Keresés

Részletes keresés

Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45868

Köszönöm, sajnos nincs autópumpánk és nyomásmérőnk se, mindig benzinkútnál fújjuk fel a gumikat, ha kell. De még ha lenne is ilyesmink, nem hiszem, hogy a férjem hozzá merne nyúlni a kazánhoz (a vízcsapján kívül). Szóval ezt sajnos nem tudjuk ellenőrizni/megoldani, pedig, bár biztos, h gond lehet azzal(is), amit írtatok, mert tényleg nagyon erősen emelkedik a nyomás, amint fűteni kezd a kazán. A biztonsgiszelep még nem kapcsolt be, de lehet, hogy azért nem, mert figyeltem a nyomást és azonnal átkapcsoltam csak melegvíz-csinálásra. Tehát biztos, hogy szerelő kéne, ezért a kérdés továbbra is az, hogy tudtok-e mondani olyan szerelőt, aki ilyen kazánnal foglalkozik és jó szakember (Bp. Óbudára kéne).

Előzmény: kormos* (45866)
Atis_84 Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45867

Köszi a tippet, telefonon nem tudtam elérni tegnap (szombaton, érthető okokból), írtam ma neki egy emailt.

 

Előzmény: kormos* (45837)
kormos* Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45866

A nyomás be van állítva 1,2 bárra és az fűtésközben emelkedhet pár tizedet, attól függően, hogy mennyi víz van a rendszerben. 2 bár fölé biztosan nem megy. 

 

Nálatok lehet olyan gond, hogy van a tágulási tartály, abban nem megfelelő a nyomás. 

Ezt úgy lehet ellenőrizni, hogy a rendszer nyomást nullára kell vinni. (a kazán alján van egy csap azt ki kell nyitni)

Aztán a kazán tetején van egy levegő szelep, olyan, mint az autógumi szelep.

Ezen szelepen kell nyomást mérni az autóknál használt keréknyomásmérővel, ha nem jó akkor pumpálni kell bele autópumpával. Itt a nyomás legyen 1 bár. Minden évben ellenőrizni kell

 

Amennyiben nincs nyomás a tágulási tartályban, fűtésközben elképesztően emelkedik a nyomás és 2,5 bárnál kinyit a biztonsági szelep. Nálatok ez is gond lehet.

 

 

Egyébként a kazán karbantartást az égőtér tisztítást minden évben meg kell csináltatni, esteleg lehet csusztatni egy évet, ha keveset megy a kazán. (kb. 1000 m3 az éves fogyasztás) 

 

 

Előzmény: Anna Örök :) (45864)
peterch Creative Commons License 2022.12.04 0 1 45865

Szia !

 

Lehet , hogy a tágulási tartályban vagy kevés a levegő , vagy lyukas . A férjed mielőtt feltölti a nyomást , le ellenőrizhetné a nyomást a tágulásiban. Gondolom van autóban nyomásmérőtök . Ha víz buggyan ki , akkor lyukas a tartály . Ha alacsony a nyomás , akkor fel kell pumpálni a megfelelő nyomásra , aztán hideg vízzel feltölteni a piros mutatóig .

Előzmény: Anna Örök :) (45856)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45864

Meg tudnád mondani/van arra valami szabály, hogy mehet fel normálisan a nyomás működés/fűtés közben?

Előzmény: kormos* (45859)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45863

Nem akarok hülyeséget mondani, mert már nem emlékszem, csak arra, hogy egészen elképedtem tőle.

Előzmény: kormos* (45859)
Unicalfan Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45862

Igen Sony csak Boscht rak fel.Én meg (már)csak Unicalt, (néha Bosch 7000-t is) .Van egy barátom Ő meg kizárólag Vaillantos.Mindenkinek van valami "hóbortja".....Így viszont ha javítani kell,akkor nincs olyan hogy nincs...vagy két hét múlva majd megjön az alkatrész...:-)

Előzmény: kormos* (45861)
kormos* Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45861

Csak Boscht rak fel???

Előzmény: nagykunsági (45857)
kormos* Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 45860

Az a legjobb, ha kazán megy kis hőfokon egész nap, jobb a hatásfoka és jobb a hőérzet.

Előzmény: freyya (45858)
kormos* Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45859

"A szakszervíz nagyon távoli időpontot mondott és horribilis árat."

 

Mennyit kérnek egy karbantartásért?

Előzmény: Anna Örök :) (45856)
freyya Creative Commons License 2022.12.04 0 0 45858

Immergas Victrix Tera 28 kazánunk van. Gázfogyasztás szempontjából mi a jobb, ha alacsony az előremenő vízhőmérséklet, és szinte egész nap megy a kazán (a kis égő ég rajta), vagy ha magasabb, és kihűlnek a radiátorok, mielőtt újra bekapcsol? Csak mert komfort szempontjából nekünk nagyon bevált, hogy a termosztátot 22 fokra állítottuk, az előremenő vízhőmérsékletet 45 fokra, és mivel ez nem mindig elég, hogy kifűtse a lakást 22 fokra (hidegebb estéken 21,8 fölé nem nagyon megy a hőmérséklet, ami amúgy nekünk tökéletesen megfelel), így állandóan melegek a radiátorok, amitől sokkal jobb a hőérzet. Ugyanakkor megnéztem, hogy a minimális teljesítménynél 0,48m3 óránként a gázfogyasztás. Szóval előfordulhat az, hogy a végén többet fogyaszt, ha minimális teljesítményen, de többet megy, mintha naponta párszor maximális fokozatra kapcsol, aztán egy ideig egyáltalán nem fűt? Öntöttvas radiátorok vannak, jó nagyok mindenhol. 

nagykunsági Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45857

Ha bosch kazánt szeretne. Ha nem akkor keresni kell egy olyat aki más, normális típussal is foglalkozik :)))))

Előzmény: kormos* (45837)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45856

Tavaly fűtési szezon előtt. De nekem fogalmam se volt arról, hogy néha eltűnik a nyomás, így ezt nem is mondtam a szerelőnek. Idén viszont már ki volt kapcsolva a telefonszám, amin korábban hívtam, más elérhetőségem nem volt hozzá  és nem sikerült másik,  immergas kazán karbantartására vágyó szerelőt találnom. A szakszervíz nagyon távoli időpontot mondott és horribilis árat. Aztán feladtam a dolgot, hisz semmi baj nem volt (eddig). Ezért is kérdeztem, hogy nem tudtok-e olyan szerelőt, aki a szépnevű zeus maior kazánunkat megszakértené. A nyomásvesztésnek nem látszik nyoma, ami azért gáz, mert s fűtéscsövek az aljzatban mennek. 

Előzmény: Törölt nick (45855)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45855

Valahol nyomának kell lenni, a kazánon belül, vagy kívül.

Mikor volt karbantartva?

Nem ártana, ha egy szerelő ránézne.

Előzmény: Anna Örök :) (45854)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45854

Na ez egy elég ijesztő. A mobilomon piciben nem láttam, hogy mi van a nyomással, de azóta hazajöttem és látom, h nulla. Meginterjúvoltam a férjemet, hogy ő mit tud a kazán nyomáshelyzetéről. Azt mondta, hogy időről időre (nagyon ritkán) le szokott csökkenni a nyomás, akkor mindig kinyitotta a kazán vízcsapját és feltöltötte. Most is ez történt. Igenám, de a kérdésedből kitűnt, hogy ezek szerint a nyomás eltűnése nem normális dolog és pont ez az ijesztő. Mitől tud eltűnni a nyomás? Ez elvileg egy zárt rendszer. Van más magyarázat, mint hogy valahol lyukas a fűtéscső?

Előzmény: Törölt nick (45853)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45853

Imbuszkulcs meg lázmérő előtt ki kellene deríteni miért ment el a nyomás.

Előzmény: Anna Örök :) (45851)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45852

Nagy imbuszkulcs keresésben vagyok, van valahol egy készlet, de hogy hol?? 😊

Előzmény: kormos* (45847)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45851

Hova kell tenni a digitális lázmérőt? Illetve hol és mit kell fogdosni a kézi hasonlításhoz? A radiátorba bemenő és kimenő csövet? (A kazánhoz viszonylag nehéz hozzáférni, egy nagyon pici kamrában van, ami ráadásul tele van pakolva. Élmény lehetett beszerelni.)

Előzmény: ksanyi52 (45849)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45850

Sajnos fogalmam sincs, sose nézegettem. Sok vagy kevés a nyomás?

Előzmény: s51es (45848)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45849

Ne haragudj nem tudok segíteni, az én kazánom digitálisan kijelzi a hőfokot. Viszont az elmenő és visszatérő hőfokkülönbségét ha más nincs kézzel tapinthatod. Esetleg digitális (hő) lázmérővel fekete szigszalagon ha van. 

Előzmény: Anna Örök :) (45846)
s51es Creative Commons License 2022.12.03 0 1 45848

A nyomásmérő mindíg ennyit mutatott?

Előzmény: Anna Örök :) (45846)
kormos* Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45847

Igen, ha a pöcök kint áll, akkor nyitva van. Viszont alul is van szelep, azt is meg kellene nézni, általában imbuszkulcsal lehet állítani rajta, többnyire van rajta egy kupak, azt lekell csavarni és akkor látható.  Általában, ha az alsó szelep belseje egy síkban van a házzal, akkor teljesen nyitva van. 

Előzmény: Anna Örök :) (45845)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 45846

Hogy/hol kell megmérni a visszatérő víz hőfokát? Arra sajnos nem emlékszem, hogy korábban milyen hőfokra volt állítva a kazán, mert mikor folyton fűtött, osszevissza tekergettem rajta mindent kínomban.  Azt hol kell nézni, hogy milyen hőfokra van állítva? 

Előzmény: ksanyi52 (45841)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45845

Köszonöm, írtam, hogy amatőr vagyok 😊. Termoszelepek voltak a radiátorainkon, de háromról már évekkel ezelőtt lejött a termofej, ismeretlen helyen tartózkodnak. Ebből két radiátor (persze pont a nappaliban) évek óta nem fűt, már akkor se fűtött, mikor a szelepek megvoltak és maximumra voltak állítva, pedig rendesen áramlik bennük a hideg víz, nem levegősek. De a melegvíz nem megy beléjük. Pár éve kihívtunk emiatt egy szerelőt, aki lezárta a többi radiátort és akkor egyből elkezdett fűteni az a kettő. És mikor kinyitotta a többit, minden radiátor szépen működött, örultünk, de aztán a következő télen az a két radiátor megint nem volt hajlandó fűteni és hiába próbáltuk reprodukálni a trükköt, nem sikerült. Beletörődtünk, az lett a növénysarok, azoknak úgyse tesz jót a nagy meleg. Ha a termofej nélküli szelepeken az a kis pöcök, amit a termofej nulla állásban lenyom, kiáll, akkor az azt jelenti, hogy nyitva van a szelep? Vagy a pöcöknek semmi köze a szelep nyitottságához?

Előzmény: kormos* (45844)
kormos* Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45844
Előzmény: Anna Örök :) (45843)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45843

A légtelenítő szelepekre gondolsz? Azok olyan hülyén állnak, hogy ha nem elég ügyes az ember, a falra folyik a víz 😊. 

Előzmény: kormos* (45842)
kormos* Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 45842

Az összes radiátor szelepet,  nyisd ki teljesen, nézd meg úgy mit csinál!!!!

Előzmény: Anna Örök :) (45828)
ksanyi52 Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45841

Meg tudod mérni a visszatérőt? Ha a visszatérő elér egy bizonyos hőfokot, akkor a kazán lekapcsol. Azután amikor a kazánban vissza hűl a víz, újra bekapcsol. Ha pl 80 c fokra van állítva a kazánhőfoka olyan gyorsan nem tudja leadni a hőt, akkor lekapcsol. Nekem 50 c fokra van állítva a kazán hőfoka. Ha eddig is azon a hőfokon ment, akkor elképzelhető légtelenítési, ill dugulási probléma.

Előzmény: Anna Örök :) (45840)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45840

Ezt is köszönöm, ha nekem válaszoltál. Azt honnan lehet tudni, hogy a hőleadó felület lassú? Vagy hogy melegebb vízre van méretezve? Tudnátok segíteni esetleg olyan szerelő elérhetőségével, aki beállít mindent rendesen? 

Előzmény: s51es (45834)
Anna Örök :) Creative Commons License 2022.12.03 0 0 45839

Köszönöm, de ezt sajnos nem értem 😊. Eddig is ugyanekkora volt a hőleadó felület (gondolom a hőleadó felület a radiátor). A légtelenítés számíthat ennél? 

Előzmény: peterch (45833)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!