Keresés

Részletes keresés

conrat Creative Commons License 2011.03.21 0 0 348

Ez milyen ajtó?

Előzmény: _Netszamuráj (346)
Intelligencs Creative Commons License 2011.03.16 0 0 347

Bocsánat, nem tudom, miért a másik nickkel volt bejelentkezve a gép, azt nem is használom. Meg különben is, elvileg kitiltottak vele, amikor egy moderátort kritizáltam. :)

Előzmény: _Netszamuráj (346)
_Netszamuráj Creative Commons License 2011.03.16 0 0 346

Nálunk ilyenek lettek a zárak:

 

 

 

És ilyen maga az ajtó kívülről:

 

Előzmény: em (270)
UnitedParcelService Creative Commons License 2011.03.15 0 0 345

Rendben.

Előzmény: em (343)
conrat Creative Commons License 2011.03.10 0 0 344

Az egyik nívó ajtó kiállító helyen láttam pár nívó ajtót, és volt köztük egy olyan is, ami 1 záras volt és több (4 vagy 6 nem emlékszem) záródott. Az hogy 1 záras az nem túl jó, viszont ami feltűnt, hogy a zárnyelv nem csak egy fordításnyira és kb 2cm-re nyúlt bele a tokba, hanem legalább 3 fordítás és több cm volt. Ez tetszett. Viszont ahogy néztem, záródáskor az ajtó éppen eléri a gumitömítést, nagyon nem feszül neki. Ez nem gond a hang és léggátlásnál?

em Creative Commons License 2011.03.10 0 0 343

nem az volt a topiktárs problémája, hogy adott esetben nem indokolható, ha nagyobb távolságokra már kérnek plusz díjat.

a probléma az, hogy megtévesztő, ha ezt nem írják le.

mert igen a honlap alapján az ember akár alaszkába is kérhetné, hogy szállítsák ki ingyen, hiszen a honlapon szereplő ajánlatban ez szerepel.

 

Előzmény: UnitedParcelService (341)
em Creative Commons License 2011.03.10 0 0 342

teljesen igazad van, szerintem nekik is érdekük lenne, ha részletesen kiírnák, hogy melyik extra milyen felárral megy (pl jobb zár, minta az ajtóra stb). így az ember el tudna gondolkodni, utánanézni a neten, és nem ott hirtelen döntenie amikor jönnek felmérni, 5 perc alatt, hogy akkor mit is akar meg mit nem.

viszont ebből a szempontból hasznos ez a fórum, mert itt legalább az ember előre tud tájékozódni ezekről:))

Előzmény: ZVA-AVZ (335)
UnitedParcelService Creative Commons License 2011.03.07 0 0 341

Itt a 400 forintos benzin

A Mol öt forinttal emeli a 95-ös benzin és a gázolaj literjének nagykereskedelmi árát szerdán. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: ZVA-AVZ (339)
kleingy Creative Commons License 2011.03.07 0 0 340

Azoknak is igazuk van, akik szerint meg lehet kérdezni telefonon, de neked is sztem, mert a korrek teljes körű tájékoztatás úgy nézne ki, hogy "ingyenes felmérés és beépítés Pest megyén belül (bővebb információért kérjük keressen elérhetőségeink egyikén)+". :)

Előzmény: ZVA-AVZ (339)
ZVA-AVZ Creative Commons License 2011.03.07 0 0 339

Az árakkal nincs is gond,tudtam,hogy az alapajtó ára annyi.

Azt csak azért írtam le,hogy pl. ha ezeket kéri valaki hozzá,akkor ennyi az ára.

A cég korrekt,nekem is szimpatikusak,én is náluk rendelem,voltam Pécelen,megnéztem a kiállított ajtókat a telephelyükön.

Csak azt írják,hogy ingyenes házhozszállítás,beszerelés.Ez nem teljesen igaz,mert csak Pest megyén belül ingyenes.

Jatka Smallö Creative Commons License 2011.03.07 0 0 338

Most néztem az oldalukat. Te tényleg azt gondoltad, hogy minden ajtó 99 rugó? Hát ott van, hogy tól!!! Van ott egy talán ujjlenyomatos-olvasós ajtó, az is csak ennyi lenne ezzen az elven? Nem hiszem.

 

Mi a múlt héten megrendeltük, szerintem korrektek, mondtam a típust, ők mondták a lehetőségeket, árakat. Kijött a hétvége előtt a srác, annyi lett, amennyit mondtak telefonban. Hol lenne itt átverés? Szerintem korrekt cég.

Jatka Smallö Creative Commons License 2011.03.07 0 0 337

De jó! :)))) Alaszka és Hawaii nincs az árban, azt külön megegyezés alapján! Indonéziába is ingynes lenne?

 

Hát igen! Megkérdezed telefonon! Tényleg meddig tart?

Előzmény: UnitedParcelService (336)
UnitedParcelService Creative Commons License 2011.03.06 0 0 336

Lehetne pedig feltűntetve az U.S.A. minden egyes tagállamára, Kanadára, Irkuckra, Okinawára és a Horn-fokra is külön kiszállási költség. Erre jó a telefon.

Előzmény: ZVA-AVZ (335)
ZVA-AVZ Creative Commons License 2011.03.06 0 0 335

Sajnos nem teljeskörű a tájékoztatás a weboldalon.

Az ingyenes házhozszállítás,beszerelés csak Pest megyén belül érvényes.

Máshová a felmérés 8000 ft,a beépítés 15000 ft.

Fahatású tok:alapár+25000 ft,marás rá:alapár+15000 ft.

 

 

conrat Creative Commons License 2011.02.28 0 0 334

Nem is a törés miatt gondoltam, hanem hogy ne tudják piszkálni, kinyitni a zárat. A zárpajzsnál előbb hangos módszerekkel kellene nekilátni, egy folyosón az meg nem túl jó. A kulcs nélküli nyitás meg lehet halk is.

Előzmény: Jatka Smallö (331)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 333

A zár kívülről az enyémben is így néz ki, de tuti, hogy nem a videón látható zárbetét van benne...a kulcs is más, "komolyabb" kinézete van...

 

Előzmény: Vakin (317)
Jatka Smallö Creative Commons License 2011.02.28 0 0 332

Ez a mauer alap tipusa, ún. "fűrészes" kulcs, mint egy elzett. Ezt könnyű nyitni, bárki is gyártja. Nyilván nekik is van több féle, melyek között te is választhatsz.

Előzmény: Vakin (317)
Jatka Smallö Creative Commons License 2011.02.28 0 0 331

Erre a ajtóra nem kell zárpajzs, mert nem emelkedik ki a zár az ajtóból. Síkban van a zár.

Előzmény: conrat (330)
conrat Creative Commons License 2011.02.27 0 0 330

Egyébként nem értem nívóékat, hogy egy ilyen profi ajtón miért nem tudnak legalább egy más profibb zárat is berakni. ( mondjuk valószínűleg az olcsóbb egyszerűbb technológiai megoldás miatt, mégpedig hogy a keskeny zártszelvénybe nem fér be a tollaszár, csak a keskenyeb megoldás. ) Náluk a keretbe van beépítve az egész mechanika, ezért nincs is "több ponton záródás", ami persze nem biztos hogy hátrány. Ezt úgy értem, hogy egy zár "csak" egy helyen zár, nincs több irányba záródó mechanika. A 3 zár 3 helyen zár, és kész. A túloldalon kiemelésgátló és záródó fix retesz, a 3 ponton elhelyezett zár pedig megfelel a záródó oldalon lévő reteszelésnek. Ezzel csak az a bajom, hogy ha nem feszítenek és rombolnak, akkor a 3 zár kipiszkálásával nyitható az ajtó. Ezzel lehet hogyhülyeséget írok, mert nem tudom mennyire egyszerű kinyitni egy cilinder zárat, de látva a neten lévő videókat, kétségeim vannak. A videókon a zárakat gyorsabban kinyitják mindenféle kütyükkel mint én kulcssal. Ha viszont ez igaz akkor lehet bármilyen vastag és erős egy ajtó, ha csendben gyorsan nyitható. (aki ért hozzá cáfoljon meg, mert nem üzletrontó akarok lenni, főként hogy tetszik az ajtó, az alapból hozzá adott elzett zárokról ne is beszéljünk, csak a maurerről).

Ezért hiányolom a lehetőséget egy olyan zárvédő pajzsról, ami szinte csak roncsolással, hangosan nyitható. És itt főképpen a zaj a mérvadó egy társasházban. Nem tudom érthető-e amire gondolok.

kleingy Creative Commons License 2011.02.26 0 0 329

Még mindig nem olvastad el, hogy mit írtam a videóra válaszként... Az SKG egy minősítés, NEM pedig egy Mauer zártípus. ;) Ahogy írtam is, totál más típusú zár van a mi, egyébként SKG minősítést - is - teljesítő ajtónkban. Máshogy néz ki kívül-belül, kulcsra, stb.

Előzmény: Törölt nick (328)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.26 0 0 328

nem erről van szó. Vakin kolléga egy SKG tipusú zárat tett fel képként ill. egy videót. A képet ha jól látom te tetted fel először hivatkozásként ,hogy nektek is ilyen van. Erről ennyit.

Előzmény: kleingy (327)
kleingy Creative Commons License 2011.02.26 0 0 327

Azt látom nem olvastad, amit arra írtam választ... Bővebben nem óhajtottam direkt kifejteni, hisz azzal az erővel el is árulhatnám akár még a kulcsunk típusát is. :)

Előzmény: Törölt nick (326)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.26 0 0 326

Én úgy láttam hogy te is SKG típusút tettél fel képként egy pár hozzászólással ezelőtt, amilyet itt írnak hogy könnyű megpiszkálni

Előzmény: kleingy (319)
conrat Creative Commons License 2011.02.26 0 0 325

Köszönöm. Akkor talán nem gond, bár én szívem szerint tennék rá valami pajzsot, csak nem fér rá. (pl gordiusz, vagy hasonlók)

Előzmény: UnitedParcelService (324)
UnitedParcelService Creative Commons License 2011.02.26 0 0 324

Nehezen.

Előzmény: conrat (322)
kleingy Creative Commons License 2011.02.26 0 0 323

Jó kérdés, nem vagyok betörő. :D De hozz egyet, gyakorolhat a mienken (felügyelettel persze :D ). Ahogy én elnéztem most (szétkaptam picit), én nem tudnék kívülről hozzáférni gyorsan és hangmentesen.

Előzmény: conrat (322)
conrat Creative Commons License 2011.02.26 0 0 322

És a hozzá adott mauerek nem kipiszkálhatóak?

Előzmény: kleingy (321)
kleingy Creative Commons License 2011.02.24 0 0 321

Nézz meg pár Nívó ajtót élőben... Nem ilyen zár van bennük. ;) Plusz nyilván úgy is kérhető, hogy mindegyik másfajta legyen, esetleg egyedi zárast.

Előzmény: conrat (320)
conrat Creative Commons License 2011.02.24 0 0 320

Egyébként engem ez tart vissza a nívótól, hogy félek hogy hiába erős az ajtó, ha ezek a zárak nem a legjobbak :( Semmiféle burkolatot nem lehet rátenni állítólag (ami eltakarja a zárat) így szép csendben is nyitható az ajtó, legalább 1 másféle tollas zár lenne még rajta, akkor venném is. Gondolom hevederzárat erre vicces lenne feltenni :)

kleingy Creative Commons License 2011.02.21 0 0 319

Na én is előbb írok mint gondolkodom... Tehát az SKG egy minősítés jele, nem típusé. A Nívó ajtóban nagyon nem ilyen zárak vannak mint ami a videón látszik. És persze jóval nehezebb/időigényesebb a beépített zárat kinyitni mint azt, ami a kezedben van és látod, hogy mikor "jó". ;)

Előzmény: Vakin (317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!