Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.22 0 0 401

Akkor mit lehet, léptetni legalább igen?

Ezt is magamnak  kell megoldani, mint a régi verdán? :))

 

Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 400

Igen erre gondoltam! Ennél a cégnél kb  80000 ft egy alap uléshuzat. Az mp3 beletekerést nem tudom, de szerintem a kormányról nem lehet. A bluetooth jol teszi a dolgát, a másik fél még nem panaszkodott.

Előzmény: Relaxvideo (399)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.22 0 0 399

Ez lenne a 80ezres? http://uleshuzat.eu/galeria/uleshuzat-lada/

 

Nekem hiányoznak a rekeszek. A kézifék mögött pl. van egy 10x10 centis "valami" de ha süllyesztve lenne, 

vagy kiemelkedne, lehetne bele pakolni apró dolgokat. A BT mikrofon jó minőségű, rendesen hallja a másik fél a hangom?

MP3 lejátszásba bele lehet tekerni a kormányról úgy, hogy halljam is a számot közben? (pl. 1 órás mix esetén jól jön)

 

Előzmény: Vesta2017 (398)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 398

Szia! 

Univerzálisra gondoltál, vagy valami méretpontosra? Egy ideig én is gondolkodtam rajta, hogy kellene, de egy méretpontos komoly huzat mim. 80000 Ft, s még így sem olyan szép, és passzos mint a gyári. Ami univerzális, az meg nem igazán áll jól neki. Persze, ha komoly igénybevételnek van kitéve az ülésed, akkor mindenképpen, valami olcsóbb, univerzálisba érdemes gondolkodni, ha viszont nem kell attól tartanod, hogy hamar tönkremegy az igénybevételtől, akkor miért ne használnád az eredetivel. Anno volt egy seat cordoba gk-m, amit újonnan vettem, és azonnal vettem rá univ. huzatot.  Végül két garnitúrát használtam el 12 év alatt, s közben egy két alkalommal élvezhettem néhány napig ( a húzat mosás alatt) a gyári színeket. 12 évesen patika állapotban lévő gyári huzattal adtam el az autót, örült is neki az új gazdája. Most úgy döntöttem, hogy kihasználom, hogy szép a huzata, szerintem a műbőr borítás miatt még strapabíró is. Ha majd úgy látom, hogy kezd kopni, akkor veszek majd rá huzatot, de addig én szeretném élvezni a gyári adta kényelmet és látványt.

Előzmény: pitye63/2 (395)
pitye63/2 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 397

Szia! Hogyan lehet az iGO-t feltenni a készülékre? Nekem vesta Lux om van, de ami navi gyárilag van rajta, az nem a legjobb. Köszönöm a segítséget, előre is!

Előzmény: North Coast (71)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.22 0 0 396

ez engem is érdekelne

Előzmény: pitye63/2 (395)
pitye63/2 Creative Commons License 2018.02.22 0 0 395

Azt szeretném kérdezni, hogy Vesta Lux-ba már vett-e valaki üléshuzatot, és hogy milyent érdemes megvenni?

Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.22 0 0 394

Köszi

ilyet esetleg használ valaki?

https://www.ebay.com/itm/Qi-Wireless-Car-Air-Vent-Magnetic-Phone-Charger-Stand-Mount-Holder-For-Samsung/292429874579?hash=item44162dc593:g:WjIAAOSw4QdacBr9

 

Mennyire könnyen mozog a venti kiáramló rács, megtartja?

Így egyben hűtené is a telót, de rám meg kevesebb jutna.

Vagy még a műszerfal teteje a megoldás, és akkor nem kell annyira lenézni a navi miatt.

 

Ha már nincsenek akadási pontok az ajtónyitásnál, kaphatók, tehetők müanyag védők rá, 

(akár egy csíkban) hogy közeli autó a parkolásnál ne kelljen annyira vigyázni a festésre?

Előzmény: Vesta2017 (393)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 393

Itt van nehany lehetoseg az ali-rol.

Előzmény: Relaxvideo (392)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.21 0 0 392

Köszi.

A telefont ti hova rakjátok? Le a szivargyújtóhoz? Ahogy néztem, ott sem fér el egy nagyobb okosteló, a pohártartók előtt nincs sok hely.

Nagyon hiányzik a rádió alatti rekesz. Olyan klassz volt, hogy egy 30 centis usb kábellel a szivargyújtótól állandóan töltőn is volt a rádió alatt.

A GPS-ről már nem is beszélek, azt is frappánsan megoldottam az előző verdán, kérdés itt tapad-e egyáltalán valami a műszerfal felső részére :)

 

 

Tudom vicces, hogy ilyeneken agyalok még, de hát mégiscsak több évre veszi az ember és nem 2 Ft.

Előzmény: Vesta2017 (390)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 391

Nagyon szep a gep!!!! Balesetmentesen es egeszseggel hasznald!!!

Előzmény: petik79 (379)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 390

Szia! 

 Bizony a vesta magas epitesu, es nem.sportos. Egy csaladi sedan. Az autopalyas uttartassal nekem 170-nel nem.volt problema. Nem egy 6-10--20 millio forintos limuzin. Helyen kell kezelni. A fenti osszegekert van jobb auto, aminek szervoja biztos emberkozpontubb, az egyik sportos, a masik konnyu city, a harmadik nehezebb, sebessegfuggo. A vesta egy csaladi sok funkcios auto. Kenyelmes 4-5 embernek is, mert jok az ulesek, a rugozas elnyeli az uthibakat, jol fut, jol hut, biztonsagos, csaladoknak is idealis. Nem az a fo funkcioja, hogy 1000-1500km-es utakra hasznaljak folyamatosan, de persze arra is kepes, de nem erre idealis. Egyedul, baratokkal, csaladdal, munkatarsakkal elvisz a-bol b-be, megyen belul, vagy orszagon belul biztonsagosan, kenyelmesen. Orszagon kivul is biztonsagosan, kevesbe kenyelmesen. Ehhez tarsul egy teljesen ujszeru, es szerintem piszok jol sikerult kulso, es belso, egy talan megfizetheto jozan esszel elfogadhato ar, es fenntarthato uzemeltetesi es szervizkoltsegek. (  Fiat, es plane Skoda 1.2 tsi mas kategoria mar most is a fenntartast illetoen, de hamarosan meg nagyobb lesz ez az ollo, mire letelnek az elso garancia idok, egy jo autosboltbol piri penzert lehet majd szervizelni a ladat, ha egyaltalan kell komolyabb szerviz neki. A skoda eseteben biztos hogy kell es az is biztos , hogy zsebbenyulos. Ennyit kell varni tole, nem tobbet. Lehet megvenni azert, mert funkcionalisan ez kell es ennyi van ra, es lehet megvenn emellett ezert mert osszeer a realitas es az a bizonyos "beleszerettem" attitud ( nalam igy volt). Kompromisszumokat kell kotni mèg a tobb 10millio ft-os autok eseteben is, es a vesta eseteben is.

Előzmény: Relaxvideo (387)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 389

Koszi az infot. Majd megirom ha marciusban megyek en is a szervizbe, hogy nalam mit csinaltak.

Előzmény: pitye63/2 (385)
pitye63/2 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 388

Pontosan 25400 km van benne, csak azért csináltattam meg a 30000-es szervízt, mert így az idén már nem kell vinni. Amúgy forgalmi szerint kék, de fantom szinünek mondják. Azért van benne ennyi km, mert ez az egyik olyan autó, amit az újságírók is teszteltek amikor behozták őket.

Előzmény: Relaxvideo (386)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.21 0 0 387

Erről az origo írásról mi a véleményetek?

 

Sportos használatra persze nem ez a megfelelő választás, szerpentinen vallatva azért előjönnek a futómű bizonytalanságai (főleg a gyors egymás utáni terhelésváltásokat nem szereti), az elektromos szervókormány pedig túl indirekt, ráadásul túl nagy a rásegítése - kivéve akkor, amikor középállásból akarjuk kitéríteni, úgyhogy sztrádán az egyenesfutás sem az igazi.

Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.21 0 0 386

Tesztautó, közel 30e km-rel? Jó sokat mentek vele.

Milyen színű? A fehér nagyon kényes, sérülékeny? Jobb egy metálfényes védelem?

pitye63/2 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 385

Tegnap hoztam el az autót úgy, hogy a 30000-es szervízt is megcsináltattam, ez 55000ft-ba került. Azt mondták, hogy minden meglett csinálva. Az emelőt is kicserélték trapéz emelőre, és nekem zárható tanksapkával adták át az autót, de a régit is benne hagyták az egység csomagban.

Előzmény: Vesta2017 (372)
pitye63/2 Creative Commons License 2018.02.21 0 0 384

Nekem is ilyen az ülésem, igaz, hogy csak tegnap hoztam el az autót, de nekem nem tünt kényelmetlennek.

 

Előzmény: Relaxvideo (378)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.20 0 0 383

gas2: kár, még így is elkel akkor egy derékpárna?

A Comfortban barna ülés van, halszálka mintás, abban nincsenek ezek a keményebb négyzetminták.

Úgy tűnt, az kényelmesebb.

Előzmény: gas2 (380)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.20 0 0 382

Az nekem is feltünt, hogy az 5-öst még az 1.000km-es tesztautó is nehezebben vette be, mint a többit, amikor vezettem.

 

Előzmény: Szőts Zoltán (381)
Szőts Zoltán Creative Commons License 2018.02.20 0 0 381

Sziasztok.Segitség kellene nekem.Van egy Vestám és a váltó 5.be nehen lehet berakni,de csak akkor mikor hideg benne az olaj.Van valakinek ilyen hibája.Szerviz javasolt egy olajcserét benne.

gas2 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 380

Nekem ilyen.

Mennyire kényelmes? Ültem már rosszabban meg jobban is. Nekem a lábamat jól tartja, elég hosszú az ülőlap, a deréktámaszt viszont nem szeretem, nem találtam még olyan pozíciót, amire azt mondtam volna h király. Nem egy rossz ülés úgy összességében

Előzmény: Relaxvideo (378)
petik79 Creative Commons License 2018.02.20 0 0 379

Ígértem képeket. Nos itt van néhány a kis Pumukliról (rendszám alapján egyik rokon nevezte el :))

 

 

Galambszürke üléshuzatokat rendeltem bele, de bordó jött, pedig a csomagoláson is szürke szerepelt, de nem zavar, tetszik ez a szín is, ezért nem küldtem vissza. A szélterelőről nem tudtak mintát mutatni, ezért látatlanban rendeltem meg, de tetszik a sötétsége és a Kalina felirat is rajta.

 

Ma voltam a Lada szalonban, mert átvettem a csomagtér tálcát. A zárható tanksapka még mindig nem jött meg (2 féle közül egyik se volt jó, állítólag az egyik Vesta-ba 3 féle közül egyik se volt jó). A csomagtér tálcából is csak a második volt a megfelelő méretű, az első szerintem még a Hatchback-ba se lett volna jó méretű, pedig ugyanaz volt a cikkszáma.

 

Míg keresték a megfelelő csomagtér tálcát, addig megnéztem a Vesta-t, a kiállított darabokban benne volt az ablakfűtés, a szórólapokban az van írva, hogy külön kell rendelni. A pohártartója tényleg nem olyan mély, mint a Kalináé, így gyorsításnál tényleg könnyen kieshet a palack, vagy pohár. Az ülését nem figyeltem milyen színű volt. Vesta-t még nem vezettem.

 

A rádió gyenge vétele engem is zavar, nem szoktam CD-ről, SD kártyáról zenét hallgatni, mert hamar megunom, hogy ugyanazok a zenék ismétlődnek (bár néha a rádióban is ismétlik a számokat, de azt néha megszakítja a reklám, vagy hír).

 

A Kalina ülése nagyon kényelmes. Fáradtan 2 órát vezettem és megfelelő volt mindenben.

 

Az autó fűtése verhetetlen, nagyon hamar meleg van a kocsiban. A szélvédő fűtőszála engem egyáltalán nem zavar a kilátásban, fel sem veszem, hogy ott van.

 

A garázsom jelenleg nem használható, mert hullik a vakolat a plafonról, meg az egerek is befészkelték magukat, így letakarva pihenhet a kis autó.

Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.20 0 0 378

Vesta LUX tulajok, nektek barna vagy ilyen az ülés?

 

 

Mennyire kényelmes ez hosszútávon? Párom panaszkodott pár perc próba után.

FuTomi Creative Commons License 2018.02.20 0 0 377

Pest megye... Kecskemét felé fél úton.

Előzmény: Relaxvideo (374)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 376

Sajna en messze vagyok toled!

Előzmény: Relaxvideo (374)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 375

Ja, ertem! Bocsi! :-)

Előzmény: pitye63/2 (373)
Relaxvideo Creative Commons License 2018.02.19 0 0 374

Egyikőtök sincs KEM megyében?

pitye63/2 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 373

Én még Csak most vettem ezt az autót, mert ez egy tesztautó. Sajnos nem tudom, hogy mit csináltak rajta, mert még csak holnap vehetem át. De azt mondták, hogy ezen már minden rendben van, mert most szervízeltettem is. A szoftvert is frissítették, és a navigációt is. Bízom benne, hogy jó lessz.

Előzmény: Vesta2017 (372)
Vesta2017 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 372

Szia! 

Olvasom, hogy te is az elsok kozott vetted a vestat. Erdeklne, hogy neked volt e viszahivasod az akkumlator lemerules miatt, es ha igen mit ugykodtek rajta. Az enyemet marciusban viszem az egy eves szervizrez, akkor fogjak megcsinalni ezt az akkuhibat is, de nagyon titokzatosak, nem igazan aruljak el mit tesznek vele. Az biztos, hogy nekem ketszer merult le, azota mindig leriasztom az autot meg a garazsban is, igy csak neha neha van nyitott allapotban, akkor viszont 8-10 orat is. Ennek ellenere ezt a hibat idestova 6 honapja nem produkalja.

Előzmény: pitye63/2 (369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!