Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.17 0 0 3159

Lehet, h rosszabb.

De tényleg érdemes megvárni pár tesztet...

Előzmény: holloo (3158)
holloo Creative Commons License 2013.01.16 0 0 3158

Az általam kinézett kereskedőnél már kapható a Dell Ultrasharp U2413 és Ultrasharp U2713H . A panel típusára azt írják, hogy AH-IPS (ezt tudtam), de a megjelenítésnél azt írják, hogy 8bit+AFRC-s panel, 14bit LUT. Nem igazán tudom, hogy ezt hogyan értelmezzem. A Ultrasharp U2410-nél itt azt írják, hogy "12 bit belső színszámítás, 10 bites jel fogadás színcsatornánként DisplayPorton keresztül". Ezek szerint az új típusok rosszabbak lennének ebből a szempontból?

holloo Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3157

Bizonyos műveleteket a videókártya processzora (GPU) fog elvégezni a számítógép központi processzora (CPU) helyett, sokkal de sokkal gyorsabban (ugyanis egy modern videókártya processzora legalább egy nagyságrenddel gyorsabb az alaplapod processzoránál bizonyos műveletek elvégzésekor). Persze, hogy mik ezek a műveletek, az attól függ, hogyan írták meg a Photoshop-ot. Minél frissebb Photoshop-ot használsz, annál több művelet elvégzését lehet felgyorsítani a GPU ilyen célú használatának engedélyezésével. Ha nem használsz olyan funkciókat, amelynél a PS-t felkészítették erre, akkor nem fogsz érezni gyorsulást. Hogy pontosan mik ezek a műveletek, azt nem tudom, talán amiket az általam beszúrt kép alsó részén olvashatsz (bár ezek lehet hogy csak példák). De CS6 esetén az ff67 által megadott linken pontosan leírják, hogy milyen műveletek fognak felgyorsulni. Azzal szerintem nem ártasz senkinek, ha ezt az opciót engedélyezed, szerencsés esetben gyorsabb is lesz valami :)

Előzmény: unalmas lany (3156)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.15 0 0 3156

Nagyon köszönöm!!!

 

Tudom, láma kérdés. De ha kipipálom, akkor gyorsabb lesz a PS4-gyel a munka?

Vagy miért is jó ez nekünk???

Előzmény: holloo (3155)
holloo Creative Commons License 2013.01.14 0 0 3155

Megnéztem, be lehet állítani, pont úgy, mint a CS6-ban: Szerkesztés -> Beállítások -> Teljesítmény.. Ekkor feldobódik egy ablak, amelyben a GPU-beállításoknál be kell pipálni az "OpenGL-rajzolás engedélyezése" opciót. Érdemes elolvasni az alsó részt is, amely arról szól, hogy mit gyorsít. Valószínűleg a későbbi PS verziókban sokkal több funkció gyorsítására használható a GPU (a korábbi Adobe link ezt részletesen le is írja).

 

Előzmény: unalmas lany (3153)
holloo Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3154

Most nem tudom megmondani, mert nem a saját gépem előtt űlök, de szerintem igen. Én is cs4-et használok, de xp alatt. Viszont egyszer már feltettem a win7-et és rá a cs4-et, és úgy emlékszem, hogy akkor tapasztaltam azt, amit a 3144-ben írtam. Ha lesz rá módom, akkor megpróbálom megnézni (holnap).

Előzmény: unalmas lany (3153)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3153
CS4-et használok. Azon is be lehet állítani?
Előzmény: holloo (3152)
holloo Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3152

Nézd meg azt a linket, amit ff67 adott 3147-ben. Ott van egy olyan rész, amelynek a címe 'GPU/OpenGL preferences in Photoshop CS6'. Ott írják, hogy melyik menűpontban kell bekapcsolni.

Előzmény: unalmas lany (3151)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.13 0 0 3151

Nincs beállítva. Hogyan tehetem meg?

Segítesz?

Előzmény: holloo (3149)
czy Creative Commons License 2013.01.12 0 0 3150

Értem :-)

Előzmény: unalmas lany (3148)
holloo Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3149

A te kártyád is benne van a listában, amely esetében a PS használni tudja a GPU-t gyorsításra. Vajon neked a PS-ben be van ez kapcsolva?

Előzmény: unalmas lany (3148)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3148

Háááát...

 

Elmondom erről a 8 vagy 10 bit dologról a saját véleményem:

 

Körülbelül úgy érzem ennek az egész dolognak a jelentőségét, mint mikor egy hifista lecseréli a láncszem végén lévő hangsugárzóját egy magasabb kategóriájú, komolyabb hangsugárzóra. Természetesen a hifista abszolut hallja a külünbséget, s a hasonszőrű, szintén vájtfülű haverjai is irigykedve hegyezik a fülüket. De a hifista áthívja a szomszédját, annak talán fel sem fog tűnni az egész csere dolog... Mert az nem ért hozzá, és nem foglalkozott soha hifivel...

 

Tehát, ha én áthívnám a szomszédom, s egy TN paneles monitoron pár napja néztük meg a nyaralásáról a képeit, ma áthívnám, fel sem tűnne neki a csere (TN kontra IPS). Mert mit bánja ő...

A 8 vagy 10 bit közt pedig sokkal kisebb a különbség, mint ahogy annak mi akkora jelentőséget tulajdonítunk...

 

DE...! A lényeg, h a hifista is érzi és hallja a különbséget, s a fotós is érzi és látja a különbséget a 2 dolog között...

Előzmény: czy (3145)
ff67 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3147

Itt egy leírás, hogy mire használja a PS6 a GPU-t, valamint az oldal alján találhatóak azok a kártyák, amiket az Adobe javasol a PS6 használatához. 

 

http://forums.adobe.com/message/4289204#4289204

Előzmény: holloo (3144)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3146

Nos:

 

i5-ös procim van, 8 giga RAM (a 2400-as verzió, nem az 1600-as), van a gépben SSD, s van minden, amivel elégedett vagyok.

Gyors mindennel, azaz pont azzal, amit én használok.

 

A FirePro kártyát a 10 bites színmélysége miatt vettem.

 

czy-nek válaszolva, igen látszik a +2 bit, de azért nem kell megdöbbenni tőle. Egyszerűen szebb és jobb a kép ilyenkor.

S azért ilyenbe ruháztam be, mert mivel egy komplett rendszerre költöttem, ezért olyat vettem, amit arra találtak ki, ami nekem pont jó. Én nem játszok soha a gépen, nem nézek filmeket, s semmi ilyesmit nem csinálok.

Azokra van más. :)

 

Előzmény: GeeBee01 (3143)
czy Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3145

Ugyan "nem az én asztalom", de ezt a kérdést rágcsáltuk a 3042-es hsz táján. Azóta is tűnődöm azon, hogy vajon látszik-e az a 2 bit különbség képernyőn, nyomaton, bárhol.

 

Vélemény?

Előzmény: GeeBee01 (3143)
holloo Creative Commons License 2013.01.11 0 0 3144

Nekem egy még régebbi 8600GT-s videókártyám van, természetesen ezt is le akarom cserélni majd, ha veszek egy jobb minotort. Viszont már e kártya esetében is írogat olyat a PS CS4 néha-néha, hogy már ennek a kártyának a drájvere is támogatja azt, hogy a videókártya GPU-ját használja fel a CS4 a számításokhoz. Ha többet akarok tudni róla, akkor nézzek utána itt meg ott. Még nem néztem utána, de az LR és a PS mostani verziói gondolom már bőven támogatja ezt (főelg Win7 környezetben), nem?

Előzmény: GeeBee01 (3143)
GeeBee01 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3143

Szia,

 

Íme a saját tapasztalatom :)

Lightroom és csak Photosop amit használok, 12-24 MP-es fotókkal.

Volt egy GeForce 9600GT kártyám. Öregecske, gondoltam kicsit felturbózom a rendszert. Vettem egy Asus HD5770-t. (2  éve ez még nem volt annyira "ócska" :)

Látványos javulás nem volt gyorsaságban :) Mondjuk különösebben addig nem olvastam utána a dolgoknak.

Aztán váltottam i5 procira, és tadamm,kicsit begyorsultak a dolgok.

Ha Win7-ed van,elég megnézni egy CPU/GPU terheltség mérő widgeten, hogy mikor melyiket használja jobban pl. a Lightroom.

RAW kép "előhívásnál", és RAW-JPG konvertálásnál le lesz terhelve a CPU.

A fotó és az utómunka az egy "statikus" dolog, nincs mi terhelje a GPU-t, fölösleges az erőmű.

3D és video renderelésnél viszont kell az izmos GPU.

 

Ha csak fotó a munka tárgya,akkor inkább CPU-ra költenék a helyedben. ÉÉÉS RAM-ra  :)

30e Ft-ért már lehet venni elég jó kártyákat, legalább 128 bites, 1GB DDR5 memóriával.

FirePro kártyák ha jól látom többképernyős, CAD és animációkhoz van kihegyezve.

Előzmény: unalmas lany (3142)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3142

Igen, ahhoz.

Szerinted nem jó???

 

Pl. Te mit ajánlanál???

 

Szívesen lecserélem egy másikra, ha meggyőzőek az érveid!

 

(Zárójelben megjegyzem, a V4900-at nem a gyorsasága miatt ajánlották!)

Előzmény: GeeBee01 (3141)
GeeBee01 Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3141

Fotós utómunkához ajánlották a V4900-t? :)

Mert érdemes megnézni, hogy pl a Lightroom mit terhel le leginkább fotó matatásakor..

CPU-t terheli a legjobban, és nem a GPU-t.

 

Előzmény: unalmas lany (3093)
holloo Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3140

Amit az AdobeRGB <-> sRGB megjelenítésről írtam (melyik hogyan mutat a másik környezetében), remélem jól írtam, és jól emlékszem rá.

Előzmény: holloo (3135)
czy Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3139

Köszönöm. Egyszer voltam az Epson tanfolyamán, de nem ez az úr tanított.Az is elég tanulságos volt.

Előzmény: holloo (3138)
holloo Creative Commons License 2013.01.10 0 0 3138

Boros Ferenc. Én a Fotósarokban találkoztam vele egy oktatáson (ő tartotta), de a Práter utcai iskolában is tanít.

Előzmény: czy (3136)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3137

Ez abszolút így van.

Ha Adobe RGB-ben készített képet Adobeban kidolgozos, amint áll a család a karácsonyfa előtt, átküldöd kereszmamámak és nagymamának, akkor ő igencsak csodálkozni fog, ha megnézi a monitoron... Mert a valószínűbb az, h nagymami monitorja nem tudja az Adobe RGB-t, s fura színeket fog látni rajta... :)

 

Szóval sok pro és kontra ugrik fel ám ilyenkor.

 

Természetesen az AdobeRGB a jobb és komolyabb történet...

 

Előzmény: holloo (3135)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3136

Ha nem titok ki volt ő?

 

Megnyugodtam :-)

Előzmény: holloo (3135)
holloo Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3135

Én is egy kicsit analfagamma vagyok a témában, de pont tegnap beszélgettem ezzel kapcsolatban egy profi fotós oktatóval, ő pont ugyanezt mondta. Az LR alapértelmezése valóban a profoto, ami egy kicsit túlzás, mert itt-ott az ember látóképességénél is bővebb. A másik dolog, ami nekem ebből a beszélgetésből lejött, hogy ugyan ajánlott Adobe RGB-ben dolgozni és a fényképezőgépet is arra állítani (én most jöttem rá, hogy eddig sRGB-ben fotóztam), de igazából két helyen láthatod viszont így a képeidet: olyan monitoron, ami képes az Adobe RGB megjelenítésére, vagy ha esetleg profi helyen készíttetsz magadnak képet nyomdai minőségben. Minden más esetben sRGB-t használnak és azt is látsz. Az oktató azt is megmutatta nekem, hogy ha sRGB-s képet nézel AdobeRGB-s beállításokkal (rákényszeríted a programodat, hogy AdobeRGB-s képként értelmezze az sRGB-s képet), akkor annak eléggé tragikus lesz az eredménye, míg fordított esetben szintén nem lesz színhű a megjelenítés (AdobeRBG-s képet sRGB-sként megjeleníteni), de sokkal tűrhetőbb lesz a dolog. Ezért is érdemes eleve AdobeRGB-t haasználni.

Előzmény: czy (3134)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3134

Ezt szerintem félreérted, a bővebb színterűn meg kell jelennie több mindennek, a szűkebben nem tud. 

 

Az említett hozzászólás nem azt mondja amit Te írsz, hanem, hogy a LR alapvetően nem sRGB-t használ, hanem Prophotot, és ha nem sRGB-ben mented ki a képet, akkor a weben - ahol az sRGB - a szokvány, nem lesz helyes a megjelenítés.

 

Remélem jól értem.

Előzmény: Steve the Great (3130)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3133

Van itt egy érdekes színtér összehasonlítás.

 

http://regex.info/blog/photo-tech/color-spaces-page2

czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3132

+t

Előzmény: czy (3131)
czy Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3131

De az 1970-es hozzászólás el ne olvasd!

Előzmény: unalmas lany (3129)
Steve the Great Creative Commons License 2013.01.09 0 0 3130

"Egyelőre nem gondolom, hogy bánni fogom valaha is a vételét."

 

Én egy dologgal küzködök az U2410 kapcsán, bár lehet, hogy én vagyok a béna. Itt beszéltünk erről (1967 környékén), hogy ha jól értem, a monitor bővebb színtere okán a LR-ban nem igazán lehet úgy megjeleníteni a fotót, mint ahogy sRGB-ben exportálva bárhol máshol nézve fog mutatni. Neked mennyire okoz ez kényelmetlenséget?

Előzmény: unalmas lany (3129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!