Keresés

Részletes keresés

Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2692
Akár. :)))
(Noha szerintem a Gripen is tökéletes számunkra, csak nem ennyiért...)

Amúgy viszonyításképpen Brazilia most futatt egy vadászgéptendert, 700 m$-ért (200 forint/$-al számolva is "csak" 140 milliárd Ft.) 24db vadászgép megvétele, a két fő aspiráns a Dassault Mirage 2000-5 braziliának szánt változata, a Mirage 2000-BR, valamint a Szuhoj Szu-35-öse. Természetesen az ellentételezés ott is alapvető része az üzletnek...
Előzmény: Tiger205 (2691)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2691

Mondom én, hogy F-18E/F !!!!!!

 

:o)

 

üdv:

tGR

Előzmény: Cifu (2690)
Cifu Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2690
Hát én inkább kihagyom, mióta valaki ajánlotta a blogodat, és elvastam belőle kettőt, amihez talán még értek is egy picurit (a Pizza Hut esete a Proton hordozórakétával ill. a Gripen-elemzés), azóta inkább kerülöm, mivel legalábbis e kettő blogban több a ferdítés és a tévedés, mint az igaz...
(mondjuk a Gripen esetén az az egy tény, hogy ott a politikusok kevertek egy gigászit a kulimászon, mert ennyi pénzért sokkal jobb vadászgépbeszerzést is kötöttek már a világ más tájain...)
Előzmény: Törölt nick (2680)
-Survivor Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2689
Ja es +egy (hiaba, oregszem es a cavinton elfogyott :-))) )

A US Ranger fegyvernem elodje is a fuggetlensegi haboru felkatonai csoportjai voltak. A vadaszok es trapperek szervezodtek gerilla taktikas harccsoportokba.

S.
Előzmény: -Survivor (2688)
-Survivor Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2688
Szervusz Hamburger2!

Most kerult idom elolvasni az emlitett tortenelmi attekinto irasodat. Nagyszeru munka minden tekintetben, csak gratulalni tudok! Sok erdekes uj informaciohoz jutottam belole. Nehany gondolat, ami az olvasas kozben eszembe jutott; nekem ugy tunik, hogy a trianon utani felkatonai szervezetek "konnyugyalogosai" tipikusan a jo regi hagyomanyos es jol bevalt klasszikus magyar konnyulovas taktikat adaptaltak a sajatos gyalogos korulmenyeikhez :-))) Ami egyebkent nem baj, sot!!! a hasznalhato es kivalo katonai tradicio aranyat er!!! :-)))

mas: mar a 70-es evekben tortentek konkret kik. lepesek, hogy 2-ik lepcsos gepesitett lovesz alakulatokat helikopterekkel deszantoljanak( a nyultaxi meg majd utana megy a foldon - ha tud ) En is jelen voltam ilyen kikepzesi akcion a bakonyban. Hogy aztan kesobb ez benne maradt-e a kik. tervben vagy csondben elhalalozott, azt nem tudom.

mas: hihihi....nem is tudtam, hogy Szolnokon voltal a 80-as evekben. Tobbszor volt alkalmam 80 es 85 kozott ottani katonakkal, raj +szksz pk-kal szot valtani.

S.
Előzmény: Hamburger2 (2681)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2687
Megjegyzem, jelenleg és még évekig az 1631. sz hozzászólásomban vázoltnál sokkal szarabb a helyzet.
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2686

Bocs, Hamburger!

Igazad van.  Csak már gyanakszom mindenre, ami a HM honlapján megjelenik, kivéve a fórumokat. Megjegyzem, ott pazar moderátor vagy (Gondolok a kissé szélsőséges véleményekre írt reagálásaidra).

Előzmény: Hamburger2 (2681)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2685

M.I.!

Suttogó propaganda szerint a lengyel tábornoki kar kijelentette, hogy testületileg feláll, ha nekiállnak kiherélni a seregüket.

Én álmodozva gondolok Aradra!

Előzmény: M.I. (2677)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2684

Mindegy (jelenleg), hogy öj. vagy vo., csak legyen. A tüzérség arányát a lövészekhez képest tekintve pedig érdekes módon  az amerikai elv = orosz. De a jelenleginél a fekete seregnek is több volt. A mívelt nyugat szerint ahova oda lehet lőni, oda nem kell katonát küldeni. Megjegyzendő, hogy minden csodalőszer és csoda alkalmazási elv dacára jelenleg Irakban az USA tü. hagyományos módon és hagyományos lőszerrel oldja meg feladatai zömét. 30% hagyományos lőszerfelhasználást terveztek az összfelhasználáson belül, jelenleg 55%-nál tartanak.

A fülem? 78 óta csöng, FÜV vizsgálat (ideg-elme, nőgyógyászat, bőr- és nemibeteggondozó, stb) eredménye: ne járj, vazze, az Operába, úgysem fogod élvezni.

Előzmény: Tiger205 (2673)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2683

Corp!

megtisztelsz a bizalmaddal. Persze, lesz időm.

Előzmény: Törölt nick (2680)
Hamburger2 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2682

Szervusz Corp!

 

Sajna a másik szolgáltatóra már nincs időm. Én inkább a www.honvedelem.hu fórumán töltöm nem létező szabad perceimet. Megtisztelő a felkérésed, de február előtt már semmilyen kötelezettséget nem tudok vállalni. Addig tisztességesen be vagyok táblázva "ezzel-azzal".

 

Üdv: Hamburger

Előzmény: Törölt nick (2680)
Hamburger2 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2681

Szervusztok!

 

A Tiger által ajánlott írásom nem "könnyű lövész koncepció", hanem rövid áttekintése a könnyű gyalogság XX.sz.-i magyar gyökereinek. Próbáltam benne úgy megfogalmazni a véleményemet, hogy az még a katonai médiában is megjelenhessen.

 

A tüzérségről és a MH koncepciójáról alkotott véleményem korábbi írásaimból talán már kiderült. Mint katona, a döntéseket nem bírálhatom agyba-főbe. A véleményemet már elmondtam, de a kutyát se nagyon érdekelte a MH-n belül. El kell fogadnom, hogy vannak nálam jobban képzett és okosabb emberek is! Most azon vagyok, hogy legalább azt csináljuk normálisan, amilyen szerepet szánt nekünk a mindent meghatározó politika! A döntéseket nem katonák hozzák, de asszisztálniuk kell hozzá. Kár, hogy így sikerült! Ahogy már mondottam korábban is: Isten óvjon minket egy hagyományos háborútól! A koncepció arra épül, hogy a védelem és támogatás lényegi elemeit majd a szövetségtől kapjuk. (Már ha nem lesz rá szükség ugyanakkor máshol!)

 

A II.vh-s könnyű hadosztályok valóban nem azért voltak könnyűek, mint aamiét a  künnyű lövészeknek könnyűnek kéne lenniük! Ezért is nem szerepeltek a cikkemben! Azok a hadosztályok valójában gyengített "sor" gyalogságot takarak. A mai könnyű gyalogság kb. = spec. felszerelés, spec. feladatrendszer, spec. kiképzés, spec. (alkalmi) szervezet.

 

Ennek lényegi kifejtésére most készül egy másik írás a jövő évben induló Regiment felkérésére, amelyben talán az internetes cikk egy kissé módosított változata is benne lesz, mert az első szám éppen a könnyű lövészekről szólna.

 

Üdv: Hamburger

M.I. Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2679
Amennyire én tudom könnyűhadosztályokat azért csináltak, mert nem volt se pénz se ember "rendes" hadosztályokhoz.

Mintha megint ugyan az a kabát lenne rajtunk!
RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2678

Asszem a II.v.h.-s könnyűhadosztály azért volt könnyű, mert csak két ezrede volt a szokásos három helyett - itt most kicsit más értelemben szerepel a könnyűgyalogság.

 

Tény, hogy fontos fegyvernem, meg hatékony is - csak önmagában nem sokat ér, ha jól tévedek.

Előzmény: M.I. (2677)
M.I. Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2677
A magyar tüzérség megszünéséről az jutott eszembe, hogy a buta Lengyelek megszerezték a licencét valami Braveheart nevű önjáró bigyónak és gyárthatnak belőle vagy 70 db-t belőle.
Még az amcsik is igen nagy tisztelettel beszéltak ezekről a ketyerékről.
Miért van a Lengyeleknek ennyivel több esze?

Nem akarom szegény Hamburgert bántani de az ő könnyűzászlóaljáról mindig a 2vh-s könnyűhadosztályok jutnak eszembe a 2. hadseregben.
A nagyapám is egy ilyen könnyűhadosztályból ment 9 év vendégeskedésbe Szibériába.

Valóban nagyon érdekelne, hogy ha Ukrajnában polgárháború törne ki és csúnyán bánnának az ottani magyarokkal mi a nyavaját csinálnának rendkívül tehetséges vezetőink?
RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2676

Nem is azért írtam, hogy ez így jó - csak biztos ezzel magyarázzák majd be...

Vagy semmivel, és kuss. Jól bevált (?) módszer a seregben...

Előzmény: -Survivor (2675)
-Survivor Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2675
Bocsanat, hogy a csapos(nak alcazott ) belekotyog.....de a legiero nem potolhatja a tuzerseget...mint ahogy forditva sem! Atfedes, bizonyos feladat reszek atvallalasa lehetseges...de az mas teszta.

S.
Előzmény: RSS (2674)
RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2674

Azért lehet pótolni a tüzérségi támogatást : 700x drágább módon, légierővel... :)

Biztosan ez a koncepció, itt van tíz vadászgép, majd rakunk rá bombákat, aztán dobálják mindenki gyönyörűségére...

 

Ehh, el van ez huszárosan cseszve...

Tiger205 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2673

Szia Tüzér!

 

1/

A Kórházat csak véletlenül vetetted fel, vagy utalni akartál vele valamire ?!....

:o)

 

2/

A cikkben  - én úgy láttam - Hamburger leírja, hogy mi van, mi volt, és minek kellene  lennie. Anélkül, hogy egyetértene vagy egyet nem értene értene vele (?)

 

Mindenesetre mint kö.zalj.pk. biztosan nem érvel a tüzérség elllehetetlenítése mellett.

Sőt, mintha az önjáró tüzérség mellett tört volna lándzsát, amikor utoljra beszéltem vele...

(amit persze "gondosan" valaki támadónak; cúnnya lánctalpasnak minősített és kidobatott a méhbe)

 

Én személy szerint nem értek egyet a tüzérség leépítésével, a 105 mm vontatott tarackok rendszeresítésévél, már csak azért sem, mert nyugatra is a 155 mm-t tartják egységes NATO típusnak. Ha meg már nem 155 vvan nekünk (és a 152 mm brtuál, támadó, cúnnya) akkor a 122 mm szvsz jobban megfelelne, mnit a II. VH-s 105 mm-es ami (vagy annak korszerűsítettje).

Abból is az önjáró, amiből ha nem is sok-de elég volt nekünk.

 

Én így látom.

 

Könnyűgyalogság tűztámogatás nélkül = mészárszékre küldés.

 

ez elég egyértelmű vélemény?

 

3/

33 év -  hűha...akkor tényleg kitartó voltál .... eddig

hallásod?

 

üdv:

TGR

Előzmény: tuzer (2671)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2672

U. i.:

Bocs Hamburgertől, a cikk jó, de mint honvédelmi koncepció?!

Előzmény: Tiger205 (2669)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2671

Kedves Tiger, idézek az általad megjelölt helyről:

 

"Az alacsony páncélvédelem és a korlátozott (távolság, hatékonyság) saját tűzképességek miatt a könnyűgyalogság fokozottan igényli a külső támogatás minden formáját, amelyek közül harci körülmények között első helyen áll a tűztámogatás, amelynek feltételeit már a szervezet kialakításakor biztosítani kell (összekötő csoportok, híradó berendezések stb.). Sikeres alkalmazásához elengedhetetlen a legaktuálisabb felderítési adatok ismerete, amely saját felderítőerők mellett korszerű információs rendszerek alkalmazásával érhető el"

Kiemelés tőlem.

Megjegyzem, az egész annak bizonyítására szolgál, hogy a tehénszar tulajdonképpen képviselőfánk.

Ugyanis Magyarország teljes környezetében gépesített seregek vannak, még a szerbeknél is.  Sehol a világon nincs olyan tízmillós ország, amely CSAK  könnyűlövészeket tartana.

Mit ér egy olyan - bár rendkívűl korszerű - kórház, amelyiknek csak belgyógyászata van?

Előzmény: Tiger205 (2669)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2670

33 év 150 nap, szorzó nélkül.

De. De hol vannak már az SZ-60-asok?!

Előzmény: Tiger205 (2667)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2669

Hello!

 

Akit érdekel -  Hamburger cikke a könnyűgyalogság koncepcióról a honvedelm.hu-n

http://www.honvedelem.hu/cikk.php?cikk=18037&next=

 

üdv:

TGR

 

Galahed_ Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2668

Azért itt is bújkál egy "harcoló" alakulat... Félve írom le, hátha megtalálják és akkor jól megszüntetik :-)

 

www.raketadandar.hu

 

 

Előzmény: RSS (2662)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2667

Szia!

 

Pont most adnád fel?

Na ne...

:o(

 

Meg van a 25 év???

 

Disztüzet nem légv. lv. lőtt eddig?

 

üdv:

tGR

Előzmény: tuzer (2666)
tuzer Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2666

Én is elmegyek. Elég volt, ez nem az a hadsereg, amire felesküdtem. Én kb. az 5 legjobban képzett tömeggyilkos közül vagyok az egyik. 10 éve nem kell a tudásom senkinek. Amit az AKADÉMIÁN kb. 1000 szakmai órában tanítottunk, ma az "egyetemen", kiegészítő szakon kb. 50-70 óra alatt kell lenyomni. Durván ennyi a tűztámogatásról. Így lesznek képzett középvezetők. Ez így megy '93-94 óta.

Közben a fegyvernemem megszűnt. (Lövészek, meg fogtok dögleni!)

Nézzetek utána, hogy mekkora tűztámogatás áll máshol a könnyü lövészek(?) mögött.

 

Mára nálunk is kiderült, hogy a tüzérség elengedhetetlenül fontos, ergo jövőre váratlan, nagyszabású technikai fejlesztés előtt állnak a maradék D-20-as ágyútarackok.

 

 

 

Nincs dísztűzlőszere, azt kell kifejleszteni.

 

Kívánok minden maradónak erőt, egészséget, katonaszerencsét. Rájuk fér.

RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2665

Mármint elméletben harcolónak nyilvánított, gondolom.

 

Innen nem tudom megítélni, de az a határozott benyomásom, hogy maroknyi megszállott emberen, és összerázódott alegységen kívül szinte semmi sincs a kezünkben.

 

A régi rendszerben anomáliák tömege jelentkezett a seregben, és ez sajnos egy olyan milliőt hagyott maga után, amit szinte lehetetlenségnek tűnik felszámolni.

 

Egy állampolgárra a tiszti egyenruhának tiszteletet keltő hatást kéne tennie - de túl sokan voltak sorkatonák, és látták, milyen emberek (is) hordhatják ezt a ruhát. Ez a nagy baj. Túl sok a katonaságra rárohadt, elaggott alkesz hordja és hordta ezt a ruhát. Irdatlan a morális értékvesztés.

 

Én huszonéves, egészséges, nagytermetű, a hadtudomány iránt fokozottan érdeklődő ember vagyok.

Az egy éves sorkatonai szolgálatom meggyőzött róla, hogy a soha, véletlenül se menjek még egyszer a honvédség közelébe (pedig előléptettek, voltak cimboráim, etc.). Vannak barátaim, akik ugyanígy gondolkodnak. Ez a nagy baj. Történnie kéne valaminek, látványosan el kéne határolódni a balfékek tömegétől, és ki kéne rúgni őket. Akkor talán...

 

De ez a kutyaól-ügy meggyőzött róla, hogy minden olyan, mint volt...

 

Kár érte.

Tiger205 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2664

Szia!

 

Azért a honvédségnek több "harcoló alakulata" is van.

Legalábbis az állománytáblából úgy tűnik...

 

üdv:

tGR

Előzmény: RSS (2662)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2663

Ja, ha tudok, visszamegyek önkéntes tartalékosnak. Azokért akik maradnak, akik széllel szemben is, aki reménytelen helyzetben, de tartják még a zászlót...
Irigyellek , kedves Hamburger, h olyan helyen szolgálhatsz ahol ők lehetnek többségben.

 

Ja, ha tudok én is .....

kicsit áll az ügy...

 

amúgy sajnálom, hogy ilyen rossz kép alakult ki benned...

gondolom okkal...azt is sajnálom (ti. az okot)

miért nem mentél tiszti iskolára?

 

 

amúgy meg íme Hamburger, amint tartja a zászlót...bár inkább lengeti nem???

:o)

 

üdv:

TGR

 

forrás: www.honvedelem.hu

 

Előzmény: BBtermi (2661)
RSS Creative Commons License 2004.11.24 0 0 2662

"b.)olyan szinten rendült meg az előljáróimba vetett bizalmam, hogy az már a feladat-végrehajtást veszélyeztette./Ez a honv. egyetlen harcoló alakulatánál nem vicc./"

 

Ott is ... ?

 

Akkor lehet hogy nem tévedtem akkorát ?  

Előzmény: BBtermi (2661)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!