Egy hete telepítettem a 2016-os office csomagot, de minden olyan dokumentumot, amit nem abban hoztam létre nem nyit meg.
Felugrik egy ablak, ahol megkérdezi, hogy melyik programmal akarom megnyitni. Csak a Word jelenik meg, szóval azt kiválasztom, azonban mikor leokézom nem nyitja meg, hanem rögtön nyomtatja a doksit... Megnéztem, hogy ezeknek "Microsoft Word 972003-as dokumentum (.doc)" a fájltípusa.
Nem írtad meg, hogy milyen Office verzióval dolgozol. Ha 2003 felettivel, akkor sokkal egyszerűbb a dolog, mert be van építve a Word-be. A fájl menüben a Mentés másként alatt "Mentés Adobe PDF fájlként", de a mentés másként gombra kattintva ugyan×gy ki tudod választani a PDF formátumot.
Egy forum 20-30 oldalnyi hozzászólásait (több esetben képekkel) szeretném magamnak elmenteni lehetőleg PDF-ként. Nagyjából meg vagyok elégedve azzal a módszerrel, hogy lementem a oldalanként html módban az oldalakat és elmentem word-be; a word fájlokat meg 1 word dokumetumba összeszerkeszteném. A problémám az, hogy így "webes elrendezéssel" van a word-ban is, amit ha nyomtatni vagy PDF-ben menteni akarok, az szétcsúszik és ugyanúgy kezelhetetlen lesz.
Kérdésem, hogy van arra valami lehetőség, hogy a webes elrendezés mód formátumának megtartásával lehessen PDF-be konvertálni a dokumentumot?
Ha ennél egyszerűbb módszert is tudnátok a forum hozzászólás lementésre, akkor segítsetek.
Elég fura dologgal találkoztam. 3 gépen ugyanaz a word verzió fut (2007) és az egyiken pár napja az Enter leütése után nem egy sornyit ugrik( tudom, shift+enter), hanem egy fél oldalt. Összehasonlítottam a beállításokat, a stílusokat, stb. és ugyanaz, mint a másik két gépen, amiken viszont normálisan működnek a dolgok.
Sziasztok! 2007-es Wordöt használok, és valami nagyon gyanús lett. Korrigálok, szerkesztek vele, és a visszajött anyagokban (akár Word, akár InDesignból készült pdf) eltűnt jó pár szóköz. Úgy érzem, valami konvertálási hiba lehet. Tehát a nálam lévő eredeti fájlban ott van a szóköz, az átszerkesztett vagy betördelt anyagban nincs. Nem az összes hiányzik, ez talán a legfurcsább. Egyféle szóköz használok természetesen. Eddig két megrendelőnél fordult elő. Van valami ötletetk? Előre is köszönöm.
Szerintem érdemes lenne kipróbálni a dolgot egy másik nyomtatóval, vagy esetleg másik nyomtató driverrel, már ha van olyan a nyomtatóhoz és az adott operációs rendszerhez.
A hiba okát megmondani teljesen esélytelen részemről. De nem hinném, hogy erre van szükséged. Biztos vagyok benne, hogy meg szeretnéd nyitni.
Megjegyzem, nem szerencsés, hogy az elmúlt 9 évben, amióta megszűnt az office 2000 támogatása (a terjesztése már 2003-ban) nem volt módod áttenni a dokumentumaidat valamelyik újabb verzióra.
A javaslatom a következő:
Nem tudom van-e olyan géped, amin megvan a Microsoft Office valamelyik újabb változata. Ha igen, próbáld meg azzal megnyitni. (már a 2003-as is réginek számít, de azért azzal talán meg tudod nyitni.)
Ha ilyened nincs, vagy nem nyitja meg, próbálkozz az OpenOffice-al megnyitni. Az ingyenes. Töltsd le innen: http://www.openoffice.org/hu/support/ és próbáld meg azzal. Ha nem tudja, akkor próbálj meg egy régebbi változatot letölteni. Például ezt: http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/openoffice3.html. De azért figyelj a rendszerkövetelményekre. Olyan gépen, amin Windows 98 van, ne próbáld letölteni őket. Nem fog menni.
Ha valamelyik módon meg tudod nyitni a Word fájlodat, akkor azonnal ments is valamelyik újabb verzióban, a régit meg töröld nyugodtan.
(Megjegyzés: Ha vannak fontos Excel, vagy PowerPoint dokumentumaid 2000-es verzióban - nem is tudom, volt-e már akkor PowerPoint-, akkor azokkal ugyanez a teendő, ha még használni akarod őket)
Sziasztok, A Word (2000) nem jelenít meg fényképeket, amik korábban látszódtak, csak a fehér keretet. Volt már ilyen korábban is, akkor megoldódott, most nem akaródzik. A Csatolások útvonalait mutatja, de Frisssítésre nem reagál. A Beállítások/Megjelenés menüben is pipák jól vannak... Bezárás-újraíndítás sem segít... Gondoltam tmp-ből visszaállítom az utolsó mentést, de hiányzik az utolsó 10 nap tmp-je, pedig úgy van beállítva, hogy 10 percenként ment a Word és én is mindig mentem. Ezek is hova tűntek? Korábbi tmp-k megvannak. Nem volt lefagyás, semmi hiba... Mondjatok valami okosat, kössz.
Az a problémám, hogy van Word 2016-ban (MS Office proplus) egy pár soros kódrészlet, amely sorok nem érnek ki egészen a lap széléig, valamelyik csak pár karakter, és ennek szeretnék háttérszínt adni kiemelésként. Ha adok neki, akkor viszont csak a szöveg mögé tesz háttérszínt (kiemelés), és így elég gagyin néz ki. Olyat szeretnék, hogy végig érjen az egész soron a kiemelés/háttérszín. Hogy lehetne ezt megcsinálni? (példa a csúnya megoldásra a képen)
Üdv! Köszi a tanácsot! Ezt a morphologic cuccot lehet, hogy kipróbálom majd.
Személy szerint úgy vagyok a Word, és a többi hasonló ellenőrző programmal, először hagyom, hogy felhívja a figyelmem az elkövetett nyilvánvaló hibákra, utána pedig még kétszer átolvasom az írásomat, nehogy hülyeséget adjak ki a kezeimből.
Office 2007-et használok. Úgy érzem, a nyelvi ellenőrző része a korábbi verziókhoz képest egészen jól sikerült. A problémát az jelenti, hogy megváltozott a magyar helyesírás, és ugye most hónap elején véglegesítették is. Tud-e valaki segíteni, hogy a nyelvi ellenőrzőt miképpen lehet frissíteni? Nem csak a kivételek beírására lenne szükség, hiszen azt pár perc alatt be lehet juttatni a programba, hanem a hibássá vált verziókat kivenni, hogy ne fogadja el. Köszi!
Macen hasznalok 2011 Word. Pontot szeretnek rajzolni egy betu fole. Hogy lehetne ezt megoldani. A legjobb ha olyat lehetne hogy leveszem i folul a pontot es athelyezem. Raadasul a szintnek is meg kellene egyeznie.
És még elfelejtettem, hogy a vonalzón a tabulátorok helyét jelző kis jelet az egérrel balra-jobbra tudod huzigálni, ha nem tetszik a helye. A vele beállított szöveg ennek megfelelően mozdul. Ha meg kettőt kattintasz rá, akkor egy kis ablakban számszerűen is meg tudod adni a pozícióját. Ha meg kitetted, de nincs rá már szükséged, akkor az egérrel megfogod, és fogva tartva kihúzod a vonalzóról. Mintha egy szőrszálat húznál ki.
Hogy mire hasonlít, azon lehet vitatkozni. Nevezheted hangjegyre hasonlítónak is. Amikor behívod a Word-öt ezt a karaktert látod az üres lapon (ld. lenti piros nyíl). Ott ez jelzi, hogy új bekezdés következik. (Ugyanis amikor egy szöveg írását ENTER-el fejezed be, akkor nem új sort, hanem új bekezdést hozol létre):
És mivel ez a jel az egyik "nem nyomtatható karakter" ugyanez szimbolizálja fenn a menüben a nem nyomtatható karakterek megjelenítését a képernyőn, illetve eltüntetését onnan.
A Caps Lock felett szintén egy nem nyomtatható karaktert tehetsz a szövegbe, amit tabulátornak hívnak. Ezt szimbolizálja a kis nyíl. Alapesetben meghatározott távolsággal (kb. 4-5 betűnyivel) tolja el a villogó cursorod helyét. Sokan úgy szokták például az aláírást a lap jobb szélére tenni, hogy annyi TAB-ot nyomnak, amíg a jobb szélre nem kerül a cursor. Nagyon rossz megoldás (ennél csak az rosszabb, ha ugyanezt szóközök nyomogatásával csinálják), ugyanis a tabulátornak van egy trükkje. Ha ráállsz egy üres sor elejére, majd a vonalzó sorára (ha nem látszik, akkor a nézet menüben meg tudod jeleníteni) valahol (mondjuk próbáld meg a közepén) rákattintasz az egérrel, akkor egy kis fekete jel jelenik meg a vonalzón azon a helyen. Ha ezután nyomod meg a Tab billentyűt, akkor a nyíl hosszabb lesz, és a szöveged írása a sornak azon a részén folytatódik. Ha még egy tabulátort teszel a vonalzóra, akkor a következő szó ennél kezdődik. Gyakori használata, ha például egy levél alján két aláírást szeretnél egy sorban látni, akkor ez kiváló eszköz arra, hogy az egyik név a bal, a másik a jobb szélen legyen.
Később majd olyan trükköket is megismersz, hogy a tabulátorhoz ne a szó kezdete kerüljön, hanem a közepe, vagy a vége.
Törölgetni meg akkor kell őket, ha tényleg feleslegesek. A nyomtatásban nem jelennek meg.
És egy idő után megszokod, nem fognak zavarni, sőt segítenek a nem nyomtatható karakterek. Például látod majd, hogy egy sor végén csak sortörést használt-e valaki, vagy új bekezdést kezdett.
Ki kell kapcsolni a nem nyomtatható karakterek mutatását. Ha látsz egy pi-re hasonlító jelet, akkor kattints rá! A Szokásos eszköztárban szokott lenni.
Segítséget szeretnék kérni. A Caps Lock billentyű felett van egy billentyű. Annak lenyomásával szakaszonként ugrik a kurzor. Újabban azt vettem észre, hogy minden ugrást követően mögötte egy kis nyíl jelenik meg. Másként kifejezve maga mögött hagy egy kis nyilat. Hogyan tudnám azt elérni, hogy ezek a kis nyilak NE jelenjenek meg?
Megoldható, de kissé körülményes, és vannak technikai feltételei.
1. Megnyitod a szócikket.
2. A bal oldalon a menüben találsz egy olyan lehetőséget, hogy nyomtatható változat, ezt meghívod:
3. A megjelenő (nyomtatható) oldalon egér jobb gombbal kiválasztod a nyomtatást. A nyomtató menüben (nálam mindenesetre) van olyan lehetőség, hogy a nyomtatás helyett PDF fájlba mentsen. Ezt válaszd!
4. Innentől lehetnek gondok. Nekem rendelkezésemre áll az Adobe XI Pro program, amelynél a Mentés másként opció lehetővé teszi az elkészült PDF mentését Word dokumentumba. Ez nem mindig hibátlan, de például az alábbi szócikknél szinte tökéletes lett mind a 6 oldal.
Sajnos a PDF-Word transzformáció angol nyelvű helyesírás ellenőrzőt állít be, így szinte minden szó alá van húzva pirossal, ezért utólag a teljes szöveget kijelölve a Korrektúra->Nyelv->Ellenőrzés nyelvének megadása hozza helyre a dolgot.
Ha csak 1-2 szócikk kell, szívesen transzformálom neked, ha elküldöd a PDF-be "nyomtatott" szöveget. Ha rendszeresen használni akarod, akkor be kell szerezned.
Van egy másik program: Solid Converter PDF, ennek van free változata is. Ez is tudja a PDF-et DOCX-be konvertálni, csak nem emlékszem már, hogy milyen megkötései vannak.
Tudna valaki segíteni abban, hogy wikipédiából szócikket be lehet valahogy word-be illeszteni úgy, hogy az azonos képet mutasson, mint internetes felületen? Akárhogyan próbálom, mindig kezelhetetlenül szétcsúszik, a képeket külön sorokba téve stb.