Keresés

Részletes keresés

csabika25 Creative Commons License 2001.05.27 0 0 71
Hogy milyen volt? Az elején nagyon jó. Akkor még volt lelkesedés, volt jó banda. Később, főleg mikor már negyedikes lettem, kicsit leült az egész. A Dórával ketten voltunk azok, akik valami nem szokványosat nyújtottunk. Előtte...
Remek ötletek voltak. Ilyen volt pl. a Valentin-napi szívküldi. Az nagyon bejött. Arra emléxem, amikor egyszer megpróbálkoztunk egy kívánságműsorral. Kitettünk egy nagy papírt (talán A0 méretben). Három óra alatt tele lett írva kérésekkel:-). És a Táncsics-napi interjú Lizsivel:-)
Persze sokan nem szerették, mert egy sulirádiónak megvan az a tulajdonsága, hogy nem lehet mindenkinek az igényét kitalálni. Úgyhogy minden nap más stílus ment. Szerintem ez elég jól bejött. Én élveztem nagyon. És a mai fejemmel (na jah, egy 3 éves villamosmérnöki alapképzés után:-)) sokkal jobban meg tudnám csinálni. Néha nagyon hiányzik. Asszem mára már elsorvadt az egész. Talán egyszer újra életre kel.
Mindenesetre mi a Dórával úgy zártuk ottani ténykedésünket, hogy kinyitottunk egy üveg pezsgőt, amit végülis egyedül kellett elfogyasztanom:-) Isteni volt így bemenni órára.

Csaba

Előzmény: moes (70)
moes Creative Commons License 2001.05.26 0 0 70
én is az lettem, Csabi. normális ember, pedig nem így képzeltem. azért nem olyan rossz ez sem.
milyen volt a sulirádió? mesélsz róla? én pont '95-ben végeztem.
egyszer be kellett valamit mondanom a hangosbemondón, talán valami esti bulival kapcsolatban, amit az osztályom szervezett. és bemondás után elfelejtettem kikapcsolni. az igazgató következő beszélgetését állítólag suliszerte lehetett hallani. azt hittem, nagy botrány lesz és kirúgnak. pedig milyen kis piti ügy...
Előzmény: csabika25 (69)
csabika25 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 69
Ma egy kicsit elgondolkodtam. Ennek az apropója az volt, hogy Benkő Dóra a Búvópatak zenekarral ma reggel volt az M1 Zanzibár című műsorában (ismétlés jún. 3 délben:-)). Szóval az iskolarádió legutóbbi életrehívása 1995-re tehető, ebben én is aktívan részt vette. Az akkori rádiósok közül 3 ember állt hozzám közel. Most mind a hárman "médiaszereplők". Egy műsorvezető, egy énekes, egy újságíró. Csak belőlem lesz "normális" ember.:-) Pedig akármi is lehettem volna...

Csaba

moes Creative Commons License 2001.05.25 0 0 68
és most ki mivel foglalkozik?
én közgazdász lettem :-)) Siposs persze nem erre a pályára szánt, de legalább matekból felvételiztem.
Előzmény: hc (67)
hc Creative Commons License 2001.05.24 0 0 67
Előfordul6, találkoztunk jópárszor.

hc

Előzmény: moes (66)
moes Creative Commons License 2001.05.23 0 0 66
hc!

személyesen nem hiszem, hogy ismerem, de Diától biztos hallottam róla. lehet, hogy Rólad is?
moes

Előzmény: hc (65)
hc Creative Commons License 2001.05.17 0 0 65
moes:
Valahogy úgy kezdődött. A tanár úrral még az előző életében haverkodtam össze, aztán jöttek a többiek. Szerintem a második feladványt is ismered, mert haverok a Balage-val a mai napig.

hc

Előzmény: hc (62)
sthubi Creative Commons License 2001.05.17 0 0 64
Szasztok!

Érdekes, Kókai nálunk is összetört 1 távirányítót... :)

Előzmény: Racer78 (61)
moes Creative Commons License 2001.05.12 0 0 63
szia hc!

Balage volt barátnője évfolyamtársam és kolesztársam volt az egyetemen. hát innen.
és te honnan ismered? Siposs-féle társaság?
üdv:
moes

Előzmény: hc (62)
hc Creative Commons License 2001.05.08 0 0 62
moes:
Nyertél!
Ha nem a suliból, akkor honnan ismered? Hátha mi is ismerjük egymást.

hc

Előzmény: moes (59)
Racer78 Creative Commons License 2001.05.07 0 0 61
Hali!

Én 93-97 jártam a suliba, B-s voltam (spec matek) és Dunay volt az osztfőnököm. A helyettest ne kérdezzétek mert az állandóan változott.
Holicsot én is ismerem, mert 4 évig volt a fizikatanárom. (2 évig faktos voltam nála).
Kókairól 2 sztori: egyszer úgy felhúzta magát, hogy ööszetörte a diavetítő távirányítóját, és persze nem tudta megszerelni. Egy másik alkalommal meg az óra kezdete után 35 perccel jött rá, hogy vele van óránk (jól be lett szivatva).
Mire mi végeztünk, már eléggé felhígult a tanári kar. Angol tanárból a 4 év alatt mi is elfogyasztottunk 6-ot (az angol oktatás színvonala ehhez volt mérhető).
Aki nagyon jó volt az a spanyol tanárunk, Simor András.
Sipossal nem volt gond, bár kicsit érdekesen adta elő a dolgokat.

Na egyelőre ennyi,

Racer78

moes Creative Commons License 2001.05.04 0 0 60
mi akkor valószínűleg ismerjük egymást, Ádám. nekem van ugyanis egy Tour de Rudis pólóm. várjunk csak, a te osztálytársaid voltak Lami Gáborék, vagy ők eggyel később jártak?
Amszterdamban meg volt Németh Dani és Kandella. igazi neve feledésbe meredt, valami András.
Előzmény: Kadmon Ádám (57)
moes Creative Commons License 2001.05.04 0 0 59
még nem olvastam végig a topicot, de erre irni kell.
kedves hc, az első csak nem Balage? őt ismerem, bár nem a suliból (annál azért ifjabb vagyok)

egyébként 1991-1995, C osztály, Lizsicsár Mihalyné, angol-spanyol osztály. helyettes Dr. Siposs András, 3 s-sel. még beugranak ilyen kis nüanszok.

osztálykiránduláson nálunk is akadtak problémák a "nagy" alkoholizálással, aztán negyedikben, amikor már nagyra nőttünk, este engedélyezve volt fejenként egy ital.

tanárok közül Marton Jenőné (magyar), Heinrichné Éva néni (tesi), unforgettable Kókai, kémia Bősze Györgyné az elmaradhatatlan poénjaival. angoltanárunk volt kb 6-7 db a négy év alatt, gyorsan kikészítettük őket ugyanis.

most ennyi,
moes

Előzmény: hc (46)
csabika25 Creative Commons License 2001.05.02 0 0 58
Sziasztok!

Látom nem is olyan régen volt utoljára hozzászólás:-) Egy kis reklámot csinálnék: Szelecky Ádám, akivel együtt rádióztam a gimiben, műsorvezető lett a Fix.TV-ben (nagy tapsot neki):-). A végén még lesz belőle valaki. Szóval így nézzétek az ő műsorát.

csabika voltam

Kadmon Ádám Creative Commons License 2001.04.24 0 0 57
Sziasztok,
Véletlenül megtaláltam ezt a topicot, de kár, hogy csak ilyen kevesen találták meg, én ismerek legalább 10 volt Táncsicsost aki netezik.
Én 89-93 közt jártam oda, kémia biológia szakra, D osztály. Ha valaki akkoriban járt oda, akkor ismerhetett minket a Tour De Rudi bicikliversenyről, a prágai és amszterdami utazásokról amiket szerveztünk. Király hely volt, egy -két hónapra visszamennék.
Majd még benézek!

Addig is:
"És ugye magának a lába között lóg az m x g -je"
Szabadi, akit azért annyira nem csíptem, de jó szövege volt.

PINGYI Creative Commons License 2001.04.13 0 0 56
fijuvagyok
Elnézést kell kérnem, én ezelőtt ifjuvagyok-nak írtam a neved. Előtört a tudatalattim. :)))
fijuvagyok Creative Commons License 2001.04.09 0 0 55
Támogatom az ötletet, időszerű is, hiszen 10 évesek vagyunk. Kivácsni vagyok RÁTOK! Az előző találka is jól sikerült, ha jól emlékszem annak szervezésében is jelentős szerepe volt J.Zs-nek. Hát hajrá fiúk!!!
Előzmény: Muad-dib (53)
PINGYI Creative Commons License 2001.04.08 0 0 54
Csak felhoztam egy kicsit a topikot.
Muad-dib Creative Commons License 2001.03.11 0 0 53
Üdvözletem mindenkinek.

Én - úgy tűnik - fijuvagyok osztálytársa voltam a Táncsicsban.
Az ő megnyugtatására írom - ha még erretéved -, hogy jelenleg szervezzük(majdnem) az érettségi találkozót, legalábbis elhatároztuk, hogy szervezni fogjuk, örökifjú és öröklelkes barátom, J.Zs. vezetésével.

A későbbi folytatás reményében tisztelettel

H.Z.

PINGYI Creative Commons License 2001.03.02 0 0 52
hc
hmm..:( Akkor nincs tippem, mert én Siposs tanár urat nem ismertem.
Szabad a gazda!
Előzmény: hc (51)
hc Creative Commons License 2001.03.02 0 0 51
PINGYI:
Pontosítani nem tudom, de ők jó haverok a mai napig és Siposss tanár úrat is be lehet keverni a képbe!

hc

PINGYI Creative Commons License 2001.03.01 0 0 50
hc
Hány tipp után árulod el? Nagyon kíváncsi vagyok! Nem lehetne pontosítani az odajárás évszámát? :) Mert zene tagozatú osztály a miénken kívül tudtommal nem volt. Akkor talán lenne tippem. Talán még a másodikra is, de csak a saját osztályomból.

ifjuvagyok
Mi pont elkerültük egymást. :) Én 1987-ben végeztem. A Kapitánfy Johanna - szerintem nagyon szép neve van - negyedikben tanította nekünk az angolt.

Emeric Creative Commons License 2001.01.29 0 0 49
Én is abban az időszakban végeztem, csak én dés voltam, az ofőnk Gulyás Judit, majd Siposs András volt.
Előzmény: fijuvagyok (44)
hc Creative Commons License 2001.01.19 0 0 48
csabika25:
Legyen rejtvény: az első kettő a nyolcvanas évek végén, talán a kilencvenes évek elején járt a gimibe, a harmadikuk pedig a hetvenes évek második felében. Ha valakinek van rájuk tippje, akkor rajta...

hc

csabika25 Creative Commons License 2001.01.18 0 0 47
Üdv kedves hc!
Mondanál ezekhez a személyekhez neveket is?

Köszi: csabika

hc Creative Commons License 2001.01.17 0 0 46
Én nem jártam a Táncsicsba, de több szál is kapcsol hozzá. Az egyik, hogy évről évre az egyik legjobb szalagavató-bulit a Táncsicsnak csináljuk. A másik, hogy ott tanít egy régi cimborám: úgyhogy a Siposss tanár úrról csak rosszat akarok hallani. És végül van még néhány ex-Táncsicsos barátom akire büszke lehet a suli:
-az Animal Cannibals, Sub Bass Monster és még sokan mások zeneszerzője
-az olimpiai közvetítés informatikai hátterének egyik beszállítója, szakértője
-a legnagyobb koncertek keresett műszaki vezetője, technikusa, a Dolby-s mozik építője.

hc

fijuvagyok Creative Commons License 2001.01.16 0 0 45
Ja még eszembe jutottak olyan nevek, hogy:
Galambos Csaba = oroszt tanított.
Szári Péter = angol, filozófia. = Ő volt a Kapitánffy Johanna nagy barátja. Mi úgy gondoltuk, hogy ezek ketten "jártak" is.

Na csá

fijuvagyok Creative Commons License 2001.01.16 0 0 44
Én 1987-1991 között végeztem a Táncsicsban, a B osztályban. A Dunai volt az ofőm. És ha jól emlékszem a Szabadi a helyettes. De olyan sok vizet nem zavart.

Danyiról annyit tudnék mondani, hogy mi 1989. okt 23-án történelemóra keretében elmentünk kikiáltani a Köztársaságot. Ez mondjunk tetszett.

De: Volt hogy úgy jött be az órára, hogy "Na akkor ma is unatkozzunk egy kicsit." Hát ha már ő unatkozik a saját óráján, akkor mit vár tőlünk.

Hát csak ezt akartam mondani.

Amúgy örülök ennek a fórumnak. Remélem egyszer az én "generációm" is fog irogatni ide.
Annál is inkább, mert az idén leszünk 10 évesek, és osztálytalálkát kéne szervezni.

Ennyit egyenlőre, majd még jelentkezem.

PINGYI Creative Commons License 2000.12.18 0 0 43
Hááát csak úgy felhoztam....

Egyébként a Táncsics honlapot én is beírtam ide lentebb, de amilyen sürü itt a mozgás, nem baj, ha néha újra elökerül. :)

dszalay_ Creative Commons License 2000.11.24 0 0 42
Sziasztok!

Krasznay Csaba (csabika25) hívta fel a figyelmemet erre az érdekes topicra.

Jelenleg (még) én is táncsicsos vagyok. Előttem a tavaszi érettségi.

Itt is fel szeretném hívni a figyelmét a régi/új TMG-seknek, hogy nyár óta működik a http:://tmgbp.hu

Üdvözlettel:
Szalay Dániel
dszalay@webmester.hu
http://www.szalay.org
http://www.webmester.org

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!