Keresés

Részletes keresés

golbat Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1367
:) Valo Vilag IV - Raid Over Baghdad... ;)))

Golbat.

Előzmény: kavkaz (1366)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1366
Van rosszabb is. Riportert járôrbe!

Most képzeld el Stólbucit beágyazott tudósítóként a bagdad highwayen...:)))

Előzmény: corporal (1365)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1364
Légierôk. Franc a többesszámba, megint flottával álmodtam:)
Előzmény: kavkaz (1363)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1363
Szerintem a Légierôk kivételével mindenki. De nekik is csak az exTopGunos gárda tíz éves tapasztalata a szerencséjük.

A rendôrségnél nem tudom mi van ilyen téren. Nem olvasok Zsarut, stb...

Előzmény: rozsdás bökő (1362)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1362
Az a gáz, hogy a fotós civil és hiába magyaráznak neki. Szándékosan nem a VPOP-ról írtam ,hanem a HŐR-ről, de nálunk is hasonló a helyzet. Gondolom BM,HM hasonló cipőben jár.
Előzmény: kavkaz (1361)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1361
Az más. A szaklapban ciki. Írni kell a szerkesztôségnek, hogy ugyanmár küldjenek el egyszer kétszer egy fotóst járôrbe. Hátha leesik egy igazi kiugrálás, futkorászás, leteperés és bekisérés. És akkor egy ideig rendes képanyagból lehet gazdálkodni.
Előzmény: rozsdás bökő (1360)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1360
Értem én, engem csak az zavar, hogy a beállított, megkomponált képeket úgy tálalják a sajtóban minta egy dinamikus , folyamatos mozdulatsorból lenne kiragadva. Pl. határőrök ugrálnak ki a Nivából, a képaláírás szerint határsértőt üldöz a járőr. A valóságban egy egész délután alatt készült a felvétel az őrs udvarán.
Az a baj, hogy azok a lapok ahol ezek a fotók megjelennek szakmabelieknek szólnak, nem civileknek. A hivatásosokat pedig nem kellene ennyire hülyének nézni.
Előzmény: kavkaz (1359)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1359
Ez azért van, mert se a HM nem vette a fáradságot, hogy kiképezzen egy profi haditudósítót, se a magyar fotósoknak nincs pénze és kedve arra, hogy egy olyan kis piacra, mint a HM megrendelései direkte felszereljék magukat erre optimalizált cuccal és azzal a sok sok idôvel, amíg belerázódnak az UAZokba. Más: ilyen "menet közben" készített nem beállított képbôl még a legjobb fotósnál is 20-30lövés/1 kép a tökéletes (címlapra való). Most képzeld el, hogy a honvédségnél egy fotós azt mondja, hogy: akkor most újra a leugrálás és lôjjétek ki megint a tárat:))) Ezért van az, hogy a sajtónak dolgozó fotósok eszik meg a nyersanyag legnagyobb részét az amatôrök után. Persze ez némiképp változott a digivel. Technikai okokból némiképp nôtt a selejt aránya.

A dekoratív csajok az egy más téma. Ott egy címlapért meg lehet csinálni az egész napos/éjszakás munkát. És a többnapos válogatást, retust. De ott meg is fizetik.

Amúgy van a HM-nek propaganda osztálya, direkte fotós témában?

Kis ország, belógatott ibolya:)

Előzmény: rozsdás bökő (1355)
blue-dragonfly Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1358
:(

Sajnos nem beállított volt... Az első terepjárótól kb. 100 méterre pukkant az első füstgránát, akkor álltak be a képen látható pozitúrába a srácok és keztek el ezerrel lőni.

Előzmény: rozsdás bökő (1355)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1357
:-)))
Előzmény: corporal (1356)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1355
Erről eszembe jutott a Határőr című lap egyik címoldala, aminek a fotózásán jelen voltam sorkatonai koromban. A képen egy katona volt hason fekve, célra tartott fegyverrel és a feje mellett egy kis kék virág a fűben. Valójában a virágot a lőtér túlsó feléről hozták és a fotós aszisztense tartotta oda, hogy belógjon a képbe. Azóta több olyan pillanatkép elkészítését láttam ahol a dekoratív csajok az előtérben és minden mozdulat beállítva.
Ez a kép is egy fél órás fotóművészi instrukció eredménye lehet.Gondolom aki készítette soha nem volt katona.
Előzmény: kavkaz (1353)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1353
Most mit akarsz ezzel? Mi vagyunk az elsôk, kik shotgunnal is célbalövünk!

Világraszóló magyarok:)

Előzmény: blue-dragonfly (1352)
blue-dragonfly Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1352
Az hagyján, de tel vannak olyan fegyverekkel amivel igen hatékonyan lehet 100 méternél távolabbra lőni... :)
Előzmény: kavkaz (1349)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1351
De ha szétszóródnak nem férnek rá a propaganda képre. És akkor hogy fog megijedni tőlük a Bin Laden? :-)
Előzmény: kavkaz (1349)
lizardx Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1350
Uramatyám, hát van még, aki rajtam kívül emlékszik az Igaz Szóra??!! Inkább azt vettem a kis zsebpénzemből, nem fagyit! A mai napig őrzöm egyiket-másikat, hát mingyán elérzékenyülök! :)
Előzmény: Allesmor Obranna (1346)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1349
Nem tudom. Nekem csak azt tűnik fel, hogy ilyen nyílt terepen talán nem kéne ennyire csoportban maradni egy terepjáró körül. Így talán RPG-re várnak.
Előzmény: corporal (1345)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1347
A tábla akarja jelképezni a valósághű környezetet! :) Másra (pld: kuvaiti kik.) ugyanis nem telik! Az ember élete nem drága!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Allesmor Obranna (1346)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.28 0 0 1346
ez egy kép valóban.
De mi köze ennek a kiképzés szintjéhez?
Csinálok egy táblát, ráírom, hogy Washington, odaállok egy Szláviával, aztán íme, felkészültem a Bush-banda lemészárlására!!!

Píárfotók az Igaz Szó (Kiséri Nagy Ferenc munkássága) és a Magyar Honvéd (szintén K.N.F.) óta sugallják nekünk az "acélos erőt", közben mindannyian tudjuk, hogy mekkora nagy szar az egész.

kavkaz Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1344
Előzmény: corporal (1343)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1342
Mindenki a juhász cseréjét várja. A nyáj szétszéledt...
Előzmény: corporal (1341)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.27 0 0 1340
Ezért mondtam, hogy felesleges ugyanannak a témának több topicot is fenntartani. Ahol éppen van valami érdekes téma. Egyébként vizsgaidőszak is van.

Üdv: Hamburger

Előzmény: gencsydani (1339)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.26 0 0 1339
Most éppen a "Katonai"-ban van hasonló téma napirenden!
Előzmény: corporal (1337)
M.S.B. Creative Commons License 2004.01.26 0 0 1338
Süllyed, mint a dunai flotilla, süllyed, mint a magyar Honvédség... :(
Előzmény: corporal (1337)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1335
A székely autonómia a székelyek belügye. Ebben mi nem tehetünk semmit. De ellene se tegyünk! Leginkább azért ne, mert az autonómia gyakorlata európai gyakorlat. Mikor Nastase arról beszél, hogy nem európai a gondolat fel kellene neki tenni a következô kérdéseket:
-No és, sikerült megoldani a dobrudzsai lepratelep problémáját?
-Megtanult már beszélni az a fiúcska, akit a farkasok neveltek fel?
-Miért laknak utcagyerekek a bukaresti csatornákban?

Baj persze ebbôl nem lesz. Hacsak nem oltják be egymást a mi és az ô hülyéik...

Előzmény: nemedi l (1334)
nemedi l Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1334
Hmmm sehol nem találom az interneten csak a Népszabadságban látom a cikket:

a Székely Nemzeti Tanács autonómiastatútumot (pl. saját karhatalom stb.) fogadott el. Erre az államfő ma a Legfelső Védelmi Tanács elé terjeszti a kérdést, hogy Románia területi épségét veszélyezteti-e a kezdeményezés.

Remélem nem lesz ennek eredményeként egyik oldalon sem semmi komoly dolog Romániában (mi kellően hideg fejjel reagáltunk).

Ehhez hasonló (de talán komolyabb) scenárió forgott a fejemben, amikor még pár hete a minimum hadsereget próbáltam elképzelni (illetve ide leírni). De biztos nem lesz baj! (?)

kavkaz Creative Commons License 2004.01.21 0 0 1332
Láttam tomcatpólóboljta matricát a villamoson. Valami "ha rühelled a kommerszt" felirattal:)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.18 0 0 1331
Szia!

Sokmindenben igazat kell adjak Neked (főleg a beszerzések lefolyásának menetében)!
Nagyon jó példa erre ugye a US Army hadipisztolya (Beretta 92F/M9), hogy ne csak a saját házunk táján nézelődjünk!
A KGP-vel kapcsolatban szintén egyetértek annyiban, hogy (ha a próbadarabok minőségét tudnák hozni) sok helyen alkalmazható lenne az AMMSz gépkarabélyok helyett - akár ott is, ahol én dolgozom! A jelenlegi helyzetet tekintve azonban inkább maradjon a célra kevésbé alkalmas, de "atombiztos" AK, mint egy sokkal használhatóbb(nak tűnő), de megbízhatatlan, ingadozó minőségű KGP!

Ja, a mellényeknél nem véletlenül tettem ""-be a szavatosság szót!:))

Előzmény: Éhesló (1330)
Éhesló Creative Commons License 2004.01.17 0 0 1330
Helló, gencsydani,
azon elvitatkozgathatunk (szerintem nem nagyon érdemes), hogy miért és milyen kézifegyvert (és egyéb hadfelszerelést) választ egy adott szervezet (állam).
Szerintem sok esetben nem a minőség, a technikai tulajdonságok, vagy egyéb "racionálisnak" tűnő dolgok döntenek, hanem egyebek.....
Erre példa a Kirasza mellény, amit akkor nyomtak be - pofátlanul nagy mennyiségben, amikor az új magyar mellény elkészült, és élethalál harcot vívott - a világon akkor bizonyítottan a legjobbak közé tartozó technikai paraméterei ellenére - a "hátszelesek" által tucatszám beráncigált korszerűtlenebb (elavultabb és egyengébb tulajdonságokat mutató)import szeméttel. Végül, - nem túl nagy darabszámokkal - de rendszeresítésre került és a folyamatos fikázás ellenére már korszerűsített sorozatai kerülnek (na nem túl nagy darabszámban) beszerzésre. (És bocsi, de nem szavatossága, hanem felhasználhatósági deje van, ami azt jelenti, hogy egy bizonyos idő múltán az alkalmazott aramid szálak öregedése miatt csökken a védőképessége és nem üti meg az elégséges /és a mellény adatlapján deklarált/ szintet.)
Ottó RULEZ! Tisztelem Őt, főleg azért, amit a Gepárdokért tett!
KGP-MP5: igen, de (mint azt már hangoztattam) nem vagyok fegyveres szakértő, csak lelkes "segítő" csatlakozó területről. A véleményem eltér a kollégádétól. Ottó ezen véleményét nem ismerem, de elfogadom, hogy így van.
Ettől függetlenül szerintem kitűnő hadifegyver lenne, na nem a nyulaknak, hanem mindenkinek aki önvédelmi fegyvert kell viseljen.
A FÉG (és egyéb maradék hadiipari gyártók) minőségével az a baj, hogy nincsenek gyártási sorozatok, amik lehetővé tennék az emberek, gépek és technológia beállítását.

Üdv, Éhesló

Előzmény: gencsydani (1317)
Éhesló Creative Commons License 2004.01.17 0 0 1329
Helló belic,
nitroglicerint nem gyártanak (hosszú évek óta) és ahogy az üzem kinéz nem is nagyon fognak. A lőpuruk még gyártásban van (vadászlőszer gyártáshoz), de nem hiszem, hogy tüzésrésgit tudnának-e még....

Üdv, Éhesló

Előzmény: belic (1316)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.16 0 0 1327
Mél megyen!:)
Előzmény: corporal (1325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!