Ez már nem a régi Galition, aminek gáza befelé ment a talajba. A hatóanyag klórpirifosz, a gáza felfelé megy el, jobb ha beöntözöd, hogy minél mélyebben tudjon hatni.
Biztos jó a meszezés is a moha ellen,de nálunk inkább 7 pH felett szokott lenni a talaj, mint alatta.
Jobb a vasgálic. A hatékony adag 400-500 g/ 10 l víz 100 m2 re. Ez gyorsan lerendezi a mohát amit ki tudsz szedni a fűből és a gyors hatású nitrogén műtrágya megoldja a többit.
A talajból végy agy evő kanálnyit és cseppents rá ecetet, ha pezseg, akkor meszes és magasabb pH, ha nem pezseg akkor mészhiányos. a pezsgés erőssége is egyfajta tünet.
Értem. Gondolom a májusi növekedési időszak a kritikus amikor 50-60mm tud lenni a két vágás közt a fű, mert nyáron már lassul a növekedése és a 40mm az egyharmados szabály körül mozog 28 mm pázsitmagasságot tartva. Nagyon el sem tudod szúrni.((((((((((:
Nálam ez a ritka nyírás csökkentette a scotts műtrágyák hatástartamát amikor, közel 20 éve elkezdtem tesztelni a scotts műtrágyákat, pedig ránézésre nem volt semmi kivetni való a látvánnyal.
Minden más laboratórium, amit persze még lehet valósítani a reális életben is, bizonyos áldozatok árán.
A sportpályákat nem lehet jól kezelni, ha nem tartom be az élettani szabályokat. Tavaly kezeltem egy pályát az U21 EB-re. Február végétől márciusban már naponta nyírtuk 25 mm-re a napi levágott fű növekedés 3-5 mm volt. A gyökér mélység 10-15 cm. Az áldozatokról most inkább ne.
A sovány perjét szerintem augusztus elejétől kezd meg kiirtani, mert többször újra hajthat és ismételni kell a kezelést, a glifozát pedig lassan hat, az új kezeléshez pedig meg kell várni amíg ismét megnő a fű. Szóval időigényes munka lesz. A szellőztetés csak látszólag tizedeli meg, mert rugóssal csak ritkítod kissé, ha pedig belevágsz a talajba a késessel, akkor egy gyökér metszéssel az alvó rügyeket is kihajtásra serkented, amitől tovább sűrűsödik.
A káliumosból menjen a teljes adag szerintem, különben nincs meg az elvárt hatása.
Micéliummal hogy álltok? Nálam (toscana és BB watersaver) iszonyatos mennyiségben jelent meg (nem csodálom ebben az esős, párás melegben). Hajlok rá, hogy megfújjam (ha az időjárás engedi).
Scheppach 132-42, Használ valaki ilyet vagy hasonlót?
Szerintem kicsi a fordulata, ez által nem szépen vágja el a fűszálakat, pedig a kést minden nyírás előtt élezem, éleznem kell egy kicsit, mert hamar ki csorbul.
Én már nem vasazok, mindig visszajött a moha. Ott ugyanis neki jó, a fűnek nem. Régebben a szovjetek is meg akarták fordítani a folyók irányát, de nem jött nekik össze :)
Sok kertben szellőztettünk tavasszal, idejében. Egy helyen nem tettük, mert úgy nézett ki, gyep csere lesz. Az nem lett, na meg szellőztetés sem már. Félve írom le, de semmi különbséget nem látok köztük. Egy műtrágya adag után az is berobbant.
Szóval 1x ha kimarad, nem gond, de rendszer ne legyen belőle.
Esetleg ha megkeresnéd az akkori hozzászólást és azt vagy a linkjét ide bemásolnád akkor könnyebb lenne valakinek csak a módosításokon gondolkodni mint újraírni az egészet.
16 évvel ezelőtt az itteni tanácsok alapján telepítettem és ápoltam a gyereket. Elképzelhető, hogy az akkori, ide vonatkozó tápsnyagozási, ápolási és locsolási trendek megváltoztak. (?)
Megtenné-e valaki szaki azt, hogy leirná, mint annak idelyén, hogy :
-most mi az éves tápanyagozási metódus, mivel, mennyit?
-az egyszeri öntözés mennyisége, napi max hömérséklethez között gyakorisága?
- a nyirás magassága évszakonként?
-egyéb anyagok, vegyszerek használata akár megelőzés, akár gyógyítás szempontjából .
Az utóbbi években ritkán jártam itt és akkor sem olvastam át mindent, szóval tartok tőle, hogy lemaradtam valami(k)röl...
Köszönöm. Fél fogással nyírom 4 naponta…. kipróbálom ezt az előtte öntözős opciót. De az is lehet, hogy megpiszkálom picit a gépet, hogy többet forogjon. Elektromossal mintha jobb lenne a helyzet. Lehet kell neki az a plusz 800rpm.
Sikerült Galition Ekstra-t szereznem. Azt nem tudom, hogy vizben feloldva kannázva érdemes kijuttatni vagy simán porként kiszórom és meglocsolom. Előre is köszönöm
Nincsen fokozatosság. Azért 40-50-60,mert hol 40,hol 50,mashol meg 60mm. Talaj függő, hol hogyan növekszik. Heti 1db nyírás lehetséges. Azt próbáltam leirni hogyan történik a való életben, életszerű körülmények között. Minden más laboratórium, amit persze még lehet valósítani a reális életben is, bizonyos áldozatok árán.