Keresés

Részletes keresés

Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.09 0 0 258
A temetés körül túl nagy volt a hírverés. Nagy ember volt, de mégiscsak egy ember.
Előzmény: marylou (257)
marylou Creative Commons License 2005.04.08 0 0 257

 

A mai napon ez a zsoltár is elhangzott a Szent Péter téren:

 

"Az Úr az én pásztorom; nem szûkölködöm.


Fûves legelõkön nyugtat engem, és csendes vizekhez terelget engem.


Lelkemet megvidámítja, az igazság ösvényein vezet engem az õ nevéért.


Még ha a halál árnyékának völgyében járok is, nem félek a gonosztól, mert te velem vagy; a te veszszõd és botod, azok vigasztalnak engem.


Asztalt terítesz nékem az én ellenségeim elõtt; elárasztod fejem olajjal; csordultig van a poharam.


Bizonyára jóságod és kegyelmed követnek engem életem minden napján, s az Úr házában lakozom hosszú ideig."


 

marylou Creative Commons License 2005.04.08 0 0 256

 

"...ezt a hisztériát, amit elvetemült emberek pontosan megtervezett céllal gerjesztettek és tartanak fenn már hetek óta"

 

Ő sokak szerint és szerintem is szent életű ember volt.

 

Húsvét vasárnap láttam őt, mikor ott volt az ablakban. Beszélni nem tudott már, és valóban látszott az arcán a szenvedés. Minden levegővétellel meg kellett küzdenie. És mégis... világosna látszott rajta, hogy ő akart az ablakhoz menni, ő akart kapcsolatot létesíteni az emberekkel. Az általa írt üzenethez már más kölcsönözte a hangot, de ő együtt élt minden szóval. Az arca, a mimikája, a gesztusai  ezt világosan megmutatták.  Szolgálni akart az utolsó pillanatig.

 

Nem tudom, milyen alapon gondolhatja bárki is elvetemültnek azokat az embereket, akik ott voltak a szűkebb környezetében az utolsó napokban, ápolták és gondozták őt. Egy szent életű ember nemcsak a tömegre van nagy hatással, hanem a szűkebb környezetére is.

 

Nem tudom, milyen megtervezett célt képzelt el, aki ezeket a sorokat leírta. El sem tudom képzelni. Ez a legjobb szándékot feltételezve is tévedés. A pápa arca akkor ott, húsvét vasárnap élő cáfolata volt mindennek a feltételezésnek.

 

 

Előzmény: evangeline (254)
evangeline Creative Commons License 2005.04.08 0 0 255

Egy másik topicba már beidéztem ezt a hírt, azt hiszem, messzemenően alátámasztja a véleményemet - miközben örülök, hogy a sok hiéna között legalább egy ember akadt a pápa környezetében, akit zavart ez a "haldoklásbiznisz"!

 

 

Néhány nappal a pápa halála után megtörte hallgatását a szentatya háziorvosa, dr. Renato Buzzonetti. - II. János Pálnak (†84) szörnyű szenvedésekkel teli haláltusája volt - állítja a szakértő, most első ízben téve közzé részleteket a szentatya utolsó napjairól, óráiról. A doktor szerint a katolikus egyház vezetőjének utolsó órái kegyetlenebbek voltak, mint azt az a nyilvánosság sejtette. Állítása szerint az egyházfő semmit nem mondott, egyetlen ámen sem hagyta el a száját halála előtt, noha korábban több sajtóbeszámoló erről szólt.

 

 A szentatya lassan halt meg, s végig szörnyű kínok gyötörték. De emberi méltóságát végig megőrizte - árulta el a német Bild munkatársának az orvos, aki haláláig az egyházfő ágyánál volt. - Mindent rezignáltan, barátságosan fogadott, hiába volt percről percre roszszabbul, végtelen kedvességgel viseltetett irántunk.

Az orvos szerint a pápa a végsőkig türelmes volt, és megpróbálta nyugodtan várni a halált:
- Még a legvégén is megpróbált beszélni, de már nem volt képes rá. Sem áment nem rebegett, sem mást. Írni sem írt semmit. Szótlan volt, néma. Csak a pillantásaival kommunikált. A szemében látszott a fájdalom - kommentálta a Vatikán szóvivőjének korábbi hivatalos bejelentését cáfolva Buzzenotti.

A haláltusa közben a Szent Péter téren már emberek ezrei imádkoztak a pápa lelki üdvéért, énekeltek, s mivel II. János Pál apostoli palotabéli szobájában síri csend uralkodott, minden behallatszott.

- Ahogyan közeledett a halál, annál nehezebben volt elviselhető a kinti zaj. Legszívesebben megkértem volna mindenkit, hogy hallgassanak - vallotta be őszintén a kezelőorvos.

Előzmény: evangeline (254)
evangeline Creative Commons License 2005.04.08 0 0 254

Ideális alanya vagy ennek a legendateremtő médiacirkusznak, amit szegény EMBER köré kreált az egyház...

(Mielőtt felhorgadnál, sokra tartom II.János Pált, de amit a haldoklása alatt és után műveltek vele, attól kifordul a gyomrom.Ha élne, minden valószínűség szerint ő utasítaná el legjobban ezt a hisztériát, amit elvetemült emberek pontosan megtervezett céllal gerjesztettek és tartanak fenn már hetek óta!)

Előzmény: marylou (253)
marylou Creative Commons License 2005.04.08 0 0 253

 

A mai napon azzal a mondattal búcsúznék II. János Pál pápától, amit élete utolsó óráiban mondott azoknak az embereknek, akik őt körülvették. Mivel beszélni már nem tudott, kért egy darab papírt, és arra írta fel ezt a néhány szót:

 

"Örömmel teli vagyok, ti is örvendjetek! Örömmel imádkozzunk, így adom
át magam Szűz Máriának."
  

Gyalog Lajos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 252
Szegfűszeg illatú teát hozhatok, és madaras csésze helyett csak mackóval díszített csészénk van. :-)
Előzmény: Varga Vilmos (251)
Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 251
Koalíciós teakeveréket kérek, szegfűillatos teát, madaras csészében!
Gyalog Lajos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 250

Itt a zamatos gyülölcstea, jó narancsos! Pogácsát hozhatok hozzá? Éppen most sült ki a finom sajtos pogácsánk, ajánlom figyelmébe!

Előzmény: marylou (249)
marylou Creative Commons License 2005.04.07 0 0 249

 

Köszönöm, inkább egy jó gyümölcsteát kérek, citromlével. Narancsos ízűt, ha lehet. :)

 

Előzmény: Gyalog Lajos (248)
Gyalog Lajos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 248
Nehéz problémák helyett valami könnyű italt ajánlanék inkább! Hozhatok egy mojito koktélt?
Előzmény: marylou (247)
marylou Creative Commons License 2005.04.07 0 0 247

 

Megnyugtatóbb lenne, ha hatályon kívül kerülne a törvény. Az lenne az igazi garancia. Az, hogy most éppen nem alkalmaznak egy hatályos törvényt, ebben semmi garancia nincs.

 

Előzmény: Varga Vilmos (246)
Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 246
A lényeg a gyakorlati alkalmazás. Ez most nem áll fenn.
Előzmény: marylou (245)
marylou Creative Commons License 2005.04.07 0 0 245

 

Lehet ásatagnak nevezni, de még mindig hatályban van ez a törvény, ami bűnös népnek nevezi a magyart. Ennek értelmében az ottani emberek közül még mindig bűnösnek nevezhet a törvény valakit, anélkül, hogy bármilyen bűncselekményt elkövetett volna. Csak azért, mert magyar. Ez az egész egy képtelen helyzet, hogy egy ilyen törvény egy EU tagállamban hatályban lehet. Akkor is, ha momentán nem alkalmazzák.

 

Előzmény: Varga Vilmos (244)
Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 244
Szerintem az ilyen ásatag dolgokat, mint a benesi dekrétumok, hagyni kellene már. Kiélezi a helyzetet a szomszédokkal.
Előzmény: marylou (238)
Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.07 0 0 243
Tényleg nem tudtam, sajnálom. Pedig pillanatnyilag jó ötletnek tűnt. :-)
Előzmény: marylou (241)
marylou Creative Commons License 2005.04.07 0 0 242

 

Mérikének ilyesmire egyáltalán nincs ideje mostanában.

 

Előzmény: özv. Bitera Sándor (239)
marylou Creative Commons License 2005.04.07 0 0 241

 

Nem lett volna gond, csak vannak kissé nyomasztó emlékeim arról, mikor mások is utánozni próbáltak. Igaz, arról te biztos nem tudsz, elég rég volt. Nem túl kellemes emlék. Hagyjuk is. :)

 

Előzmény: Varga Vilmos (240)
Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.06 0 0 240
Csak utánoztalak. Nem volt nehéz. Ha nem jó ötlet volt, bocs.
Előzmény: marylou (237)
özv. Bitera Sándor Creative Commons License 2005.04.06 0 0 239

Izé...

Ez egy újabb bebukás?

 

Mérike egyik nickje hülyiti a másikat :))))))))))

Előzmény: Varga Vilmos (236)
marylou Creative Commons License 2005.04.06 0 0 238

 

Szerintem csak azért szoktak felháborodni a csehek és a szlovákok a Benes dekrétumok említésére, mert attól féltek, hogy esetleg kárpótlást kell fizetniük a kitelepített magyarok részére. Azért volt ez olyan végletekig érzékeny téma, és túlzott, szinte hisztérkus reaálások történtek még akkor is, ha csak szóba került ez a kérdés. Ha csak politikai jóvátétel kerül szóba, az egyszerűbb ügynek tűnik. Legalábbis nagyon remélem...

 

Előzmény: Varga Vilmos (234)
marylou Creative Commons License 2005.04.06 0 0 237

 

? Te hülyéskedsz itt velem... :((

 

Előzmény: Varga Vilmos (236)
Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.06 0 0 236

 

Végre egy pozitív lépés a kormány részéről, amit elismeréssel említhetek, de látom, van, aki még ezt is kifogásolja.

 

 

Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.06 0 0 235

Hörcsögtosznád áporodott, kispolgári levegője beszivárgott ebbe a topikba is.

:o)))

Varga Vilmos Creative Commons License 2005.04.06 0 0 234
Ennek említésétől is botrányok szoktak lenni.
Előzmény: marylou (232)
marylou Creative Commons License 2005.04.06 0 0 233

 

Végre egy kis lépés az igazságosság irányába!

 

Előzmény: marylou (232)
marylou Creative Commons License 2005.04.06 0 0 232

 

Bársony András állást foglalt a Benes-dekrétumokkal kapcsolatban a szlovákiai magyarok által rendezett nemzeti emléknapon. 

 

"- Ezeket a dekrétumokat mi a magunk részéről politikailag elfogadhatatlannak tartjuk" – így Bársony András. (...) úgy gondoljuk, hogy a dokumentumok politikai értelemben vett megtagadása szükséges volna a két ország kormányai, illetve parlamentjei részéről. "


 

Az állásfoglalás a következő cikkben található:

"A Benes-dekrétumok kihirdetésére emlékeztek a szlovákiai magyarok"

 

Forrás: radio.hu

 

Végre egy kis lépés az igazságosság  irányba!

 

Gyalog Lajos Creative Commons License 2005.04.05 0 0 231

Itt is vagyok az ízessel, jó étvágyat!

Előzmény: marylou (230)
marylou Creative Commons License 2005.04.05 0 0 230

 

Igen, fincsi volt! Kérek még egy ízes palacsintát, aztán én is megyek.

 

Előzmény: Gyalog Lajos (229)
Gyalog Lajos Creative Commons License 2005.04.05 0 0 229

Remélem, ízlett?

Sajnálom, hogy a kicsinyke vendégecske már eltávozott, éppen a figyelmébe akartam ajánlani a pizza és a palacsinta választékunkat.

Előzmény: marylou (228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!