Keresés

Részletes keresés

unguided Creative Commons License 2003.10.28 0 0 580
Az OpFp-ben van egy orosz küldetés (valami golden pack-ban volt benne), ahol egy jelentős erőfölénybn levő gépesített, páncélos USA erő támad egy várost több hullámban. Van némi időd, hogy kiépíts valami minimális védelmet harckocsiakasztókból, roncs thgk.ikból, pár hk.elh. aknából. Meg van egy maroknyi embered, RPG-7-esekkel, 1-2db AT-4 -essel, és minimális lőszerrel és üzag.gal van egy BMP-1-esed.
Az ellenségnek megérkezik először a felderítője, egy Abraams képében, aztán jön némi gyalogság, aztán 3-4 M60-as, aztán megest gyalogság, és megint 3-4 Abraams.
Az esetek 50%-ban megoldható. Némi szerencsével.
Ha egy beépített területen elég objektum van ahhoz, hogy az egyik széléről ne lehessen tisztán átlátni a másik széléig, akkor van lehetőség rejtve mozgatni, átcsoportosítani az erőket. A behatolóknak mindig számítaniuk kell az oldalba, vagy hátbalövésre.
Előzmény: corporal (579)
kavkaz Creative Commons License 2003.10.28 0 0 578
Akkor ONoljunk. Már szóbakerült ebben a topikban, hogy a nemzetörök a falujukat védenék a helyismeret végett.

Van egy új magyar kisfilm, amely az utolsó két védöröl szól. Két férfi, az apa és a fia a romok közt puskával a kézben várják a véget. A háborúnak vége, vagy elbukott a felkelés, nem derül ki. Csak az, hogy a döntö rohamra készülö támadók reguláris csapatok. Hogy miért harcol még a két férfi az sem nyilvánvaló, egyszerüen csak harcolnak, megszokásból, vagy dafke, végül is mindegy. A végkifejlet kiszámítható. De van mégvalaki a faluban és neki van néhány gránátja, ami megfordíthatja az amúgy értelmetlen önfeláldozást. Persze, ha gyöz is, az apa és a fia, akkor sem lesz túl sok értelme.
Gránátok.
szombat, 20:30 Örökmozgó

GrG Creative Commons License 2003.10.28 0 0 576
VÉGRE!!! ÚJRA!!! KIRÁLY!!! ELŐADÁS!!!

2003. OKTÓBER 30 18:00 KEREPESI ÚT 29/B!!
KŐVÁRI LÁSZLÓ BESZÉL FERIHEGYRŐL ÉS A BOEINGRŐL!!!
FELLEBBEN FERIHEGY TITKA!!! FELLEBBEN A BOEING 737 TITKA!!! TITKOS FÉNYKÉPEK!!! TITKOS TÉNYEK!!! TITKOS EMBER!!!
A TITOK ÉS REJTÉLY MAGA!!
MINDEN AMIT TUDNI AKARSZ A REPÜLÉSRŐL DE EDDIG NEM MERTED MEGKÉRDEZNI!!!

MERTED DE NEM TUDTAK VÁLASZOLNI!!!
CSAK ITT CSAK MOST CSAK NEKTEK!!!

HURRÁÁ!!! HURRÁÁ!!! GYERE EL TE IS!!!

DIÁK IGAZOLVÁNNYAL 50% KEDVEZMÉNY A BELÉPŐ DÍJBÓL!!
PILÓTA IGAZOLVÁNNYAL 75% KEDVEZMÉNY A BELÉPŐ DÍJBÓL!!
EZEK HIÁNYÁBAN 100% KEDVEZMÉNY A BELÉPŐDÍJBÓL!!!

A BELÉPÉS INGYENES!!!
HOZD EL A KABALAMACIDAT IS!!!
FORSZÁZS, AMI EGYESÜLETÜNK!!!

NASZÓVAL:
A megújuló Forszázs egyesület 2003 október 30-án 18:00-kor tartja legújabb előadását. Ennek témája Ferihegy, és ami mögötte van.
Kiemelt fókuszban a Boeing 737 a MAGYAR Légiszállítás Gerince! Előadó Kővári László, a repülés szerelmese, repülőgépek szakértője, újságíró, előadóművész. Helyszín a Kerepesi út 29/b (Népstadion metró megálló mellett) az út túloldalán. (Nagy zöld vas kapu).

A belépés ingyenes a részvétel ajánlott.
Szeretettel vár mindenkit:
Forszázs Egyesület

kavkaz Creative Commons License 2003.10.28 0 0 574
Vagy zseni volt:) Hiszen ilyen dumával ö rabolt elöször gépet!

Kortárs terrorart...hehe

Előzmény: Allesmor Obranna (570)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.28 0 0 573
A 21-ik században az emberiség átlép az új hadviselés korszakába.
Ennek lényege a költséghatékonyság.
Intrikák, magasabbegység-szinten történő mérgezés, altatógáz, halucinogének.
Tehát vagy nagytételben ütjük ki az ellent. Kb. ugyanannyiba kerülne mint egy mai fegyveres konfliktus.
Infarahangfegyverekkel téveszméket, víziókat gerjesztünk, meg szédülést, hányingert.
LSD-töltetek nagyarányu bevetésével, illetve az ellenség öltözetét és felszerelését viselő ál-alakulatokkal megzavarjuk a harctéri tevékenységet.
Hamburger Creative Commons License 2003.10.28 0 0 572
Sziasztok!

Semmiféle hivatalos információ nem jelent meg a MH berekein belül a miniszter elleni esetleges támadásról.

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (561)
Hamburger Creative Commons License 2003.10.28 0 0 571
Szia Tiger!

Én már semmin sem lepődök meg! Egyébként meg mi vagyok én? A katonai felderítő hivataltól nagyon messze lakom! Én nem szívesen mennék, de még küldhetnek.

Üdv: Hamburger

Előzmény: Tiger205 (565)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.28 0 0 570
"A sárga faj összefogott a vörös fajjal, hogy elpusztítsa a fehér embereket."

Valami ilyesmivel indokolta tettét egy zavarodott elméjü csecsen egyén 2001 nyarán, mikor eltérítette az egyik orosz belföldi járatot Tel-Avivba.
Ezen én akkor jót derültem, az izraeli belbiztonsági szolgálat gondolom nem.

kavkaz Creative Commons License 2003.10.27 0 0 568
Hosszú hétvége volt, én is sokat ittam. De azért annyit nem, hogy felvázoljam a fajok eredetét Chamberlain szerint:)
Előzmény: Allesmor Obranna (549)
yerico5 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 567
Azonban ez jó 30 évig csak álom marad, amíg Ovi apánk politizál a jobboldal csúcsán.
Előzmény: corporal (530)
yerico5 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 566
"eggyen ruha.(egybe kellett volna írni?)"

Egy gy-vel igen, egybe kell írni, és akkor egyenruha, tehát hivatali ruha. Így is jó, de akkor nem két emberen, hanem eggyen van az a bizonyos ruhadarab. :)

Előzmény: Allesmor Obranna (550)
Tiger205 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 565
Hello Hamburger!

Megszólalat a tudatalattid!
Szóvasl mennél te békefenntartónak, (modernül: külföldi misszióba) még Iránba is.

Mondd tudsz valamit az USA újabb öbölmenti terveiről ?

üdv:
TGR

ui:
OFF Hamburgernek:
"ha Rózsavölgyben egy eddig ismeretlen vezérezredest gyakorlóban látsz füvet nyírni, pilliád se rebbenjen!"

Előzmény: Hamburger (553)
Tiger205 Creative Commons License 2003.10.27 0 0 564
Hamburger!

Ha jól értettem a kollegát, akkor MI nekünk kellene ezt a pártot megalalapítani, így:

1/ Jó esély lenne rá, hogy nem anyagi érdekből, színhülyeséget teene (legalábbis ezen a téren)
2/ Bár akkor jó esély lenne rá, hogy a többi párt kiközösítené sé senki nem is szavazna rá,
3/ viszont ha nem így lenne, és mégis igazad lenne, akkro meg MI gazdagodnánk az ügyből. Végülis ez egy Win-Win szituáció nem?
:-)

Más:

RÁLŐTTEK ?
HÍR?

üdv:
TGR

Előzmény: Hamburger (543)
Alhazred Creative Commons License 2003.10.26 0 0 562
Hát nekem akkor sem fűlik a fogam fél év semmittevéshez. Sokkal több, értelmesebb elfoglaltságot tudok magamnak.

Pedig személymben biztos jó katonát veszít a MH:-))

Előzmény: Allesmor Obranna (549)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.26 0 0 560
Természetesen semmi gond, sőt, örülök, hogy te is így gondolkodsz.
Előzmény: Hamburger (559)
Hamburger Creative Commons License 2003.10.26 0 0 559
Bocsánat! Nem volt szándékos plagizálás!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Allesmor Obranna (558)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.25 0 0 558
"A volt, kisgazda miniszterünk után azt hittük, hogy "rosszabb" már nem jöhet. Tévedtünk."

ez az én szövegem.
Amúgy ferike konvojára rálőttek, ezt mondta a tévé.
bumm ferike!

Előzmény: Hamburger (557)
Hamburger Creative Commons License 2003.10.25 0 0 557
Szia Corporal!

Megértem a csalódottságodat. Hasonlót éltem meg én is, de éppen ezért fogom venni a fáradtságot, hogy legközelebb is elmenjek szavazni. Előtte azonban igyekszem kideríteni, hogy kire és mire is adom a szavazatomat.

A civil jogokról szóló törvények mindenesetre még mindig több szabadsági fokot hagynak az átlag polgárnak, mint a spec. törvényeket is szigorító szabályzatok és utasítások nekünk.

A volt, kisgazda miniszterünk után azt hittük, hogy "rosszabb" már nem jöhet. Tévedtünk.

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (554)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.24 0 0 556
"En a helyedben vigyaznek, nehogy elkapjanak az apolok. "

na igen, az ellenség. de majd Napoleon megment... :)

Előzmény: raepa (555)
raepa Creative Commons License 2003.10.24 0 0 555
En a helyedben vigyaznek, nehogy elkapjanak az apolok.
Előzmény: Allesmor Obranna (549)
Hamburger Creative Commons License 2003.10.24 0 0 553
Elnézést! Korrekció: az előző hozzászólás harmadik sorában helyesen: rossz irányba megy.

Hamburger

Előzmény: Hamburger (552)
Hamburger Creative Commons License 2003.10.24 0 0 552
Szervusztok!

Reklám hozzászólásában sok igazságot vélek felfedezni. Már az is haladás, hogy ennyien és itt összefutottunk. A nevetséges csak az, hogy ennél sokkal többen vagyunk, akik úgy gondolják, hogy a jelenlegi hivatalos katona- és honvédelmi politika rossz iránban megy. A kollégáim közül még egy olyannal sem tudtam beszélni, aki ne látná azokat a veszélyeket, amelyeket felsoroltatok. Ugyanakkor nem akarok erre hivatkozni, mert úgy gondolom, hogy ez olyan, mint ha megkérdeznénk az orvost, hogy mit szól ahhoz, hogy le kell amputálni a kezét. Az önmagában még nem lehet indok, hogy a katonáknak nem tetszik az reform. Az viszont elvárható lenne tőlük, hogy szakmai érvekkel alátámasszák, hogy miért is nem tetszik.

Ugyanakkor azt is tisztán kell látni, hogy egy katona még csak a hangját se nagyon emelheti fel a témában, mert könnyen a nyakába varják a függelemsértést, vagy akár a parancsmegtagadás vádját is. Nem véretlen, hogy a NSZ-cikket is egy nyugállományú tiszt írta. Sajnos azt kell, mondanom, hogy az "eszme" hírdetése és terjesztése Rátok, "civil" polgárokra vár, akiket nem kötnek a katonai szabályzatok és intézkedések pontjai. El kell menni vitafórumokra és ott kérdezni, cikkeket kell írni, baráti társaságokban "szituációhoz igazítva" fel kell vetni a témát és persze mondhatnám azt is, hogy ennek szellemében kell leadi a voksokat választások alkalmával. Olyasmi ez mint egy spontán "lobby" a dolgok pozitív értelmében. Természetesen nagy különbség, hogy a csapat közel sem szervezett és a jelek szerint bizonyos részletekben megoszlanak a vélemények.

A katonák, mikor belépnek a seregbe, bizonyos szabadságjogaikról le kell, hogy mondjanak. Elvileg ezt az állam részéről megfelelően kompenzálni kell, hogy megérje az egyénnek ez a fejata "lemondás". Ez a kompenzáciő hol sikerül, hol nem. Le lehet mérni a katonák morális állapotán.

Végezetül még egy gondolat a honvédelem kérdéséhez. Mit is ír erről az alkotmány? Vagy éppen ezt akarják módosítani megkérdőjelezett NATO-tagságunkra hivatkozva?

Üdv: Hamburger

Előzmény: Allesmor Obranna (549)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.24 0 0 550
"eggyen ruha.(egybe kellett volna írni?)"

Hm...ne akarj huszonöt éves lenni!

Előzmény: Törölt nick (548)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.24 0 0 549
"Na igen, de akkor kiképzést kapjanak, és ne csak motorosfókára"

Na igen, de szerintem még egyetlen anyucikedvence sem halt bele abba, hogy talarított.
A mai gecisereg egész egyszerüen lusta, fasz, köcsögsegges szarhalom.
Haljon meg minden pondró!
Az egészséges, felsőbbrendű fehér faj maroknyi képviselőjét sarokba szoritotta az ellenség!
És a nem fehér faj képvislőit is!
Az új ellenség most el akarja pusztítani azokat, akik képesek lennének megállítani ezt a testi-lelki dögvészt.
Az igazak kevesen vannak, a segitség még nem mutatta meg magát.
Mit lehet itt tenni?

Előzmény: corporal (547)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.23 0 0 548
Sziasztok
Tudjátok, azt hiszem tudom, hogy miért nem alakul úgy az MH sorsa, mint ahogy szeretnétek.
Talán azért, mert még mindig dívik a strucc politika.Nem tudok semmit, nem fáj semmi, nem történhet semmi rossz.
Egyszerűen nem akarják felfogni annak a lehetőségét, hogy valóban megtörténhet majd ismét az, ami már megtörtént már néhányszor MO-n.
Fejadag,elsötétités,idegen eggyen ruha.(egybe kellett volna írni?)
Ha a legrosszabbat vesszük figyelembe, akkor már tényleg nincs valami sok idő hátra.Még nem leszek nyolcvan sem(még csak 24-vagyok :-) ) és itthon is lesznek békefentartó alakulatok.Vagy baráti,vagy megszállói.Végeredményét tekintve, nem sok különbség lesz, és akkor majd én is mondhatom,amit már mondtak nekem is--EZ AZ ÉN HAZÁM!!!EZ AZ ENYÉM!!!--
Úgyanúgy nem fogja azt a katonát sem érdekelni, ahogy engem sem érdekelt.Ha nem baszott volna el valamit az az ország, én nem lettem volna ott.
Ha jól veszem észre, itt is jó úton haladunk afelé, hogy valamit elcsesszenek, az urak.
Talán olyan ez, mint egy szabadban élő birkacsorda.Alapjában nyájas,kedves,békés egyedekből áll.Ezért esett meg az,hogy a farkas koma meg tudta tizedelni a csordát,egészen addig, míg néhány birka ellen nem mondott az ősi törvényeknek,és a vezetésnek.Összeálltak,és megvédték magukat.
Lehet,hogy rossz a példa,de a lényeg, hogy a csoport értékét az egyén ereje adja.Ez, az,amit az uraknak fel kellene ismernie.Ha nem fejleszted a tested, eltunyulsz.Ha nem fejleszted a sereged,préda leszel.Az már csak a helyzettől függ,hogy áldozat mikor leszel.
Ha ki tudtál venni valamit ebből a zagyvaságból,akkor örülők.Sok jó ötletet,gondolatot olvastam már itt,szerintem nem csak itt kellene ezeket előadnotok.Itt csak az olvassa,aki úgyanúgy gondolkodik,(aggódik)mint ti.Na,mindegy.Jó hétvégét.
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.23 0 0 546
Három hónap intenzív kiképzés, majd vége, ez lenne az ideális. Szigorítani az orvosi vizsgálatot a sorozásnál, aki alkalmatlan, az három hónapig sorköteles-adót fizetne, ezzel is kiegészítve a hadsereg támogatását.
Három hónap nem nagy idő, megbírja mindenki.
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.10.23 0 0 545
És ezt így hogy?
kavkaz Creative Commons License 2003.10.22 0 0 544
Más 1. Tehát igaz, kizárnak minket:)

Más 2. Semmi, azokkal lesz tele. Kivéve ha nem választások útján akarnak hatalomra jutni. (ami nem zárja ki, hogy köztársaságot akarjanak, olyan rendszert építsenek, amely tiszteli a szabadságot, stb...)

A nép a döntô. Hiába van új párt új népet nem alapítottunk. Tehát a helyzet változatlan, az új pártot meg érdeklôdés hiányában évek múltán törlik a jegyzékbôl...

Előzmény: Hamburger (543)
Hamburger Creative Commons License 2003.10.22 0 0 543
Szia Kavkaz!

Ennek örülök! Mármint, hogy nincs harag.

Szép ez az igyekezet a részedről, hogy én is fel tudjam fogni filozófiai magasságú gondolataidat!

Más: Talán tegnap hallottam, hogy JF cáfolta valaki azon kijelentését, miszerint Mo jó úton halada a NATO-ból való kizáráshoz.

Más: Mi a biztosíték, hogy ez az új párt nem olyan politikusokkal leszt tele, mint a többi másik?

Üdv: Hamburger

Előzmény: kavkaz (542)
kavkaz Creative Commons License 2003.10.22 0 0 542
Hát nincs is így:)

Azt hiszem én meg túl sokat olvastam a nagybajszú filozófust és rászoktam a rövid gondolatok közlésére. Majd részletesebb leszek:) Vagy esetleg spártai hadijelentéseket olvasok majd antik íróknál, hogy átszokjak arra. "bekerítettek, éhezünk, helyzetünk reménytelen" (a büzantiumi expedíciós erô parancsnokának üzenete spártába Alkibiadész flottájának ostroma alatt)

Svájc továbbra is a példát jelenti számomra arra, hogy hogy lehet évszázadokon át működô politikai és katonai rendszert létrehozni.

Üdv!

Előzmény: Hamburger (539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!