Keresés

Részletes keresés

Thor Creative Commons License 2005.01.02 0 0 861

Nohát, nehogy ínségben maradjon ez a topic bögreileg. Kinek ezüstkanál, kinek intelligens tekintetű csirkék :)

 

 

Bár ez utóbbi nem KVs.

nemisbékát is felkérjük a piros mogyorós közzétételére.

 

Holnap meg majd lefényképezem nektek a kedvenc neszkávémat is, ami szerintem ezidőtájt az egyetlen iható, miután végigkóstoltam a nem-speci helyeken kaphatóakat.  Még ugyan pár lap restanciám van ebből a topicból, de ha kiderült már, hogy Budakeszin kívül hol kapható a  ... nafranc elfelejtettem a nevét, majd mindjárt megnézem, szal felcsigáztatok vele kapcsolatban.

Előzmény: nemisbéka (858)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 860
Húgoméktól Kaptunk olyan ikejás zöld bögréket, amikhez jól kiszélesedő alátét van, vagyis szépen a tea/kávé mellé lehet pakolni a kekszecskéket. (Amit persze újévi fogadalmi fogyókúra miatt nem fogunk megtenni :)).)
Előzmény: kókusztigris (859)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.02 0 0 859
Thorci :)

Én eddig egy kis karácsonyi mintájú, aranyos bögrécskéből tettem, de most Karácsonyra kaptam barátnőtől kávés szettet- 2 féle barna árnyalatú kávésbögre alátéttel, Coffee felirattal. Pont akkora a mérete, amennyi kávét szoktam inni egyszerre.
Előzmény: nemisbéka (858)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 858
Thorci másutt vetette fel, de tök jó kérdés: miből kávézoltok? Én a piros Nescafés bögréket szeretem a legjobban. Thorcit felkérjük a képei beszúrására ide is :).
Thor Creative Commons License 2005.01.02 0 0 857
Jól mondta kedves azt a még szócskát oda belé! :)
Előzmény: nemisbéka (855)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 856
Ez jól hangzik :).
Előzmény: kókusztigris (854)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 855
:) (Pszt, itt még kimaradt az állva pisilés!)
Előzmény: Thor (853)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.02 0 0 854
Képzeljétek, én meg kaptam egy barátnőmtől egy Coffee Magic nevezetű nagyobbacska poharat - alul elem van benne, belül egy olyan kis izé, ami habosít, és lezárható teteje. Elvileg ha beleöntesz kis tejet, benyomsz egy gombot, felhabosítja a tejet és ha ráöntesz kávét vagy cappuccinot vagy amit akarsz, akkor ilyen réteges lesz, a kávé alul, a hab felül marad. Még sajna nem próbáltam ki, de majd beszámolok.:)
Thor Creative Commons License 2005.01.02 0 0 853
Tök fura, de bármi is legyen egy topic címe, nyalakodás biztos lesz benne :)
Előzmény: nemisbéka (852)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 852
Tyű, akkor már a szexes hozzászólások nagyrészén túlvagy :))).
Előzmény: Thor (850)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 851

:))) Nagyker, moeskám, nagyker, fel köll őket csörögni, hogy hun árulják a termékeiket kiskerben.

Amúgy természetesen minden hatóság előtt letagadom a felbujtói minőségemet :).

Előzmény: moes (849)
Thor Creative Commons License 2005.01.02 0 0 850
Már csak 5 oldal van hátra :) találkoztam már azzal is, ahol említetted a Prágát.
Előzmény: nemisbéka (848)
moes Creative Commons License 2005.01.02 0 0 849
240 darab van egy csomagban? :))
akkor maradok a ragadóskezű megoldásnál. egyébként nem is hülyeség, mintha láttam volna plusz darabokat elfekvőben. mikre rá nem veszel?!?
Előzmény: nemisbéka (846)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 848
:) Welcome, Istennő :). A Prága tényleg jó hely, finomak a teáik is.
Előzmény: Thor (847)
Thor Creative Commons License 2005.01.02 0 0 847

Dejjó topic! :) Hogy nem láttam eddig?

Most olvasom, már a 15. oldalnál tartok.

 

Addig is: szintén vérnyomáshiányos, az első KVt rendszerint ébredés előtt alkalmazom, férj behozza (aztán békésen alszik tovább), én megiszom, és akkor ébredek fel, amikor kellően szétoszlott bennem és akcióba lépett a koffein :) Sajna megesett már, hogy amikor kialvatlanul önállóskodni próbáltam, főleg mert egyedül voltam épp itthon, és kipattantam az ágyból KVt csinálni, beájultam mint a nagykabát a konyha kellős közepén, pont mire belekortyolhattam az éltető nedűbe.

 

Alapjában úgy érzem, nem szeretem ezt a fekete löttyöt, csupán az élethez kell, ezért minél erősebbet iszom, minél kevesebb vízben oldva, legyünk túl rajta alapon (férj szerint tablettás kávé:) Általában sokkal jobb az illata, mint az íze, és ez csalódást okoz nekem.

NADE: nemrégiben találtam két helyet is, ahol pont olyan az íze mint az illata, tisztára ízlelőbimbókra alkalmazott orgazmus a kávéivás :)

Az egyik a Sir Morik a Ráday utcában (ott árulnak kimérve is vagy 10féle arabica kávét, 3féle pörköléssel), de még ennél is jobb a Prága Kávéház a Baross utca legelején (szinte kint van már a Kálvin téren). Ez utóbbi roppant hangulatos is, és mindenük tökéletes a berendezéstől és a hely hangulatától kezdve a kiszolgáláson és a KVválasztékon át a kis magvas barnakiflire applikált szendvicsekig, amiket kérhet az ember, ha pont reggelizni esik oda be, ahogy én szoktam néhanapján. Ja és 7-től már nyitva van - igaz, hogy még a topic legelején látom az ilyen kérdéseket, azóta biztos ezerszer megválaszolták már, és ezeket a helyeket is említettétek, mindjárt elmélyülök újfent benne.

nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 846
Na figyelj, moekuskám, béta verzió: tojsz a referenciacsoportra a műanyag kis bizbaszukkal és lesz neked tuti rozsdamentes króm! http://www.italiakonyhastudio.hu/t16.htm
Előzmény: moes (843)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.02 0 0 844
Elaltatom a bennem lakozó jogászt: vedd kölcsön a munkahelyről és felejtsd el visszavinni :).
Előzmény: moes (843)
moes Creative Commons License 2005.01.01 0 0 843

műanyag preferált (mert a referenciacsoportnál - értsd: anya, munkahely is olyan van)

azért nem jó a sima kanál mert én stabil minőségű kávét akarok főzni. kicsit macerás vagyok, tudom :)

Előzmény: nemisbéka (842)
nemisbéka Creative Commons License 2004.12.31 0 0 842
:) Ez tök jó. Milyen mérőkanalat akarsz hozzá, fémet vagy műanyagot? A sima kanál nem jó hozzá?
Előzmény: moes (841)
moes Creative Commons License 2004.12.31 0 0 841

képzeljétek, kaptam karácsonyra kávéfőzőt. épp eluntam a nescafézást, egyszerűen nem ízlik. olyan kis pici lecsöpögős, nem turbókávét csinál, hanem közepeset, két személyes, tudjátok, amihez van két kis bögrécske.

hirtelen felindulásból lett is itthon fél kiló kávém, mert az első boltban vettem egy csomag omniát, aztán egy napra rá találtam piazza d'oro vagymi kávét szép dobozban. tekintve, hogy hétközben már nem iszom itthon kávét, ezzel elleszek egy jó darabig :)

a gondom, hogy sem a kávéfőzőhöz, sem a kávéhoz nincs mérőkanálkám. ilyet hol lehet beszerezni?

nemisbéka Creative Commons License 2004.12.18 0 0 840
Aha :). A harcos nem kávézik, viszont édességfüggő, na ebből egy darabot evett és azt hiszem, never more :).
Előzmény: kókusztigris (839)
kókusztigris Creative Commons License 2004.12.17 0 0 839
A Pocket Coffee nálam úgy hat, hogy inkább átvirrasztom az egész éjszakát, csak ne kelljen megennem. :D
Előzmény: nemisbéka (838)
nemisbéka Creative Commons License 2004.12.17 0 0 838
Nálam egy darab még mindig ott figyel a polcon :). Brrr...
Előzmény: Kabaré Frank (836)
Káposzta Creative Commons License 2004.12.17 0 0 837
Szivarban egesz jo, kvban meg nem probaltam.
Előzmény: nemisbéka (835)
Kabaré Frank Creative Commons License 2004.12.17 0 0 836

Azt ugyan még nem ittam, viszont tegnap kaptam ajándékba Pocket Coffee-t.

Isteni :-)

Előzmény: nemisbéka (835)
nemisbéka Creative Commons License 2004.12.17 0 0 835
Ajándékba vettek krémsznű csomagolású Davidoffot, hát kíváncsi vagyok, milyen visszajelzések lesznek róla. Ivott már valaki ilyen kávét?
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2004.12.16 0 0 834
hazajöttem, sok idióta az utakon, hidegecske is van, és lassan el kell indulnom a reptérre a kedvesért... mit tesz ilyenkor a proletár?

Készít magának egy segafredo itermezzot, sok tejjel, édesen. Most bontottam fel a csomagot, még tökéletesen friss aromája van :)))))
nemisbéka Creative Commons License 2004.12.09 0 0 833
:)) Éreztem, hogy neked tetszeni fog :))). Szalit is teszek a díszpapírkára :).
Előzmény: Törölt nick (832)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.09 0 0 832

Gratulálok hozzá!

"Ajinak" meg csak úgy, ha édi kis dobiba becsomizod! Grrrrrrrr...

Előzmény: nemisbéka (830)
nemisbéka Creative Commons License 2004.12.09 0 0 831
Kedves Gibson úr :), de rosszindulatúnak teccik lenni :))).
Előzmény: Törölt nick (829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!