Keresés

Részletes keresés

Hamburger Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1437
Erről lehetne egy linket?

Köszi: Hamburger

Előzmény: corporal (1433)
Hamburger Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1436
Álmodik a nyomor! :)
Előzmény: Tiger205 (1412)
kavkaz Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1435
Na végre egy épeszű ötlet. Persze, hogy napszemüvegek nélkül az egész nem ér semmit.

Javasolnám ezt az összehajtható modelt. Tokján természetesen a junta címerével, szimbólumaival, babérág, sasok, turul, kardok és persze tölgyfalevelek:

Előzmény: -Survivor (1430)
Tiger205 Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1434
Hello!

mi itt poénkodunk, miközben mások meg talán meg is haltak !?

Ha igaz, akkor a magyar média megérdemli azt a jelzőt, amivel én magamban mindig is illettem...

Amúgy az államtitkári posztról: köszike, de a miniszteri fizetés is elég nagy visszalépés lenne, az államtitkárit már nem válallom be.
****Kivéve, ha a beszerzett technika 3,5 %a jutalékként feleségem cégéhez nem kerül (de időben szóljatok, mert alapítani kell egyet).****

De más fentartásaim is vannak, hogy alkalmas lennék-e, mert
1/
tudom, mi a különbség dandár és zászlóalj között
2/
tudom, hogy a kerozin nem benzin
3/
megértem a hivatásos katonák problémáinak, nehézségeinek többségét,
4/
SZERETNÉK EGY MODERN, MŰKÖDŐKÉPES, - ÉS BÁR KICSI, DE - HATÉKONY/HATÁSOS MAGYAR HONVÉDSÉGET.

üdv:
TGR

Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1431
Tekintve, hogy itt mindenki közül csak én látom a jövőt, én leszek a miniszterelnöki tanácsadó és főintrikus.
A tudományos komputér és központi agy (tkka), amit most a Paladin miatt csak a konyhába tudtam átvinni, azt mondta, hogy minket nem is fog megvédeni a NATO.
Indoklás:
- A washingtoni szerződés 51. cikkelye értelmében a kölcsönös segitségnyújtás csak feltételes módban értelmezhető. Így matematikai esélye van annak, hogy egész egyszerüen SENKI sem fog minket megsegíteni.
- Hamburger korábbi állításának beprogramozása után (milyen alapon várjuk el másoktól, hogy tartsanak fenn területvédelmi erőt a mi megsegítésünkre, ha mi nem tesszük, pláne, hogy mi válságövezetben vagyunk, más NATO-s rajtunk kívül meg nem) az az érdekes végeredmény jött ki, hogy mivel Mo. nem határos egy NATO állammal se, így az "oroszlán jóllakatása" kézenfekvőbb, mint a veszély vállalása.
- Mivel Mo. nem kíván érdemben foglalkozni a saját területe védelmével, ezért a segitségnyújtási szándékot ratifikáló tagországok kormányainak komolyan kell számolniuk a helyi közvélemény erőteljes ellenállásával és az ebből eredő nem megengedhető népszerűség eséssel.
- Mo. nem határos egyetlen szövetségessel, így elfoglalása, elvesztése lényegében nem jár a szövetség integritásának komolyabb sérülésvel.
- Ebből adódóan az esetleges segitségnyújtás túl azon, hogy egyrészt óriási logisztikai probléma, még a támadó fél által a beavatkozók felé megpendített terroristaveszély-problémát is eredményezheti ami a helyi morál nem megengedhető romlásához vezethet.
- Mo.-nak mint jó szövetségesnek meg KELL értenie, hogy az esetleges beavatkozás, a jobb időkre (valamikor, kedvezőbb időpontban megejthető válaszcsapás lehetőségére) tartalékolt harcérték épségét veszélyeztetné, márpedig a NATO egészének védelme magasabb szempont, mint az egyes tagországoké, azt oldja meg ki-ki maga alapon.
- A többi ország esetében egészen más a helyzet, hiszen az ő esetükben a mindenki mindenki szomszédja tény miatt nincs biztos ütközőzóna, így a harcok átterjedésétől tartva mindenki érdeke az azonnali tűzoltás, még azoké is, akik kettővel arrébb, de "láncban" vannak.

A Paladin kipróbálásakor (célpont a Kossuth tér) én lesze a tárgyaló, morse-jeleket használunk (155mm-eseket) egy hosszú, egy rövid és minden rossz válasz után átlagolunk.

-Survivor Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1430
HEEEEEY!!!
A napszemuvegek beszerzeserol ne feledkezz meg!!
Anelkul egyetlen katonai juntat nem vesznek komolyan!! Es kulonben is "a napszemuveg oltoztet!"
A lazadozo parasztok ellen javasolom a T54/55 hk-kat..tokeletesen megfelel, gazdasagos es most meg akciosan kapni lehet talan a vilagpiacon marek szotyola/Tonna aron!

S.

Előzmény: corporal (1420)
-Survivor Creative Commons License 2004.02.03 0 0 1429
Semmi gond!!
En, mint belugyminiszter, majd lenyulom melle a titkosszolgalatot is, es egy kis szkeveres ide...egy kis szkeveres oda, nehany provokatorral megoldjuk, hogy megtamadjanak.....persze, csak azutan, ha Tiger mar beszerezte az igert felszerelest!!
:-)))))

S.

Előzmény: kavkaz (1414)
Yosser2 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1427
Nekem mindegy mi lesz a posztom, de lehetőleg legyen köze az autópályákhoz, ott biztos van pénz. Matricák, meg lutra albumok....
Előzmény: corporal (1426)
Noahi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1425
2006-ban jönnek a Gripenek, azokban már biztos lesz...
Noahi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1424
Úgy vélem, nem megtagadták, csak mi nem szántunk zsetont a rendszeresítésre. Ha tévednék, javítsatok ki!
Előzmény: belic (1421)
Noahi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1423
Emmá' mégse járja!
Miközben itt mutyiztok, elsülyednek a kérdéseim! :-)))
Előzmény: Münci (1422)
Münci Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1422
Khm...
Tisztelt (Jövendőbeli) Miniszterelnök Úr!
A közpénzelsíbolási államtitkári titulusra beadhatnék egy pályázatot? Ha eleget lophatok, vigyázok, hogy más ezt ne tehesse, így (talán) marad zseton hk-kra és repgépekre is. Ezúton ajánlom figyelmébe a sokoldalú Tamiya céggel ápolt kapcsolataimat. Ők egész biztosan adnának egy egész Leopárd dandárt, meg néhány F16 századot akár kimagozott cseresznyéért is! A cseresznye magok hasznosítását el tudnám képzelni speciális, újrahasznosítható lövedékmagok (mag - mag, nem?)formájában is.
A fegyveres erőkhöz kimagaslóan értek! Ezt legjobban talán az bizonyítja, hogy sorszolgálatom alatt többször is kiérdemeltem a kiváló lapátoló, a kiváló talicskatoló és a címzetes mester-mosogatói címet!
Remélem ötletes, nagyratörő, az egész honvédelmet megreformáló terveimmel (meg természetesen az általam Önnek felajánlott 15% részesedéssel!) elnyerem megtisztelő bizalmát!

Maradtan tisztelettel, Münci
Ps1:A zsebóráját ne keresse!! (Már elpasszoltam)
Ps2: Nekem is vannak tüchtig kék ingeim!

Előzmény: corporal (1420)
belic Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1421
Hello!

"magyar Mig29-es nem röpülhetett, mert IFF rendszer híján"

Azert azt mar nagyon varom, hogy NATO tagok legyunk, mert ha szovetsegesek leszunk, akkor majd biztos kapunk igazi (katonai) IFF-et. :-(

Tenyleg, hivatalosan volt valami indok, hogy miert tagadtak (tagadjak) ezt meg Magyarorszagtol?

Bel

Előzmény: Noahi (1416)
Noahi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1419
Egész biztosan az. :-)

Az iraki konvojkisérgetésnek föleg gesztusértéke van. Meg aztán ez passzol leginkább a magyar katonai potenciálhoz...

Előzmény: kavkaz (1418)
kavkaz Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1418
Azt hiszem a NATO követelményeinket Washington szerint túlteljesítettük, míg Brüsszel szerint le van sz**va.

Washingtont viszont az aggasztja, hogy ellentétben a jó szövetséges káeurópai országokkal a nyugateurópaiaknak még van hadseregük.

Persze, lehet ez egy pesszimista nézôpontja egy feltételezett birodalmi politikának...

Előzmény: Noahi (1416)
kavkaz Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1417
Na jó. Persze, ôket én is. De az más:)
Előzmény: Tiger205 (1415)
Noahi Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1416
Sziasztok!

Körülnéztem egy kicsit a strategypage-en, ahol beleakadtam egy összehasonlításba:

http://www.strategypage.com/fyeo/howtomakewar/databases/armies/e.asp

Mit gondoltok, mikori állapotot tükröz ez? Nekem úgy t?nik, huszadik helyünk túl van becsülve...

Azokkal a szomszédainkkal szemben, akik "hagyományos" ellenfeleink -Szerbia, Románia- különösen érdekes az összehasonlítás. (Semmi bajom velük, de talán ismeritek a "magyar kártya" politikai jelentését ezekben az országokban: Ha egy keményvonalas kormány alakul, az kiélezheti az etnikai ellentéteket.)

Más.
Honnan lehetne utánanézni, hogy milyen vállalásoknak kellene eleget tennünk, hogy a NATO megsimogassa a buksinkat? Be kellene szállnunk tankergép-vásárlásba? Mekkora egységet kellene légiszállításúvá tennünk? Mennyire tudunk együttm?ködni a NATO csapatokkal? (Hallottam, hogy a szerbiai háború idején magyar Mig29-es nem röpülhetett, mert IFF rendszer híján az amcsik leszedték volna...)

Előzmény: nemedi l (1413)
Tiger205 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1415
Kavkaz!

Nem ismerek Rád!

tényleg enm támadnál meg senkit szívesen ????

mert én - psszt. - igen...
üdv:
TGR

Előzmény: kavkaz (1414)
kavkaz Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1414
Dehát én nem akarok megtámadni senkit. Én csak arra gondoltam, hogy ha megtámadnak minket, akkor mi nyerjük a háborút.

(Jó, persze tudom, mindig a gyôztes volt az agresszió áldozata...:)

A szituációs lôtér miatt mindenképp támogatom a projektet!

Előzmény: corporal (1402)
nemedi l Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1413
Sziasztok!

Volt szó a tüzérségünk leépítéséről, hát az amcsik is ezt tervezik, persze az indokaik egészen mások:

http://www.strategypage.com//fyeo/howtomakewar/default.asp?target=HTART.HTM

Némedi László

Tiger205 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1412
Mint hadügyminiszter, a következő beszerzéseket tenném:

Német-honból:
vagy 30.000 db gépkarabély
vagy 120 db LEO2 -A5 vagy A6
hozzá bár Biber, műszaki, Gepárd, stb himi-humi...
vagy 60 db. 2000-es önjáró 155 mm löveg
Pár-száz olyan tgk, amely előtt úgy lenyűgözött a Defend kiállításon

USA
2*24 (20c+4D) F-16 Pápára és Taszárra
24 A-64D
48 UH-60B+
vagy 300 Bradley M2/M3 A2+
vagy 30 db MLRS
TELJES rakétás légvédelem lecserélése Patriot és Avenger rendszerekre
MINIMUM 3 db C-130J
Párszáz HUMVEE (HMMVW)

Ausztria, hogy jusson a sógoroknak is valami:
Glock pisztolyok (esetleg liszensz-gyártással)

Nos, ehhez a programhoz már csak a pénzügyminisztert kell megtalálnod !!!!

Bár szakmailag ez a poszt közelebb állna hozzám , ÉN nem szívesen válalnám!

Persze a hardware nem minden, de a jó alap szükséges kelléke minden stabil építménynek..nem ???

üdv:
TGR

Tiger205 Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1411
Hello miniszterelnök!

Sérelmezem hozzáállásod, mert
1/
Én már többször lestoppoltam a honvédelmi tálcát,
2/
Hivatásos katona mégesm szalonképes ilyen posztban...
3/
Nekem van a társaságból a legtöbb kék ingem...

Így Hamburger kapjon inkább még 3 csillagot vállanént, és legyen VKF

Hamburger!
Te még nem hallottál a Szu-86-ról????
Az Szu-22m3 fegyverzet és üzemanyag nélkül !!!
Természetesen felderítő!

üdv:TGR

Előzmény: corporal (1410)
Hamburger Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1409
Szia Corporal!

Ez a Gyula nagy tulelö! Meg az idealis kormanyban is szakerthetne. Nincs vele semmi bajom. Negyszemközt marha normalis fazon es normalisan is gondolkozik, de az önallo velemenye mellett ö sem all ki. De ki is mereszkedne ilyenekre?

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (1402)
Hamburger Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1408
Sziasztok!

"A BBC vasárnap esti riportjában megszólaltatott tanú azt állítja, hogy a Kim Dzsong Il diktátor vezette rezsim nemcsak az ellenségnek minősített bírálókat vagy dezertőröket bünteti, de három nemzedékre visszamenőleg összes családtagjukat, valamint összes szomszédjukat és azok családtagjait is."

A tökeletes diktatura receptje. A sajat erdekeben mindenki spicli. Ha puccsot akartok, akkor követendö pelda. De ram ne szamoljatok sehol. Köztudottan utopista vagyok es utalom az eröszakot! Az en elsödleges eszközöm a semmit sem erö meggyözes. Raadasul a tervezett felallasban ugyanazok az alapelvek ervenyesülnek, mint ma is. (sogor - koma - jobarat), akkor mi valtozna? :)Kenytelen lennek egyszemelyes diktaturat bevezetni, de ahhoz megint nem fülik a fogam.;))

Nekem ugy remlik, mint ha a Paladinok löszerenek mas volna az alapanyaga. Veletlenül nem egy makett-kereskedötöl szarmazik az M-109-es? En a pancelzatat is megkaparnam! :)

Könnyü gyalogos konferencia - Tata 02.11.

Üdv: Hamburger

Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.02.02 0 0 1407
Támogatom!!!
Szereztem egy jó kis M-109 A6-os Paladint, ócskavasáron az üzbégektől(!), eredetinek látszik, kezdhetjük lőni a Kossuth teret.
Mi jobbak leszünk mint ezek a pajzsisták!

Hamburger!
A Copperhead lőszer amit adtak hozzá, úgy tűnik farostlemezből van. Jó ez így?
A motorszám mellet meg az van, hogy Xiuanxuang Motor Inc.

Előzmény: corporal (1402)
Éhesló Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1406
Kedvse Hamburger,
ez a februári konferencia érdekelne.... Adj némi infót kérlek!

Üdv, Éhesló

Előzmény: Hamburger (1397)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1405
Tömegpusztító fegyverek hatóanyagaival végeznek emberkísérleteket észak-koreai koncentrációs táborok foglyain, köztük gyerekeken - ez derül ki a BBC televízió vasárnap este műsorra tűzött feltáró riportjából. Hasonló gyanút már a legnagyobb londoni stratégiai kutatóintézet is megfogalmazott minap közzétett jelentésében.

A BBC 2-es csatornájának riportfilmje megszóltatja Észak-Korea pekingi nagykövetségének volt katonai attaséját, aki öt éve Dél-Koreába szökött, de korábban maga is egy észak-koreai koncentrációs táborban dolgozott.
Az álnéven szereplő volt diplomata beismerte, hogy maga is közvetlen részese volt tömeggyilkosságoknak - egy alkalommal 31 ember megölésében működött közre -, de hozzátette: a táborok személyzetének agyát azzal az ideológiával itatták át, hogy a rendszer ellenségeivel van dolguk, akik az ország minden bajának okozói.

Az illető - aki jelenleg a dél-koreai kormány tanácsadója észak-koreai katonai ügyekben - a BBC riporterének elmondta: tanúja volt, amint egész családokat, köztük kisgyerekeket terelnek be üvegből készült gázkamrákba, amelyekbe vegyi hatóanyagokat vezettek be egy csövön keresztül. A családok felnőtt tagjai még haláltusájukban is igyekeztek a gyerekeket életben tartani, úgy, hogy saját szájukból leheltek levegőt a gyerekek tüdejébe - mondta.

A műsorban szakértők által hitelesnek minősített dokumentumokat mutatnak be, amelyek bizonyítják a kísérletek tényét.

A londoni Stratégiai Tanulmányok Nemzetközi Intézete (IISS) január végén tette közzé jelentését az észak-koreai tömegpusztító fegyverekről. Ebben szerepelt - dezertőrök beszámolóit idézve - az a megállapítás, hogy a phenjani rezsim már a 90-es években végzett emberkísérleteket vegyi hatóanyagokkal; az egyik ilyen kísérletben állítólag 150 börtönlakó halt meg.

Az IISS jelentése szerint a már kifejlesztett észak-koreai vegyifegyver-készletről csak "erősen spekulatív" adatok állnak rendelkezésre. Dél-koreai hivatalos becslések 2500-5000 tonnára teszik ezt a készletet. Az IISS tanulmánya 17 olyan jelentős vegyipari létesítményt sorolt fel, amely alkalmas vegyi fegyverek előállítására.

A BBC vasárnap esti riportjában megszólaltatott tanú azt állítja, hogy a Kim Dzsong Il diktátor vezette rezsim nemcsak az ellenségnek minősített bírálókat vagy dezertőröket bünteti, de három nemzedékre visszamenőleg összes családtagjukat, valamint összes szomszédjukat és azok családtagjait is.

A The Observer című vasárnapi baloldali brit lap szerint egyes becslések 200 ezerre teszik az észak-koreai koncentrációs táborokban sínylődő foglyok számát.

Akkor most mitöl is félünk mi? Ki mondja meg, hogy hol másutt folyik hasonló "project" ilyen, vagy valami más hasonló témában? Senki. Aki tud róla, az vagy csinálja, vagy ő a kisérleti alany.

-Survivor Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1403
:-DDDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: corporal (1402)
-Survivor Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1401
"...A mindenkori ellenzeknek nem lett volna szabad hagynia, hogy a mindenkori kormanyzopartok ennyire szüklatokörüen gondolkozzanak...."

egyik kutya , masik eb!!

S.

Előzmény: Hamburger (1400)
Hamburger Creative Commons License 2004.02.01 0 0 1400
Szia Corporal!

Valoszinüleg igazad van, es nem sok mindenen valtoztatna a dolog. Kedves politikusaink ezt is megmagyaraznak a birkatürelmü közvelemenynek a sajat erdekeik szerint. Arrol nem is beszelve, hogy ennek a helyzet kialakulasaban minden politikai erö "ludas". A mindenkori ellenzeknek nem lett volna szabad hagynia, hogy a mindenkori kormanyzopartok ennyire szüklatokörüen gondolkozzanak.

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (1399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!