Keresés

Részletes keresés

Humli Creative Commons License 2005.05.01 0 0 231

háát szerintem nem a cserép fölborogatás a diszóság tőlük, hanem a turkálás:)))))

de eszement helyesen csinálja ám:)) nem lehet haragudni, csak inkább magunkra, hogy nem hoztuk ki a virágot, mert, hogy mi ezt a megoldást hoztuk ez ügyben,

amikor kiengedjük akkor azt az egy cserép növény automatikusan kicipeljük,

bár annak a növénynek amit Mogyi föllazított úgytűnik jót tett, mert azóta elkezdett virágozni:)))

még vannak díszcsigáink uebben a szobában, na amikor fura karmolászásra figyeltem fel és megláttam a mókust a terráriumba akkor jót röhögtünk, mert a kis szellőző résen képes volt bemászni és ott földezett:)) szerencsére a csigákat még nem kezdte el kivakarni a házukból:))) na azóta erre is figyelünk:))

Előzmény: Törölt nick (230)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.29 0 0 230
mármint a földet a tetején...
Előzmény: Törölt nick (229)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.29 0 0 229
hogy zártad el előlük a virágokat? A nagyobb cserepek alját telepakoljuk kövekkel, talán így nehezebb lesz a dolguk, de a kisebb cserepekbe már nincs hová követ pakolni...
Előzmény: Pépépe (228)
Pépépe Creative Commons License 2005.04.29 0 0 228
Lehet, hogy a mérgezősség a kisebb probléma, nálam amig hozzáfértek a növényekhez, nem nagyon akarták megrágni, ellenben az összes föld a cserépen kívül került :-) Volt takarítás bőven. Azóta már nincs növényem, kipusztultak a földhiányban :-) Amelyik túlélte, ahhoz már nem férnek hozzá.
Előzmény: Törölt nick (227)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.29 0 0 227
:))) aranyos lehet:)))) nekünk még várni kell a mókusainkra.... (eredetileg múlt pénteken mentünk volna érte, de eladták az összeset... de a mostaniakat már hótziherre lefoglaltuk:)))) Ma lesz nálunk egy csines buli és jövendőbeli mókusaink tenyésztője is ott lesz... majd jól kifaggatjuk megint:)))) (neki is vannak csinjei)... aztán majd kiderül:) Igazából engem az izgat a legjobban, hoyg mi lesz a szobanövényeinkkel... azt sem tudom, melyik micsoda... így azt sem, melyik mérgező:(
Előzmény: Pépépe (226)
Pépépe Creative Commons License 2005.04.29 0 0 226
Az én fiucskám is (Plusztól származik) csak később kapott odút, de azóta sem hsználja, Talán 2 alkalommal aludt benne, néha odahordja az összes magot, pár nap mulva pedig ismét máshova rejti. Kint alszik egy rongyba csavarodva :-) Akkor használja csak az odút, amikor porszívózok a szobában. Egyébként a tetejétől megszabadította az odút, szoval már nem is odú, de gondoltam, ha leszedte, akkor az ugy lesz jo neki, nem is raktam vissza.
Előzmény: Törölt nick (224)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.27 0 0 224
Hát valszeg igazad van... szerintem úgysem fogjuk betartania  dolgot:)) (Max. azt, hoyg odut csak 4 hónaposan kapnak majd...)... Egyébként nekem nagyon tetszik Plus honlapja. Informatív, színes... szóval nagyon jó:)
Előzmény: Humli (223)
Humli Creative Commons License 2005.04.24 0 0 223

Hát én ilyet nem hallottam, de mondom ez nem jelent semmit:)

Mi két hét után kiengedtük, kisebb, biztonságos szobában, ott voltunk vele.

A tapasztalat az volt, hogy egy időután magától is visszament,

vagy azért mert, amit kapott magot biztonságosan el akarta dugni a rejtekhelyére, vagy azért szomjas volt.

Ha pedig ezt nem bírtuk kivárni, mert mennünk kellett, akkor  bevált módszer, hogy a kis hordozójába tettünk csali kaját és mikor bement érte, gyorsan rá az ajtó és egyből be a helyére.

Nagyon-nagyon szeret kint lenni, és ezek a legjobb pillanatok, annyira kiváncsi és annyira mohó, hogy ezeket kihasználva lehet jól megbarátkozni vele.

Előzmény: Törölt nick (222)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 222
Jaja:))) Alig várjuk őket... utána fényképezünk mint az állat:)) Igaz, ha minden igaz, 4 hónapig csak a ketrecben szabad majd szelidíteni és ha már teljesen megszokta, akkor szabad majd csak kiengedni, hogy magától is visszamenjen később... szóval az elején sajna csak ketreces képek lesznek...
Előzmény: Humli (221)
Humli Creative Commons License 2005.04.23 0 0 221
oké:) akkor még itt később :) ha megvannak remélem majd mutatsz róluk képet!
Előzmény: Törölt nick (220)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 220
Egyébként köszi:)) Szerintem majd még kérdezek:))))) (Fuhhh... annyi minden trükk van ebben, hogy ihaj... csak győzze megjegyezni az ember:))))))))
Előzmény: Humli (218)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 219
Hát... K.G már kb. 30 év profi mókustenyésztői tapasztalattal a háta mögött mondta, hogy mehet a dolog:) (Szerintem most ő a legrégibb mókusos talán az országban, csak neki az állatok mellett nincs ideje kimenni a netre, ezért csak személyesen lehet elérni pl. a kisállatkiállításokon... de minden szükséges infóval ellátja az embert, ha kérdez... bár lehet, hogy kirakom majd a tenyészete adatait a honlapomra, mert szimpi nagyon és a mókusai ára is barátiak (egy pár szibériai 20e, egy pár kínai 25e):) Szóval a kínai az a szibériai egyik alfaja és a téli nemalvás jobban bírása mellett max. az erősebb csíkjai a különbség a sima szibériaihoz képest. Az együttartás kulcsa, hogy együtt kell az első pillanattól kezdve felnevelni őket és elég nagy helyen kell őket tartani. Mi egy testvérpárt fogunk tőle elvinni (az első generációig még nem gáz a dolog) és ők majd remélhetően végig együtt tarthatók lesznek (tényleg bazi nagy lesz a helyük... ami bővíthető is, ha kell). Persze előfordulhat, hogy összevesznek, de akkor max. kettéválasztjuk a ketrecet és csak a fütyülés időszakában engedjük őket össze... Egyébként hihetetlen állatkertje van... olyan mókusokat láttunk nála, hogy ihaj... (ott volt pl. Plus ex kanadai mókusa is...)... hatalmas élmény volt:)))))))))) 2 hét múlva megyünk a mókusainkért:))) (már kinyílt a szemük... tündériek:)))))))
Előzmény: Humli (218)
Humli Creative Commons License 2005.04.23 0 0 218

Szia:)!

 

Nekünk van egy szibériai lány mókusunk, 

aztán úgy alakult, hogy Apósomékfiú mókusát ketrecestül mellé toltuk de egyből kitört a cirkusz óriási örjöngésbe fogott a mi lánykánk.

Később próbálkoztunk kiengedni őket egy nagy szobában együtt,

de az is életveszélyes volt.

Csak kizárólag párzás alaklamával fogadták el egymást.

Ez a két mókus Plustól való, és az Ő honlapjáról olvastunk sok információt, tanácsolom neked is, de szibériai mókusok együtttartása nekem úgytúnik nem tanácsos.

DE Te itt kínai mókusról írsz amihez viszont sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, ezekszerint ők más tulajdonságokkal bírnak ha a Tenyésztőjük javasolta együtttartásukat.Milyen a kínai mókus?

 

Eddig csak azért nem válaszoltam mert bíztam benne, hogy nálam régebbi, tapasztaltabb mókusosok segítségedre leszenk, mi még viszonylag frissek vagyunk a témában, nincs még 1/2 éve, hogy Mogyoró nálunk van. DE ha bármi kérdésed van és tudok akkor szívesen:)

Előzmény: Törölt nick (217)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 217
bár szerintem csak magamban írogatok, mert ez a topik halódik:(
Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.23 0 0 216
ja... mert csak 2,5 hét múlva lesznek ismét elvihető mókusok (elvitték az orrunk elől a többit...)
Előzmény: Törölt nick (215)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.22 0 0 215
marad a két mókus... ma elmentünk és lefoglaltuk jövendőbeli mókusainkat (Kovács Gábortól... Plus ismeri)... tündériek lesznek:)) Végül nem szibériai, hanem kínai lesz...
Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.19 0 0 214

Sziasztok, ha midnen jól megy, pénteken megvesszük végre a mókust (asszem sima szibériai csíkost), amire már vagy másfél éve pályázunk:)))) (a tenyésztő mondta, hogy már kint játszanak a kölykök, úgyhogy pénteken mehetünk is érte:))))))

 

A dilemma: egy vagy két mókus legyen?

 

Mi speciel imádjuk a babyket, a csinjeinknél is annak örülünk a legjobban, amikor megszületnek a picik... szóval hajlanánk a 2 mókusra.. viszont azt is tudjuk, hogy ez rizikós.

 

Most csináljuk nekik a ketrecet és érdekelne a véleményetek, hogy ez elég lenne-e két mókusnak, vagy éppenhogy csak egynek, vagy kettőnek, de kettéválasztva:

 

A ketrec alapja egy 80*80 cm-es alapterületű négyzet, aminek az egyik sarkából le van csípve egy 40*40-es kisebb háromszög.... a magassága kb. 2 méter... ez így térfogatra kb. 1 köbméter. (a nappaliban lévő szekrénysorba építjük be sarokelemnek...)

 

Előre is köszönöm a segítséget:)

Péter26 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 213
Már az is csoda,hogy nem írtak hülyeségeket.
Előzmény: plus1 (212)
plus1 Creative Commons License 2005.02.24 0 0 212

A Blikkben van egy oldal a csíkos mókusokról.

Viszonylag elfogadható dolgokat írnak, talán azért mert kb 80% tőlem származik:))

(Teljes mondatok, szófordulatok, csak a forrásnál felejtettek el megnevezni.)

 

http://www.blikk.hu/cikk.php?cikk=19639

 

 

 

 

 

Péter26 Creative Commons License 2005.02.21 0 0 211

Szia!

Mi már két mókust is vettünk Plusztól, ezért merem ajánlani Őt!

A honlapja

http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/

 

Encsi! Ha mókusokról bármi érdekel neked is ezt tudom ajánlani!

Előzmény: bebulon (210)
bebulon Creative Commons License 2005.02.21 0 0 210

Sziasztok!

Pépépe, köszi a választ!

Némi tájékozódás után úgy döntöttünk, hogy szeretnék egy mókust.

Tudnátok ajánlani valakit (gondolom tenyésztőt), akit érdemes megkeresni?

Köszi előre is!

Üdv.

Encsi84 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 209
Encsi84 Creative Commons License 2005.02.20 0 0 208

Nagyon tetszenek ezek a mókusok:)).

Humlinál  láttam először ilyen mókusos képet a fonós topicban.

Nagyon helyesek.Ha nem lenne magyar vizslám ,akkor belevágnék,mert tök jópofák.

Egyébként mennyire értelmesek?Lehet nekik valamit tanítani, vagy olyanok,mint az egerek?

Angliában annyira édesek voltak a szürkemókusok,mikor odajöttek a kajáért:).

Mesimanó Creative Commons License 2005.02.16 0 0 207

Helló!

 

Nekünk van egy ivarérett fiú mókusunk, de Győrben...Esetleg ha valakinek van egy "fiút akaró" lány mókusa Győr környékén, az is szóljon...

Ha már itt tartunk, lenne egy kérdésem:

 

Ha most nem találunk MadMax-nek lánymókust, akkor azért idővel helyre jönnek a "méretei" és le fog nyugodni??Mert még mindíg elég támadós, nem is tudjuk kiengedni.

 

MESI

Frititi Creative Commons License 2005.02.15 0 0 206

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy Szeged környékén van-e esetleg valakinek ivarérett kanmókusa?

Ha bárkinek van ilyenről tudomása, kérem szépen, értesítsen!Előre is köszönöm!

frititi@axelero.hu

Pépépe Creative Commons License 2005.02.15 0 0 205
1 Valóban nappali állatok, (nálam kettö van) napkeltétől napnyugtáig aktivak. A fiu néha éjszaka olyan hangokat hallat, mintha rágcsálna, csikorgatja a fogát :-)
Néha isznak egy keveset, de ez nem jellemzö, csak nagyon ritkán.

2. Alapvetően nem tesznek kárt semmiben, de oda kell figyelni rájuk, mert lehet hogy kiváncsiak valamire. Ha visszaolvasol a topikban szerintem leirtam. Egyszer a számitogép mögé akart beköltözni az egyik és utban volt két vezeték, gondoskodott rola :-) Egy másik alkalommal kikezdte a heverőt, mert az ágynemütartó roppant izgalmas volt, és nem adtam lehetőséget neki, hogy elbujhasson oda, igy nekiállt csinálni egy bejáratot. Ezenkivül a virágcsrepekből szeretik a földet kiturni. Más kárt nem okoztak a két év alatt miota nálam vannak.
Előzmény: bebulon (204)
bebulon Creative Commons License 2005.02.14 0 0 204

Sziasztok!

Van néhány kérdésünk a csíkoshátú mókussal kapcsolatban. Szeretnénk tartani egyet, de előbb jó lenne megtudni a következőket:

1. Valóban nappali állatok? Igaziból az érdekelne, hogy éjszaka motoszkálnak-e, keltenek-e vmi zajt, adnak-e ki vmi hangot stb., vagy tök csöndben durmolnak?

2. Mi a helyzet a rágcsálással? Ha kiengednénk őket a lakásban nekiesnének-e a könyveknek, tapétának, bútoroknak vagy bárminek, amit érnek?

Előre is köszi a válaszokat! Üdv.

Humli Creative Commons License 2005.02.08 0 0 203

Sziasztok!

Olyat tapasztaltatok már, hogy okos mókus kitudja nyitni a ketrec ajtaját ha akarja?Márpedig akarja:)))

Először azt hittük mi voltunk figyelmetlenek.

Másodiknál kérdőre vontuk a gyereket.

Harmadiknál leskelődni kezdtünk, és lebukott:))

Rögzítettük azt az ajtót, de csak azt. Nem kellet sok mire átment a másik oldalra és ott nyitotta ki újra.

Most lehet kicsit sértődött mert, hogy a dupla zárassal már nem bír, pedig veszettül rángatja.

Houdini
sipirc Creative Commons License 2005.02.04 0 0 202

 

 

 

Plus1: Nagyon tetszett a honlapod. Remélem, egyszer nekem is lesz ilyen ari mókusom :)

Előzmény: plus1 (172)
sky-boss Creative Commons License 2005.02.02 0 0 201

Szia Plus!

 

Az nem én voltam!

Nem velem beszéltél a futtatóról!

sky.

Előzmény: plus1 (196)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!