Keresés

Részletes keresés

fecske+ Creative Commons License 2016.08.18 0 0 4212

Képes bizony! Anno úgy legeltettünk, hogy amerre én mentem, követtek a kecskék. 

Előzmény: Jasmine-20 (4205)
khirke Creative Commons License 2016.08.16 0 0 4211

Remélem annál nagyobb tőgyük lesz. :)))

Van szarvalt is ebből a szériából, de ide épp akkor csak a sutákat válogattuk. Persze Neked tökmindegy, mert a fehér szín miatt már úgyis elvágták magukat :)))))))) Sőőt, egy fehér bak mellé kerültek, úgyhogy különösebb javulás még csak nem is várható! :))))

Előzmény: booerang (4209)
lyuko Creative Commons License 2016.08.16 0 0 4210

Nagyon pici szépséghiba. :)

 

Előzmény: khirke (4208)
booerang Creative Commons License 2016.08.15 0 0 4209

Sőt még szarvuk sincs!:-)))

Előzmény: khirke (4208)
khirke Creative Commons License 2016.08.15 0 0 4208

Uncsi fehérek. Nincs bennük semmi szürke! :)))

Előzmény: lyuko (4207)
lyuko Creative Commons License 2016.08.14 0 0 4207

Nagyon szép állatok, a színük meg pont olyan amilyet én is szeretnék.  gyönyörűek! :)

Előzmény: khirke (4206)
khirke Creative Commons License 2016.08.13 0 1 4206

...  ugyanennek a baknak a másfél éves lányai:

Előzmény: khirke (4175)
Jasmine-20 Creative Commons License 2016.08.12 0 0 4205

Ha jól nézem a képen nincs semmilyen kötél a kecskéken... Ezekszerint a kecske is képes arra, hogy kövesse az embert anélkül h ott hagyná?

fecske+ Creative Commons License 2016.08.09 0 0 4204

Kirándulók figyelmébe ;) :) bár megjegyzem a háton cipelés helyett kellett volna egy hátaskecske...

fecske+ Creative Commons License 2016.08.09 0 0 4203

Az utolsó képen levőre erősen hajazott egyik a telepen. 

Előzmény: krisztina.mexico (4202)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.08.02 0 0 4202

Munka közben, "véletlenül" bukkantam rá az alábbi képre:

 

 A kiadvány Friedrich Gauermann (az osztrákok "festő-pápája", 1807 – 1862) egykori szülőházát, munkásságát (és az ott immár 40 éve működő múzeumot) népszerűsíti. Az eredeti kép így "fest":

 

 

És egy másik hasonló témájú mű:

:))

 

krisztina.mexico Creative Commons License 2016.08.02 0 0 4201

 

Kedves ez-Ben!

 

Köszönöm a nevenapos jókívánságokat, majd szépen beosztom az év végéig.

 És ha már lúd, akkor, ha nem is kövér, de legyen jó sok:))

 

 

Bizonyítandó, hogy mindennapjainkat (még a dolgozós órákat is) áthatja -egyebek mellett- a derű és jókedv is   (amelyet természetesen csak fokozhatnak a 4198-as és ehhez hasonló tartalmak - a számok nem összekeverendők!-)   engedjétek meg, hogy legutóbbi (júliusi) Fürkésztáborunk képanyagát megosszam veletek:

http://www.ferto-hansag.hu/hu/galeria/28--furkesz-termeszetismereti-tabor-2016-_-1..html

http://www.ferto-hansag.hu/hu/galeria/29--furkesz-termeszetismereti-tabor-2016-_-2..html

 

Most vasárnap ismételten tábort nyitunk, de egy "emelettel feljebb", az ifiknek! Akkor majd a Hanságot vesszük a nyakunkba, kerékpárral, sátrakkal. Szúnyog- és bögölyeldorádó lakosai ellen bizony jól jönne egy tincses kabát+gatya :))

 

Őőőőőő....most egyéb, a tincses kecske témát érintő kapcsolódási pont nem jutott eszembe. :DD

 

 

 

Zsoltialeveli') Creative Commons License 2016.08.01 0 0 4200

 A hirdető lehagyta; hogy ez egy Afgán harcikecske és nagyon jó házörző!Akinek van lehetősége megvenni egy ilyet ki ne hagyja!Sohatöbbé nem kell félnie betolakodóktól..  :))))

Előzmény: tilták3 (4197)
lyuko Creative Commons License 2016.08.01 0 0 4199

:)

Előzmény: tilták3 (4197)
ez-Ben Creative Commons License 2016.08.01 0 0 4198

 

 :))                                  Augusztusi idill

 

 

                                Vadlibák csapata száll az égen

                                Gyűrű fénylik a lábukon szépen

                                Mexico ... felé tartanak éppen

                               "A Gyűrűk Asszonya" lépdel a réten

 

                                Láttán, minden liba azt gágógja :

                                Szép névnapot G-G-G-Grisztina

                                Brigádunknak is, ki csupa Gúnár

                                Érces hangú jókívánsága száll...

 

                                                      ( Lúdtollal írta, maga az élet !:)

 

 ui : A "sietség" oka, hogy jómagam is elhúzok, mint a vadlibák...

 

tilták3 Creative Commons License 2016.07.31 0 0 4197
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.07.28 0 0 4196

Bár a szmha és a bivaly a szenvedő alany, de minthogy eddig nem volt dolgunk ezzel a himlővírussal Mo.-on, nem árt ha tudunk róla Főleg, ha a közelünkben ezen fajokat tartó gazdákat ismerünk, de ők még nem hallottak róla.

:((

http://portal.nebih.gov.hu/-/megjelent-a-borcsomosodaskor-az-eu-ban

http://portal.nebih.gov.hu/web/guest/-/a-borcsomosodaskorral-kapcsolatos-kereskedelmi-tudnivalok

http://portal.nebih.gov.hu/gyik/allat/gyakran-ismetelt-kerdesek/borcsomosodaskor

 

A terjesztésben ugyan más vérszívó faj/-jok (szúnyog, légy) a ludasak, de ha a kéknyelv terjedésének megelőzése miatt teszünk óvintézkedéseket, gondoljunk rá, hogy egyben ez ellen is tehetünk valamit. :))

ez-Ben Creative Commons License 2016.07.28 0 0 4195

 

 :)) Kedves Fecske + Katinka !

 

...itt a meteorológus jelentése : Készítheted elő a kék ponyvát !

 Persze nem ám a kecsók, hanem a " Kecskepásztor-lyányka" fölé... ( + hajszárító estefelé !:)

 

khirke Creative Commons License 2016.07.27 0 0 4194

Gyönyörűűű példa a rossz lábállásra (+csapott farra)

:)

http://www.jofogas.hu/hajdu_bihar/Feher_tincses_parlagi_kecske_elado_52147038.htm?first=1

khirke Creative Commons License 2016.07.25 0 0 4193
Előzmény: Frenkie014 (4168)
lyuko Creative Commons License 2016.07.22 0 0 4192

A pigmentáció meg az immunrendszer közötti összefüggés még az embernél is megvan, a szőke kék szemű gyerekek között több az allergiás, a sötétebb bőrűek között például az 1800-as években Londonban a feketék gyerekei majdnem száz százalékban angolkórosak voltak.

Nekem már gyerek koromban azt mondták amikor rákérdeztem miért fehérek a disznók, libák, kacsák, csirkék, birkák,  stb, hogy jobban bírják az egyoldalú takarmányozást.

Előzmény: khirke (4190)
lyuko Creative Commons License 2016.07.22 0 0 4191

Mondjuk én se száz kilós tincsesekben gondolkodom. A youtube-n vannak jóval száz kiló fölötti pakisztáni kecskék, azok tuti éhen halnának ha nem hordanák a szájukba a takarmányt. A legeltetés fontos szempont a fajtánál, szerintem lesz még /amilyen zavaros a közelkeleti helyzet talán nem is sokára, ne legyen igazam/ drága üzemanyag, 2020 után az Únió meg akarja szüntetni a területalapú támogatásokat is, az a gabonafélék árát fogja felhajtani, szóval egy kicsit kisebb tejtermelésű fajta ami a takarmánya felét maga legeli le azonnal veri a kultúrfajtákat gazdaságosság tekintetében.

Előzmény: khirke (4190)
khirke Creative Commons License 2016.07.21 0 0 4190

Nagyobb testű állatnak nagyobb a létfenntartó takarmányszükséglete is. Amellett, hogy több tejet adhat, az arányt sem árt figyelembe venni, a gazdaságosságot tulképp ez határozza meg. De persze, ettől függetlenül én sem a törpe kecske tenyésztés híve vagyok. De simán megelégszem az átlag 45-50 kg-s kecskékkel. :) A tőgyfüggesztést meg végkép ettől független tulajdonságnak gondolom.

Oké, bocs, hülye vagyok. Ezt a fehér színnel kapcsolatos elméletet most hallom először. De már semmi nem lep meg. Eddig a fekete színű kecske tejéről hallottam, hogy jobb, mint a fehéreké (ha jól emlékszem az allergén béta-laktoglobulint jóval-jóval alacsonyabb mennyiségben tartalmazza) A lényeg, most van valami plusz érv a fehérek mellett is. A törzsállomány nagy része úgy is az. :)  

Persze a kecske valahogy nem arról híres, hogy nagyon díjazná az egyoldalú táplálást. Ritka válogatós egy dög. :)

Előzmény: lyuko (4189)
lyuko Creative Commons License 2016.07.21 0 1 4189

Én úgy gondolom jobb a nagyobb testű kecsó, mert egyrészt nekem az tetszik :) másrészt azt gondolom nagyobb jószág nagyobb emésztőrendszer, több tej. Szarvasmarháéknál legalábbis a jó tejelő fajták szép magas csontos állatok. swájci barna, hegyi tarkák, holstein, stb. Másrészt a fehéret vagy majdnem fehéret preferálom, mert -ezt nálam jobban tudod- a fehér háziállatok jobban tűrik az egyoldalú táplálást és a hiánybetegségeket. Hogy mi az oka ezt nem tudom de állítólag a fehér ember kialakulásában is ez játszott szerepet a jégkorszakban.

Az erősebben pigmentált háziállagoknak pedig jobb az immunrendszerük.

Előzmény: khirke (4182)
booerang Creative Commons License 2016.07.20 0 0 4188

Szia Cili!

Tegnap írtam egy mailt,ha lesz időd,légyszi olvasd el!

köszi

Előzmény: khirke (4184)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.07.20 0 0 4187

Upsz! A 27°%-os áfa lemaradt az árból....

Előzmény: krisztina.mexico (4186)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.07.20 0 0 4186

Ha még szélesebb körökben nem ismert, akkor szeretettel ajánlom az alábbi terméket minden jószágtartó fórumtársam figyelmébe!

 

http://www.impavidus-trade.com/index.php/termekek-28/egyeb-allat/123-crystalyx-juh

 

Rendelés:

Till Norbert

+36-70-940-0063

till.norbert@impavidus-trade.com

 

A 22 kg-os (kb:12.000,-) edényből egy hónap alatt fogyott el a cuccos 14 juh, 9 kecsó és utódaik közreműködésével.

Eredmény: javuló kondi, termelés, ifjaknál súlygyarapodás és beengedéskor széles mosoly a pofikákon azt bégetve/mekegve: Köszönjük Cili néni! :DD

 

PS: Kb. 7 éve már próbáltunk egy másik márkájú (nevére nem emlékszem) nyalótálat, de az valahogy kikopott a használatból....ez most úgy tünik jobb lesz.

 

 

krisztina.mexico Creative Commons License 2016.07.20 0 0 4185

Ne szerénykedj, a baknevelőből visszahozottak már a második ismert származású generáció! Itt vagytok a célegyenesben! :))

 Igen, a gidák elég mixek, de az anya feje is cserjegyesnek tűnik...

Előzmény: khirke (4184)
khirke Creative Commons License 2016.07.20 0 0 4184

Na jó-jó.... de ez a "majdan őt fedező bak(ok) tőgyformát javító hatására" parlagi esetében még eléggé gyerekcipőben jár. Nem tudom, hány olyan parlagi tenyészbak van, amelynek minimum 3 generációra ismert minden anyai felmenője, és annak tőgyformája. Nálam nincs ilyen :)  Szerintem máshol sem sok...

A gazdája nem is nagyon görcsölt ezen, valami núbi-jellegű bakkal elintézte a dolgot (eléggé lapátfülü gidák vannak alatta). :)

Előzmény: krisztina.mexico (4183)
krisztina.mexico Creative Commons License 2016.07.19 0 0 4183

Anyai vonalon még jó utódokat adhat, ha figyelünk a majdan őt fedező bak(ok) tőgyformát javító hatására., ugyanis - idézem- "A tőgy és tőgybimbó morfológiai jellemzői közepesen, ill. jól öröklődnek. (h2: 0,3-0,7)".

Elég körültekintést igényel addig is megfelelően tartani, naponta többször kifejeni ezt az anyát, illetve ügyelni arra,hogy ne fertőződjön fel, sebesedjen ki a tőgye. A gidák táplálásáról nem is beszélve...

Kérdés, megéri-e?

 

Előzmény: khirke (4182)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!