Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.07.14 0 0 297
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.13 0 0 296

Tegnap izgi esténk volt... keresgéljük a Tökit, Töki sehol... az egész ketrecet feltúrtuk, sehol semmi... Na kezdtünk pánikolni, hogy biztos meghalt a Töki, aztán ott hever valahol a földön a kb. 10 centis fenyőmulcsrétegben (már Mókit is meggyanusítottuk, hogy biztos megölte a férjét)... kezdem túrni a fenyőmulcsot, sehol semmi... totál pánik, mi a fene történhetett.. ennyire nem szabadulóművész a mókus, de ha meghalt volna, ott lenne a teste... még 5 perc túrkálás, egyszercsak kirobban alulról a Töki (szó szerint)... dobtunk egy hátast... először azt hittük, hogy csak úgy bent feküdt a mulcsban és kussolt... aztán amikor másodszorra is nyomtalanul eltűnt, vizsgálódni kezdtünk... Kiderült, hogy alagutat fúrt a földszinti görényWC alá és ott rendezett be magának raktárt... csak éppen ezt nem vettük észre, mert a bejáratot is eldugta:))))))))))

A büdös disznó jól megijesztett minket:))) (biztosak voltunk benne, hogy meghalt szegény Töki mókus:)))))

 

Egyébként hihetetlenül szelidek:)))) Ha kinyitjuk az ajtót, máris ott tolonganak a kezünkön:))))))) (és tündériek együtt.. mindig együtt alszanak:))))

 

Ja...mókuskerék:

 

Új módszert fejlesztettek ki... csak azért kerekeznek, hogy utána potyázhassanak... tehát kerekezés, aztán kapaszkodás és a kerékkel együtt pörgés:) A rekord 12 átpörgés volt, egyetlen lendülettel:))) Az is jó, amikor az egyik kapaszkodik -potyázik- és a másik teker... simán átugrálva a potyázó mókust:)) Aztán cserélnek:))))))

sky-boss Creative Commons License 2005.06.08 0 0 295

 

 

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy levágom a mókusom körmeit.

Szerintem, már úgy megnőttek, hogy zavarták őt, és az egyik olyan furcsán is állt.

 

Sokat gondolkodtam, hogy hogy csináljam, mivel az enyém sem szereti, ha meg akarják fogni, igy még soha nem is fogtam meg.

A simogatást néha eltűri, de ha látom, hogy nincs hozzá kedve, nem erőltetem.

 

Előkészültem a műtéthez, és én kis naív, azt hittem, hogy húzok egy kesztyűt, megfogom, és minden simán megy.

Nem igy történt!

A ketrecben még megfogni sem tudtam!

Ismét gondolkodás, és a következőt találtam ki.

Előszedtem egy kis halmerítőt.

Olyan amivel a halakat szedjük ki az akváriumból, tisztítás alkalmával.

Drót nyél, a végén egy keret, amin van egy kis zsákszerű háló.

Ezt meglepően simán, ráborítottam a mókira.

Utána fogtam a feleségem egy rossz harisnyanadrágját, aláhúztam az egész hóbelebancnak, és így a móki, halmerítőstől belekerült a harisnyába.

Utána kiszedtem a halmerítőt, és a móki a harisnya egyik szárában fogságba esett.

Innentől kezdve viszonylag könnyen tudtam bánni vele.

A körmöcskéi kijöttek a harisnya szemein keresztül, és le tudtam vágni őket.

Nem kellett kesztyű, nem harapott meg.

 

Azért nem volt egyszerű műtét, nincs kedvem sokszor ismételni, és a mókit is megviselte.

Ha láttátok volna hogy nézett rám amikor visszaengedtem a ketrecbe..........

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.05 0 0 294
(jó húsban van... nem?:))))))
Előzmény: Törölt nick (293)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.05 0 0 293

Móki tegnap gyártott eperchips-evés közben:)

CJNE Creative Commons License 2005.06.04 0 0 292
Aha, ez jó, köszi!
Előzmény: plus1 (290)
quattrocsin Creative Commons License 2005.06.03 0 0 291
wow:)
Előzmény: plus1 (290)
plus1 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 290
Ha valami kisebb beavatkozás kell, pl injekció, akkor egy egészen kicsi ketrecbe kell tenni és utána lassan egy rongyot betömködni. A rongy odaszorítja a rácshoz.
Előzmény: CJNE (288)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.03 0 0 289
hát jó kérdés... gondolom határozottan kell megfogni (valszeg kesztyűben, hogy ne harapjon...). Mi nem igazán merjük, olyan kis törékeny:) (Bár marha erősenek is tűnek). Valszeg az állatorvosra bíznám a dolgot:) (olyanra, aki sok mókust látott már...)
Előzmény: CJNE (288)
CJNE Creative Commons License 2005.06.03 0 0 288

Szia,

 

Én még soha nem tudtam megfogni az enyémet. Mármint a mókusomat... :)

Nem hagyja magát, még ha mászkál is rajtam, vagy a zsebembe rejti az összegyűjtött magot, amikor kinnt van, azt nem engedi, hogy megfogjam. Az már túl bizalmas. Én a kíváncsiságát vagy a mohóságát kihasználva szoktam "tőrbe csalni".

Pl.

- dobozba jól láthatóan teszek kaját, bemegy, én bezárom, aztán onnan transzport a ketrecbe.

- van egy jó két méteres papír csövünk, azt nagyon szereti. annak az egyik végét odarakom elé, ekkor már kíváncsi, de tovább fokozom azzal, hogy olyan magasra rakom elé a lyukat, hogy éppen ne lásson be. Ekkor felkapaszkodik, bebújik a csőbe, annak pedig hogy, hogy nem, a másik vége a ketrecbe vezet, a cső korábbi bejárata pedig már le van zárva.

 

Abban viszont én kérek tanácsot, hogy mi van akkor, ha orvosi beavatkozás kell? Hogy lehet neki pl. injekciót adni, ha nem hagyja megfogni magát?

 

Előzmény: Törölt nick (287)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 287

egyébként a mókik már simán hagyják, hogy simogassuk őket... és a kezemet is nyalogatják olyankor:)))) Kiengedni nem mernénk még őket, de szerintem nagyon gyorsan szelidülnek:)

 

Kérdés: Honnan tudjátok, hogy ha kiengeditek a mókikat, akkor meg lehet majd őket fogni? (mert hát a ketrecben egészen mást jelent a szelidség mint a nappaliban...) 

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 286
most, hogy olvasom, KG is a nedves rongyot ajánlotta... (hát nála fent a hegyen aztán jó meleg van....)... ő mondjuk max. 40 fokig hitelesítette őket, de egyértelműen látszik, hogy nem jó nekik a 29 foknál magasabb hőmérséklet... (a csineszeknél a 28 fok már a hőguta határa)
Előzmény: plus1 (284)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.02 0 0 285

ja... az enyémen:)

 

De már átálltam egy sokkal jobb módszerre (jégakkuval teli doboz egy kis légréssel)...

 

Úgy tűnik, a mókiknál is műxik a dolog... (nagyon szeretik:) Igaz, hozzájuk műanyag dobozt is be mertem rakni mert nem rágják... (a csineknek az 5 percig tartana)

Előzmény: plus1 (284)
plus1 Creative Commons License 2005.06.02 0 0 284

A melegről itt olvashatsz: http://invitel.hu/ventana/csikos_mokus/veszelyek.htm

 

Valamelyik csincsillás lapon olvastam hogy járólapot tegyünk fagyasztóba és azt támasszuk a ketrechez.

Előzmény: Törölt nick (280)
CJNE Creative Commons License 2005.06.01 0 0 283
Nekem egyébként nem sok változást mutat a móki a melegben. nem is tudom, hogy láttam-e valami szokatlant, ami a meleggel lehet kapcsolatos. Oldalt feküdni mondjuk láttam nemrég, ezt korábban nem csinálta, tavaly nyáron sem pl.
Előzmény: Törölt nick (282)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.01 0 0 282

:) tiszta szerencse:))))))

 

Egyébként meg ijesztő látvány az oldalán fekvő, lábát felfelé dobáló pihegő mókus...

 

Tegnap hívtuk a tenyésztőt és azt javasolta, fogyókúráztassuk őket akkor jobban bírják majd a meleget... (ld. kevesebb dió, mogyoró és inkább csíkos napraforgómag)

 

(+ jégakku dobozban...)

Előzmény: CJNE (281)
CJNE Creative Commons License 2005.05.31 0 0 281
Én folyékony nitrogénnel próbáltam, de nem jött be igazán.... :)))
Előzmény: Törölt nick (280)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.31 0 0 280
izé... miért van az, hogy a mókusok hűtéséről eddig semmit sem olvastam, Pedig kell, ha jól láttam.... (ijesztő látvány volt az oldalán fekvő pihegő mókus....) Kaptak jégakkut és egy fémdobozt.... azóta le se lehet őket vakarni róla....
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.30 0 0 279
jól hangzik:) Mi meg tegnap tücsköket vettünk nekik... de amire hazaértünk velük, hőgutát kaptak (a tücskök):((( a halott tücsköket meg már nem mertük odadni a mókiknak....
Előzmény: CJNE (277)
plus1 Creative Commons License 2005.05.30 0 0 278
Én még sosem vágtam le a körmüket.  Ha szemmel láthatólag nem zavarja a mozgásban akkor végül is mindegy hogy mekkora. Természetes hossza is elég nagy, de ha tudod hasonlítsd össze más mókusok körmeivel.
Előzmény: sky-boss (266)
CJNE Creative Commons License 2005.05.29 0 0 277

Sziasztok,

 

Érdekes, az enyém nem bukott az akácvirágra, sema bodzára.
Viszont szoktam futni reggelente a Népligetben, onnan hozok neki gyakran friss hajtásokat, azokat nagyon szereti. Mindíg megdícsér érte.
Múltkor ezt kapta, ha már egyszer mókus is, meg lány is:

 

mokifenyo2

 

:)

 

De azért ilyet is kapott:

 

mokifenyo

 

Így kűzdünk a mogyoróért:

 

mokikuzd

 

Meg így:

mokikuzd2

 

Múltkor kinnt tanultam a kertben, és kivittem a mókit a kis ketrecben a fűre. Nagyon érdekelte a dolog. Aztán be kellett jönnöm a házba telefonálni és mire kijöttem, társasága akadt a mókinak. Tisztes távolban ült, de látszott rajta, hogy ennél intimebb közelségbe vágyik :)

 

mokimacs1

 

mokimacs2

 

Remélem senki sávszélességét nem terheltem feleslegesen. Szóljatok, ha lőjem le magam, vagy tegye meg valaki helyettem... :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (276)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.28 0 0 276
ma hoztunk nekik akácvirágot... aztán csak álltunk és ledöbbenve figyeltük, hoyg majdnem olyan tempóban nyomatták őket befelé, mintha kukacok lennének... ezt eddig egyetlen kajával se csinálták:)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.27 0 0 275
asszem 15 és 20 között lehet...
Előzmény: KovácsAdrienn (274)
KovácsAdrienn Creative Commons License 2005.05.27 0 0 274
Valaki meg tudná mondani nekem, hogy mennyibe kerül egy ilyen kis mókus?
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.25 0 0 273

jaja... csinálunk majd néhány képet... egyébként sima néhányszáz forintos, talán 25-ös átmérőjű kerék (de csinálunk majd egy másikat mert ez nem túl nyerő). Egyébként van egy olyan érzésem, hogy nálunk is csak a Töki kerekezik (csak az ő farka maszatos:))))... de ő őrült módjára...

 

A lány mókinak viszont van egy érdekes tulajdonsága... ha berakom a kezem, hoyg adjak valamit, akkor az összes ujjam végigszimatolja, néha még nyalogatja is... utána felmászik a karomra, utána vissza és szimatol... és utána veszi el a kaját a kezemből...

 

(egyébként ledöbbentő tempóban szelidülnek...)

Előzmény: Pépépe (272)
Pépépe Creative Commons License 2005.05.25 0 0 272
Milyen kerék van bent? Tudsz képet küldeni?
A fiú mokusomnak rettenetes a mozgásigénye, egyszer vettem neki kereket, de bele sem ment...
Előzmény: Törölt nick (271)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.25 0 0 271
Egyébként nálunk az egyik móki (a Töki) állandóan kerekezik... de őrült módjára... jól bezsíroztuk a kereket, hoyg jobban pörögjön és ne nyikorogjon... szegény Töki farka most marha csúnya (futás közben letörli)... remélem lekopik róla:)  Kerekezik, kiugrik belőle, fel a fán a tetőre, kötélen el a banánig, banántól fán le a kerékig... ez a szokásos kerekezési útvonala:)))))
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.25 0 0 270
de szerintem a mókiknak a sima ketrecet is érdemes fákkal kibélelni (ld. emeleteket kiszedni és helyette..) az eleve látványnak is szebb:))
Előzmény: Törölt nick (269)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.25 0 0 269
mi is ott tartjuk... szétszedtük a szekrénysort és egyártottunk nekik egy jó nagy sarokelemet:)
Előzmény: sky-boss (268)
sky-boss Creative Commons License 2005.05.25 0 0 268

Gondolom teljesen igazad van, csak sajnos én nem tudok ennyi fát, és ennyi teret adni a mókinak, mert szobában tartom.

A lehetőségeimhez képest viszont igyekszem megadni neki mindent.

Előzmény: Törölt nick (267)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!