Keresés

Részletes keresés

vizgazfutes Creative Commons License 2012.06.07 0 0 816

MINDENKI OLVASSA EL A CIKKET,

AKINEK VAN 5 PERCE - ÉRDEMES LENNE! ! ! !

 

 

"Új munka gázszerelőknek, gázkészüléke utána mindenkinek fizetnie kell

 

Kötelező felülvizsgálatot vezetnek be a kazánokra és a tűzhelyekre is.

 

Akár egy újfajta adónak is tarthatjuk azt az előírást, mely szerint 3-6évente kötelező lenne felülvizsgálni valamennyi gázkészüléket. A rendelet kazánokra, vízmelegítőkre, még a tűzhelyekre is vonatkozik, akár vállalkozási, akár lakossági tulajdonban vannak. A felülvizsgálatért mindenkinek fizetnie kell. Az új készülék tulajdonosait azonnal terheli az új díj, a régi kazánok, tűzhelyek 1-2 éves haladékot kapnak.

 

A rendelettervezet szerint 3 évente kell majd felülvizsgálni az égéstermék elvezetése nélküli gázkészülékeket (pl. gáztűzhely), vagy az elvezetéssel rendelkező, de a helyiségtől nem független készülékeket. Ebbe a körbe tartozik például az összes hagyományos gázkonvektor. Hat évente kerül sor a gáztűzhelyek vizsgálatára, 12évente pedig a zárt égésterű készülékekre. Ebbe a körbe a modern kazánok tartoznak.

 

Az új készülékekre a jövő év elejétől vonatkozik majd a rendelet. A régi tulajdonosok haladékot kapnak. Az első felülvizsgálatot a következő időpontokig kell elvégezni:

  • akik 1981 előtt kötötték be a készülékeket (vagy nem igazolható, hogy mikor), azoknak 2013 végéig;

  • akik 1981 és 1993 között szereltek, azoknak 2014 végéig;

  • az 1993 után vásárolt gázkészülékeket 2015 december 31-ig;

  • a 2004 után vásároltakét pedig 2016 december 31-ig.

 

A felülvizsgálatot gázszerelőnek kell majd elvégeznie, akinek külön képesítés kell majd erre a munkára. A felülvizsgálatra jogosult lesz tervezői és szakértői jogosultsággal rendelkező, a mérnöki kamara nyilvántartásában szereplő szakember is. A vizsgálatról a rendeletben megszabott formájú jegyzőkönyv készül, amit a tulajdonosnak meg kell őriznie. A felülvizsgálat során megnézik a vezetékek, csatlakozók szabályosságát is.

 

Igazi nagy gond akkor van, ha a vizsgálatot végző szerelő veszélyesnek ítéli meg a készüléket. Ekkor köteles az életveszélyt megszüntetni. Ez az esetek többségében valószínűleg azt jelenti majd, hogy lekapcsolja és lezárja a készüléket, megtiltja annak használatát. Értjük jól, mi az intézkedés célja: a gázrobbanások, súlyos balesetek megelőzése, a lakók védelme. Félő azonban, hogy ezekre a helyzetekre a tulajdonosok nem készülnek fel, s ott állnak majd tanácstalanul a leplombált tűzhely, konvektor előtt, hogy mitévők legyenek.

 

A rendelet tervezetében sok mindenről nem esik szó. Nem tudni, mibe kerül majd mindez. Valószínűleg elég sokba, hiszen egy gáztűzhely bekötését sem végzik el 5-6000 forint alatt. Egy kétszobás, gázfűtéses lakásban van legalább 3 fűtőtest, 1 tűzhely, 1 vízmelegítő, azaz összesen legalább 5 megvizsgálandó készülék. Nem lehet tudni, hogy ki állja a költségeket? Ki fogja számon kérni a tulajdonost? Mi lesz a következménye annak, ha nem vizsgáltatja meg a készülékeket? A szolgáltató bármikor megteheti, hogy kiköti a szolgáltatásból azt a lakást, melynek tulajdonosa nem mutatja be a felülvizsgálat jegyzőkönyveit? Ki, mire használja majd ezeket a jegyzőkönyveket?

 

Egyelőre tehát több a kérdés és a bizonytalanság a rendelettel kapcsolatban, mint a pontos információ. A Nemzetgazdasági Minisztérium előzetes hírek és bevezetés nélkül adta közre a rendelet tervezett szövegét.

 

A rendelettervezet a www.kormany.hu oldalon, a dokumentumok között, a jogszabálytervezetek menüpontban érhető el."

 

Nagy Csaba cikke – Építő Élet újság

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.22 0 0 815

Iszapleválasztót a fűtési rendszerbe és vízlágyítót a HMV rendszerbe ajánlatos vagy pedig kötelező beépíteni?

 

http://www.vizgazfutesbolt.hu/index.php?route=product/product&product_id=1209

Egy ilyen szerkezet univerzális? A neten ez a legolcsóbb.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 814

 

No és mivel nem 1, hanem 3 dolgot fognak ellenőrizni, így gondolom drágább is lesz....

 

 

 

 

 

A közszolgáltatás során a közszolgáltató sormunka keretében időszakonként köteles elvégezni

 

a)

 

b)

 

c)

 

d)

 

az égéstermék paramétereinek ellenőrzését.
a tüzelőberendezés biztonságos működéséhez szükséges levegő utánpótlásának ellenőrzését, figyelembe véve a levegő utánpótlást befolyásoló műszaki berendezések, beavatkozások hatását is, valamint
az égéstermék-elvezető műszaki felülvizsgálatát,
az égéstermék-elvezető ellenőrzését, szükség szerinti tisztítását,

SolnesN Creative Commons License 2012.05.16 0 0 813

 Megvan !

 a 9.  -ban

 

(2) Az ingatlan használója köteles

 

a)

 

b)

 

c)

 

d)

 

e)

 

f)

 

a 7. § (1) bekezdésében meghatározott második időponttól számított 30 napon belül a közszolgáltatást – külön egyeztetést követően – igénybe venni, és a közszolgáltatás díján túl a külön kiszállás díját megfizetni, amennyiben a közszolgáltató a második időpontban sem tudta a közszolgáltatást ellátni.
a közszolgáltatásért járó díjat megfizetni az ingatlan tulajdonosának a (3) bekezdés c) pontja szerinti bejelentése esetén,
a c) pontba nem tartozó szabálytalanságot legkésőbb a következő ellenőrzés időpontjáig megszüntetni,
a 7. § (2) bekezdésében meghatározott esetben az üzemeltetést azonnal befejezni és haladéktalanul intézkedni a szabálytalanság megszüntetésére,
a közszolgáltatónak megadni a családi és utónevét, a lakóhelyének, tartózkodási és értesítési helyének címét (a továbbiakban: személyes adat),
a közszolgáltató 6. § (1) és (2) bekezdésében meghatározott feladatainak ellátását lehetővé tenni és az ehhez szükséges feltételeket biztosítani,

  paragrafus   

 

 Tehát  csak a harmadik kiszállás dupladíjas   ?????

 Mert az elsőnél beteg az ember pl. kórházban van stb. A másodiknál  se engedi be, akkor a harmadiknál valóban jogos a dupla díj.

 Viszont ha az elsőnél kimenti magát,  de a másodiknál - az egyeztetett időpontban fogadja a seprőt akkor szerintem etikátlan a dupla díj.

 

 

 Ja és arra van előírás hányszor kell csengetnie a seprőnek ???

 Mert ha nem, nincs ,  úgy fogják csinálni, hogy eleve ne jussanak be , hiszen a bevétel kell nekik,   mint a parkoló társságok - hogy rohadjanak meg az alávalók  !!!

Előzmény: SolnesN (812)
SolnesN Creative Commons License 2012.05.16 0 0 812

 Ezt kerestem, de másodszorra nem találtam, de helyette itt ez :

 

 

6. §

(1) A közszolgáltatás során a közszolgáltató sormunka keretében időszakonként köteles elvégezni

a)

 

b)

 

c)

 

d)

 

a tüzelőberendezés biztonságos működéséhez szükséges levegő utánpótlásának ellenőrzését, figyelembe véve a levegő utánpótlást befolyásoló műszaki berendezések, beavatkozások hatását is, valamint

az égéstermék-elvezető műszaki felülvizsgálatát,

az égéstermék paramétereinek ellenőrzését.

 

az égéstermék-elvezető ellenőrzését, szükség szerinti tisztítását, 

 

 a vastagot nálam soha sem csinálták meg !!

Előzmény: Törölt nick (811)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.16 0 0 811

Igen, gondolom azon lesz majd felháborodás, ha nem vagyok otthon, nem tud bejönni a kéményseprő, a bírság összege annyi lesz, mint a kéményseprés díja.

 

Előzmény: SolnesN (810)
SolnesN Creative Commons License 2012.05.16 0 0 810

 Itt mi az újdoság ?

 Olvasom a tulajok kötelességét  itt van egy olyan kitétel, hogy ....majd bemásolom

 

 

Előzmény: Törölt nick (807)
sünbogár Creative Commons License 2012.05.15 0 0 809

Nem volt türelmem végigolvasni... az önkormányzat (ill. szerződööt cég) jön a kéményseprők helyett?

Előzmény: Törölt nick (807)
sünbogár Creative Commons License 2012.05.15 0 0 808

Igen, bocsánat, azt hittem, minden részletre kiterjedően írtam le, de nem vagyok szakember :-)

Előzmény: vizgazfutes (806)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.15 0 0 807

http://www.parlament.hu/irom39/07029/07029.pdf

persze, hogy szigorodik minden...

vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.15 0 0 806

Tehát, a mostani parapet helyén fog kimenni a 80/125-ös füstgázelvezetés? Magyarul oldalfali kivezetés lesz?

Előzmény: sünbogár (804)
sünbogár Creative Commons License 2012.05.14 0 0 805

Csak egyszer szabadulhassak meg ettől a mostani sz@rtól...!!!

sünbogár Creative Commons License 2012.05.14 0 0 804

Szia,

 

Köszönöm a gyors választ.

 

Kéményseprőket nem érdekli, mert fali kivezetésű, parapetes csere (kétszer rákérdeztem).

Minthogy csere, nem kell gázterv sem, csak kivitelezői nyilatkozat, legalábbis így tudom, ezt mondták a szakemberek.Amúgy a Főgáz birtokán élek :-).

Ja, iszapleválasztó, az valszeg kell. Szerelés: a régi helyére kell feltenni, nyilván a csatlakozásokon alakítani kell, csatorna gyanánt az alatta lévő WC-be lenne bevezetve. Ha 80/125-ös füstcső lesz, akkor kicsit vésni kell, mert most 60/00-as van benne. Tehát nem kell nulláról kell kezdeni szerencsére.

 

Muszáj a gyári kéményeket beépíteni, nem lehet kicit ócóbbat?

 

Remélem, menni fog azért 500 alatt is…

Előzmény: vizgazfutes (803)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.14 0 0 803

A Vaillant kapásból 300.000.Ft ( külső hőm. érzékelő és egyebek nélkül ). <<< én amúgy a Vaillantot ajánlanám elsősorban.

 

Erre rájön még a munkadíj, az EPH, a gáz MEO, amit írtál is, hogy 100.000.-110.000.-Ft körüli ajánlatod van. De a kéményesek díja még nincs benne....

 

Hol van ez helyileg?

Gázszolgáltató?

 

Tigáz esetében még lehet szerencséd is, ha a füstgázelvezetésed nem haladja meg a 3 métert, akkor nem kell kéményseprő szakvélemény, de ebben az esetben is számolhatsz min. 50.000.-Ft-ot a gyári rendszerre.

 

Ha Főgáz a szolgáltató, akkor mindenképpen kell a kéményseprő szakvélemény és akkor Ők is rakják össze az elvezetést és akkor viszont 500.000.-600.000.-Ft alatt nem igen áll meg a dolog...

 

"Szerelésre, üzembehelyezésre MEO-val 65,000-95,000 Ft ajánlatom van eddig, plusz valami EPH 15,000-ért, vagy a mi a szösz."

 

Kicsit keveslem az ajánlatokat...

Egy gázterv kapásból 30.000.-

Beüzemelés kondenzációs készülék esetében: 25.000.- 30.000.-Ft (gyártótól függ)

MEO a másik 20.000.-30.000.-

 

És akkor hol a munkadíj? Hol az iszapleválasztó költsége? stb.,stb.

Előzmény: sünbogár (802)
sünbogár Creative Commons License 2012.05.13 0 0 802

Kedves Hozzáértők,

 

Egy 14 éves, 24kW-os, parapetes, turbós, fali kombi készüléket (Chaffote..x nevű rettenet) szeretnék lecserélni. Ha minden igaz, egyszerűsített eljárásban mehet a csere hasonló teljesítményű, parapetes kondenzációsra, de egyelőre megy a meccs…

 

A ház: földszint+tetőtér radiátorokkal, részben túlméretezve, de nem mindenütt. Ez nem gond? Mehet azért 50 fokon pl. úgy, hogy a 21-22 fokot tartani tudja egységesen?

 

Az eddig kinézett típusok:

-          Ariston Genus Premium

-          BAxi Prime HT 240

-          Bosch Condens 3000W ZWR 28-3C

-          Buderus Logamax Plus GB 042 - 22 K

-          Immergas Victrix 26 KW

-          Vaillant ecoTEC pro VUW 226/3-3 E

 

Olcsó olasz nem, FÉG sem (büntiből, mert a fenti cég vette meg, amiről az életben többet hallani sem akarok!).

 

Szempontjaim:

-          megbízható, csendes, alacsony szervízköltségű és MINŐSÉGI legyen

-          az összes tartozék ára (külső hőmérsékletérzékelő, vízszintes füstgázelvezető, kezdő elem, tisztító elem, bilincsek, stb.). ahogy nézem, igen nagy a szórás 33,000-80.000 között L

-          ha mégis meghibásodna, jó szervízháttér, elfogadható alkatrészárakkal

-          lehetőleg értsen szót a meglévő Honeywell CM51 termosztátommal, mert az viszont szó nélkül teszi a dolgát 14 éve, és a hasonló tudású (napi 6 program) digitális készülékek 30-40,000 tájékán járnak

-          garancia (Immergas 5 év, Bosch 1+2, a többi 1 év, ami azért ölég kárcsú)

 

Szerelésre, üzembehelyezésre MEO-val 65,000-95,000 Ft ajánlatom van eddig, plusz valami EPH 15,000-ért, vagy a mi a szösz.

 

Mit javasoltok? Már megtanultam, milyen egy megbízhatatlan, pénznyelő traktor, szeretnék most valóban jól választani, persze ésszerű keretek között, max 400-450,000 tartozékokkal és szereléssel.

 

Mindegyikhez a saját gyártmányú füstelvezető szettjét kell megvenni? Gondolom, a méret a lényeg, nagy különbség nem lehet köztük… vagy tévedek? Számít a garinál is?

 

Mindenképpen hivatalos megoldásban gondolkodom, ha azt a hatóság nem teszik lehetetlenné...

 

Minden hasznos véleményt szívesen veszek, és köszönök előre is

 

Sünbogár

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 801

füstgáz ellemzövel mérik!

de ez csak a pillanatnyi hatásfokot mutatja meg.

de ugye vannak egy kéményesnél egyébb veszteségek is.

Előzmény: Dunit (799)
Dunit Creative Commons License 2012.05.13 0 0 800

 A   tűzelés, ezenbelül a gáztüzelés veszélyes tevékenység.

 Két féle veszély van  : az első a robbanás veszély, a második a CO mérgezés veszély.

 Mind a kettőre oda kell figyelni.

 De a CO mérgezés veszély koránt se akkora mint amennyire egyesek beállítják.

 Sokan nem tudják, de sima égésben  legalább 3 -4  x annyi ember hal meg mint CO mérgezésbe.

Előzmény: Törölt nick (796)
Dunit Creative Commons License 2012.05.13 0 0 799

 Ha nem 93 %,   akkor mennyi ?

 Egyáltalán mivel mérik a hatásfokot ?

 Van olyan , hogy hatásfok mérő műszer ??

 Korábban a hatásfokot számolták, több mért értékből.

Előzmény: Törölt nick (793)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.13 0 0 798

Igen, az épeszűek. De mint tudjuk sokan nem azok :) A másik, hogy a Tesco Gazdaságos 5-6000.-Ft-os CO érzékelő nem éppen a legjobb és sokan viszont csak azt akarják vagy tudják megvenni. :S

 

Egyáltalán nincsenek tiltólistán, különálló helységbe nyugodtan lehet szerelni nyílt égésterű készüléket akkor is, ha új kivitelezésről van szó és akkor is, ha csak cseréről.

 

"Mindenki stikába szerelteti be?"

 

Hát, ha nem is mindenki, de sokan. Sokan inkább lemondanak a garanciáról azért, hogy ne kelljen végig vinni a gázosoknál és a kéményseprőknél a macerát. A boltban pedig senki nem kérdezi, hogy mégis hova akarod felrakni...

Előzmény: GAgyiXyXy (795)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.13 0 0 797

Küldtem egy e-mailt!

Előzmény: segítség!!!! (794)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.13 0 0 796

co riasztó az nem védd meg semmitöl csak jelzi a co jelenlétét!!!!!!!!!!!!

de ezt is csak akkor ha még müködöképes!

van létjogosultsága a kéményes kazánnak de nem lakótérben.

és igen javarészt fekete készülékcserék vannak.

ha valakinek mindjuk 1977 ben beépítettek egy kéményes kazánt az ma is kicserélheti kéményesre, ha nem változtak a feltételek.

nem volt ablak ,ajtócsere, nem került be pára elszívó stb-stb.

nem merek cimet beirni de a tél folyamán megyénkben co mérgezést szenvedett anyuka ,apuka, a kislegényke aki 3 éves meguszta .Volt co risztó a kazán mellet !!!!

de...........

Előzmény: GAgyiXyXy (795)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2012.05.13 0 0 795

Én már csak azt nem értem, hogy miért lehet még kapni a kéményes kazánokat akkor, ha tiltólistán van?

Mindenki stikába szerelteti be? Jó, megértem, hogy új fűtési rendszerhez ne engedjék, de meglévőre? Előírják a CO risztást és kész. Épeszű úgy is használ CO risaztót.

Előzmény: vizgazfutes (790)
segítség!!!! Creative Commons License 2012.05.12 0 0 794

Kedves Vízgazfutes!

 

Ha lehet, én is szeretnék egy elérhetőséget kérni Tőled! Már több árajánlatot is bekértem, de őszintén szólva kicsit sokallom őket. Hozzászólásaid alapján úgy érzem, jobb ajánlatot is kaphatnék, így örülnék egy árajánlatnak Tőled is! :)

 

Nagyon köszi!

Előzmény: vizgazfutes (722)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.12 0 0 793

átvertek!!!!!!!!!!!!!

kéményes kazánnak sosincs 93 % hatásfoka

 

Előzmény: saincz (788)
Zöldár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 792

  

Így van !  A hozzávalók nem 2 ft !!

Nagyon sokan rátelepültek erre a témára.

Élen járnak a kéményesek.

Birtokomban van egy méretezésnek csúfolt valami. 6 oldal nem több egy sima műleírásnál ( amit mellesleg számítógépből másoltak ki) némi aktualizálással ). Itt van olyan magvas megállpítás, hogy a kémény felett esővédő távolsága és a cső átmérő aránya egy.

 

azaz : csőátmérő 80 mm D, távolság 80 mm H így a h/d = 1. A valóságban az esővédő kb. 170 mm -re van a cső végtőlés jó nagy átmérőjü. No jó az eső így sem esik bele. De minek a fontoskodás főleg ha az 5 m-re lévő ugyancsak túrbós kéményen semmi nincs. Arra is találtak ideológiát mondván ha sapka lenne rajta, lefagyna.

de ez csak a méretezés mert majd dettó ugyan ez a kémény szakvélemény. Igaz az csak 4,5 oldalon.

Amúgy jól müködik a kéményem, mivel jó a kazán 'kifújja' a füstöt a ventillátora mivel az a gyártó szerint 30 m tud ha nincs benne könyök. Van nekem benne 4 db. Így le kell vonni könyökönként 4 x 1 m -t ( másokszerint 2 m -t, legyen ) és a bizonytalaságokra még 2 m így is tud elviekben a kazánom 20 m-t, mármint ennyi hossz ellenállásának a legyőzését.

A valóságban összesen 10 m sincs, bent kb. 2,5 m és a flexi füstcső 6 m.

A másik rejtély az un. hőtechnikai méretezés - erre a tervező hölgy hívta fel a figyelmet - kért + 5 eft -ot mivel mondá ezt egy kollágája végzi el. 5 eft -on nem szarkodtam, mondám számolja.

Nos az iratok áttanulmányozása után erről csak annyi találtam : a füstcső 2,5 m -en fűtött térben fut majd a meglévő 6.5 m-en hideg, de védett térben. Elfagyás veszély nincs. Ez nem egy méretezés hanem egy egyszerű tény megállapítás.

 

Amúgy a tervező hölgyről egy rosssz szó se essék. Ólcsón dolgozott és ráadásul szegényt meg a gázosok szivatták meg, 3 x be kellett mennie a művekhez, szegény elfelejtette ráírni a tervre hogy ha majd a jövőben lesz egy ablak csere akkor méretezett légbejtők kellenek.

Én ugyanis ezt megúsztam, itt elég volt egy elszívó nekiük. A meg megvolt. Itt a konyháról volt szó. Ami amúgy jó nagy !!

Előzmény: KömKel (783)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.12 0 0 791

A MEO meg az EPH talán a "legkisebb" gond. Ami nagyon megnyomja az árakat az a kémény... Sok esetben 2X annyiba kerül, mint maga a készülék. :S

Előzmény: KömKel (783)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.12 0 0 790

Hivatalos álláspont az, hogy nyílt égésterű készülék lakótérben nem helyezhető el.

 

Én csodálkozom, mivel - elvileg - még a tervet sem tudod áttolni jóváhagyáson, MEO-n meg szerintem nincs, aki átvegye.

 

Mondjuk hozzáteszem, hogy az említett fórumozó csak a kéményseprőre hivatkozott, a MEO-ról egy árva szót sem írt, tehát feltételezem, hogy MEO nem volt.

Előzmény: GAgyiXyXy (784)
Zöldár Creative Commons License 2012.05.12 0 0 789

 Így van, nem kis lakásban láttam, kb. olyan 140 m2-es  un. sorházilakás pincéjében. Bajorország, Frankföld, ahonnam az Adidas indult.

 Ja meg ott láttam másodszorral az un. egy csonkgázmérőt - láttam nálunk is.

 tény viszont, hogy újtelepítésnél csak a zárt égésterűt engedik, na de nálunk azért van nagyonsok régi telepítésű falikazán  és azt nem veszik figyelembe, hogy nincs mindenkinek több százezer ft egy cserére.

Előzmény: Törölt nick (786)
saincz Creative Commons License 2012.05.12 0 0 788

Hugoméknál meg mérte a szerelő a fali kéményes Vaillantot: 93%...ahogy a papíron van...

Előzmény: Törölt nick (787)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.11 0 0 787

vailant álló öntvény kazán hatásfok  ma mértem mert kiváncsivá tettetek  72 %

a növérem kazánja :(

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!