Keresés

Részletes keresés

Zolcsi2.0 Creative Commons License 2018.06.19 0 0 6225

Egy kérdés.

A megtett távot jelző bóják (remélem így írják, ha nem bocsánat) piros-fehér szinűek? (Mindig megzavar a sok szines bója...)

vau1111 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6224

Köszi az infót.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6221)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6223

Majd figyellek "fentről"! :-))

 

Mire Te 73 leszel, én 95 lennék, azt meg inkább nem szeretném megvárni.

Csak addig érdemes (szerintem) élni, amíg emberi módon, autonóm személyként lehetséges!

Anyósom (nyugodjék békében) 97 évig élt, de az utolsó tíz éve már csak vegetálás volt. :-(

Na, úgy nem szeretnék!

 

Előzmény: Alexfux (6218)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6222

Ne parázz a nyilt víztől, biztos vagyok benne, hogy (ma már!) inkább halasztanak, ha túl hideg,

vagy túl hullámos lenne!    Régebben voltak ilyen évek, de akkor még nem volt ennyi résztvevő.

És legtöbbünknek volt valamilyen sportmúltja, kevés volt az amatőr, ma meg az a túlnyomó rész.

Rájuk való tekintettel is, meg jól felfogott anyagi érdekből, a szervezők ügyelnek a "komfortra"! :-)

Hiszen zordabb körülmények esetén sokan nem vállalnák, az meg bevételkiesés lenne.

 

Füldugót én soha nem használtam, engem csak zavarna, nem tudom, kinek, mennyire szükséges...

Viszont a jó úszószemüveg (kipróbált, jól záró, nem párásodó, és lehetőleg fényvédős) szerintem fontos, bár vannak, akik anélkül úsznak.  Egyszer, régen, én is úgy mentem, mert otthon felejtettem, de soha többé!  A szemem begyulladt, hogy az erős naptól, vagy a víztől, nem tudom, de vacak volt.

Világos színű, textil fürdősapkát ajánlok még, napszúrás, vagy leégés ellen.

Akkor sem árt, ha bőven van hajad, és azért jobb, mint a gumi, vagy szilikon, mert nem fülled be!

Ajánlott még a magas faktorú, vízálló naptej, főként, ha fehérbőrű vagy, és nincs napozási alapod.

Vazelint nem használtam soha, én elég jól tűröm a hűvösebb vizet is, azért sem.

De -mint írtam- nem valószínű, hogy hideg víz esetén is megtartsák, akkor inkább halasztani fognak.

Amúgy a vazelinnel az még a gond, hogy utána elég nehéz leszedni, azért sem javaslom senkinek!

Aki kidörzsölődésre hajlamos, inkább Nívea krémet, vagy hasonlót ajánlatos használnia, szerintem.

És csak ott (hónaljak, combok belső felülete) ahol kell, máshová amúgy is a naptej, ami lényeges.

 

Jó úszást Mindenkinek! :-)

 

Előzmény: Battilaa (6217)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6221

Nevezni Révfülöpön lehet vagy előre az online nevezési rendszeren keresztül.

De attól még érkezhetsz Boglárra autóval, leadhatsz ott egy csomagot, és átmehetsz a hajóval nevezni és úszni.

Előzmény: vau1111 (6220)
vau1111 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6220

Még egy hülye kérdés, bár közben megtaláltam az orvosi igazolásra a választ, azaz bármilyen orvos lehet...

 

Mindkét oldalon lehet nevezni, vagy csak Révfülöpön? Alapból csak Révfülöpre gondoltam, de olvasgatva régi hozzászólásokat, volt olyan, hogy Boglár-hajó-Révfülöp-úszás. A dolog azért lehet érdekes, mert Boglárra autóval gyorsabban el lehet jutni, mint Révfülöpre, így ha mindkét oldalon lehet nevezni, akkor a déli part talán kedvezőbb.

vau1111 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6219

Sziasztok,

 

Rutintalan első (valószínű) próbálkozóként kérdezem, az orvosi igazolás mit takar, milyen orvosnál kell beszerezni? Elég egy körzetis "egyben van" papír, vagy kell rendes sportorvosi? Mondjuk ha bonyolult vagy időigényes a beszerzése, helyszíni vizsgálat lesz...

Alexfux Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6218

Őszintén remélem, hogy 73 évesen én is el fogok menni átúszni a Balatont és dicsekedhetem Neked az eredményemmel. :-)

 

Gratulálok a kitartásodhoz, hogy oly sokszor átúsztad.

Az ilyen történetek nekem mindig inspirációt jelentenek.

Előzmény: cyr45 (6215)
Battilaa Creative Commons License 2018.06.13 0 0 6217

Köszönöm a tanácsot. 

Igen, először tervezem átúszni.

Hát igazából nem voltam hullafáradt utána csak nem akartam túlfesziteni a húrt. A fordulókat úgy próbálom a medencében, hogy nem érek a falhoz pont a felkészülés miatt. Az aggodalmam a nyiltvíz miatt van mert teljesen tapasztalatlan vagyok ilyen téren. 

De most akkor elszánom magam és megcsinalom!

 

Meg esetleg arra vonatkozolag, hogy füldugó.úszószemüveg.vazelin valóban szükséges-e lenne valami jó tanács ha nem vagyok túl mohó? :-)

Előzmény: cyr45 (6216)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 6216

Először úsznád át?...

 

 

A másfél óra alatt 3.2 km. egyáltalán nem rossz, sőt! Csak az a kérdés, amikor ezzel végeztél, mennyire vagy "egyben".  Mert az átúszásnál (ezt tudnod kell) pont az utolsó 1-2 km. szokott keményebb lenni, általában mindenkinek.  De egyáltalán nem akarlak elijeszteni, szerintem gyere!

Csak ne kezdj erősen, ne csábulj el, ha előznek, hogy "próbálok vele menni", úszd a saját tempódat!

Úgy gondolom, hogy (esetedben) bőven elég lenne a ~35 perc/km. tempó, mert a nyilt víz azért

más, mint az uszodai feszített, és nincsenek fordulók, elrugaszkodások. Bár, ez attól is függ, hogy

te hogyan tudsz fordulni.  Szóval, gyere, és használj órát! Az 1. km.-t mérd, aztán a többit is,

próbálj egyenletes iramban úszni, akkor menni fog! Ha "marad még benned", azt a végén add ki!

 

Sok szerencsét!:-)

 

Előzmény: Battilaa (6214)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.12 0 0 6215

A leírtak alapján megértem, ha fáradt voltál mindkétszer.  Annál is inkább tiszteletert érdemel,

hogy kétszer már átúsztad!  Bárhogy döntessz idén, ezek már megvannak, és a lehetőség adott...

Ha nem idén, akkor később, hiszen még "fiatal" vagy. :-)  Már úgy értem, az én 73 évemhez képest!

A 115 kg. súly meg attól függően elfogadható, vagy sok, hogy mennyi a magasságod.

 

Én most 104 kg. vagyok, és 183 magas. Tudom, ez is sok, de (ilyen vénen) talán már marad! :-(

Pedig voltam 80/186 is, még a sorozáson, annak idején!  Igen, "összementem" azóta, 3 cm.-t. 

Eddig pont 30x úsztam át, a múlt évezredben hármat hagytam ki, az elején. Akkor még nem érdekelt, ha más programom volt, majd megyek a következőre! :-)  De '95-től (50 éves koromtól) már fontos volt, 20 éven keresztül ott voltam mindegyiken. Aztán '16-ban volt egy családi külföldi út, ami miatt

nem tudtam menni, hiába reméltem, hogy halasztanak esetleg.:-(  '97-ben meg betegség jött közbe.

Filóztam is rajta, hogy menjek e újra idén?...  Mert így 70 éves koromig 30x úsztam, ezek milyen

szép kerek számok, és szép emlékek lennének!  Fog e menni, két év kihagyással, ennyivel vénebben?

De aztán úgy döntöttem, hogy megyek.  Tán még nem fulladok bele?  Ha meg igen, nem kár értem!:-)

 

Bocs, hogy ilyen sok lett, úgy gondoltam, hogy őszinteségért őszinteséget érdemelsz!

 

Előzmény: Alexfux (6213)
Battilaa Creative Commons License 2018.06.12 0 0 6214

Szép napot! 

Lehet, hogy nem ide való kérdés, ez esetben pardon, de nem tudom eldönteni, hogy neki merjek-e futni az átúszásnak. A felkeszülési idő olyannyira lerövidült hogy múlt hónapban voltam először nagy kiahagyás után úszni. Most másfél óra 3200 méternél tartok. Van realitása, hog menni fog vagy felesleges erőltetni?

Alexfux Creative Commons License 2018.06.07 0 0 6213

Különbözőek vagyunk. Én eddig mind2x megszenvedtem és utána elég fáradt voltam, pedig készültem.

 

Mondjuk mi már találkoztunk, ezért nem csodálkozom, hogy Te készületlenül is el tudsz menni, mert szerintem Te egy elég aktív ember vagy, gondolom sokat bringázol, talán futsz, kirándulsz stb. Legalábbis Rádnézésre ezt gondolom Rólad.

 

Na én sokkal passzívabb vagyok. Ezenkívül elég gyönge is fizikailag, ami mellé társul egy kellemetlen 115kg.-os tömeg is. 

 

Megvan bennem az a törekvés, hogy visszaváltozzak azzá az aktív emberré, aki 20 éve voltam, de elég nehéz. És mindig van valami könnyebb, simább út. De, mint tudjuk ez a sötét olalra vezet. :-)

 

Pár éve elcsábítottak egy fél ironman versenyre (Balatonman Füred), hogy egy váltócsapat tagjaként ússzak 1,9km.-t. A rajtra várva álldogáltam a tömegben és meglehetősen rosszul éreztem magam a sok karcsú, izmos ironman között a bálna alkatommal. Egyszer csak odalépett egy idős úr, mert észrevette, hogy egyforma óránk van és tanácsot kért a használatához. Beszélgettünk pár szót. Kiderült, hogy az a verseny volt neki a 25. félironmanja. Akkor volt 75 éves és 50 éves korában kezdte magát a triatlont. Elmondása szerint előtte nem sportolt semmit. Hát mit mondjak, égtem, mint a Reichstag.

De legalább van remény számomra is. :-)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6208)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.07 0 0 6212

Nincs ezzel gond, én is szoktam magamnak venni a bátorságot és beledumálni mások dolgaiba. Ez óhatatlan, ha az ember fórumozik. Különbözőek vagyunk, és persze nem is tesszük ki az asztalra a teljes paklit, így nem is tudhatod, hogy milyen további részletek folyásolták be a döntésemet.

Szerintem az ilyen "belepofázásoknál" a stílus a legfontosabb, de azzal még nem volt problémám. :-) 

Előzmény: cyr45 (6209)
anya banya Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6211

Sziasztok!cyr45 azért kell beleszólnod mindenbe,mert jó tanácsokkal tele vagy amik hasznosak is egyben.Nekem még meg van a lendület heti háromszor megyek,jelenleg 2300 méternél tartok.hajrá mindenkinek!

cyr45 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6210

És idén jössz?...

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6208)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6209

Határeset...   Te tudod, amúgy is!    Mi a francnak pofázok én bele mindenbe? :-)

Előzmény: Alexfux (6207)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6208

Nálam 51 és 4. Tavaly az utolsón nagyon készületlen voltam, és ezért az utolsó kilométer elég szenvedős lett, de az persze nem volt kétséges, hogy át fogok érni.

Előzmény: Alexfux (6207)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6207

51 év, 2 átúszás

Előzmény: cyr45 (6206)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6206

Nem tudom sem a korod, sem azt, hogy hányszor úsztál át eddig.  De "látatlanban" írhatom:

 

Ha 50 alatt vagy, és 3x (vagy többször) átúsztad eddig, akkor már akár rákészülés nélkül,

rutinból is menne.  Ha akarnád, és ha az úszott idő mellékes lenne számodra!

 

Több olyan "sporiról" tudok, aki egész évben nem úszik (egyáltalán!) de a BÁ-ra eljön, és átússza.

Évek, évtizedek óta.  Lehet, hogy -ha úgy érzi- nem problémázik, hanem megáll pihenni.

Az nemcsak lehet, hanem valószínű, hogy óra nincs is nála, mert nem érdekli az úszott ideje! 

Aztán egyszercsak mégis átér. :-)    Szóval, ez is egy opció, gondold meg!... 

Előzmény: Alexfux (6205)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6205

Én meg azt sajnálom, hogy a kezdeti lelkesedést nem tudtam levinni a mindennapok szintjére, hogy felkeljek 5.00-kor, elcsattogjak a Hajós Alfrédig és ússzak egy jót. Amikor elmentem, akkor tényleg élveztem az úszásokat.

 

 

Előzmény: cyr45 (6204)
cyr45 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 6204

Sajnálom.:-((  De tényleg!  Amúgy meg, mindenki maga érzi...  A fontossági sorrendet.  Te tudod!...

Előzmény: Alexfux (6203)
Alexfux Creative Commons License 2018.06.05 0 0 6203

Üdv Mindenkinek!

 

Tökéletes lustaság és emiatti felkészületlenség miatt idén kihagyom a Balaton átúszását.

 

Ráadásul másnap kell vezetnem 900 kilométert.

 

Mindenkinek sikeres átúszást kívánok!

 

AF

 

U.i: Kicsit szégyellem magam. :-)

cyr45 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 6202

Ja, értem!    Én meg már kettőt hagytam ki, tavaly betegség, tavalyelőtt külföldi út miatt.

Remélem, az idén mindkettőnknek összejön!

Előzmény: Amanita muscaria (6201)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6201

Nem, csak tavaly a halogatás miatt nem jött össze.

Előzmény: cyr45 (6199)
cyr45 Creative Commons License 2018.05.24 -2 0 6200

Daliás vagy!   Szerintem megy az az állítás... :-)

Előzmény: gyalogolok (6197)
cyr45 Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6199

Az nagggyon jó! Az én perspektívámból nézve meg pláne. 

Mivel nem azt írtad, hogy "idén is összejön", úgy vélem, az első átúszásod lesz?...

Előzmény: Amanita muscaria (6198)
Amanita muscaria Creative Commons License 2018.05.24 0 0 6198

Heti 3x 2000 m.... remélem idén összejön. :)

Előzmény: cyr45 (6195)
gyalogolok Creative Commons License 2018.05.23 0 0 6197

Bocsi, nem tudom talpra állítani. Készüljetek! Mártóztam már benne. :-)

anya banya Creative Commons License 2018.05.08 0 0 6196

Sziasztok!No nekem a vállam rendbe jött,viszont lett más eü-i fenn akadás...1 hete járok megint másnaponta,igaz 1000 méternél tartok csak,és most bizonytalan vagyok a távemelést illetően.Mert hogy itthon is elkezdődött a meló és fizikailag helyt kell mindenhol állni.Nem tudom indulok e az idén,de még nem adtam fel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!