Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

__:-)__ Creative Commons License 2007.03.08 0 0 68
De jó! Nálatok is volt csata? Nálunk úgy volt, hogy ha azonos volt a sebesség vagy a "jel", akkor csata volt, és +3 lapot rá kellett tenni. És persze, hogy mi is meghaltunk, amikor az Apal Corsát bele kellett tenni, de legfelülre egy lada jött, az ellenfél meg röhögve vitte a mindentvivőmet.
Egyébként ki mire játszott? Mi szinte csak sebességre.
Előzmény: Törölt nick (58)
Riff-Raff Creative Commons License 2007.03.08 0 0 67

Mármint melyik pakli, vagy milyen típusú Monteverdi?

A piros hátú pakliban volt, de az Intermeccanica elvitte a Monteverdit, mert tízzel gyorsabban tudott menni. :-)

Előzmény: Törölt nick (66)
BMW Power Creative Commons License 2007.03.08 0 0 65
Apal Corsa !!!!! azaz, mit törtem a fejem, sokszor eszembe jutott az évek folyamán, és magam sem tudtam hogy rosszúl emlékszem már vissza vagy valóban létezett az autóskártyában a mindentvivő apal corsa!  Óh istenem komolyan ma jó napom lesz :-) Tök örűltem mikor megláttam a TC-on a cikket. 
Előzmény: __:-)__ (57)
Caddy59 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 64
Áááá ugyanmár... Az apal corsára oda volt irva hogy volkswagen vagy porsche motorral, ezért mi úgy játszottuk hogy a bogár és a 911-es adatai közül válaszottuk ki ami a hívott adatban jobb volt. Azaz ha fogyasztásról volt szó akkor bogár, ha bármi másról akkor 911. :)
Hammer Creative Commons License 2007.03.07 0 0 63
mi az, hogy emlékszem, itt van mellettem a polcon :)

úgy látom, kicsit felpörgettem a topikot a mai hírrel... ez volt a cél :)
Előzmény: szilent (62)
szilent Creative Commons License 2007.03.07 0 0 62

Sziasztok!

Nálunk az intermechanika (ha jól emléxem 265km/h-vagy lóerő?) volt a 'fehér egér'.A subaru rex 3,5l fogyasztására emékszik még valaki?                

NGA Creative Commons License 2007.03.07 0 0 61
Az Apal Corsa bogár alvázra készitett Buggy. Csinált még a cég Porsche 356 replikát is.
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.03.07 0 0 60
ÁcsFeri Creative Commons License 2007.03.07 0 0 59
Jaja, de szerintem csak azért lett népszerűbb a kisebb, mert a tenyerünkben is elfért és a tanórák alatti csatákban ez sokat számított...
Előzmény: Törölt nick (58)
__:-)__ Creative Commons License 2007.03.07 0 0 57
Van a kékhátúban "hobbyautók" kategória, abban egy Apal Corsa, amiről nincsenek normális adatok (mivel afféle kit-car, tetszőleges motorral) hanem csak blabla ,na
az volt az AduÁsz, gondoltuk biztos annyira gyors, hogy kis sem merik írni !!! :-DDDDDD

Áááá, ezt nem hiszem el, végre találtam valakit, aki tudja, hogy az Apal Corsa a mindentvivő. Eddig bárkit kérdeztem, bután nézett rám, és kijavított, hogy Opel Corsa. De én csak mondtam, hogy nem, Apal, és mivel nem volt sebességadat, az volt a mindentvivő.
Előzmény: ÁdidiGaga (20)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 56
így jártam :( majd máskor...
Előzmény: Hattori Hanzo69 (55)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 55

1000x bocs !!!

Piros hátú eladó pakli : sajnos TÉVEDÉS ! Kék hátú a plussz pakli.  Mail ment az illetékesnek... Nagyon sajnálom, nem volt direkt !!!

Előzmény: Hattori Hanzo69 (49)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 54
Otthon megnézem, most a mókahelyemről "számológépezek".  (Én vagyok a saját főnököm :-) - mielőtt még megjegyezné valaki...)
Előzmény: Hammer (52)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.20 0 0 53
"ÁdidiGaga valszeg úgyis elviszi majd azt amelyikről beszélgettünk..."
hát még jó hogy...! :-)
címed megvan,majd este írok!!!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (51)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 52
mail ment
Előzmény: Hattori Hanzo69 (51)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 51

O.K. viadoct2000kukucDOTchelloDOThu

Akkor a leírt 3. verzió már nem él (tehát nem egyben adom el az összes paklit) ! ÁdidiGaga valszeg úgyis elviszi majd azt amelyikről beszélgettünk...

Előzmény: Hammer (50)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 50
a piroshátúra lecsapok!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (49)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 49

"Határozat" ügyben:

Az a helyzet, hogy tényleg megválnék tőle (egy teljes pakli, jó állapotban, doboz nélkül), csak sajnos nagyon rossz üzletember vagyok. Mindent sikerül tök drágán megvennem, aztán eladáskor nincs pofám mástól sokat kérni érte. Pár száz Ft-ért nem akarom elkótyavetyélni, annyit nekem is megér. Tk. ezért szoktam Vaterázni, mert ott egy kicsit a piac dönti el (meg a versengés), hogy mi a vége. Tudom, hogy disznó dolog, de tégy kérlek egy általad reálisnak vélt árajánlatot én pedig megmondom, hogy 1) fényévekre esik-e az elképzelésemtől, vagy 2) alkuképes az elgondolás. És, akkor 2/a) esetben picit alkudozunk, oszt mehet az üzlet :-)

( A 2/b) esetet nem tudom elképzelni :-))

Ja egy EREDETI teljes piros-hátú paklim is van eladó, akit esetleg érdekel. Állapota: hiánytalan, "játszott" állapot, de nem firkás, nem gyűrött, nem megtört, csak "patinás". + Eredetivel egyező professzionális nyomdatechnikával színes fénymásolt JÁTÉKSZABÁLY ! (Tehát csak a játékleírás másolt !) Ennek az ára konkrétan 3.300 HUFnágel + Psota (Irén)

Jelenleg gondolkodom azon is, hogy az összes felesleges autóskártyámat, ami a fenti 2-t is tartalmazza, plusz egy fél gyerek-cipősdoboznyi (majd mexámolom-hány-pakli) RÉGI, magyar, német/osztrák-koppintott, fényképes autós, motoros, vadászrepcsis kártyát adnám el mondjuk 10K-ért. Ez nagyon Zonderangebót :-)

(Természetesen Tiéd az elsőbbség...)

Előzmény: ÁdidiGaga (48)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.20 0 0 48
Hattori

OFF

Biztos jó lehetett, a sima egynapos talikon mindenki "jófiú" mert este haza kell menni,az ilyen kempinges témán jobban eleresztődik az ember...
Lehet idén kipróbálom,nem áll messze tőlem ez a "vízparty" dolog.
Anno voltunk 2x Csongrádon, a Tisza-Körös (Kőrös? :-) én sem odavalósi vagyok! :-)
a kempingben (ez a Szőke-Badár-féle "Európa kemping :-)
Meg Miskolchoz sincs messze a Tisza, fősulisként sokat jártam arra,kis világvégi faluk strandjain...
erre amióta saját család meg autó minden, mennék az emlékek alapján valami hasonló helyre,erre mit találok: áradás,mocsok, "ukrán-román közös baráti szeméttenger" a folyón :-(
Úgyhogy egy ideje nem is jártam a Tiszánál...

ON

a doboznélküli autórevü sorsáról mikor születik határozat? :-)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (47)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 47

Na, erről a Szanazugi Ramazuri-ról beszélek. Megnéztem a képeket. Ez az !

Gyulától egy köpésre, a Körösök (Kőrösök ?) találkozásánál... Gátra fel, balra be az erdőbe...

Előzmény: ÁdidiGaga (45)
NGA Creative Commons License 2007.02.19 0 0 46

Szia! Ha jól megnézed, én nyitottam a topic-ot :-) Természetesen vannak magyar autókvartettjeim is, igaz csak a kékek, de abból több pakli is. Nekem mindkettő tetszik. A nyomdatechnika nem járt elöttünk annyira, inkább az igényesség volt az, ami nyugaton megvolt  A 70-es 80-aws években is jelentek meg nivos minőségi nyomdai munkák itthon, csak nálunk az ilyen kártyára is volt vevő, kint meg már a fényképes volt a menő. Akkoriban gyermekként éltem meg ezt, mivel 1967-es vagyok, és sokat autóskártyáztunk. De akkor is áhitattal néztük a "nyugati"-t :-) Valami olyan volt ez, mint az angol matchbox, meg a magyar kisautó. Igaz utobbi a mi kutyák kölyke volt, igy szebbnek látszik az idő távlatából :-)

Előzmény: ÁdidiGaga (43)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.19 0 0 45
szia!

OFF 4 Hattori!

na tessék: egyszerre írogatunk itt egymásról mit sem sejtve! :-)

tavaly nem voltam találkozón, de emlékszem,hogy volt ilyen.
a közelében is csak 2004 nyarán voltam, akkor is Szegeden.
amit te mondasz,az ezek közül lehetett az egyik:

http://www.alfaamore.hu/events.php?id=85

ez konkrétan gyulai tali,de ez még májusban volt

http://www.alfaamore.hu/events.php?id=90

ez meg "szanazugi" tali volt,ez inkább nyáron volt meg inkább kempingezős,
de nem pont Gyulán.

ON
Előzmény: Hattori Hanzo69 (42)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 44
Tényleg szépek ! Gratula !
Előzmény: NGA (41)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.19 0 0 43
szia és üdv itt!

igen,azt elismerem ,hogy egyfajta színvonalat jelez,hogy 72-74 körül nyugaton olyan
nyomdatechnikával készültek a kártyák ,mint nálunk csak a 90-es években...

nem véletlenül voltak az első fényképes kártyák olyan picik nálunk a 80-as évek közepén, örültek ha akkorában elfogadható minőséget tudnak produkálni elfogadható áron...

azaz talán nálunk kicsit szükségből lettek az autóskártyák rajzolva ,de bátran kijelenthetem,hogy az idő (meg mi! :-) ebből a szükségből erényt kovácsolt!

vagyis remélem nem veszed rossz néven,de szerintem pont ez a "jobb híján" kézzel rajzolt, kvázi művészi autóábrázolás teszi széppé a kártyákat. Hangsúlyozom,ez az én magánvéleményem , a többieké lehet ,hogy más ; majd elmondják...

úgyhogy fejet hajtok a 70-es évekbeli nyugati fotónyomdai eljárások előtt,de a magam részéről többre értékelem hazai (illetve természetesen külföldi is) grafikusaink teljesítményét.
apropó: tudja valaki (esetleg a dobozokon nincs rajta?) hogy ki rajzolta a kártyákat?
ha esetleg még él,bitos sok érdekeset megtudhatnánk tőle a kártyák készítéséről! :-)

hattori!

nézegettem a vaterát, ha arra az 1-2 újmódi fényképes paklira gondolsz,azért nem lelkesedem annyira.
viszont - mégha nyilván más árfekvésben is - a legutóbb kitárgyalt Autorevü kártyák ból a doboz nélküli eladó - az érdekelne !
(amennyiben hiánytalan vagy max. olyan hiányzik,ami már megvan nekem...
Előzmény: NGA (41)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 42

Naugye ? :-)

A 3-as osztású festett pakli az kulfoldi, Ángol. Egészen különleges a játékszabálya, van vagy 3 oldalnyi. A múltkor szórakozásból lefordítottam, de még most sem értem ;-)

Nem voltál véletlenül 2006 nyarán Alfa találkozón Gyula (városa:-)) mellett, a Kőrösök találkozásánál. Mert mi éppen akkor nyaraltunk ott egy baráti társasággal (+rengeteg vásott kiskölökkel / erről lehet esetleg emlékezni ránk.) Ha voltál, akkor lehet hogy ott kerülgettük 1mást :-)

Sok szép Alfa vót ottan ... És végre jó zenéket hoztak, mert addig valami hülye HVCS társaság csujogatóit kellett hallgatnunk.

Előzmény: ÁdidiGaga (40)
NGA Creative Commons License 2007.02.19 0 0 41

No sikerült vennem 2 paklit, igaz nem magyar, de autókvartett.

A Forma 1-es az 1974-es, a sima autós az 1972-es. Gyönyörű pakli, szóval azért akkoriban látszott hol jár a nyugat.

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.19 0 0 40
Hattori!

Látod,tudsz te,ha akarsz! ;-)

Köszi nagyon a "hiánypótló" művet! :-)

a memóriámtól viszont egyenesen el vagyok ájulva,kérem szépen! :-p

de komolyan: OK, a Sprintről "hivatalos helyről" tudtam
(rögtön 1 újabb szerkesztési hiba: ez nem Alfasud, max. Alfasud Sprint,de még inkább csak simán Sprint... Bocs,de Alfában otthon vagyok ,ott nincs pardon! :-)
viszont a Mercit, a Polonezt, a Porschét, a BMW-t (oké,tényleg nem 750! :-), a Saabot ,a Jettát,a Volvo 300-ast nagyon eltrafáltam!
(a Wartburgról meg a Trabiról meg hogy is gondolhattam volna,hogy kimaradhat 1 valamirevaló magyar autóskártyából!!! :-)

mindjárt nézem a Faterát,de pl. a most kielemzett pakli esetében- már elnézést a nyers stílusért - én a helyedben nem ott b.szakodnék,hanem emailt írnék "egy bizonyos" helyre... :-)
Érti már hogy hogy értem??? :-)

szépek ezek a festett képek. ez egy külföldi autóskártya?
csak mert nem látok adatokat a képek mellett...

üdv

ádidi

Előzmény: Hattori Hanzo69 (38)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 39

Bocs a jobbról, balra fordított sorrendért... A szkennelés ördöge... ugyebár.

Kárpótlásul egy híres angol autóskártya részletei:

Ez az ú.n. "Pepys Series: The CAR Game"-ből néhány lap.

A grafikát a híres garfikus/festőművész Barry Rowe készítette. Érdemes rákeresni a festményeire a Gugli-n.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (38)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 38

Hát itten vala...

Nálatok is ilyen a hátlap és ilyen viszonylag minik a lapok ?

Erősen gondolkodom az egyik (doboznélküli) pakli eladásán. Szólok, ha felteszem a Vaterára. Most is vannak fent autóskártyáim, olcsón nagyon klassz darabok. Eddig csekély az érdeklődés; Szerintem azért mert kicsik a képek. Pedig gyönyörű régi Ladák, Nivák, UAZ-ok, Ikarusok, stb. is vannak a lapokon. Régiek, fényképesek, 4-500 Ft/ pakli.... Magyar trafikáru. Osztrák-/német koppintás.

Olyan KRESZ könyvem meg azért lehetne, mert apám oktatóként dolgozott vagy 30 éven át (nagyapám is jópár évig). Lehet, hogy van ilyen könyvük (elég nagy a könyvtár a szüleimnél), majd rákérdezek...

Előzmény: ÁdidiGaga (37)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.18 0 0 37
Kiscsit OFF lesz,de ha nincs jobb... :-)

Hattori!

"Nincs műbőr kötésű MHSZ zsebkönyvem, sajna, - pedig lehetne..."
ezt most hogy értsem??? :-)

amúgy az ún. "Képes KRESZ Zsebkönyv"-re gondolok, ez 1 még karizmatikus autóközeli
emlékem, illetve valaha bitorolt tárgyam gyerekkoromból.
Nagybátyámé volt,de nekem adta. Baromi szemléletes és szép rajzokon mutatták be
a táblák jelentését (gyakorlatilag komplett tájrészletek voltak színesben egy-egy szituhoz) ,igazából már ott elkezdtem 6-7 évesen megtanulni a szabályokat.
Sajnos elveszett, van a neten valahol egy már lezárt autós aukcióról beszámoló,na ott kell elt egy ilyen nem is túl drágán,asszem 1800-ért? :-(

(nemrég egy másik cuccra is ráakadtam a neten: mint említettem autós neveltetésem segédpillérei az standard autóskártya és matchbox mellett az Autó-motor újság és az amerikai rokonok által küldött prospektusok voltak. Nagyjából emlékeztem egy fekvő kisalakú Chevrolet brossúra lapjaira,és láss csodát: meg is találtam igényesen ,laponként bescannelve nemrég! :-DDD )

ON
a "posztmodern" kártya hiányzó lapjait (vagy akár csak a típusok megnevezését) türelmetlenül várjuk, nekem legalábbis nemsoká' perforál az ódalam! :-p
Előzmény: Hattori Hanzo69 (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!