Keresés

Részletes keresés

LBZS Creative Commons License 2011.08.23 0 0 31144

Elég viccesen másolta be, nem tudom, miért. Azért remélem, érthető!

LBZS Creative Commons License 2011.08.23 0 0 31143

Kedves Icona!

 

Ugyan nem Miciség, hanem Dinky, de ez is egy bűbájos katica, hátha ez is tetszeni fog:

 

Becca a katica baba



Az INDEX babás fórumán Hardell közzétett egy linket, amin a csatolt katica, mintája és képes "leírása" található.
Be kell vallanom, beleszerettem ebbe az ölelgethető, bújásra vágyó édes kis katicába.
Kettőt alapból varnom KELL!!! Egyet Babzsák lányomnak, a másikat a legkedvesebb barátnőm kislányának, aki katica mániás. (Remélem, a barátnőm pont most nem nézegeti a blogomat, mert meglepetésnek szánom a katicát)

Tovább »

forrás: Blogspot.com

 

Rencee web-es albumában volt a teljes leírás, ha máshol nem találod meg, átküldöm neked mail-ben.

Előzmény: Icona (31142)
Icona Creative Commons License 2011.08.23 0 0 31142

Drága Mici!

 

Most először írok erre a fórumra,bár nagyon régóta olvasom.

Mélységesen felháborított az "önmarcangoló" cikked a blogodban.Azért írok,mert most a mesteségek ünnepén-az egyik iskola bemutatkozó sátrában voltam,készítettem játékokat.Ott odajött hozzám egy hölgy és az egyik Dinkymet "nagyon aranyos miciségnek"látta.Felhívtam rá a figyelmét,hogy ennek a babának még véletlenül sincs köze a te alkotásaidhoz.

Szóval tényleg nagyon sajnálom a amit veled műveltek!!!!!:(((((

Egyébként en is segítséget akartam kérni.De veszem is a bátorságot és meg kérdezem.A mazsola féle manócska fejformája tetszik nagyon.Én úgy gondolom,hogy elől 2,hátul 1 darabból áll.Arra lennék kíváncsi jól gondolom-e.

Félre értés ne essék csak a fej formája,alakja érdekel.A lánykámnak szeretnék egy bájos katicalányt készíteni közelgő szülinapjára.

 

 

Üvözlettel:Icona

Előzmény: szarvasmici (31134)
KoalaVic Creative Commons License 2011.08.23 0 0 31141

Köszönöm :)

 

28cm-sek, a bábu 10cm.

Skippo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 31140

Egyébként meg üdv itt is! :)

Előzmény: KoalaVic (31136)
Skippo Creative Commons License 2011.08.23 0 0 31139

Nagyon bájosak. :) Picurkának tűnnek. Mekkorák?

Szép a kisvirágos ruhácska. Jó ötlet a táska. A kiegészítők egy egyszerűbbnek tűnő - waldorf jellegű - babát is úgy fel tud dobni, egyedivé varázsolni, annak ellenére, hogy nincsenek "arcvonásaik", ismertetőjegyeik, mégis mind más! :)

Előzmény: KoalaVic (31138)
KoalaVic Creative Commons License 2011.08.22 0 0 31138

Majd bele jövök... :-)

KoalaVic Creative Commons License 2011.08.22 0 0 31137

Ó, a képek hva lettek? Vagy csak én nem látom?

KoalaVic Creative Commons License 2011.08.22 0 0 31136

Sziasztok!

 

Szeretnék én is csatlakozni :)

 

Már régebb óta be-be néztem a fórumra, de most úgy látszik elérkezett az ideje, hogy előlépjek a reed only-ból :)

 

Pár éve nagyon sokat tanultam ebből a topikból! Nagyon köszönöm nektek!!!

 

Én elsősorban waldorf ihletésű babákat varrok, de fontosnak tartom megemlíteni, hogy nem vagyok waldorf szellemiségű.

 

A legutóbbi babáimat fel teszem ide, a többit a blogomon megnézhetitek, ha van kedvetek.  Szívesen fogadok tanácsokat, észrevételeket is :)

Rencee Creative Commons License 2011.08.22 0 0 31135

Tyűha...ez aztán már pofátlanság a köbön...láttam felháborodásod tárgyát.. nem sámli.

Gondolta elsunnyoga háttérben senki nem veszi észre. Hogyan sikerült rábukkannod a fotóra?

szarvasmici Creative Commons License 2011.08.22 0 0 31134

Reni, ne közösködj, inkább vedd meg a drágább anyagból a kevesebbet, önállóan. Hidd el nekem, jobb a békesség.

Nagyon friss az élmény, ne bízz senkiben! :(

Előzmény: Rencee (31132)
Bloodyheart Creative Commons License 2011.08.21 0 0 31133

Egy élmény volt!Klassz nap volt!:)

Előzmény: Hamu-pip (31102)
Rencee Creative Commons License 2011.08.21 0 0 31132
Igen tudom de sokszor olyan árban van mint máshol az öt. illetve lehet közösen venni. A váci úton is van egy. ott lehet kevesebbet venni.
szarvasmici Creative Commons License 2011.08.18 0 0 31131

Kaméleonban minimum 10 métert kell venned anyagonként. Ezért kötöttünk ki annó a Minitexnél.

Előzmény: Rencee (31130)
Rencee Creative Commons License 2011.08.18 0 0 31130

Haliho,

 

Köszönöm szépen, az anyagost, meg a fonalast mindenképp meglátogatom. Viszont nagy bánatomra, a Minitex megszűnteti a gumis futter gyártását, így már nincs is nekik, csak erős sötét színekben és nem is lesz, úgyhogy valahol máshol kell lelőhelyre bukkannom.

Találtam még egy gyártót, kaméleon textil azt hiszem, ahol szintén forgalmaznak ilyen anyagot, illetve egyet a külső váci úton, majd oda is benézek ha lesz időm jövőhét végén.

 

Nagy bevásárlást nem tervezek sajnos, egy hete jöttek meg a kord anyagjaim postán, ha előbb kérdezek okosan, akkor jobban jártam volna. Na mindegy majd ha szükség lesz még rá. Testanyagra mindenképp szükségem lesz, mert egyáltalán nincs már, és nekem a pamut nem müxik. Illetve most elhasználom tervezésre, amit próbára vettem, nagyjából a formákat ki tudom vele kísérletezni, aztán ha már megvan, veszek csodatestanyagot:)))

 

További szép napot

 

 

Skippo Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31129

:) Bocsi, ezt nem tudtam. Azért kérdeztem.

 

Utánanéztem, nem Visegrádi, hanem Soroksári. :)

 

De akkor itt vannak a hozzászólások:

Aledi

Szarvasmici

Futterről /a csodaanyag neve :)/

Beszerzőhely

Előzmény: Törölt nick (31128)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31128

Bocs, nme olvastam vissza, csak épp most bekukkantottam, látom, meg lettem szólítva. Az indexbabán VAN beszerzőheyl lista (balra lent), méghozzá olyan, amit anno a Foltvarró Céh honlapja is átvett. Persze, aktualizálni kellene, meg a vidéki lelőhelyeket is feltölteni a hozzászólások alapján, de őszintén, most biztosan nem lesz erre időm. Aki ért a Gportálhoz, és érez magában kedvet, annak szívesen adok jelszót, mert rajtam kívül Kdattának, Kastannak és Amarantának van, de ahogy elnézem, most ők sem erre fókuszálnak.

 

Igyekszem mindig benézni, de néha elveszítem itt a fonalat, szóval kérlek benneteket, ha valaki személyesen engem szeretne megkereseni, akkor most levélben tegye. Nagy ölelés mindenkinek! IO

Előzmény: Skippo (31127)
Skippo Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31127

IOkaste! Fel elhetne dobni az indexbabára egy beszerzőhelylistát? /Természetesen az érintetettektől ellenszolgáltatás fejében! :))) Szép is lenne!/

Előzmény: Skippo (31126)
Skippo Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31126

Normálisan nagy választék van. Olyan, mint amilyen egy nagyvárosban elvárható. :) /Én nagyon keleti, s nagyon falusi vagyok. :)/ Van vagy 5-6 plafonig érő polcnyi. Emlékeim szerint van dzsörzé, szatén, kordbársony, tüllböl is legalább 4-féle, külön merev, puhább, több színben, vásznak, mintás kartonok, vastagabb szövetek, ruhának való anyagok.

A közelben van még két hobbibolt. Ha elindulsz a Kálvin tér irányába az Üllőin, akkor ott van, szintén a jobb oldalban a Hobbiművész, meg a Kreatív Hobby. Ha aztán a Nemzeti Múzeumnál elfordulsz, s elmész az Astoriáig, akkor ott valahol van egy turkáló, ahol nagyon olcsón szokott lenni fonál, gombolyagban. (Ebből kiindulva valószínűleg nem használt, de olyan áron. :)/ Ezt igazán Aledi tudja. Valahol a hozzászólások között megtalálod a címet! Középáron, jó anyagokat (sokféle plüsst, azt az emlegetett csodatestanyagot), hatalmas választékban a Visegrádi úton található nagykerben lehet kapni. Annak címét pedig Szarvasmici tette közkinccsé itt, meg a blogjában. De az kényelmesen csak autóval megközelíthető azt hiszem. Érdemes megnézni térképen! :)

Tömőanyagért a Jysk-be, vagy IKEA-ba érdemes menni, párna formájában venni. Utóbbiban szép kartonok, szövetek is szoktak lenni, jó árban. Bár merevségük miatt inkább táskának való.

Jó vásárlást! Picit sem irigykedem... :)))

Előzmény: Rencee (31125)
Rencee Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31125

Jövőhét végén megyek Pestre, akkor benézek. Milyen egyéb méteráru van még ott? Mert én itt 1-2 ezer ft alatti méteráron nem kapok semmit. Színválaszték nulla, még natúr színű pamut anyagot sem lehet náluk kapni. Körkötöttet meg felejts el:)) Pedig most igazából az kéne. Szerencse, hogy a mostani babához kimondottan fehér kell.

 

Hát ha fogásra nem kemény és szúrós akkor nem gond, ha műszálas, legalább van tartása.

szerika0122 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31124

Skippo!

 

:-)

Csókos szájú mami.. :-)

Előzmény: Skippo (31117)
szerika0122 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 31123

Nekem sokkal jobban tetszik , olyan mosolygós lett..

Előzmény: timkebimke (31119)
Skippo Creative Commons License 2011.08.16 0 0 31122

Köszönöm. :) Ez is aranyos lett, bár nekem a többi is tetszett. Van valami rajzfilm ilyesmi tündérkékkel, ugye? Legalábbis valami ilyesmi rémlik még a kábelkorból. /Az már több mint egy éve nincs, de nem is hiányzik. :)/ Az angyalka is aranyos, csak kicsit a szemébelóg a haja.  :)

 

Rencee! Nem akarlak elkeseríteni, de ennek sem tudom a nevét. :) Viszont tudom hol kapható - ha még ugyan van... Mert ezt is kb. bő két éve vettem, a József körúti olcsó méteráruboltban. Ott  anno háromszázvalamennyiért voltak kaphatóak a textilek. A Corvin mozitól kb. 200 méter a Dob utca irányába, a jobb oldalban (mozi oldalában). Ez akkor féláron volt, merev, nem nyúlik, van tartása. Bolyhos, de csupa műszál. Van itthon gyári babánk, épp ilyen anyagból van a teste. Olyan fakórózsaszín, így elmegy testszínnek. Ott akkoriban kaphatóak voltak körszövött, rugalmas anyagok is. Esetleg ilyennel helyettesíthető lehetne a harisnya. Hasonlóak a polóanyaghoz, de minden irányban nyúlnak.

Előzmény: timkebimke (31120)
timkebimke Creative Commons License 2011.08.16 0 0 31121

És itt a test nélküli angyalkám

timkebimke Creative Commons License 2011.08.16 0 0 31120

Gyönynyörű babuska! Gratula!

Előzmény: Skippo (31117)
timkebimke Creative Commons License 2011.08.16 0 0 31119

Sziasztok!

Az észrevételeitek szerint átalakítottam a Tündimet. A lányaim szerint jobb így . Szerintetek? Bár még mindíg nem az igazi

 

És itt a régebbiek

Rencee Creative Commons License 2011.08.16 0 0 31118

Igen ilyesmi az anyag szerintem. Illetve ez is jó lenne szerintem. Egy csomó babának viszont harisnyát írnak testre. Mivel lehetne azt helyettesíteni szerintetek? Nem hiszem, hogy gyereknek túl tartós nylon harisnyából babát készíteni. Dísznek el tudom képzelni.

 

Skippo Creative Commons License 2011.08.16 0 0 31117

Szerika! Nagyon aranyosak a babáid. Különösen a nagyfejűek tetszenek, talán a szájuk miatt. Azok a csókos ajkak nagyon találóak.

 

Hamupip! Jól sikerült a nem épp boldog bulldogod. :) Mekkora?

 

Rencee! Talán ilyesmi ez az anyag?

Hú, látom beindult a Dinky-gyár nálad! Nagyon jók! :)

 

Elkészült az én babám is. Másmintkerült rá ruha. Nem igazán olyan, mint szerettem volna. Ráadásul kézzel van varrva. :) Cipő nálam is lemaradt - időhiány miatt. De még majd fog kapni, más ruhákkal egyetemben. Egy kis szedett-vedett bugyit azért kerítettem rá, mert természetesen Ő is szobatiszta már! :) (Ezt muszáj megmutatni az alsó korosztálynak! :P)

Rencee Creative Commons License 2011.08.15 0 0 31116

Ne ez ma nem fog menni, úgyhogy a picasa albumomban megtaláljátok őket:)

 

https://picasaweb.google.com/101154160032342655752/Babak?authuser=0&authkey=Gv1sRgCMeku5Kg4vKBlwE&feat=directlink

Rencee Creative Commons License 2011.08.15 0 0 31115

Amiket valamiért lehagyott a fórum:)))

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!