Keresés

Részletes keresés

szega Creative Commons License 2000.03.31 0 0 180
Nekem elsősorban a 29-essel van gondom. Felsővezeték O, görbe sínek, hol van ez? A többi nagyjából O.K.
Gödény Creative Commons License 2000.03.31 0 0 179
Hát rajtam ez kifogott. A harmadával beállhatok a sor végére.
Előzmény: division by zero (174)
NZA Creative Commons License 2000.03.31 0 0 178
Naggyonn jok!

A 17-27, 17-29, 17-30-asra csak tippem van. A tobbi megvan (szerintem).

Előzmény: uhi (173)
uhi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 177
Bizonyára lehetne másképp is, de az egész képadatbázisom jelenlegi formájában kliens-oldali javascript alapú. Tervezem szerver oldali megoldás bevezetését, perl vagy javascript, de az nagy meló, úgyhogy egyelőre marad így. Bocs.

<off> mivel mostanában - részben - webes programokból élek, ezért elképzelhetelen számomra, hogy valanhol a kliens javascriptek ne fussanak, hiszen anélkül nagyon nehéz bármi értelmeset csinálni. Eddig a felhasználói körömben ebből nem volt probléma, a cuccokat IE-rel és Netscape-pel tesztelem.</off>

Előzmény: névtelen (175)
John Howard Creative Commons License 2000.03.31 0 0 176
Divi! A felére? Két esetleges, a többiben "biztos" vagyok... :)))

Üdv:
John Howard

Előzmény: division by zero (174)
névtelen Creative Commons License 2000.03.31 0 0 175
Uhi!
kicsit off: a lapodon a képek nagyítása - ha jól tippelem - popup javascript, ugyanaz ami a "reklámoldalakért" felelős, így aki pl Atguardot használ, annak ki kell kapcsolnia addig, amíg az oldalad nézi. Nem lehetne másképp megoldani a képek nagyítását?
Előzmény: uhi (173)
division by zero Creative Commons License 2000.03.31 0 0 174
elég jók!, kb a felére van tippem...
Előzmény: uhi (173)
uhi Creative Commons License 2000.03.31 0 0 173
Na, ha senkinek nincs rejtvénye, akkor itt egy adag. Ne kapkodjatok, aki túlságosan profi, adjon időt a kisebbeknek is. Lesz még több is.

http://www.alfanet.hu/~uhi/sin/new/

John Howard Creative Commons License 2000.03.30 0 0 172
Brumi! Szomorú leszel: hétvégén Csufika pihen, akkor csak 4 kocsi van forgalomban, azok meg a "hosszúcsuklósok". Sajnos csak hétköznap lehet találkozni vele...

Kontaktor: az a kapcsoló (tulajdonképpen egy relé), ami olyan szépen karattyol azokban a villamosokban (UV). Az, illetve azok (mert van belőlük 19 db) kapcsolják a motorok áramát, a kontaktorokat meg a vezető a "kurblival". Azért így, mert a vezető csak gyengeáramot kapcsol, a kontaktor meg mindkét motorkocsiban a 600V-os nagyfeszültséget a motorokhoz, így lehet távvezérelni a hátsó kocsit is, mert ő is működik, nemcsak húzza a másik :)

Üdv:
John Howard

Előzmény: Brumimackó (171)
Brumimackó Creative Commons License 2000.03.30 0 0 171
Szia John,

nem néztem emg a fadobozokat, mert a villamos tele volt (más) laikusokkal, és nem lehetett közlekedni benne.

Kösz a Hungaroplan-infót, hétvégén akarok menni egy haverommal felderíteni, csak jó lenne tudni, kb hány órakor indul, illetve merre van x-kor, mert ugye különben esetleg ki kell várni 8 kocsit, az meg azért sok.

Egyébként én nem vagyok mérnök vagy efféle, abszolút humán, csak érdekelnek a döcögébnyek, végül is ők visznek haza minden nap. de ilyen kontaktorokat meg ilyesmiket nem igazán értek.

Előzmény: John Howard (168)
John Howard Creative Commons License 2000.03.30 0 0 170
Bocs! (stílszerűen...)

Itt a kép

Üdv:
John Howard

Előzmény: John Howard (169)
John Howard Creative Commons License 2000.03.30 0 0 169
Brumi! Azon a bizonyos 19-esen (3257) nézted a hátsó végében a fadobozos biztosítékokat? Tiszta nosztalgia!

Addig is egy kép róla

Oldalt látható a kontaktorszekrény takarólemeze, a középső ajtó mögött. Eredetileg mind ilyen volt, nomeg fapadlós, sőt, mind a két végén vezetőállásos, most már csak ez az egy ilyen oldalkontaktoros, a többinek a hátsó, B-végében kattognak a kapcsolók.

Üdv:
John Howard

Előzmény: Brumimackó (166)
John Howard Creative Commons License 2000.03.30 0 0 168
"Mondja meg már valaki, hogy mikor indulnak a Hungaroplan-járatok! Ferencváros kocsiszín, jeelntkezz!"

Itt vagyok... :)))

A 3750-es Hungaroplan (Csufi) minden nap közlekedik a 23-ason, a 6 (8?) kocsi közül ő az egyik. Ma is jár, mentem is vele pár megállót, KI NE HAGYJÁTOK! Tényleg nagy élmény! A belső viszonylattáblája nem abban a fémkeretben van, mint a többinek, hanem spagin lóg az ablakban, és időnként az üvegnek ütődik a sarka. Ezt a hangot már tényleg csak emlékeimből ismertem!

Üdv:
John Howard

Előzmény: Brumimackó (166)
division by zero Creative Commons License 2000.03.30 0 0 167
3257, múzeumba kerülésre van kijelölve, ezért hagyták meg viszonylag eredeti állapotban...
Előzmény: Brumimackó (166)
Brumimackó Creative Commons License 2000.03.30 0 0 166
sziazstok,

láttátok azt az UV-szerelvényt, amelynek a padlója falécekből van csinálva? Egészen muzeálisnak tűnt, szerintem csak hiánypótlóként járt. Hülye vagyok: nem tudom a számát, de a 19-es vonalon volt kb egy hónapja.

Mondja meg már valaki, hogy mikor indulnak a Hungaroplan-járatok! Ferencváros kocsiszín, jeelntkezz!

MIHI Creative Commons License 2000.03.27 0 0 165
pénteken a Körúton jártamban elment mellettem a 1364-65 egy szedővel, mindkét kocsi "duruzsolt" és szállította az utasokat, később a nap során már két szedővel láttam újra
Előzmény: SzigDani (144)
cyber.greg Creative Commons License 2000.03.22 0 0 164
A Bogdáni úti kép nagyon teccik, mert régebben szinte napról napra láttam, ahogy felszedik a síneket, benzinkutakat nyitnak stb.
Előzmény: uhi (161)
division by zero Creative Commons License 2000.03.22 0 0 163
Uhi! egyre jobb a Síntér!!!
Előzmény: uhi (162)
uhi Creative Commons License 2000.03.22 0 0 162
Az előző mondat helyesen:

De, most már szabad. Most készültem el a pécsi képek feliratozásával. A képet a síntérben megtaláljátok a megfejtéssel együtt.

bocs

Előzmény: NZA (158)
uhi Creative Commons License 2000.03.22 0 0 161
De, most már szabad. Most készültem el a pécsi síntérben megtaláljátok a megfejtéssel együtt.
Előzmény: NZA (158)
Fecóka Creative Commons License 2000.03.22 0 0 160
Brumimackó:
"Figyeljetek, a Hungaroplan még mindig tényleg jár? "
Igen. Általában a 23-as vonalon.

"Mivel a 27-es vonalon nyilván mások is járnak, és túlzás lenne üzemzárásig lesni a HP-t, azért kellene."
Mármint a 23-asra gondoltál. :-))

"Utazott vki rajta?"
Én igen, de már régen

"Milyen?"
Nekem tetszett, de mivel Csufinak hívják, gondolom ezzel nincs mindenki így.

"Mért nincs több? "
Mert ez egy kisérleti/igényjármű, nem prototipus, amit esetleg később gyártottak volna. De erről bővebben is biztos lesz, aki elmondja neked.
Fecó

Előzmény: Brumimackó (159)
Brumimackó Creative Commons License 2000.03.22 0 0 159
Figyeljetek, a Hungaroplan még mindig tényleg jár?
És nem tudja valamelyikőtök, mikor? Mivel a 27-es vonalon nyilván mások is járnak, és túlzás lenne üzemzárásig lesni a HP-t, azért kellene. Utazott vki rajta? Milyen? Mért nincs több?

bocs, ha vol a másik topicban.

brumi

NZA Creative Commons License 2000.03.22 0 0 158
Uhi - nem szabad a gazda?
Előzmény: uhi (155)
NZA Creative Commons License 2000.03.22 0 0 157
Nem tudom Pecset ki mennyire ismeri... En sajnos semennyire sem :-(
De a kepen igen aranyos az ut kialakitasa...
Előzmény: uhi (155)
John Howard Creative Commons License 2000.03.22 0 0 156
Huhh, ez nehéznek tűnik (pécsiek előnyben...)
Talán a Tüzér utcai végállomás? (Hadapródiskola, vagy mi)

Üdv:
John Howard

Előzmény: uhi (155)
uhi Creative Commons License 2000.03.21 0 0 155
Régen volt rejtvény. Íme. Egyetlen kép.
Csak haladóknak

A város az url-ből kiderül, a feladat meghatározni a pontos helyszínt. (pl. utca, házszám, vagy az épület mai funkciója)

SzigDani Creative Commons License 2000.03.09 0 0 154
A "duruzsolás" volt a kulcs, amit látom, hogy értesz :)))
Psz. nincs:((((( Már vagy egy éve volt, a hídon mentek. Sok szerelvény.
Hétfőn még nemtom, tudok-e menni. (nem is írtam)

SzigDani

Előzmény: John Howard (151)
Fecóka Creative Commons License 2000.03.09 0 0 153
"Lehet, hogy mégse a 600 V csatlása a kis kábel. Most szerelnek éppen egy tuját itt a Goldmann téren, és csak annak van lehúzva a szedője, amelyiket berhelték!"

Biztos, hogy nem. Mert 600V-ot ugyan simán át lehetne vinni akkora kábelen, csak éppen nem ekkora áramerőség mellett!
Fecó

Előzmény: BahnScorper (152)
BahnScorper Creative Commons License 2000.03.09 0 0 152
Lehet, hogy mégse a 600 V csatlása a kis kábel. Most szerelnek éppen egy tuját itt a Goldmann téren, és csak annak van lehúzva a szedője, amelyiket berhelték!
John Howard Creative Commons License 2000.03.08 0 0 151
Dani!

Húzta (tolta) a másik kocsi, hát hogyne gyorsult volna! :)))

Pályaszám please, hátha utána lehetne nézni. A rendelkezésemre álló források nem említenek táp-csatlást, de megkérdezhetjük hétfőn...

Üdv:
John Howard

Előzmény: SzigDani (150)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!