Keresés

Részletes keresés

HUNTERKILLER Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1299
"A polgári (főleg az export) eladásra gyártott pisztolyok valóban kicsivel jobb minőségűek."-Azért az már elég gáz ,hogy külföldön csak úgy tudták eladni ,hogy rávésték hogy LUGER vagy MAUSER (mintha semmi köze nem lenne magyarországhoz) + emblémát.
Előzmény: gencsydani (1298)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1298
A polgári (főleg az export) eladásra gyártott pisztolyok valóban kicsivel jobb minőségűek.
Több kollégámnak van ilyen, azok apróbb hibáktól (leesik az irányzék pl.) eltekintve megbízhatóak.
Kivétel, akinek P9M-jének egyszerűen kettétört a csöve (mondjuk ez több, mint 5000 lövés után következett be).
A gond a fegyveres szervek részére készített darabokkal van ("Áá, a HM/BM-nek jó lesz ez is!").
Normális országban egy fegyvergyátró cégnek presztízskérdés lenne a dolog (az anyagi hasznon kívül)! De hát ebben az országban sajnos semmi sem úgy működik, mint máshol!:((

Egyébként én az általad felsorolt típusok közül egyedül a Jericho esetében hallottam lőszerérzékenységről, a HK, Glock, SIG tutira működik mindenféle szutyok (pl. MFS) lőszerrel (Berettával + nincs tapasztalatom).

Ergonómiáról: csőretöltés közben vagy az irányzék, vagy a biztosítókar nyúzza le az ember kezéről a bőrt (vagy a kesztyűt)! A lányok meg nem érik át a markolatot!

Előzmény: rozsdás bökő (1297)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1297
Volt szerencsém lőni Glockkal, HK-val, Berettával,Jerichoval és P9RK-val. Pontosságban felveszi a P9 a versenyt(vagy csak az enyém jó szériából való?) a nyugatiakkal. Megbízhatóság: a magyar P9RK-val 6 év alatt nem volt egy akadályom sem (kb. 1500 lövés). És nem kényes a magyar lőszerre sem. Ha a beszerzési árat is nézzük, még inkább megéri.Szerintem egyedül ergonómiai szempontból marad el.

Éhesló, a KGP-t a Bv-sek télleg nagyon lehúzzták. A tervezésnél alapdolgokra sem figyeltek oda. Túlmelegszik a markolat pl.

Előzmény: gencsydani (1296)
gencsydani Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1296
Én csak a saját tapasztalataimat mondtam el a fegyverről!
Egyébként szvsz arról lehet szó, hogy a próbára átadott széria különleges, válogatott darabokból állt. Mondjuk az is igaz, hogy a mi fegyvereinket állítólag a Honvédség nem vette át, mert nem voltak megelégedve velük - nekünk persze jó volt így is (ugyanez áll a lövedékálló mellényekre is)!
A KGP-t BV-s ismerős szidta nagyon (a kivetett töltényhüvely(eke)t a saját zárszerkezetébe hajigálja pl.)!
Előzmény: Éhesló (1281)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1294

a nagyágyú

És végül megmutatom a topictársak számára is erősen ajánlott eszközt, a PKM mesterlövész változata után szabadon:

Az optikai irányzékos 12.7-es NSzVT nehézgéppuskát!


Csak tessék, csak tessék! Jut mindenkinek!

Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1293



külön figyelmébe ajánlom mindenkinek a BMP-4-eseket is.

Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1292
na akkor most egy kis technikaismereti játék:
szedje elő mindenki a T-64-esről az elméjében tárolt infókat és vesse össze ezzel:

http://www.army.lv/English/Tehnika/Tanks/T-64%20(1).htm

külön kiemelném az állítólagos 5 hengeres ellendugattyús motort, amit ennél a járműnél említ meg a szerző.Én úgy tudom, hogy a T-72-es V46-os v12-esét a T-64-es motorjából fejlesztették ki, szal nem egészen világos, hogy akkor az hogy lehetett 5 hengeres és ellendugattyús.

képek itt:

http://www.army.lv/English/Tehnika/Tanks/T-64.htm

Külön érdekes:


mindenképpen érdekes szerkezetek, állítólag a világ legbonyolultabb harckocsijai voltak, de ezeké lett volna a főszerep a nyugat elleni szent háborúban nem a jóval olcsóbb T-72-eské, amelyekkel ellentétben ezeket nem exportálták sehova. Kiváncsi volnék, van-e még belőlük hadrendben.

Amúgy egy másik érdekesség a 2s7-es "Pion", az egyetlen háború utáni 203-as orosz önjáró lövegről kerestem képeket, és ott akadtam erre az oldalra.

ezekről annyit, hogy az első csecsen háborúban állítólag bevetették őket, de szerintem már nincsenek hadrendben, hiszen az amerikaiak M-110-eseit is kivonták 1991 után.

a négereknek is T-64-eseik vannak...

Hamburger Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1291
Bocsi!

A 30mm-es gépágyúlőszer hiányának magyarázata természetesen nem hivatalos verzió!!!

Hamburger

Előzmény: Hamburger (1290)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1290
Sziasztok!

A BTR-80-asokban 14,5mm-es KPVT és 7,62mm-es PKT géppuska "vagyon". 12,7-esről még nem hallottam (ez még nem jelent semmit!), de tuti, hogy nekünk nem volt ilyen BTR-ünk. Meglepett volna, ha a KPVT-khez nem lett volna lőszer, mert ugyanez a fegyver volt a magyar PSZH-kban és BRDM-2-esekben is. Szerintem keveredés van a BTR-80A 30-as gépágyújával (annak is van tornya!), amelyhez viszont tényleg nem volt eleinte lőszer, mert valaki azt, hitte, hogy jó lesz bele ugyanaz a lőszer, mint a SU-22-esek gépágyúiba. Ez nem jött össze.

A boszniai BTR-k hivatalosan nehézfegyverzet nélkül mentek ki eredetileg. Az akkor készült fotókon KPVT egyértelműen nem volt bennük, de torony igen. A PKT-ra azért nem esküszöm meg, mert nem voltam ott és köztudott, hogy gyakran szedik ki (karbantartás,vagy csak állagmegóvás, ha éppen telephelyen van a jármű). A fotó is készülhetett olyankor, amikor a PKT "ideiglenesen" nem volt a toronyban. Az viszont elég furcsának tűnne számomra, ha leszerelték volna a tornyot. Mi értelme lett volna?

Azt se tartom kizártnak, hogy azóta valaki már rájött, hogy felesleges volt kiszedni a KPVT-ket és ismét bent vannak. Ennek viszont utána kell nézzek.

Üdv: Hamburger

Üdv: Hamburger

Előzmény: Yosser2 (1288)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.15 0 0 1289
Mindenki legyen boldog!
BTR-90 az igazi, eszerint ugyanis az oroszok jobbnak tarthatják a régebbi 2A42-est a 2A72-esnél, mert ebben már az van.
Amúgy a Metro újság keddi számában láttam egy álláshírdetést, miszerint a Fég fegyverkonstruktőrt keres gépészmérnök végzettséggel, minimum AUTOCAD ismeret...

Ezt az országot egyébként 12 óra 4 perc és 14 másodperc múlva meg fogják támadni a négerek...

Yosser2 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1288
A fő poén meg az volt, hogy amikor brgyüttek a 14,5 mm esekell a gépek, nem volt ilyen lőszer az országban egy darab sem.

Survivor te meg fogd vissza magad megint legyalultál Steel Panthersben, szegény Lorenzon bosszulom meg :))))

Előzmény: -Survivor (1287)
-Survivor Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1287
Sot, asszem talan minden tornyos verzio 14,5 + 7,62 parhuzamositva.......

S.

Előzmény: ftonyo (1284)
-Survivor Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1285
Oooo...
Ha jol tudom, a korai rendszeresitesu BTR tipusoknal volt 12,7-es+7,62 gpu....a kesobbi tipusoknal 14,5 mm gpu van a 7,62mm-es gpu-val parhuzamositva.

S.

Előzmény: ftonyo (1284)
ftonyo Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1284
Hamburger!

A boszniai BTR-eken van torony, és fegyver is! Mind a kettő ráadásul!
Ui. a kamera ráközelitett a gépre (honvédeink nem tulságosan tolerálták :))))) ), és tisztán látszott a 12.7 -es és a 7.62-es géppuska is!

corporal!

A sztori jó, bár urban legend... Az ogy határozat szerint a BTR-jeinkből kivették a 12.7-est, úgy mentek ki a 7.62-essel.
De ezen a gépen mindkét fegyver ott volt....

És egy kérdés: a rádióbanazt mondták, hogy J.F. eg új könnyűharckocsi beszerzéséről tárgyalt NATÓ-éknál... Ezek szerint mégsem elavult a lánctalpas-technika?
És milyen tipus lenne ez a járgány?

Előzmény: Hamburger (1259)
rendes gyerek Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1282
Miért támadnák meg az országot?
Éhesló Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1281
Helló,
szerintem kár fikázni a P9RC-t, mert a kilencvenes évek közepén az MH HTI végrehajtott egy elég széles körben merítő összehasonlító vizsgálatot, ezen volt szerencsém résztvenni, és meglepően kiemelkedő eredményeket mutatott a tartós (5000) lövéses összetett teszten, jobbat, mint a bevont neves típusok.
Vicces de ugyanezt tudom elmondani - ha hiszitek, ha nem - a KGP gpi.-ról is.
Részletesebb infókkal a HM TH Táborfalvai vizsgálóállomása, vagy Egerszegi János nyá.mk.ka. tud szolgálni az érdeklődőknek. (János még tanít a BME hadmérnökin, ballisztikát és fegyvertervezést).

Üdv, Éhesló

gencsydani Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1280
"akkor a laikus már húzza is a száját, hogy á, valami magyar szar"

És milyen igaza van! Nem hiszem, hogy mást lehet mondani egy olyan "fegyverre", ami félig készen jön ki a gyárból, majd a fegyverszobában állva megrozsdásodik!
Amúgy 96M P9RC nagyteljesítményű öntöltő pisztoly a teljes neve!

Előzmény: corporal (1277)
Sumo Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1279
...gazboyler meg konvektor alkatreszekbol.
:)
Előzmény: corporal (1277)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1278
Hát a FÉG-ről biztos előbb gondolnak gázkonvektorra, mint fegyverre.
Előzmény: corporal (1277)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1275
Hello!
Nem akarok vitatkozni, de a közérthető és a pontos nem mindig ugyanaz. Ha valaki FÉG-P9R pisztolyt emleget, a laikus nem biztos, hogy tudja miről van szó. A parabellum valóban nem pontos(és helyes) kifejezés, de közérthetőbb. Az is igaz, aki ezt a topikot olvassa az általában tudja a különbséget.
Előzmény: belic (1274)
belic Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1274
Hello!

"folytatják a PA-63-as oldalfegyverek Parabellumra váltását is."

Azert ez csunyan hangzott. "NATO szabvanynak megfelelo parabellum loszeru FEG-P9R"-et kellett volna irni a Parabellum helyett (szvsz igy pontos es kozertheto).

Bel

Előzmény: Hamburger (1271)
rozsdás bökő Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1272
Hali.
A pénzügyminiszter menesztését is néhány hónapig kitartóan cáfolták aztán...
Nemrég szóba került, hogy a jelenlegi washingtoni nagykövet Simonyi András váltaná le JF-t. Aztán ezt is cáfolták. Úgyhogy, szerintem Ferike már csomagolja a fogkeféjét.
Előzmény: Tiger205 (1270)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1271
No és mot mond erre JF?

www.honvedelem.hu:
"Magyarország rendkívüli módon megerősítette helyzetét a NATO-ban: a nemzetközi missziók teljesítményét, az ország anyagi erejét, a felmutatott minőséget és a fejlődés irányát alapul véve a 19 tagállam rangsorában a hatodik-hetedik helyre soroltak bennünket a legutóbbi értékelésben - közölte január 13-án Juhász Ferenc honvédelmi miniszter, aki hozzátette, hogy most már a belső jogi szabályozás sem rontja a teljesítményt, mert a többi tagéhoz hasonlóan tudunk külföldre vezényelni alakulatokat.


Az iraki misszióban való részvételünket a demonstráció és a szolidaritás kinyilvánítása szavakkal jellemezte a tárca vezetője. Ezzel kapcsolatban Juhász Ferenc megjegyezte: a szolidaritást mi is elvárjuk, ha Magyarország alaposan kiveszi részét a terrorizmus elleni küzdelemből, tarthatatlan, hogy a magyar állampolgárokat úgy kezeljék, mint ha valami gyanús államból érkeznének.

A minden szempontból rendkívül sikeres iraki küldetés során olyan, a hadsereg teljes vertikumát érintő tapasztalatokat szereztünk, amelyeket a NATO gyorsreagálású erőiben (NRF) fogunk tudni hasznosítani - szögezte le a miniszter. A rövidesen sorra kerülő iraki váltásra ezren jelentkeztek, közülük négyszáz katonát hívtak be, közülük kerül ki az első csere 170-180 fős csapata. A katonák maradtak volna odakint, de a szolgálat megterhelő volta nem engedi a fél évnél hosszabb kiküldetést.

A miniszter a várakozást felülmúlónak ítéli az afganisztáni orvoscsoport munkáját, és sikerként könyveli el, hogy a pristinai repülőtér működőképességét - az olasz személyzet távozása után - magyar katonák tartották fenn. Rámutatott arra is, hogy a délszláv békefenntartás során felvetődő új típusú feladatokban szintén helytállnak a magyar katonák: a háborús bűnökért körözött Radovan Karadzsics felkutatására indított legutóbbi műveletben a Magyar Honvédség alegységei is részt vettek.

Perspektivikus állománytábla 2006-ra

A tárca vezetése tisztában van azzal, hogy a védelmi felülvizsgálat következtében bezárásra ítélt alakulatok kivonulása több helyütt nehézséget okoz az önkormányzatoknak, a Honvédelmi Minisztériumnak azonban se pénze, se munkahelyteremtő alapja, képessége nincs. Annyit tehet - mondta a miniszter -, hogy a kivonulással párhuzamosan ahol lehet, átadja a felszabaduló ingatlanokat az önkormányzatoknak. Az átfogó problémamegoldás irányításával Medgyessy Péter miniszterelnök a földművelésügyi tárca politikai államtitkárát bízta meg.



Az idei év az új típusú haderő kialakítása megalapozásának záró esztendeje lesz - közölte Juhász Ferenc. Elmondta, hogy rövidesen elkészül a 2006-os perspektivikus állománytábla, amely körülbelül 35 ezer fős tárcalétszámmal számol, és amely már nem tartalmaz sorkatonákat, és azt is hangsúlyozta, hogy a harcoló alakulatok 26 ezres létszáma nem csökken. Ugyancsak változatlan, hogy hosszabb távon is legfeljebb 1600 katona egyidejű külszolgálatára lesz lehetőség. Új módszerű felajánlásra van szükség az NRF-be - ismertette az ezzel kapcsolatos egyik változást Szenes Zoltán altábornagy, a HM Honvéd Vezérkar főnöke -, ahova félévenként kell egységet megnevezni. A cél az, hogy 2006-ban lövészzászlóaljat tudjunk felajánlani (jelenleg egy felderítőszázaddal veszünk részt az NRF-ben).

Idén folytatódnak a fejlesztések is. Februárban kiírják a már aláírt szerződés alapján érkező URH-készülékekhez kapcsolódó komplex tábori híradórendszer tenderét, a 110 milliárd forint összértékű vásárlás nyomán az összes csapatot ellátják korszerű eszközökkel. Zajlik az egyenruhacsere, és folytatják a PA-63-as oldalfegyverek Parabellumra váltását is.

A megkezdett átalakítás az állomány 80 százalékát érinti - hangsúlyozta a miniszter. Nem könnyíti a helyzetet - tette hozzá -, hogy az illetményrendszer rossz, nem ösztönző, és nem ad módot a teljesítmény alapján a differenciálásra. A vezérkar főnöke elmondta, hogy a hivatásos katonák minősítésekor hat preferenciális képességet fognak alapul venni: a változatos szakmai felkészültséget és pályautat, a speciális ismeretek birtoklását, a külszolgálatot, a nyelvtudást, a számítástechnikai tudást és a fizikai képességeket."

Ilyen "bizonyítvánnyal" mit érdekli őt, hogy mit mond az ellenzék? Az ellenzéknek az a dolga, hogy minden minisztert felszólítson a lemondásra, a miniszternek meg az, hogy mosolyogjon rajta!

Úgy, hogy Tiger, még várnod kell! Bár én a helyedben nem cserélném le a mostani munkakörömet egy ilyenre!

Üdv: Hamburger

Előzmény: Allesmor Obranna (1269)
Tiger205 Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1270
Akkor végre megpályázhatom a posztot ????
:o)))

üdv:
TGR

Előzmény: Allesmor Obranna (1269)
Allesmor Obranna Creative Commons License 2004.01.14 0 0 1269
Ma a Club rádióban a Simicskó magyarázott keményen, meg valami nőcske az MSZP-ből, hogy ez a haderőreform nem jó, szal ferike mehet a levesbe...
Hamburger Creative Commons License 2004.01.13 0 0 1267
Szia Corporal!

Igen, ismerem a koncepciót. Az elején még a neten (www.honvedelem.hu) is volt fórum, addig tekintettem kommunikációnak, amíg az működött, még ha nem is sokat hederítettek rá, de néha legalább volt párbeszéd. Most már csak magyarázkodás, (max tájékoztatás) amit a Kommunikációs Főosztály csinál.

Hamburger

Előzmény: corporal (1264)
Tiger205 Creative Commons License 2004.01.13 0 0 1266
TELJESEN OFF, DE A MATEK TANÁROM MONDTA A FŐISKOLÁN (AMÚGY TANSZÉKVEZETŐ S A SULI PÁRTTITKÁERA (HAHAAHA):

Hiába hívják elevátor operátornak, attól még mindenki tudja, hogy ő egy liftes-fiú....

üdv.
TGR

Előzmény: corporal (1264)
kavkaz Creative Commons License 2004.01.13 0 0 1265
Ezek szerint felfelé buktatták azokat a telefonszerelôket, kik nem tudtak a csavarhúzóval bánni...
Hamburger Creative Commons License 2004.01.13 0 0 1263
Kedves Corporal!

Teljesen igazad van! A kommunikálás feltételez némi kétoldaliságot, míg a magyarázat inkább csak egyoldali dolog. A kormányzat részéről én az utóbbit érzem, ezért használtam ezt a kifejezést. A közvélemény (már ha van!) mellékes!

Üdv: Hamburger

Előzmény: corporal (1262)
Hamburger Creative Commons License 2004.01.13 0 0 1261
Mindent meg lehet magyarázni, csak akarni kell! Vagy Irakot rendesen megmagyarázták?

Hamburger

Előzmény: ftonyo (1256)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!