Keresés

Részletes keresés

aamen Creative Commons License 2003.06.22 0 0 265
"ha ennyi bírság, alkoholos befoly. és szabálysértés történik, akkor mégis csak van mit csinálni, nem?"

nekibuzdultak rendoreink, most, hirtelen, egyik naprol a masikra nekialltak dolgozni.
hurra.
aztan majd lekokad nekik ez a nagy buzgalmuk, es megint jonnek a hetkoznapok.
es a szabalysertesek ittas vezetesek szama nem fog csokkenni.
aztan ha majd par honap mulva megint jon egy ilyen sokhalottas hetvege, es a media felkapja, akkor majd megint felbuzdulnak, es buntetnek mindenkit, aki el es mozog.
aztan megint jonnek a hetkoznapok..

Előzmény: Hayloft Ezekiel (263)
Molaf Creative Commons License 2003.06.22 0 0 264
Lehet egy megoldás az irreális szabályok betartatása, viszont akkor ezeket tartassák is be, mert az autósok maguktól nem fogják betartani.
Előzmény: aamen (261)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.22 0 0 263
de ha ennyi bírság, alkoholos befoly. és szabálysértés történik, akkor mégis csak van mit csinálni, nem?
Előzmény: aamen (261)
Bimbum Creative Commons License 2003.06.22 0 0 262
folyjon
Előzmény: tüzes fal (260)
aamen Creative Commons License 2003.06.22 0 0 261
"1700 autóssal szemben mintegy 9 millió forint helyszíni bírságot szabtak ki, valamint 650 szabálysértési feljelentést tettek, utóbbiból 255 esetben gyorshajtás miatt. Elmondta azt is: 2300 vezetőtőt ellenőriztek alkoholszondával, közülük 54-en bizonyultak ittasnak. Vezetői engedélyt 43 esetben vontak be, 35-öt alkoholfogyasztás miatt." "

nem, politikai akaratro szo nincs.
ippen csak a halalozasi statisztika romlasat a fenti statisztikai adatok (birsagok, feljelentesek szama, szondazasok szama, jogsibevonasok szama...) javitasaval akarjak megmagyarazhatova tenni..

Előzmény: Triumphator (254)
tüzes fal Creative Commons License 2003.06.22 0 0 260
Ez nem a megfékezésre irányuló politikai akarat,hanem egyszerűen ugyanaz van mint a Horn-Kunce idején, hogy a rendőröknek is többet kell büntetniük, hogy több pénz follyon be a kasszába.
Előzmény: Triumphator (254)
Gorcsev Creative Commons License 2003.06.22 0 0 259
"nehogymár az autód márkája, meg a bukszád vastagsága döntse el, mennyivel mész..."
Világos.
"A sok ódis/bömbis/mergás azt hiszi, nekik mindent szabad"
Ja. Jó, hogy mondod, föl is írtam 1et az illetékes helyre :))
Előzmény: Leadfoot (201)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2003.06.22 0 0 258
kedves MAXVAL

örülök, hogy hozzászólásoddal bizonyítottad, hogy az ilyen topikokra szükség van.

Előzmény: Törölt nick (234)
OpiumPapa Creative Commons License 2003.06.22 0 0 257
nocsak! ezt nem tudtam, újra kell olvasnom az idevonatkozó részt, köszi!
Előzmény: Mike (248)
GombocArtur Creative Commons License 2003.06.22 0 0 256
Pedig én úgy tudom, szoktak elvenni jogsit időnként. Már csak ezt kellene sűrűbbé tenni :)
Előzmény: Bimbum (255)
Bimbum Creative Commons License 2003.06.22 0 0 255
Az utcai rendőr nem szabálysértési hatóság, hogy elvegye.
Előzmény: GombocArtur (253)
Triumphator Creative Commons License 2003.06.22 0 0 254
"Szigorú közúti ellenőrzésekre számíthatnak az autósok a közutakon az elkövetkező hetekben az országos rendőrfőkapitány egy múlt heti intézkedése értelmében - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) ügyeletese szombat este. Salgó László azt követően rendelte el az ellenőrzések szigorítását, hogy az év elejétől tartó kedvező baleseti statisztika májusban jelentősen romlott - közölte Németh Tamás alezredes. Emiatt péntek délelőttől szombat délelőttig az autópályákon, gyorsforgalmi és főutakon több mint ezer rendőr valamint polgárőrök teljesítettek szolgálatot. A rendőrök közel 1700 autóssal szemben mintegy 9 millió forint helyszíni bírságot szabtak ki, valamint 650 szabálysértési feljelentést tettek, utóbbiból 255 esetben gyorshajtás miatt. Elmondta azt is: 2300 vezetőtőt ellenőriztek alkoholszondával, közülük 54-en bizonyultak ittasnak. Vezetői engedélyt 43 esetben vontak be, 35-öt alkoholfogyasztás miatt."

mégis lesz politikai akarat a megfékezésükre?

GombocArtur Creative Commons License 2003.06.22 0 0 253
Az nem megoldás, hogy a helyszínen elveszi a rendőr a jogsiját s majd pár nappal később bemehet érte a rendőrségre, ha kész vannak a papírok, stb...? :)
bokor Creative Commons License 2003.06.22 0 0 252
Hülyeségeket beszélsz. Már miért kellene megdöglenie annak, aki gazdag, ma Magyarországon? Figyelj, a dolog roppant logikus. Adott a trabantos bácsika, áthajt a piroson, lemeszeli a rendőr. Mi az a büntetési tétel, amit a trabantos bácsika már komolyan megérez? Mondjuk 10-20e forint. Neki ez elég nagy érvágás, legközelebb majd figyel arra, hogy betartsa a szabályokat. Aztán adott egy fickó a legmodernebb mondjuk Mercedesében, amit az adózott jövedelméből :-) vett. Átmegy a piroson, lemeszeli a rendőr. Fizessen ő is 10-20e forintot? Röhögve a zsebébe nyúl, többszörösét költi naponta kajára, és el sem gondolkodik a dolgon. Fizet viszont annyit, amennyi már komoly érvágást jelent, talán ő is elgondolkodik legközelebb, és betartja a szabályokat. Ilyen egyszerű. Komolyan nem érted?

Senki nem köpködött itt azokra az emberekre, akiknek több pénze van. Azokra "köpködtek", akik életveszélyesek az utakon. Ahhoz meg nem kell gazdagnak lenni...

Előzmény: Mike (249)
bokor Creative Commons License 2003.06.22 0 0 251
Szerinted. Bár lehet, hogy csak velem kivételeznek az autósok.

Előzmény: Mike (246)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 250
elj par evet Olaszorszagban vagy Franciaorszagban
Előzmény: aamen (239)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 249
persze mert ez igy megy

aki gazdag az dogoljon meg
ez a mentalitas ma Mo-n?

miert nem vagy te is gazdag?

tevedes ne essek egyaltalan nem vagyok gazdag, csak en nem kopkodok azert emberekre mert tobb a penze mint nekem

Előzmény: aamen (215)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 248
a kresz aztat irja elo piros feny vagy villogo
Előzmény: OpiumPapa (211)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 247
barmilyen bunkon hangzik, esszel kell kozlekedni, a zebran lehet hogy gyalogoskent elsobbseged van, de attol meg meghalsz
Előzmény: Leadfoot (199)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 246
szerintem ennyire nem rossz a helyzet
Előzmény: bokor (198)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 245
szvsz meg lehet tanulni kozlekedni Bp-n. Egy okolszabaly van autosnak, gyalogosnak is:

turelmesnek kell lenni, es figyelni arra, hogy ne menjen tonkre a kasztni

szoval azt gondolom athaladaskor inkabb alldigaljunk meg egy kicsit, mintsem utkozzunk. mert a turelmetlensegbol csak azt erjuk el, hogy nem erunk oda (rosszabb esetben soha) ahova annyira siettunk. es nincs olyan dolog a vilagon amiert annyira rohanni kene, amiert erdemes eletunket kockaztatni (itt most az extrem helyzeteket hagyjuk)

en egy ideje jarok autoval is, es ez megvaltoztatta a gyalogos szemleletemet is
pl. nagyon mokas, hogy egyesek atrohangalnak az uttesten, holott ugye kilometerekre van az auto, mondjuk volt ra pelda amikor en rohangaltam, de megprobalok figyelni arra, hogy ezt ne tegyem
masik jo pelda, amikor a gyalogosok nem nezik, hogy nem messze onnen ahol at akarnak menni, milyen szinu a lampa. ertelem szeruen ha zold, akkor varhato valaki, aki at akar rajta erni, tehat nem art erre is felkeszulni

Előzmény: bokor (198)
Mike Creative Commons License 2003.06.22 0 0 244
a nagykoruton azt is erdemes megfigyelni, ahmint a gyalogosok mint a burkanyaj mennek at a keresztutcak uttestein, nem nezve se jobbra se balra, se a lampara
Előzmény: yogibear (197)
tüzes fal Creative Commons License 2003.06.22 0 0 243
A piros lámpát szerintem azért tiszteletben kell tartani.
Volt egy hülye főnököm akivel rettegtünk a munkatársakkal egyetemben egy autóban ülni, mert úgy tartotta, hogy ha piros a lámpa akkor megérett arra, hogy átmenjünk rajta.
Volt olyan, hogy a gyorsvonat 70-80 méterről dudált ránk mert ez az állatkert átment a piros átjárón.
Utánna mondjuk páran felmondtak a cégnél. :)
Máig sem tudom, hogyan úszta meg baleset nélkül, mert évekig így közlekedett, nemegyszer a vasúti átjáró után kérdezve meg, hogy piros volt-e, vagy fehér, mert nem emlékezett rá.
Előzmény: Törölt nick (234)
qncogi Creative Commons License 2003.06.21 0 0 242
Attól a hülye még mindig belehajt a (jó esetben) sárgába vagy a pirosba.
Előzmény: Törölt nick (231)
yogibear Creative Commons License 2003.06.21 0 0 241
Szerencsés volt. Én már láttam olyan sofőr, aki bement a villamos elé reggel fél nyolckor, szabálytalanul, fennakadt az ütközőn, aztán még neki állt feljebb, erre az egyik leszálló utas betakarta, mint Moszkvát a hó, csak ráhanyatlott a motorháztetőre. :O)))
Előzmény: Törölt nick (236)
yogibear Creative Commons License 2003.06.21 0 0 240
Ez is pontot ér. :O))
Előzmény: aamen (239)
aamen Creative Commons License 2003.06.21 0 0 239
"Normális ember igazi pirosba legfeljebb éjszaka hajt bele"

normalis ember pirosba egyaltalan nem hajt be.
pirosba az idiota amokfuto hajt be, de errol szol a topiccim, hogyan kellene az ilyeneket megfekezni...
aztan az, hogy az amokfutoknak az nem teccik, hogy oket meg kellene fekezni, az vegulis ertheto, keves beteg rajong a dilihazban a kenyszerzubbonyert, pedig hat, szukseges...

Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.21 0 0 238
Ausztriaban igy mukodnek a lampak, de a hulyeknek Brusszelben nem tetszik.
Előzmény: Törölt nick (231)
yogibear Creative Commons License 2003.06.21 0 0 237
Ott a pont. :O))
Előzmény: Törölt nick (235)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.21 0 0 236
Na meg azt, amit a paci himbal. Nekem beszeltek anno a johiszemusegi elvrol, ami jelen esetben annyit tesz, hogy felteteleznem kell a kozlekedes tobbi resztvevoirol, hogy betartjak a szabalyokat.
Ha valaki tudatosan nem tarja magat az eloirt szabalyokhoz, nos akkor az illetot teljesen jogosan ki kell a jatekbol golyozni. Senki nem kenyszeritette pl. csutortokon du. kb. 16 ora tajban annal a szurke terepjaronak a vezetojet a Martirok utjan, hogy a villamossavban menjen. Nem veletlenul tiltja a Kresz es nem a bunkon mulott, hogy nem tortent baleset, mikor pechjere szembe jott a villamos. Nem tortent baleset.
Előzmény: Törölt nick (230)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!