Keresés

Részletes keresés

sanyi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 150
mintha nem maga a Gulag jelentett volna Hitlerék számára követendő példát a KZ-k létrehozásához. Egy másik jólfejlett Gulág-relativizáló.

A Gulagokrol sokaig semmit nem lehetett tudni az szovjet melyen titkolta hogy ilyen letezne. A nemetek a "peldat" a torokoktol vettek akik rengeteg ormenyt semmisitetek meg koncentracios taborokban. De mar az angolok is csinaltak koncentracios taborokat Del-Afrikaban a szazadelon, hogy letorjek a bur felkelest.

Előzmény: Ballymote (147)
millertrash Creative Commons License 2003.02.13 0 0 149
Látogass el ide te ...

Gulág

Előzmény: sanyi (139)
sanyi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 148
Ha Kolima es Auschwitz kozott kene valasztai akkor az elobbi.
Előzmény: waxxablaze (146)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.13 0 0 147
Na, szép... Auschwitz és a többi haláltábor, plusz a Gulag, mintegy kiegészítésképpen az IGAZI HÚDELEGFONTOSABB után... mintha nem maga a Gulag jelentett volna Hitlerék számára követendő példát a KZ-k létrehozásához. Egy másik jólfejlett Gulág-relativizáló.
Előzmény: webvandor (145)
waxxablaze Creative Commons License 2003.02.13 0 0 146
akkor takarodj el Kolimába te baromarcú
Előzmény: sanyi (139)
webvandor Creative Commons License 2003.02.13 0 0 145
Dudith András
Na ne dramatizáld a jelentőségét a kirohanásodnak. Valójában érdemes végigkövetni a szó-szót követ láncot, ami ide vezetett. Te is sáros vagy. De ez csak simán egy hozzászólás-törlést érdemel. Azonkívül mpd 141-esét úgyszintén.

Dudith pedig helyesen tenné, ha írna egy szép összehasonlítást, amiben Auschwitz is szerpel a többi haláltáborral együtt plusz a Gulag. Mindezt olya szempontokból, amit sanyi röviden vázolt.

Előzmény: Törölt nick (140)
sydbaj Creative Commons License 2003.02.13 0 0 144
Igy igaz!! Nincsen külömbség a kettö között.
Ne probáljuk a guágokat humanitással felruházni.
Előzmény: Törölt nick (138)
sanyi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 143
:))))

A hozzatok hasonlo csak arra meltoak hogy szolgaljak azokat akik okosabbak naluk.

Előzmény: Törölt nick (140)
mpd Creative Commons License 2003.02.13 0 0 142
Sanyi, te nem vagy normális.
Sőt, nem vagy emberi lény sem.

Moderátor!
Kéretik kitiltani ezt a férget! Örökre, nyom nélkül. Sóval behinteni a helyét.

Előzmény: sanyi (139)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.13 0 0 141
Ha ezért letiltanak, felajánlom, hogy az emailomra küldött fórum-üzeneteidet elhelyezem a neved megjelölésével.
Előzmény: Törölt nick (140)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 140
Nezetem szerint sokkal embersegesebb volt a Gulag Auschwitznal, mar amennyire Kerteszt es Szolzsenyicint olvasva osszehasonlithatom. Nem szandekosan, de a Gulag a szabalyzata miatt volt ilyen, ugyanis a Gulagokat elsosorban kenyszermunka tabornak szantak. Pl. ha a fogoly szerzett valamit akkor azt megtarthatta es azt az orok sem vehettek el tole (nemezcsizma eszakon ritka nagy kincsnek szamitott) persze az is igaz hogy az isten hata mogotti helyeken ha olyan volt a parancsnok akkor megszeghette a szabalyokat. De _altalaban_ a tuleles eselyelyei joval nagyobbak voltak a koncentracios taborokenal. Az elemezes is jobb volt, es gazkamrak sem voltak. Gyerekeket nem vittel el a Gulagokra.

Tudod mit? Úgysem voltam még letiltva.

Kapd be Lenin szétrohadt faszát, Te mocskos féreg!

Előzmény: sanyi (139)
sanyi Creative Commons License 2003.02.13 0 0 139
Tehát Gulag emberségesebb Auschwitznál? Ezt is Krausztól tanultad?

Nezetem szerint sokkal embersegesebb volt a Gulag Auschwitznal, mar amennyire Kerteszt es Szolzsenyicint olvasva osszehasonlithatom. Nem szandekosan, de a Gulag a szabalyzata miatt volt ilyen, ugyanis a Gulagokat elsosorban kenyszermunka tabornak szantak. Pl. ha a fogoly szerzett valamit akkor azt megtarthatta es azt az orok sem vehettek el tole (nemezcsizma eszakon ritka nagy kincsnek szamitott) persze az is igaz hogy az isten hata mogotti helyeken ha olyan volt a parancsnok akkor megszeghette a szabalyokat. De _altalaban_ a tuleles eselyelyei joval nagyobbak voltak a koncentracios taborokenal. Az elemezes is jobb volt, es gazkamrak sem voltak. Gyerekeket nem vittel el a Gulagokra.

Előzmény: Törölt nick (131)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 138
Végülis a kommunizmushoz mindenki csak hozzátett. Voltak, akik embereket végeztek ki, s voltak, akiknek a koponyáját gúlába rakták. Az eszme sikere szempontjából elenyésző különbség.
Előzmény: Ballymote (137)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.13 0 0 137
A kolimai túlélő nyilván rosszul fogta fel; be kellett volna látnia, hogy ő egy nemes eszmény pillanatnyilag téves úton járó, de jó szándéktól vezérelt gyakorlati megvalósításának szerencsés résztvevője.
Előzmény: mpd (136)
mpd Creative Commons License 2003.02.13 0 0 136
""Ez a torteneszek es demografusok dolga.""

Ja. A kolimai túlélő lehet, hogy hallucinált, amikor a tömeges kivégzéseket látta. Majd a történész megmondja, hogy mi is történt valójában.
De a demográfiát továbbra se értem, hogyan kerül ide.

Előzmény: Nargile (127)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.13 0 0 135
Erről van szó. Sunyi lapos kimagyarázkodó elkenés.
Előzmény: mpd (134)
mpd Creative Commons License 2003.02.13 0 0 134
Micsoda trükk!
Nargile a Gulag áldozatait kizárólag azokban látja, akik a táborban, dokumentáltan haltak meg.
No, akkor választ kérek a következőkre:
Hova számítanak azok, akik
- letartóztatás közben
- vizsgálat közben
- szállítás közben
- a Cseka (GPU, NKVD) udvarán-börtönében pusztultak el? Azok nem a Gulag áldozatai?
Tulajdonképpen félelmetesnek tartom ezt, hogy ilyeneket lehet (sőt, hamarosan majd KELL) mondani.
Cinizmus, szándékos gazemberség? Nem tudom, de mindkettő taszít.
mpd Creative Commons License 2003.02.13 0 0 133
És a lágerekben vajon voltak-e kivégzések?
Előzmény: Nargile (106)
mpd Creative Commons License 2003.02.13 0 0 132
Történelmi és demográfiai távlatok?!
Mi a bánatos szűzmária?!
Tervszerű, jól megfontolt népirtásra miféle történelmi, pláne "demográfiai" távlatok adhatnak felmentést?
Te komolyan mondod ezt?
Egyszerűen hihetetlennek tartom.....
Ez képtelenség. Becsületes, normális ember nem mentegetheti a tömeggyilkosságot a Világegyetem egyetlen szempontja alapján sem.

Mellesleg Sz.-nek nem kéne becslésekbe bocsátkoznia......ha nyilvánosságra hoznának minden adatot a sztálini emberirtásról.

Előzmény: Nargile (127)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.13 0 0 131
A Gulagot tulelhetted hosszu tavon, Auschwitzot nem.

Tehát Gulag emberségesebb Auschwitznál? Ezt is Krausztól tanultad?

Előzmény: Nargile (106)
sanyi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 130
Ez ugy nagyjabol mindenkire egyforman igaz volt. De azert az eletnek vannak apro oromei :) Tehat jobb elni mint meghalni.
Előzmény: Ballymote (129)
Ballymote Creative Commons License 2003.02.12 0 0 129
Ez kb. annyit jelent, hogy "rendben is volt, ha elfogadta, hogy nincstelen muzsikként állat módjára éljen".
Előzmény: sanyi (128)
sanyi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 128
Primitiv trukkokkel szorakozol.

Csak megjegyeztem hogy kivalasztas szempontja inkabb osztalykulonbsegen alapult es csak masodsorban a szarmazason. Szegeny kozak rendban volt ha az tamogatta a bolsevikokat. Tehat nem faji alapon ment a dolog mint a nemeteknel a zsidok.

Előzmény: Fedoszejev (126)
Nargile Creative Commons License 2003.02.12 0 0 127
Szerintem ha az ember tiszta kepet akar kapni a Gulagrol, akkor nem eleg Szolzsenyicint olvasni, azzal egyutt, hogy szerintem mindmaig az a legertekesebb irodalmi igenyu beszamolo a szovjet rendszer infernalis bugyrairol. Ugyanakkor Szolzsenyicinnek nem volt ralatasa a tortenelmi es demografiai tavlatokra, es gyakran bocsatkozik becslesekbe, amit szerintem nem kellene. Ugyanugy, ahogy egy Holocaust tulelo sem tudja megbecsulni, hanyan haltak meg Auschwitzban. Ez a torteneszek es demografusok dolga. Ezert kell elolvasni a mostansag publikalt leveltari forrasokat a szovjet rendszer terrorjarol es annak mereteirol.
Előzmény: Fedoszejev (125)
Fedoszejev Creative Commons License 2003.02.12 0 0 126
Gazdag kozakrol van benne szo ha jol latom.

Ja, vagy úgy! Ha a kozák gazdag, akkor ki lehet irtani!

Engedd meg, hogy felterjesszelek a Lenin-rendre!

Előzmény: sanyi (120)
Fedoszejev Creative Commons License 2003.02.12 0 0 125
1. OK.
2. Ja, nem tudtam, hogy csak a Gulagra szorítkozunk. :) Én úgy általában a kommunisták által elkövetett bűnökre gondoltam.
(Egyébként nem tetszik a Holocaust=Auschwitz túlzottan leegyszerűsítő sztereotípia sem. Számomra az Einsatzgruppék működése borzalmasabb pl., persze ez szubjektív.)
Előzmény: Nargile (119)
sanyi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 124
Ennyit en is tudok. Nem tudom a reszleteket, es a mozgatorugokat. Az igaz hogy etnikai alapon is szelektaltak, de ez egyreszt nem volt nepirtas, (inkabb tomeges internalas) masreszt nem volt koze a Gulaghoz.
Előzmény: Nargile (123)
Nargile Creative Commons License 2003.02.12 0 0 123
A sztalini rendszer eroszakosan kitelepitett egesz nepcsoportokat, melynek soran tobb tizezezren vesztek oda az embertelen korulmenyek miatt.
Előzmény: sanyi (122)
sanyi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 122
OFF

Errol nem tudok velemenyt mondani mert nem ismerem a reszleteket.

Előzmény: Nargile (121)
Nargile Creative Commons License 2003.02.12 0 0 121
Mondjuk azert a szovjet rezsim is kovetett el etnikai csoportok elleni tamadasokat, nem is kis szamban: gondoljunk csak a krimi tatarok esetere, megha altalaban a szovjet rendszer nem is etnikai mozgatorugok alapjan mukodott.
Előzmény: sanyi (120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!