Keresés

Részletes keresés

Káposzta Creative Commons License 2005.02.03 0 0 1178

Tegnap vettem ilyen csokiba csomagolt kaveszemeket. Egesz jo ize van, a csoki is csokibol van es a kaveszem is igazi. Le lehet rola szopogatni a csokit azutan el kell ragcsalni a kaveszemet. Turelmesebbek szopogathatjak azt is.

 

moes Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1177

nem csak, mert nekem is :)

 

a múltkor is bazi sokat kellett várni, mire megkérdezték, mit akarunk, és a számla sem jött időben... de a tejeskávé telitalálat volt, szóval :)

Előzmény: nemisbéka (1174)
kókusztigris Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1176
Ezek szerint pont egy normálisat fogtunk ki múltkor, mert amúgy én is nagyon érzékeny vagyok a felszolgálás minőségére, de nem volt semmi gáz.
Előzmény: nemisbéka (1174)
kókusztigris Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1175
Köszi!
Előzmény: nemisbéka (1173)
nemisbéka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1174

Ezt írták az Európáról:

 

"Összeszedte magát a Nyugati térhez legközelebb eső klasszikus kávéház, az Európa. Reméljük, a lendület nem törik meg. A személyzet kedélye sokat javult, de a felszolgálás szakmai részleteit nyugodtan lehet még csiszolni."

 

Ezek szerint nem csak nekem voltak ott rossz tapasztalataim :).

Előzmény: nemisbéka (1173)
nemisbéka Creative Commons License 2005.02.02 0 0 1173
Előzmény: kókusztigris (1172)
kókusztigris Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1172
Na, kicsit túltengek már, de ezt még leírom.:)
Voltam tegnap a Mozaik kávézóban- külön lelkes voltam amiatt, hogy Illy kávé van ott.
Este 6 körül mentünk egy barátnőmmel, teljesen kihalt volt a hely, mindössze 3 asztalnál ücsörögtek, de az étterem része pl.tök üres volt.
Rendeltünk egy-egy Espressot, és egy-egy Club Sandwich-et. Mivel nem tudtuk, hogy ott mit is takar az elnevezés, rákérdeztünk a pincérnél, ugyan mesélné már el mi van benne. Az első reakció elég kétségbeesett fej, forgó szemek, tanácstalanság. Aztán csak beugrott ez-az. Pl. hogy "Hát, izé, van benne bacon...meg sajt. Ja, nem, sajt nincs benne. Meg csirke."
Vártuk, hogy folytassa, de ennyi tellett. Röhögve elképzeltem, ahogy szerencsétlen szendvicsből kikandikál egy árva bacon meg egy csirkeszelet.
A nyomorult szendvicsre több, mint 30 percet vártunk.
Persze amikor kihozta, kiderült, hogy bőven van benne más is (mint ahogy sejtettük is).
A kávéscsészéinket nagyon lassan vitték el, negyed óránként tűnt fel a pincér, amúgy oda se bagózott.
Belegondoltam, mi lett volna ha tele van a kávézó?? Asszem többet nem megyek oda.
kókusztigris Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1171
:))))))))))

Igen, a ti szátokból az.:)
Előzmény: nemisbéka (1166)
kókusztigris Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1170
Thorci! KÖSZI! :)))
Ez annyira tipikus, hogy már nem akciós. Na mindegy, azért így sem vészes az ára, csak pech. Köszi, elég lesz akkor az egy darab egyelőre, aztán remélem mire az elfogy, megint lesz Budakeszin is, és akkor onnan beszereztetek, ott amúgy asszem 299Ft., csak most nincs egyáltalán.
Te meg mázlista vagy a sóhajtozásaiddal! :)))
Előzmény: Thor (1165)
Törölt nick Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1169

Node amikor arra ébredsz, hogy fáj a fejed? Akkor mit csinálsz? Illetve, amikor nem tudsz elaludni, úgy fáj a fejed.

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1164)
moes Creative Commons License 2005.02.01 0 0 1168

jó reggelt!

na hogy jártam ma reggel, pedig nagy kávézós vagyok: megcsináltam hajnalban (vagy fél órája :) a szokásos bögre tejeskávémat, és nem bírtam meginni. teljesen elteltem tőle, most küzdök a maradékkal...

Thor Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1167
Hábbiza a fóti tényleg jobb a többieknél. Már a Konyhában is többször a szememre vetették, hogy ne általánosítsak, mert a többiben nem adnak kóstolót a sajtpultos nénik, nem segítenek az ízlésedet kiismerve választani új cuccokat, és nem szólnak a törzsvendégnek, ha nem venné észre, hogy felére van leárazva a parmezán :)
Előzmény: Thor (1165)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1166

És közben dörzsölgeted is magad, hogy ezeket kéred? :)))

Én azt nem bírom a korában, hogy földrajzi alapon diszkriminál - mindezeket ugyanis bkalászon is megtehetné. :)

 

Kóki, már nem mosod le magadról a Kókit :). De azért ari, nem? :)))

Előzmény: Thor (1165)
Thor Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1165

Az imént, hazafelé jövet megvettem neked kóki, de közben kiment az akcióból és mostmár 419 Ft volt doboza, így csak egyet vettem, mert nem tudtam, hogy ennyiért akarsz-e kettőt. Persze szerdáig még kitalálhatod. Vagy máskor is, mert úgy nézem, bevette magát oda állandó termék gyanánt.

Azt imádom amúgyis a Corában, hogy csak felsóhajtok, hogy ó hol van Café Pelé Budakeszin kívül, és azonnal megjelenik a polcon. Vagy azt mondom, kéne vagy két új ágyneműhuzat, és azonnal akció támad, ráadásul szép cuccokból. Múltkor nyaffintottam egyet apró KVfőzőért, és míg itt a legjobb ajánlat is 2e volt a Tecsóban, ott megpillantottam 1400-ért és nem is esik darabokra. Mintha ügynökük lenne az indexen és lesné az óhajaimat :) Így aztán persze egyetlen Tuskó vagy Oson sem rúg labdába mellettük.

Előzmény: kókusztigris (1156)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1164
vagy az alvás. csodaszer, csak nincs benne koffein és a rosszul mgeválasztott hely komplikációkat okozhat :)
Előzmény: Törölt nick (1162)
Káposzta Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1163

Marmint a kereskedelmi forgalomban kaphatoak kozul. A hasisban nincs koffein, megis az egyik leghatasosabb fajdalomcsillapito.

Előzmény: Törölt nick (1162)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.31 0 0 1162

"A koffeinnel erősített fájdalomcsillapítók hatásosabbak, mint azok, amelyekben nincs adalék "

 

Pl. Quarelin. Csodaszer.

kókusztigris Creative Commons License 2005.01.30 0 0 1161
Sajna nem sikerült valami frappáns összefoglalóra, de azért nagyon szívesen.:)
Előzmény: nemisbéka (1160)
nemisbéka Creative Commons License 2005.01.30 0 0 1160
Hát, nagyon kis cuki vagy :). Köszi!
Előzmény: kókusztigris (1159)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.30 0 0 1159

 Összefoglaló nemisbrekk-nek a National Geographic-os cikkből, ahogy megígértem:

Mivel nem nagyon lehet összefoglalni, úgy gondoltam leírom azokat a kis érdekességeket, megjegyzéseket, amik minden oldalon végigvonulnak csíkszerűen:

  •  Úgy tűnik az extrovertáltak kevésbé érzékenyek a koffein hatására, mint a befelé fordulók
  • A koffeinnel erősített fájdalomcsillapítók hatásosabbak, mint azok, amelyekben nincs adalék
  • Katonai vizsgálatok szerint azoknál, akik 48 órája nem aludtak, 600mg. koffein éppannyira fokozza az éberséget és javítja a kedélyt, mint 20mg. amfetamin
  • Másfél napos koffeinelvonás megnöveli az agy vérellátását- ez is lehet az oka, hogy miért fájdul meg az első napokban a kávéról leszokni vágyók feje
  • A koffein oly' fanyar, hogy az ízlelőmesterek ezt használják a keserű íz mércéje gyanánt
  • A babkávé koffeinmentesítése során kivont hatóanyagot gyógyszer- és üdítőital gyártóknak adják el
  • Egy walesi egyetemista úgy lett öngyilkos 2002-ben, hogy száz csésze kávéval egyenértékű koffeintablettát szedett be
  • A fekete tea, zöld tea, és az oolong tea ugyanabból a növényből készül; eltérő színüket és ízüket a feldolgozás módja eredményezi
  • A legújabb koffeintartalmú termék a "kávéharisnya"- a koffeinnel impregnált harisnyanadrág állítólag karcsúbbá, feszesebbé teszi a combot
  • Napjainkban Vietnám a világ második legnagyobb kávétermelője, ám az ázsiai ország lakossága mégis inkább a teaivásnak hódol
  • Aki cigarettázk, annak szervezete csaknem kétszer gyorsabban dolgozza fel a koffeint

És itt egy tökjó link, bár angol, de itt össze van foglalva a cikk nagyon röviden, hanggal és képekkel:  http://magma.nationalgeographic.com/ngm/0501/sights_n_sounds/media2.html

 

kókusztigris Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1158
OK :)
Nekem 7 körül el kell indulnom edzésre, de úgy néz ki előtte jó lesz nekem is. Még majd kontaktoljunk akkor.
Előzmény: Thor (1157)
Thor Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1157

Szívesen :)

Amit most tudok előre, az a szerda: akkor bemegyek Naffaluba, akár már 5-fél6-ra beérek, de csak fél 7-7-től van programom, szal közben odaadhatom.

Legalább megtudom, mi fán teremsz, a múltkor úgyse voltál talin.

Előzmény: kókusztigris (1156)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1156
Legyen kettő, aztán lebizniszeljük valamilyen úton-módon. Köszi szépen!
Előzmény: Thor (1155)
Thor Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1155
Mennyit kérsz? Asszem még mindig 199 Ft, bár az akcióként volt kiírva.
Előzmény: kókusztigris (1153)
rice Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1154

itt folyamatosan szezonja van.  ( ciprus) de a nagy melegben tenyleg jobban esik.

 

Hugi, nem panaszkodtam, csak kave teren itt azert hianyossag van.

 

 

rizsa

Előzmény: kókusztigris (1149)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1153
THORCI!!! Igen, légyszi vegyél ha látsz!! Nagyon megköszönném!
Előzmény: Thor (1146)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1152
Kóki??? :)

Köszi, látom ez is szeparés, szuper! Már csak azt kell megtudnom majd, hogy hol mennyit kell érte fizetni, meg le lehet-e foglalni előre (bár biztos). Na meg az alanyt kell elrángatni.:))

Előzmény: nemisbéka (1145)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1151
Köszi, hogy néztél.:) Cupp :-*
Ez a fahéjas-mogyorós és a csokis málna jóóóól hamgzik!
Előzmény: nemisbéka (1143)
Thor Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1150
Maga meg csak ne panaszkoggyon kedves nővér, itt többen ölni tudnánk az olyan időjárásért :)
Előzmény: rice (1142)
kókusztigris Creative Commons License 2005.01.29 0 0 1149
Ott? Miért te hol vagy? Frappé meg nyáron jó.:)
Előzmény: rice (1142)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!