Keresés

Részletes keresés

kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 434

:)))

nem tudom, egyelőre még elsődleges célom a bejutás..sokminden érdekel persze (pl. szülész-nőgyógyászat), de ezen még ráérek filózni..:) meg ha az ember már oda jár, a gyakorlatokon tapasztalja,h mihez van ill. nincs kedve majd a későbbiekben..

Előzmény: valamilanykabatban (433)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 433
egyébként milyen orvos leszel? addiktológus?:DD
Előzmény: kókusztigris (432)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 432
na ez tényleg jól hangzik. amikor már kellően hideg van, megejtem a látogatást oda is.:) köszi az ötletet!
Előzmény: valamilanykabatban (431)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 431
nos akkor próbáld ki a Rádayt
az nem olyan csillogóvillogó de a kirakat előtti radiátoron egy ülőpárna van és ott mondjuk nem nyáron hanem télen melegitheted az ülőpárnád miközben kortyolod a forró általad kiválasztott keverékből készített caffeet
és mivel kisebb ezért mindent betölt a pörköltkávé illata
(a Kálvin tértől gyalog tíz perc)
Előzmény: kókusztigris (430)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 430
a Fény utcai piacon az, amelyik felül van egy kis sarokban? ahol rengeteg féle kávé van? mert akkor ott voltam, és az isteni hely!:)) mondjuk összesen 2x ittam ott kávét, de nagyon finom volt, és kis hangulatos is ott bent.
Előzmény: valamilanykabatban (429)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 429
a Ráday utcában van egy meg a Fény utcai piacon
de a Rádayis jobb
Előzmény: kókusztigris (428)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 428

semmi baj, ennyi nick között nem lehet mindent fejben tartani.:)

ez a cocquan café olyan ismerős..hol van ilyen? lehet,h már voltam, de most nem ugrik be..

Előzmény: valamilanykabatban (427)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 427
igen ha teheted nézd meg:) meg az az öböl sem rossz, nagyon intim családias
bocs hogy nem emlékeztem hogy te voltál a Pelé ajánló:))
a nikkmemóriám nem túl jó ha arcról ismernélek nem tévesztenélek el
jártál már cocquans cafe ben/ban
Előzmény: kókusztigris (424)
voltakepp Creative Commons License 2004.08.31 0 0 426

Hello!

 

Azt szeretnem kerdezni, milyen a daralva kaphato lavazza? Csak kavezoban ittam, azt is regen, nem igazan emlekszem ra. Olyan erosen porkolt, mint a segafredo? Es egy vagy tobb fele kaphato belole? Latom a fotodon a fekete dobozt, de a kozelunkben kekes szinu negyed kilos csomagolasban aruljak - a ketto vajon ugyanazt tartalmazza vagy mast?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (408)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 425

ahaaa.. ilyesmi nagyobb ezüstkanál rémlik valami fiók mélyéről, de ezeket azért nem csípom, mert nem jól illeszkedik az ember szájához.:) pont nem kényelmes. mondjuk keverni lehet vele.:)

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (422)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 424

Ilyenkor jövök rá,h mennyi féle kávét nem kóstoltam még..Szeretném bepótolni.

Az a valaki mellesleg én voltam!:)) mármint a Pelé kávé Budakeszis elérhetőségével való beizzítás miatt.:) Tényleg onnan van az enyém, és már fogom is rendelni az újabb adago(ka)t:), mert fogyóban van. Én is jobban szeretem a nescafét csinálni, még ha nincs is olyan "feelingje":), de tökjó gyorsan megvan.

amúgy meg, hmmm, ezt a mariot látni kell!! :))))

Előzmény: valamilanykabatban (420)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 423
Café Cortado

Elaboración
Notas: La cantidad que se utiliza para la elaboración de café (molido) suele ser entre 6 - 8 gr.
Elaboración y servicio: En un cacillo se coloca la dosis de café y se ajusta a la cafetera. Se acciona el interruptor y se vierte el café en una taza pequeña o de café que deberá estar caliente, llenando un poco más de la mitad. Acto seguido se calienta en una jarra metálica la leche entera haciendo que saque espuma por acción del vaporizador. La taza de café la colocamos sobre un platillo pequeño con el asa de la taza hacia la derecha, la cucharilla también a la derecha y el estuchado de azúcar a la izquierda. Sobre el café vertemos la leche con cuidado balanceando la jarra para conseguir que la crema quede sobre el café.
Como decoración se puede presentar sobre una blonda y además con una pasta o un dulce sobre la cucharilla.



no nem a vita miatt:)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (421)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 422

na hazatoltam a kerékpárt és bőr alá tettem egy tűzforró cortadot...

amig blurtyogott a kaffe-o-mata addig elkészültek az ezüstkanál tanulmányaim.

A méretösszehasonlítás  kedvéért a negyedkilósokkal pózol a családi ezüst maradéka:

 

 

 

 

Előzmény: kókusztigris (417)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 421

hát lehet, hogy Mario a varázsló, de hogy a cortadoban nincs tej az héccencség :))

 

igen sok ilyet vedeltem barcelonaban és tarragonában katalán pajtásaimmal akik a nagy melegben jegeskávét ittak. (egy pohárban két cortado és egy nagy jégkocka)

 

Lehet, hogy Ibizán más a helyzet :))

Előzmény: valamilanykabatban (418)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 420
bevallom hogy a gyorsaság miatt a nescafé Braserot
de a classicot már nem szeretem az olyan semmilyen
próbáltam segafredot is és valódi kotyogóm van de valahogy azon nem olyan finom mint presszogépen
de valaki beizzitott a múltkor mert azt mondta hogy Pelé kávét lehet kapni nescafe változatban Budakeszin
kár hogy én a város másik felén lakom:(( bár Budakeszin laknék ha tehetném:) s ez kávéilag úgy tűnik indokolt is lenne
Mario témájában nem túlzok.... mondjuk nekem a férfias és copfos férfik a gyengéim
Mario férfias volt coffos és kedves, izzó fekete szemekkel, izmos de nem túlgyúrt inkább szíjjas és 190 magas .....ennyi elég is nem?:))
Előzmény: kókusztigris (419)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 419

szia!:)
dehogy baj,h írtál, sőt!:)

a vastag segafredos csészék valahogy nekem se jönnek be.

a cortado kifejezést még nem is hallottam, de köszi a leírást.

Ibizára szívesen mennék, szépséges Mario meg egyenesen csábítóan hangzik! ;)))

te milyen kávét szoktál otthon inni?

Előzmény: valamilanykabatban (418)
valamilanykabatban Creative Commons License 2004.08.31 0 0 418
nembaj ha beleszólok?
merthogy énis ceremóniás vagyok kávéilag
a vastag segafredos csészéket pl kinem állhatom:( gyilkosság ilyenben felszolgálni azt a finom kávét
a cortado pedig spanyol elnevezése a rövid és kis tejjel felengedett kávénak
és csak azért szóltam bele mert ezt a szépséges Mariotól tanultam
(ez itt most nem a dicsekvés helye:)
mikor különleges szerencse folytán eljutottam Ibizára és ott felfedeztünk egy fantasztikus öblöt a Cala Gracionettat ahol Szép Marionak vendéglője van :)
ne hagyjátok ki ezt ha véletlenül Ibizán jártok
Előzmény: kókusztigris (417)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 417

jó, majd fotózzad le!:) nekem csak kis csökött az ezüstkanalam, kis minta is van a végében. amolyan díszítő elem.

 asszem nem bírnám a kávét tej/tejszín nélkül meginni! bár még sose próbáltam, de kemény lehet.

 nemrég ittam meg a ma már 2. Pelémet, és szépen be is aludtam az előbb tanulás közben. :-/

Előzmény: Hayloft Ezekiel (416)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 416

az én ezüstkanalam nem vékony, hanem egy szép, megtermett darab. Majd jól lefotózom, és akkor látszik szépen. Igen jó fogása vanik!

 

én csak itten a gyárban iszom kávétejszínnel a kaffét, otthon tejecskével, vagy a cortadot feketén, cukorral...

 

a cortado az itthon asszem az eszpresszó (dupla?), tehát a kis csészikés verzió.

 

Ilyet fogok inni nemsokára, ha hazamegyek :)

Előzmény: kókusztigris (415)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 415

:))))))

neeem vagy az, én spec. szeretem az ilyen "ceremóniás" embereket.:) én is mindig a kedvenc kis szép mini-bögrémből iszom a kávét (el se tudom képzelni,h valami lepukkant mezei csészéből igyam), ezüst kiskanál nálam nem játszik, mert túl vékony, nincs jó fogása.:)

mi az a cortado?

mézet mézpörgetővel teszem, cukrot azzal, amivel kavarom. :P

 sőt, már tejjel nem is ízlik a kávé, csakis kávétejszínnel..burzsuj!!:)))

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (414)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 414

hangulat :)

 

én kávét otthon csak ezüst kiskanállal keverek, anélkül a kávé nem az igazi, nem teljes. Ha tejeskávét iszom, azt csak bögréből, ha cortado-t, akkor azt csak kávéscsészikéből, ami kizárólag porcelán lehet.

 

(nem azzal tesszük a cukrot-mézet, mint amivel kavarjuk!)

 

vagy az is lehet, hogy én komplett idióta vagyok :))

Előzmény: kókusztigris (412)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 413

a tölcsére szerencsére még az eredeti, így nem tudom, hogy lenne-e pótlás, de a gumi az kapható, az a barna ami benne van a képen, az is vadi új, 139 Ft-ért vettem a k*ravillban.

 

Valahogy a mostaniak eléggé bóvlinak tűnnek, nemtommér... Egy ilyen szögletest láttam csak ami jól nézett ki és masszívnak tűnt, de 10személyes volt... annyi kávéval micsinálok? :)

 

 

Előzmény: fvv1200 (411)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 412
Mondjuk amióta a Pelé kávém van (na meg a Lavazza), azóta én is többször iszom cafét. Eleinte csak akkor ittam, amikor félholt voltam, és szabályosan legyűrtem (tök szar íze volt), de most meg élvezettel kortyolgatom, és isteni feeling..:) Nem csak az íze, hanem valahogy hangulatot csinál..
Előzmény: Hayloft Ezekiel (410)
fvv1200 Creative Commons License 2004.08.31 0 0 411

Szuper!

A mostani (gagyi) szögletes főzők tölcsére ,gumija,stb jó bele? Mármint amit azokhoz árulnak.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (404)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.31 0 0 410

ha csak kettő lenne :))

de a melóhelyen is iszom... mármint kávét persze...

 

csak az nem olyan finom!

 

A pelé is nagyon jó!!

Előzmény: kókusztigris (409)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.31 0 0 409

Napi 2 KV? Jól nyomod.:)

 

Ez a Café Pelé tényleg isteni. Valahogy olyan jellegzetes zamata van, le sem lehet írni. vetekszik a Lavazzával.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (408)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.30 0 0 408
reggel a lavazza, délután ha hazajövök, akkor inkább a segafredo :)
Előzmény: kókusztigris (407)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.30 0 0 407

:))

és melyik finomabb?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (406)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.08.30 0 0 406

kénytelen ott figyelni, mert abból töltöttem, meg reggelig már nem érdemes eltenni:)

 

de a szekrény mélyiben, a vákuumban reszketve lapul egy segafredo is...

 

:))

Előzmény: kókusztigris (405)
kókusztigris Creative Commons License 2004.08.30 0 0 405
..és ott figyel mögötte a Lavazza! :)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!