Keresés

Részletes keresés

buflák Creative Commons License 2005.12.09 0 0 339

Köszi Pépépe!

Nagyon jó lenne,ha összejönne valami,a Campona nekünk csak 5 km!:-)Természetesen nem lennénk hálátlanok...és Batmannek is biztos tetszene a mi csinos fehér lánykánk:-)

Küldj egy tel.számot (publikus a emailem),mert lehet,hogy mire aktuális lesz az aktus,már nem lesz netünk.Köszi!!!

Előzmény: Pépépe (333)
Tofi Creative Commons License 2005.12.08 0 0 338
Drukkolok én is, hátha hatnak az óvintézkedések. Várjuk a (remélhetőleg boldogabb) beszámolókat, párodnak meg megszavazok egy kismókus-mentő érdemrendet!
Előzmény: Törölt nick (335)
Humli Creative Commons License 2005.12.07 0 0 337

Sziasztok!

Csin mi itt nagyon szurkolunk Nektek, csak azért írok, hogy tudd!

Sajnos nekünk nagy szomorúsággal ért véget Mogyi (merthogy ugye nekünk is Mogyink van:) terhessége, szülése. Sajnos 2-3 nap után meghaltak a picik, nem kívánom senkinek azt az érzést. Remélem a toábbiakban azért rendben mennek majd a bébikkel a dolgok:)

Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 336
Gergő a párom:) Ő nem mókus:)
Előzmény: Törölt nick (335)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.07 0 0 335
Mókusok. Nagy a gáz, mi meg tehetetlenek vagyunk. Töki az első nap délutánján úgy döntött, megeszi a kölyköket (már értem, miért nyírják ki a lánymókusok a fiúmókusokat a párzási időszakon kívül). El is lopott egyet. Móki szegény megpróbálta visszaszerezni, de nem ment neki. Gergő nagy nehezen visszaszerezte, de a Töki elszökött... és újabb kölyökért indult. Ellopta a következőt is. Móki kergette, kergette... Gergő nagy nehezen befogta a Tökit, aki eldobta a picit. A pici úgy nézett ki, talán megússza a dolgot, bár mintha vérzett volna egy picit valahol (valszeg Töki foga felsértette a bőrét). Móki azóta állandóan ide-oda hurcolássza őket. Félő, hogy ezt már nem fogják túlélni:( Mi a közelükbe se megyünk, egy nagy ruhával elkerítettük a ketrecet is, nehogy megzavarjuk a Mókit a mozgásunkkal... Móki ennek ellenére állandóan hurcolássza őket:( Szóval nem tudjuk. Majd kiderül, mi lesz velük. Móki szegény teljesen kiborult a Töki miatt. Töki meg nem tehet az egészről, neki a kismókusok egyszerű kajának tűntek. Szegény most egy kis madárkalitkában csücsül a mókusketrec alján (A tenyésztő javaslatára - nehogy elszokjon tőle a Móki mert akkor legközelebb ki fogja nyírni). Szóval szurkoljatok... (Fúúú... mennyivel egyszerűbbek a csincsillák... ott már az első nap meg lehet fogdosni a babyket...)
Tofi Creative Commons License 2005.12.07 0 0 334

Tegnap Mogyinak sikerült teljesen kikészíteni minket... Még tegnapelőtt este elkóborolt (kiengedtük a szokásos esti sétájára), és éjjel 1ig nem is került elő, mi pedig sehol sem találtuk. Tegnap reggel szitu ugyanez, mi meg el munkába. Mire hazajöttünk a lakás felforgatva: csoki Mikulás megrágva, babszemek jobbra balra, mogyorós tál szinte üres, stb... de Mogyi sehol. Nekiálltam este 11kor szétszedni a házat: a pad alatt 3 maréknyi kaját találtam az üveggyapot alatt, de Mogyi sehol...

Ma szerencsére csak rövid időre kellett elmennem, és mire visszaértem már elő is jött a kis rosszcsont, persze a ketrecbe be nem menne, szóval mindjárt jön a nagy hadművelet: befogni a hiperaktív huncutot :))

Pépépe Creative Commons License 2005.12.06 0 0 333
Mi itt lakunk a Campona közelében, ha kidolgoztok valami tervet, akkor én nyitott vagyok. Hogy Batman mit szól hozzá, azt nem tudom :-)
Tavaly amikor Angyi fütyült, akkor batman még nem volt párzóképes állapotban (nem jöttek le a heréi) Ugyan összeengedtem őket, de csak kergetőzés volt. A többi fütyülésnél ugyan már lent voltak a herék, de Angyi nem engedte Batmant magához...
Előzmény: buflák (331)
Tofi Creative Commons License 2005.12.06 0 0 332
A mókuslegény majd idővel engem is érdekelne a környéken, mi Diósdon vagyunk a leányzóval...
Előzmény: buflák (331)
buflák Creative Commons License 2005.12.06 0 0 331

Gratulálok!!

Az egyik bébi fehér lesz?Igy,hogy nem az odúba születtek,jobban meg tudod figyelni a fejlődésüket.Remélem a mi leányzónknak is lesz majd kicsinye tavasszal.Persze előbb egy alkalmi vőlegényt kellene találnom neki a közelben.

Mi Érden lakunk.Tud valaki mókuslegényt a környéken???

 

Előzmény: gigafun (330)
gigafun Creative Commons License 2005.12.06 0 0 330

Nna, megszülettek a bébik. Legalább négyen vannak, esetleg öten.

"Természetesen" nem az összkomfortos oduba születtek, hanem a legmagasabb teraszra. Még jó hogy tegnap megmagasítottam a szélét.

Nemrég Móki felkelt mosakodni, meg kajálni, benyomott vagy egy tucat lisztkukacot is, én meg közben csináltam egy pár képet a kis kukacokról.:-)

 

Tofi Creative Commons License 2005.12.06 0 0 329

Az biztos, hogy Mogyi nem klausztofóbiás... Kedvenc szórakozása, hogy bemászik a pad és a betonalapzat közé a régi teraszon. Múltkor szétszedtük, és a kis hülye az üveggyapotba vágott magának egy szép alagutat, teletömte kajával, és órákig elvan ott... Most pl. egy fél napja nem láttuk, valószínűleg ott is aludt.

Mókinak sok sikert kívánok, és ha tudsz küldjél képet majd a kicsikről, borzasztó kiváncsi vagyok :))

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 328
Ja igen... az első két képen a terasz van, amire a férjem ma délután rábarkácsolt egy korlátot, nehogy kipotyogjanak a jövendőbeli babymókik....
Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 327

Na szóval ez a buta ezt választja:

 

 

 

Ehelyett:

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 326
A férjem üzeni, hogy nem esnek le... hmmm....
Előzmény: Törölt nick (325)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 325
:))) Ami mondjuk aggaszt, hogy a Móki a ketrec legmagasabb pontjára (1,8m.) épített teraszt pakolta most tele papírzsepivel... mi lesz, ha oda szüli a piciket és azok leesnek? Nekem úgy tűnik, hogy esze ágában sincs lemenni a földszintre... (Na meg mi lesz, ha nem születnek meg 1-2 napon belül... pont csütörtök lesz az a nap amikor egyikünk se lesz itthon ...)
Előzmény: Pépépe (324)
Pépépe Creative Commons License 2005.12.05 0 0 324
Mókusosok márpedig vannak :-)) csak csendben....
Az mi Batman-ünk sem használja az odút, de mégsem fedetlenül alszik, mert van bent neki egy fehér rongy, abba csavarja be magát. Most ősszel 2-3 napra beköltözött az odújába, az összes kaját be is vitte, de nem tetszhetett neki, mert el is hagyta hamar, nem is tudom, hol vannak a magjai, az alom alá dugta -gondolom.

Tök jó, hogy összejöttek a kismókusok, én már évek óta próbálkozom (vagyis a mókusok próbálkoznak, én csak drukkolok :-)) ) de semmi eredmény. De nem adom fel, remélem tavasszal nekik is összejön.

Törölt nick Creative Commons License 2005.12.05 0 0 323

Jééé... még egy mókusos:) Móki pedig akármelyik nap szülhet... a tenyésztő azt mondta, ha a 33. napig sem szül meg és látszik, hogy kínlódik, lehet, hogy császározni kell... szurkolok, hogy minden rendben menjen... ma tart asszem a 31. napnál... bár náluk nem tudjuk biztosan, mert állandóan együtt voltak... nem csak a fütyülés napján (ld. előtte és utána is megtörténhetett a dolog...)

 

Ja igen. Móki xarik rá, hogy beköltözzön az oduba... komolyan. Ezek a mókusok rühellik a zárt helyeket (Ti hallottatok már klausztrofóbiás mókusról?:))). Legszívesebben a görényhintájukban vagy a nyitott teraszaikon alszanak... egy kezemen meg tudnám számolni amikor zárt helyen aludtak. Töki pl. az ajtóra szerelt kajástálban alszik a legtöbbször- ami mellesleg a szoba felé eső legközelebbi és legnyitottabb pontja a ketrecnek...

Pépépe Creative Commons License 2005.12.05 0 0 322
Olvass vissza a topikban, régebben beszélgettünk szőrzethullással járó betegségekről, és akkor egy mókustenyésztő állatorvos telefonszámát is leírtam. Ha nincs meg, akkor újra megkeresem.
Előzmény: móki007 (320)
móki007 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 321
szia. köszi az infót.
Előzmény: sky-boss (317)
móki007 Creative Commons License 2005.12.04 0 0 320
helló. van egy mókusom a háta közepéröl hijányzik a ször, mikor vettem aszt hittem ki fog nőni a ször azt hittem csak vedlik de már tavaszóta nálamvan és nem nőt ki. mitöl van? összeverekedet egy másik mókussal?
Tofi Creative Commons License 2005.12.01 0 0 319

Sziasztok!

Immár lassan három hónapja mi is megosztjuk hétköznapjainkat Mogyival, aki nevéhez hűen imádja a mogyorót (bárhol megtalálja a lakásban, sehol sincs biztonságban).

Szinte minden nap kijár a ketrecéből, elszórakoztat bennünket, téli álomnak nyoma sincs, hála az égnek. Mászik, ugrik, rohangál, és megmutatja, hogy mennyi rejtekhely is van a lakásban (néha órákra eltűnik, akkor kezdünk félni...).

Igazság szerint csak attól félünk, hogy a gyakori kijárás miatt már nem azt érzi örömnek meg "kiváltságnak", hanem büntetésnek azt, amikor bezárjuk (mondjuk azért napi 22 órát ketrecben van, de akkor is). Véleményetek szerint?

Törölt nick Creative Commons License 2005.11.30 0 0 318

Jééé... vannak még itt mókusosok?

 

Nekünk meg valszeg vemhes a Mókink... minden jel arra utal... November 3-án egész nap fütyült + trillázott és szexeltek is.... most meg egész nap alszik, vérmókus módjára falja a lisztkukacot és szép nagy a hasa... na majd kiderül...

 

sky-boss Creative Commons License 2005.11.30 0 0 317

Szia!

Igen lehet!

A születendő kismókik nagy valószínűséggel barnák lesznek.

Olvass vissza!

Ha jól emlékszem, Plus írt róla.

Előzmény: móki007 (316)
móki007 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 316
Ha tudtok valamit erre a cimre irjatok.Lehet egy vehér mókusnak és egy csikosnak kicsije? hohagyi@freemail.hu
móki007 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 315
van két mókusom az egyik fehér a másik csikos mókus lehet a kettőnnek kismókusa?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.04 0 0 314
Hát... hiába van November... és hiába született tavasszal... Móki mókus úgy nyomja, mint a nagyok. Csipog, trillázik... ahogy a torkán kifér.... kora délután óta nyomja mint az állat. Töki mókus meg csak áll és megdermedve figyeli. Tegnap még csak 1-et, kettőt csippantott a Móki... akkor viszont úgy tűnt, hogy szexeltek is (vagy egy percen át nyomatták). Mondjuk lehet, hogy ma délután is szexeltek, de nem voltunk itthon. Nem igazán értem ezt. Elvileg tavaszig még nem kéne fütyülnie a Mókinak.... Ja. Ami érdekes: amikor Móki csak csipog, a Töki csak néz ki a fejéből (teljesen le van fagyva az egyébként állandóan rohangáló mókus)... amikor viszont Móki elkezd trillázni (szépen csinálja:) akkor Töki teljesen bekattan és rohangálni kezd.
DeJoe Creative Commons License 2005.08.22 0 0 313
Hali Topoiclakók! Egy hete vásároltunk egy fiú csíkosmókust kereskedésből.nagyon szelíd, barátságos.Már másnap kézből evett és kint is volt a ketrecből.Simán vissza tudtuk rakni(Bár utána mintha megsértődött volna egy kicsit) Egy hete az interneten olvasgatok a mókusokról.Sok hasznos infót megtudtam innen és a mókusos honlapról. DE: van-e valakinek tapasztalata a televízióval kapcsolatban. A mókusos honlapon azt olvastamogy zavarja a TV. Tapasztalat Köszi DeJoe
vape81 Creative Commons License 2005.08.18 0 0 312
Sziasztok!

Nagyon jó topik, hasznos hozzászólásokkal és aranyos képekkel. Én is szeretnék majd egyszer egy ilyen aranyos csíkos mókust.

Elvileg Chip és Dale (a Csipet-csapat tagja) is ilyen mókusok nem (chipmunk, amerikai mókus)?
CJNE Creative Commons License 2005.08.15 0 0 311
ááááá tegnap, mikor hazajottem, a moki ott kuporgott a ketrec drothalo alja alatt a muanyag alatetben a macskaalom kozott es szemezgette ki az oda lehullott magokat. Kiderult, hogy abban a sarokban, ahol mindig a dolgat vegezte, egyszeruen elvekonyodott a racs, eltort, o meg szabadulo rab modjara szetfeszegette es ment a "pincebe". Hurra. Az ejszakat egy kis tartalek ketrecben toltotte, kenytelen volt nyilt szinen aludni, nagyon kenyelmetlen erzes volt neki. En meg meg nem tudom, mit csinalok a ketreccel.
CJNE Creative Commons License 2005.08.05 0 0 310

szeretjük ám nagyon a búzát!

 

buza

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!