Keresés

Részletes keresés

Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.06 0 0 1188
Magyar vitéz áll a végvár fokán,
Tekintetében csillog az oly édes Turán.
De ah, magyar vitéz ne nézz ily furán,
Mert fejenbasz téged is a nagy román urán!
kavkaz Creative Commons License 2004.01.05 0 0 1185
Valszeg blöffölt. A román nukláris program súlyos gondokkal küzködött amúgy is. No persze a Teller Edék nem tôlük vándoroltak ki:)
Előzmény: corporal (1184)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.05 0 0 1183
A románok atombombán is dolgoztak, akkor aradon, valami ilyesmit is a fülébe suttogott -csak úgy barátian- Grósznak a Kondukátor...

Állítólag kész volt a bomba.

Előzmény: Mr. Jabba_d (1148)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.05 0 0 1182
Természetesen igazad van.
Azért én reménykedem benne ,hogy nem lessz gebasz.
Előzmény: Hamburger (1156)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.05 0 0 1181
Híres leszek????
Hurrrrááááá!!!!
Esetleg egy olyat amelyiken én is rajta vagyok?
Hagyd a francba afganicstányt, és akkor már inkább velem csinálj interjút!
Hogy hogy vagyok, mit csinálok mostanság, meg mik a terveim.
Kurvajó lesz figyeld meg!
Persze, hogy odaadom, de legyen ott a nevem, nagyobb betűtípussal mint a cím és persze az összes oldalra!!!!!

Hülyeséget félretéve, miért ne, ha kell adok még, legalább legyen haszna is, van egy csomó.
Amúgyis nagy HT-olvasó vagyok, 82-től egy halom, van egy pár Haditechnikai Szemlém is, csak a legújabb példány hiányzik.
Vannak fasza pápai képek is 96-ból, tehát az utolsó időszakból a Szuhojok életében.
De ezt csak úgy odaírtam.

Előzmény: Zero4 (1178)
Yosser2 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1180
Hehehe. a mi Pumás pólónkban feszítettünk Kecsón idén és mindenki kérdezgette hol vettük :)) pedig nem is árusítottuk :))
Előzmény: corporal (1179)
Zero4 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1178
Kedves Corporal!

Tetszenek a poló-tervek. Ha érdekel a lehetőség, akkor csapunk neki egy kis ingyenreklámot a Haditechnikában.

Kedves Allesmor Obranna!

Az egyik Jak-28 fotót esetleg közölhetné az újság? Egy afganisztáni Jak-28 cikkhez kapcsolódóan kerülne felhasználásra.

Hamburger Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1177
Valóban. Én még a Debrecen melletti (Hármas-határhegy) haditechnikai parkban láttam a 90-es évek legelején. Legközelebb már én is a Roncs-rancson találkoztam vele. Szép felvételek!

Hamburger

Előzmény: Allesmor Obranna (1176)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1176



A Jak-28R.
ezeket a képeket 1997-ben készítettem, az alsónémedi faszi telepén.
Nem tudom, mi lehet azóta a géppel, ez volt az a madár ami sokáig a vecsési MÉH-telepen állta a rongálók támadásait, egyébiránt Debrecenből való, ha jól tudom ott volt kiállítva egy parkban, ott is szerették szexualizálni kedves egyének, amúgy a helyi reptérről került oda.
Miután társaival együtt kivonásra került, azokra a zúzda, erre pedig a magyar valóság várt.

Hamburger Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1175
Köszönöm a kétszeres felvilágosítást!

Hamburger

Előzmény: corporal (1174)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1173
Proba2:


Előzmény: Hamburger (1172)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.04 0 0 1172
Proba:

img src="http://aeroweb.lucia.it/~agretch/Monino/mon94js_yak25.jpg"

Előzmény: corporal (1171)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1170
Utolsó próbálkozás!

img src="http://aeroweb.lucia.it/~agretch/Monino/mon94js_yak25.jpg„

img src="http://www.internetmodeler.com/2002/october/columns/Yak-25.jpg„

Előzmény: Hamburger (1169)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1169

http://aeroweb.lucia.it/~agretch/Monino/mon94js_yak25.jpg
http://www.internetmodeler.com/2002/october/columns/Yak-25.jpg

A cimek arra az esetre, ha most sem sikerülne a kepbeszuras!

Hamburger

Előzmény: Hamburger (1168)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1168

Szia Corporal!

A Jak25-ös orra valoban gömbölyü, de az Altalad beszurt kep nem a legjellegzetesebb valtozata.(Inkabb kuriozum!) A Jak25 a Jak28 bazisat is es nyilazott szarnyakkal rendelkezett. A polon levö kep valoban Jak28-as!

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (1166)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1164
Szia Corporal!

Már megint "kötekedem": Szerintem ez Jak-25-ösre jobban hasonlít, mint egy IL-28-asra!

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (1162)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1163
Tecc!
1 T-55-re vevő vagyok!:)
Előzmény: corporal (1162)
-Survivor Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1161
nem tudsz aludni?
:-))))
Előzmény: corporal (1160)
-Survivor Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1159
Mit gondolsz, miert ereztem ingerenciat betenni ide, mihelyst meglattam? es miert nem fuztem hozza tobb kommentart? Erezze ki mindenki belole a melyebb keseru ironiat!

S.

Előzmény: Hamburger (1158)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1158
Hát, igen!

Van akinek vicc, van akinek a rideg valóság! :)

Hamburger

Előzmény: -Survivor (1157)
-Survivor Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1157
Bocs, hogy off topic leszek egy vicc erejeig...

A bankigazgató pirongatja a biztonsági őrt, mert az öreg ismét néhány percet késett a szolgálatból.
- Pista bácsi! Hát vegye tudomásul, hogy a bankban a pontosság ugyanolyan fontos, mint... mint a katonaságnál. Volt maga katona?
- Igen, kérem, voltam - így az öreg.
- Na és mit mondott magának az ügyeletes tiszt, amikor késve ment be a laktanyába?
- Alezredes elvtárs jelentem, a zászlóalj felsorakozott...

S.

Hamburger Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1156
Kedves Hunterkiller!

Szerintem még mindig nem vagyunk közös hullámhosszon. Számomra nem azért elkeserítő hír, hogy a radikális erők esetleg hatalomközelbe jutnak Szerbiában, mert attól félek, hogy holnap lerohannak minket, henem azért, mert ez a térségben újabb feszültségeket szülhet, ami viszont nem biztos, hogy kiszámítható következményekkel járna. Számunkra ez főként közvetett fenyegetést jelentene, ami viszont megint nemkívánatos dolog.

Maga a tény, hogy a szerb népnek elege van a háborúból, kissé ellentmondásosan magyarázza a hírekkel (egyáltalán igazak?), miszerint olyan erők törtek előre, akik nem a békés természetükről híresek. Vagy ezek a radikálisak már nem is radikálisak. A választási listájuk fő helyein álló személyeket nézve ez elég furcsa lenne! Akkor most a nagy többségben lévő békés szerbek kire szavaztak? Ha pedig éppen az érdektelenségük miatt nem szavaztak, akkor mégis csak van valamiféle bázisa a radikálisoknak, akik ha kevesebben is vannak, akkor is aktívabbak, mint a passzív többség. Az sem jelent semmi jót!

Gondolom, hogy fel tudod idézni, miként kezdődtek a zavargások Szarajevóban? Ahhoz is elég volt néhány "jól irányzott" gyilkosság. Meglátásom szerint kevés idő telt el ahhoz, hogy a térség etnikai sebei begyógyuljanak és a felszakításukhoz kevés is elég.

Üdv: Hamburger

Előzmény: HUNTERKILLER (1152)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.03 0 0 1155
:))))))))))
Teljesen igazad van!
Ahol meg én voltam, ott elég csak bemenni, elóbégatni magunkat, hogy GYÁZZZZ!!!
és aztán ott mindenki feszesen merevedik, mint a fasz.
Ez ugyanis a magát katonacsodának képzelő csoda lenn a Buadörsi úton.
blue-dragonfly Creative Commons License 2004.01.02 0 0 1153
Szia,

Szerinted a Magyar Honvédség erejéből mire futná???

Az elmúlt 1 év során amit láttam az az alapján egy tűzcsoport (4fő) egymást nyirná ki épületről épületre haladva, vagy a speciális felderitőinknek naponta kellene 3X meleg teát kivinni a figyelőbe, hogy ne fagyjanak meg. Az elsőn segit a kiképzés (a kurszki csatatol el kellene vonatkoztatni!) a masodikon pedig talan segitene a megfelelő felszerelés beszerzése (hideg éghajlatra tervezett ruházat - figyelem, le lehetne kérni a tavalyi Tata közeli hegymászó és out-door szakáruházak forgalmát a vonatkozó gyakorlat időszakában...).

Szóval, ha esetleg valaki (esetlegesen a déli szomszédaink) úgy gondolná, akkor akár egy szakasszal is igen nagy problémát tudna okozni. Sajna.

Előzmény: HUNTERKILLER (1152)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.02 0 0 1152
A szerb radikálisok erejéből max néhány gyilkosságra futna.Szerintem már szakaszméretű akciókhoz is kevesek.
Az átlag szerb állampolgárnak meg nagyon tele van a töke a háborúval.

Persze lehet ,hogy a magyar titkosszolgálat tud valamit amit én nem ,mert a Vári Gyula is azt mondta anno ,hogy a gonosz déli szomszédoktól kell nagyon félni. :-)
SZVSZ ez egy vicc.

Előzmény: Hamburger (1138)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.02 0 0 1151
Nem én voltam!
Én csak beraktam ide is.
Előzmény: Törölt nick (1136)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.02 0 0 1150
Szia Dr. Jabba!

Amikor 1989 karácsonykor Romániában kitört a forradalom és mindenféle román csapatösszevonásokról és határsértésekről beszéltek az emberek, amikor 1991-92-ben többször megsértették déli határainkat és komolytalan elemek a Balatonig akarták kitolni Nagy Szerbia határait, amikor 1999-ben a szerb radikálisok mo-i célok elleni megtorló akciókat helyeztek kilátásba, ha a NATO-beavatkozik, akkor a legtöbben úgy gondolták, hogy erős hadseregre van szükségünk. Ma szerencsére viszonylag nyugodtak a környezetünk viszonyai. De, ha megnézzük az elmúlt 15 év történelmét a határaink mentén, akkor elég felelőtlen kijelentésnek tartom azt, hogy az elkövetkező 10 évben semmi hasonló nem történhet errefelé. A MH csökkentésével egyetértek, de nem tartom túl szerencsésnek azokat a szakmai lépéseket, amelyek útján a kitúzött célokat (kisebb, de korszúbb és ütőképesebb hds!) el akarjuk érni. Szerintem ehhez más koncepció kéne. Ez nem jelenti azt, hogy feltétlenül az a helyes, amit én mondok, de a másik véleménycsoport egyelőre nem tudott meggyőzni az igazáról. Ahhoz pedig én vagyok kis pont, hogy őket meg tudjam győzni. A másik nagy gondom, hogy a Honvédelem fogalmát teljes mértékben devalválták és az új értelmezésében az országvédelem (ami nagyobb kategória, mint a MH kérdése) teljesen mellékes szerepet kapott és ennek megfelelően nagyon sok területén az állapototk a béka feneke alatt vannak. (Pld: tartalékos- és mozgósítási rendszer, stb.)

Üdv: Hamburger

Előzmény: Mr. Jabba_d (1148)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.02 0 0 1149
Kedves Corporal!

Meglátásom azonos Survivor-éval. A StuG-okat nem páncélvadászként rendszeresítették, viszont szükség esetén nagyon jól bevált abban a szerepkörben is. Eredeti szerepkürüket a nevükből is le lehet vezetni. Ez látszólag nem túl fontos tény, de a témával foglalkozók odafigyelnek ilyen apróságokra is. Ha Sinsheimbe Panzerjaeger-nek titulálták őket, akkor ők nem figyeltek oda kellő képpen, vagy csak egyszerűen más a véleményük.
Természetesen azt a kifejezést használod a cikkedben, amelyik szimpatikusabb számodra!

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (1142)
Mr. Jabba_d Creative Commons License 2004.01.02 0 0 1148
Annak fenyeben hogy nagyon sokan a Honvedseg leepulesenek tapsolnak sot helyeslik azt szamomra elegge erdekes infokat talaltam a napokban:

http://reference.allrefer.com/country-guide-study/hungary/hungary201.html

"As the war of words between the two countries heated up, so did the potential for armed conflict. In July 1989, Der Standard, published in Vienna, reported that a secret meeting of the Hungarian state and party leadership had taken place in November 1988 in which the military was asked to assess the strategic balance between Hungary and Romania. The resulting report, published in February 1989, revealed Hungary's "striking military inferiority." Hungary had no fortifications on its border with Romania, and in a private meeting Romanian leader Nicolae Ceausescu allegedly warned Karoly Grosz, Hungary's party leader, not to install such defenses. During the summer of 1989, Hungarian diplomats hinted at fear of attack by Romania. "

Ezt nem magyar forras irja.
Szoval ennek + a barcsi bombazasnak a fenyeben jo lenne ha egyesek felfigyelnenek arra hogy honvedsegre igenis szukseg van.

gencsydani Creative Commons License 2004.01.01 0 0 1147
seem=sem
Előzmény: gencsydani (1146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!