem.

Előzmény: belic (117)
belic Creative Commons License 2003.08.24 0 0 117
Hello!

"a hozzá nem értők - azt hangsúlyozzák, hogy elavultak a technikáink."

Mivel en is hozza nem erto vagyok, ezert szerintem is elavult. :-)

Es az, hogy elavult, nem azt jelenti, hogy elkopott, hanem inkabb az alabbiakat:
-a kommunikacios rendszer elavult (zavarvedett, lehalgathatatlan kellene, vicces lenne ha tenyleg radiotelefonon kommunikalnanak a katonak)
-sokkal jobb felderites kellene (az nevetsegesnek tunik szamomra a 21. szazadban, hogy valaki felmaszik egy hegytetore, es onnan nezi tavcsovel az ellenseget, mikozben az pl. 20-50 km/oras sebesseggel tor elore, mire feler a megfigyelopontra, mar elmentek mellette), minimum a valos ideju legifelderites (optimalis: a zavarvedett szamitogep kepernyojen rakattintva egy konvoj kepere megjelennek az iranyzasi parameterek)
-a nem onjaro 152 mm-es tarackok lassan valtoztatnak tuzelesi poziciot

Szerencsere az utolso pont kivetelevel konnyen (olcson, hiszen a fo technikahoz nem kell hozzanyulni) lehetne modernizalni, ha lenne ra igeny:
width=256 height=192>

Azzal persze egyetertek, hogy a technikat es a tudast meg KELL orizni, a keves sokkal tobb, mint a semmi.

Bel

Előzmény: BohoBP (115)
petike23 Creative Commons License 2003.08.24 0 0 116
"Egy mérnök, vagy orvos az egyetemi jegyzeteit nem dobja ki, mert igaz, hogy épp a munkája során csak nagyon keveset kell forgatnia a tudás frissen tartásához, de nem tudja, nem tudhatja, mikor kerül olyan helyzetbe, hogy mégis elő kell venni."

Egyetértek.
Én azt nem értem, hogy miért nem lehet pl. egy harckocsit, vagy ágyút lekenni 10kg zsírral, letakarni ponyvával, és beállítani egy raktárba..?
Ott nem kér enni, gond esetén meg elő lehet venni..
Egy "elavult" harckocsi is jobb, mint a semmi.
Tiszta kabaré ez a "leszerelés"..

Üdv: Petike

Előzmény: BohoBP (115)
BohoBP Creative Commons License 2003.08.23 0 0 115
Néhány dolog, amiről - szándékosan - megfeledkeznek a "döntéshozók":
A mai magyar tüzérek nagyon jól képzett csapat (az fújolja őket, aki még nem volt gyakorlaton, éles lövészeten).
Pár évvel ezelőtt jelen voltam egy ilyenen, tüzérfigyelő ponton.
A srácok 16,5 km-ről (!) 17 lövést adtak le éles 152 m-es tarackkal. Az első lövés után korrigálták a lőelemeket és minden találat 100x100 m-es területen belül volt. A célterületen szó szerint kő kövön nem maradt!

Sokan - a hozzá nem értők - azt hangsúlyozzák, hogy elavultak a technikáink. Szakmai szempontból ez egyszerűen hülyeség. Egy tarackon, vagy egy ágyún mi öregszik meg??????
Azok a tömítések, amelyek filléres dolgok!
A hadgyakorlatok csekély száma és a kiképzési módszek miatt az ágyúink és harckocsijaink csövéból legfeljebb átlagosan 100 lövést adtak le, ebből is a 10÷15 az eredeti gyári belövés.
A gyári élettartama ezeknek 5000 lövés!!!!
Magyarán ezek a fegyverek harcászati szempontból még vadi újak!
A másik áltatás az, hogy "összevonják", átköltöztetik az egyik alakulatot a másik helyre.
Miért?
Harcászati szempontból tök mindegy, hogy Magyarországon (400 km-es határtávolság) hol vannak diszponálva. Ma már a kommunikáció nem füstjelekkel történik! A parancsot max. 10s kapcsolási idővel ki lehet adni rádiótelelefonon, vagy vezetéskes telepfonon, faxon (belső riasztási rendszeren) is.
Az áttelepülés sok milliárdos kiadását inkább a katonák egyéni felszerelésének korszerűsítésére, a meglevő páncélozott járművek kommunikációs rendszerének fejlesztésére lehetne fordítani.

A hírek szerint a légvédelmieket Győrbe telepítik.
Kabaré. Miért nem Bécs alá. Az messzebb van az ország másik végétől.

Ezekkel kellen egyszer már elszámoltatni a döntéselőkészítőket, hiszen egy tollvonás sok milliárdba kerülhet, és ez nem lehet egyetlen tábornok döntési jogköre, mert mindez az adófizők pénzéből megy!
Sajnálatos az az elv , hogy amire most, vagy várhatóan a közeljövőben nincs szükség, azt meg kell szüntetni, mert felesleges.
Egy mérnök, vagy orvos az egyetemi jegyzeteit nem dobja ki, mert igaz, hogy épp a munkája során csak nagyon keveset kell forgatnia a tudás frissen tartásához, de nem tudja, nem tudhatja, mikor kerül olyan helyzetbe, hogy mégis elő kell venni. A semmit nem tudná elővenni!
A hadsereg akkor hatékony, ha olyan erőt demonstrál, amellyel az"ellenséggnek" számolnia kell! Nem kell használni, csak mutatni, hogy van (lásd Svájc, vagy a skandináv államok).

Házörző kutyát akkor nem kell tartani, ha már senkinek nincs kerítése, és csak akkor!

lieutenant30 Creative Commons License 2003.08.23 0 0 114
üdv !

szerintetek a juhász vagy a többi minisztériumi ún." döntéshozó" volt valaha sorkatona vagy legalább látott közelről fegyvert és egyenruhát?

hali

kavkaz Creative Commons License 2003.08.23 0 0 113
A politikus mint ökológiai szennzező tény. hehe.

No igen. A katonaságnál, ha máshol nem is, de ott, természetesnek kellene lennie, hogy egy alakulatnak száz, kétszáz éves történelme van. Felszámolni egy alakulatot, annyi, mint megfosztani magunkat történelmünk egy részétől.

Juhász meg egy ............ ......... ......... .......... .......... .......... .......... ....... ........... ........ (a pontok helyén anyanyelvünk gyönyörű jelzős szerkezetei értendők)

Végül is legyen igaza azoknak akik a választásokban bíznak... remélem legalábbis.

Előzmény: lieutenant30 (110)
Hamburger Creative Commons License 2003.08.22 0 0 112
Szia Hadnagy!

Egyetertek, hogy a reform elös lepeseben vegrehajtott letszamleepites (fökent a mikentje!) csökkentette a kormanypartok eselyeit a következö valasztason. Kivancsi vagyok, hogy tudnak-e "szepiteni". En örülnek neki, mert a mi börünkre megy a dolog.

Üdv: Hamburger

Előzmény: lieutenant30 (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!