Keresés

Részletes keresés

Tiger205 Creative Commons License 2003.11.12 0 0 786
OFF:
Katonai Almanach kb. 1984 ?
És az ARZENÁL könyveim...
:o)))
ON:
Hamburger!
Nem volt olyan rossz a beszélgetés, Bethlen János (akit Gábornak becézek) elég korrekt volt, s az alaphang is inkább konstruktív mint lekezelő volt. Ez is nagy dolog.

Bocs, újragondoltam. Mégse' volt konstruktív, de érdekes legalább, az igen...

üdv:
TGR

mcpie Creative Commons License 2003.11.12 0 0 785
Irakból szabadságukat töltő katonáink mikor indulnak vissza? Tegnap láttam egy leszállni készülő AN-24-est Ferihegyre fordulni...

OFF:
Tom Clancy nem írt olyan című könyvet, hogy "Cocaine war" :) a magyar - kretén - címe volt "Kokainháború", de az eredeti címe : "Clear and Present Danger", ebből forgatták a "Végveszélyben" c. filmet... :)

A könyvek storyline-ja is itt van:
http://www.clancyfaq.com/
ON

Előzmény: gencsydani (778)
Hamburger Creative Commons License 2003.11.12 0 0 784
Esetleges szombati program: http://www.intelmedia.hu/szazadok

HAMBURGER

Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.12 0 0 782
mi az, hogy a szekrény alján?
Én büszke vagyok rá!
Ponyvát mindenkinek!!!
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.12 0 0 780
Stephen Hunter: Éjfél előtt
Ki olvasta? Én még nem.

A katonai erőviszonyok (szöveggyűjtemény)
1982-ből, kiadta a Külügyminisztérium Dokumentációs Osztálya 338 gépelt oldal.
Érdekes, bár elég száraz.

M.S.B. Creative Commons License 2003.11.11 0 0 779
OFF
Nem mondtam, hogy az orosz hozzáállás nem illúzió. Ugyanakkor mentségükre legyen mondva, az ő koncepciójuk már működött, gondolok itt a II vh.-ra és Vietnamra.

A regényről való vitát kihagynám, úgy vélem, mindenkinek megvan róla a véleménye, ami innentől szubjektív igazság, dönteni kevéssé lehet. Az enyém nem egyezik a tieddel - mindenkinek más jön le a könyvből, de ez a szép az életben.
ON

Kéne már írnom valami ontopikot is... :))

Előzmény: Sumo (777)
gencsydani Creative Commons License 2003.11.11 0 0 778
Sziasztok!
OFF ON

Dale Brown:
én úgy tudom, hogy eredetileg B-52 pilóta volt, csak továbbképezte magát íróvá.:)

Tom Clancy:
Emlékeim szerint a Végveszélyben c. film a Kokainháború (Cocaine war) c. könyve alapján készült.
Vörös vihar és Vörös főnix (2. koreai háború) könyvek szerintem is zseniálisak, sajnos mind2 csak kölcsönbe volt nálam, de nagyon élveztem őket.

ON ON

Sumo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 777
re mellekszal: ahogy az oroszoknak is van egy olyan, hogy a szambeli folenyuk nyer meg mindent a szamukra.

egyebkent az egesz hozzaszolasoddal vitaznek, megpedig pont az izlandi muveletek leirasa miatt. meg a nimitz-balhe miatt, meg meg sorolhatnam.

Előzmény: M.S.B. (775)
M.S.B. Creative Commons License 2003.11.11 0 0 775
Szokásomhoz híven én is belepofázok.

(remélem, ez az a könyv, amire gondolok, és nem vaktában lövöldözöm...)
Szóval. Olvastam, először tetszett, aztán már kevésbé.

(Mellékszál: Véleményem szerint a Nyugatnak van egy ködös illúziója arról, hogy a technikai fölényük garantálja számukra a győzelmet bármilyen körülmény esetén. Ezt szépen lehet olvasni itt is: a szovjet páncélosok hullanak, a nyugatiak légifölényt élveznek (ugyan miért, ezt soha senki nem indokolta, mindenki automatikusnak veszi, csapatlégvédelem meg csak dísznek van, ugye), Izlandon is csak besétálnak és győznek. Hozzátehetném, hogy a főszereplő szovjet parancsnok kivételével persze minden más "rossz" oldalon álló parancsnok hülye.)

Összefoglalva: jó, élvezetes olvasmány, csak a jófiúk megint azért nyernek, mert ők a jófiúk (és mert az író bácsi úgy akarja) :))

Előzmény: Sumo (767)
Sgt. Elias Creative Commons License 2003.11.11 0 0 774
Én nemrég olvastam egy könyvet, a címe egyszerűen The Third World War (nem hiszem, hogy magyarul megjelent), 1978-ban írta pár nyugalmazott brit tábornok, közgazdász, diplomata etc, sokkal szárazabb, mint Clancy, de nagyon jó!

Amit Clancy a németroszági hadműveletekről ír, az nagyjából fedi a valóságot, bár a könyv számol a vegyi harcanyagok bevetésével is, legalábbis a NORTHAG szektorban.

Itt nincs semmi különleges esemény, egyszerűen a lengyel helyzet instabilitása (+más közép-európai lázongások) vezetnek el addig, hogy a szovjet vezetés a háborúban látja a kiutat.

A tényleges harc Jugoszláviában kezdődik, amikor az oroszok megpróbálják őket beterelni az "egy akolba."

Kitér a világ más részein zajló műveletekre is, Afrika, Közel-Kelet pl. (persze az iráni forradalommal még nem számol, így ez a része kicsit félresikerült.)

A végén oda-vissza egy-egy atomcsapás, de aztán a szovjet tagköztársaságok észbekapnak, hogy az ő bőrükre megy a játék (Minszket lövik szét, válaszul a Birmingham-et ért figyelmeztető csapásért, miután a hagyományos offenzíva kimerült), és felbomlik SzU illetve birodalma, európai egység, Amerika izalacionista lesz és a Távol-Keletben látja a riválisát, stb.

Szerintem egész jól megjósolta, mi fog történni, csak háború nélkül. Ami kicsit zavaró benne, az az, hogy állandóan kiszólásokkal próbálja meggyőzni a brit politikát, hogy költsön többet--ami mondjuk a 70-es évek végét nézve, talán nem is volt alaptalan.

Szóval mindenkinek csak ajánlom a könyvet, ha meg tudja szerezni.

Előzmény: Sumo (767)
unguided Creative Commons License 2003.11.11 0 0 773
mcpie
"A fordítási hibákat ne kenjük az íróra... :) "

Ezt az ellentmondást többször is elolvastam és megpróbáltam rájönni honnan ered. Először én is fordítási hibára gyanakodtam, de aztán rájöttem, hogy az író mire eljutott idáig a műben, valszeg elfelejtette, hogy még az elején V vezérsíkot adott teremtményének. :)) A (ha jól emlékszem) rakéta becsapódása utáni tünetek (csúszkálás) is erre utalnak.

Más:
Van valami ON-topic hír?

Előzmény: mcpie (772)
mcpie Creative Commons License 2003.11.11 0 0 772
unguided:"Pl. amikor a bombázó V-vezérsíkjából ellövik a függőlegeset. :)))))"

A fordítási hibákat ne kenjük az íróra... :)
Lásd a JAG c. örökbecsű sorozatot, ahol a főszereplő jelenleg "altengernagy", fregattkapitány helyett. Néha meg (szó szerinti fordításban) "parancsnok-helyettes"...

Előzmény: unguided (768)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.11 0 0 771
Nem vagyok én szagértő!! :-)
Viszont nagyon véded a gúnyádat. :-)

Egyáltalán nem lézeres célmegjelölésről volt szó.Lézeres célmeghatározásról!Pont az volt a lényege a dolognak hogy nem kellett hozzá különleges gránát+folyamatos célmegjelölés,hagyományos lőszerrel ment a művelet.
Láttam lézerirányítású páncéltörő aknavetőt is(TV-ben ,a célt az 1 lövésből találta el :-) ),de ez más volt.

Sajna nem részesültem aknavetős kiképzésben.De te ezek szerint igen!!Mert nagyon nyomod! :-)

Előzmény: kiskorúbézoltán (745)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.11 0 0 770
"És vajon Pécsen az Uránbánya mellett miért nem lettek azok?.... "
Én láttam elég urénbányászt.Sokan szilikózisosak,de ugye miért is kell bagózni a táró-ban.Aztán van egy rakás olyan aki megemelte magát+egyéb szokásos munkahelyi baleset.Vannak egészségesek is .
Viszont láttam olyat is akinek a kezén és a lábán a bőr egy merő seb.Azt mondta az ürge hogy őt ugyan annyira nem zavarja ,csak nagyon vizket néha.Nagyon undorítóan nézett ki.SZVSZ szerintem az sugárbeteg lehetett.És van nagyon sok aki tüdőrákot,gégerákot kapott és meghalt.

Egyébként itt a környéken sok helyen a felszínre bukik az uránérc,pl égervölgyben a patak völgyében.

Előzmény: Yosser2 (755)
HUNTERKILLER Creative Commons License 2003.11.11 0 0 769
Én a vaskeselyűt olvastam először (a bombázó fojtatása),fantasztikus milyen gonoszok az oroszok. :-)
És milyen sunyik! :-)

Előzmény: corporal (751)
unguided Creative Commons License 2003.11.11 0 0 768
mcpie
"Dale Brown-t nem a történetért magáért szeretem, hanem a repülős akciókért. Azt elég életszagúan írja le. :) "

Pl. amikor a bombázó V-vezérsíkjából ellövik a függőlegeset. :)))))

Előzmény: mcpie (766)
Sumo Creative Commons License 2003.11.11 0 0 767
perszehogy olvastuk:)
imho a legjobb konyve. mar rongyosra van olvasva, kb tizszer jart az en kezemben. a csaladeban meg megegyszer ennyiszer.

azert kerdeznem a szagertoket, hogy mennyire talaljak realisnak az egeszet?

Előzmény: mcpie (766)
mcpie Creative Commons License 2003.11.11 0 0 766
Dale Brown-t nem a történetért magáért szeretem, hanem a repülős akciókért. Azt elég életszagúan írja le. :)
Clancy bácsinak most jelent meg magyarul egy könyve (igaz, 1991-ben adták ki eredetileg): A rettegés arénája címmel (mert a filmnek ez volt a címe, az eredeti: The Sum of All Fears)
http://www.clancyfaq.com/
A honlap szerint időrendben a Végveszélyben (Clear and Present Danger) után következik közvetlenül.

Olvastátok tőle a Vörös Vihar-t (Red Storm Rising)? Nem tudtam letenni, azóta is olvastam már párszor... :)

Előzmény: Tiger205 (758)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.11 0 0 764
Hát hogyne tudnánk?
Mondom is!
2004 május 5.
Argentinában ismét katonai diktatura veszi kezdetét, az ország elszigetelődik.
2004 szeptember 23.
Szerbia-Montenegró, egy a Jedelics-klánhoz közeli politikus ellen merényletet követmek el a kormány utasítására egykori belbiztonsági tisztek.
Három napig lövöldözés.
2005 január 3.
Szaúd-Arábiában a ismét robbantottak, ezúttal Abdallah király középső fia, a jelenleg valójában kormányzó koronaherceg öccse is az áldozatok között lesz, a véres leszámolás miatt polgárháború tör ki, lesz itt minden, a vahabiták és az amerikaiak által támogatott, ma még nem létező köztársaságpártiak másfél évre lángba boritják az országot.
Erre az időre még a híres mekkai zarándoklat is elmarad.
Az olaj ára felszökik, ez az oroszoknak viszont kedvez.
Aprpó olaj, Roman Abramovicsot is lecsukják, Platon Lebegyevet viszont elengedik, de ismeretlenek végeznek vele.És ha már Moszkva, 2005 májusában egy akkora merénylet lesz itt, hogy belesápad a világ.
Ami ezután jön azt nem látom...
Előzmény: VasÖköl (761)
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 763
Szia sgt1cl!

Erről beszéltem..

üdv:
TGR

Előzmény: sgt1cl (759)
VasÖköl Creative Commons License 2003.11.10 0 0 761
Sziasztok.

Arról kérdeznélek titeket,mint szakértők hogy
milyen világkonfliktusok várhatóak az elkövetkezendő tíz évben.

kiskorúbézoltán Creative Commons License 2003.11.10 0 0 760
OFF
Tényleg van néhány személyeskedő rész benne amiért az érintett elnézését kérem , így utólag .
ON
Előzmény: Tiger205 (758)
sgt1cl Creative Commons License 2003.11.10 0 0 759
Ajánlom mindenki figyelmébe W.E.B. Griffin sorozatait: A háború katonái, és Tengerészgyalogosok című könyveket
Tiger205 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 758
Hello!

Szeretném Megvédeni Dale Brown-t, mert (Clancy kivételével) mondjatok még egy írót, aki ennyire jól és érdekesen ír egí minket is érdeklő témáról.
Persze ha nem ilyen lenne, ki olvasná el USA-ban (szerelmi szál, néger tábornok, stb.)

Amúgy Clancy jobb, de megkérdezhetnénk azt is, hogy az ő főhőse hányszor menti meg a világot? Végül US elnök lett a "Patriot Games" CIA nyugdíjasából, ami nem rossz karrier.

Persze ha élethű és mégis olvasható könyveket keresünk, javaslom a Háború katonáit (hadnagyok, századosak, őrnagyok, ezredesek, zöldsapkások, tábornokok). ezeke tátlag egy éjszaka olvastam ki, bár kérdezzétek Hamburgert is, mit szól hozzájuk, mint szakember.

Hamburger!
A dalia képen ki lehet? Kérdezzük meg azt, aki lekapta...

Aknavetősök!
Csak semmi személyeskedés, igaz bzoli?

üdv:
TGR

belic Creative Commons License 2003.11.10 0 0 756
Hello!

Akkor kérdezd meg a koszovói sugárbetegeket, hogy ugyan mitől lettek hirtelen daganatosak.

Pl. van egy halom vegyianyaggyar, ami jo esetben a szar technika miatt ontja a rakkelto anyagokat, rosszabb esetben szetbombaztak, es ezert meg sokkal jobban ontotta a rakkelto anyagokat (pl. azbeszt).

Bel

Előzmény: corporal (754)
Yosser2 Creative Commons License 2003.11.10 0 0 755
És vajon Pécsen az Uránbánya mellett miért nem lettek azok?....

Tényleg te láttál már Koszovó rákos beteget, aki bizonyíthatóan azoktól a lövedékektől (nem találat útján! :) ) betegedett meg?? Azért mert a TV, sajtó mond valamit még nem feltétlenül igaz.

Üdv

Yosser

Előzmény: corporal (754)
Yosser2 Creative Commons License 2003.11.09 0 0 753
A sugárfertőzés SZVSZ baromság... mármint a lövedékek miatti. Menjetek ki egy szénerőmű mellé a a meddőhányóhoz, vagy akármelyik kohó salaklerakatához. Kb a normál sugárzás 10-15szörösét fogjátok miérni, ha nem többet. Ugyanis feldúsul a sugárzó izotópok aránya... stb..
Alhazred Creative Commons License 2003.11.09 0 0 752
Olvastam, nagyon kemény néha...

Próbáltam belekezdeni más műveibe is, de nem sikerült... még én is akkora blőd dolgokat találtam bennük, hogy ajaj.

Előzmény: corporal (751)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.09 0 0 750
Most néztem utána, és elbizonytalanodtam.
Mivel a 93-as évfolyam most nincs nálam, meggyőződni sajna nem tudok róla, hogy ott a Kővári írt-e ilyet, viszont a "Korszerű harci repülőgépek fegyverzete" című Bill Gunston féle könyvben megtalálható a 69. oldalon, a "Bombaélesítő egységek (BLU)" címszó alatt.
"BLU-82/B (Big Blue 82) a BLU-82 finomított változata, 5715 kg GSX géliszapot tartalmaz, amelyet egy 970mm-es orrszonda indít be;"
fordította (ferdítette) Kondorosi Ferenc és Gulyás József.
Allesmor Obranna Creative Commons License 2003.11.09 0 0 749
Kővári úr egy másik, sokáig rejtélyes kijelentése volt az Öböl-háborúban bevetett BLU-82B nagy robbanóerejű bomba tölteteként a "géliszap". Sokáig törtem a fejem, hogy miféle állaga lehet ennek az anyagnak.
1993 márciusi TG. vagy későbbi.
Erről a bombáról is évekig tartotta magát az a tévhit, hogy aeroszolbomba.
Ez a bomba nem más mint egy nagymennyiségű robbanóanyagot tartalmazó relatív vékony falu tartály.
A wolframlőszer egyébként elég régi, a Ju-87G Stukák 37mm-es lövedékei már tartalmaztak ilyen magot.
A wolfram egyébként nem biztos, hogy gyengébb az uránnál, de biztosan drágább.
Az uránról csak annyit, hogy nekem gyanús az a 239.
Ez ugyanis a plutónium, ami nincs jelen a természetben, szóval en valószinűbbnek tartom a 235-öst.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!