Keresés

Részletes keresés

Gyöki II Creative Commons License 2004.11.29 0 0 2730
1999 lehet...
Előzmény: belic (2729)
belic Creative Commons License 2004.11.29 0 0 2729
Pontositok: 1998. julius 24 utan (27 MIG-29-es => Rácz Zsolt halála után); es 2000 augusztus 24 elott (MIG-21-esek bucsurepulese).

Bel
Előzmény: belic (2728)
belic Creative Commons License 2004.11.29 0 0 2728
Hello!

1995-2003 kozott

Bel
Előzmény: Tiger205 (2727)
Tiger205 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 2727
NA, ez mikori adatsor ?????

 

Adatok, mellékletek

  • A Magyar Honvédség költségvetési létszáma 50.170 fő
  • Szárazföldi csapatok 24.457 fő
  • Repülő- és légvédelmi csapatok 12.447 fő
  • Irányító és kiszolgáló szervezetek 13.266 fő
  • A szárazföldi csapatok fegyverzete

  • 152 mm-es ágyútarack 220 db
  • 122 mm-es önjáró tarack 131 db
  • 122 mm-es tarack 164 db
  • T-72-es közepes harckocsi 192 db
  • T-55-ös közepes harckocsi 292 db
  • BMP lánctalpas harcjármű 347 db
  • BTR-80-as páncélozott szállító jármű 499 db
  • MISTRAL légvédelmi rakétakomplexum 15 db
  • A légierő fegyverzete

  • MíG 29-es 27 db
  • Míg 21-es 22 db
  • A légierő létszámadatai

  • Tábornok 5 fő
  • Tiszt 2205 fő
  • Szerződéses tiszt 18 fő
  • Tiszthelyettes 2340 fő
  • Szerződéses tiszthelyettes 531 fő
  • Sorkatona 4050 fő
  • Szerződéses katona 1303 fő
  • Közalkalmazott 876 fő
  • Összesen 11.328 fő
  • RSS Creative Commons License 2004.11.29 0 0 2726

    Csak röviden :

     

    Persze, az anomáliák végső soron visszavezetnek a szarul működő társadalomhoz.

     

    Honvédelmi miniszterek : gondolom a jelenlevők mind olvasták a Kiskirályok mundérban c. könyvet. Ott le vannak vezetve a miniszterek a rendszerváltásig (spórolás címén iszonyú költségeket generáló idióta, full dilettáns és persze a csúcs : Czinege elvti). A helyzet azóta sem sokat javult... Talán csak kevesebb a csókolozás a szovjet testvérekkel miniszterileg.

    fenrir Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2725
    Szvsz. az "eldobható" cuccok térhódítása csak nagyon közvetve kapcsolódik:
    a fogyasztói társadalom arra épül, hogy az olcsó munkaerő elvásárolja a bérét.
    Hogy lehetne növekvö termelés, ha nem dobják el/használják fel a megvásárolt terméket?
    Egyrészről szart gyártanak, ami úgyis gyorsan tönkremegy, másrészről a reklámokkal "erkölcsileg" leamortizálják a nem legújabb termékeket, ill. túlfogyaszásra buzdítanak. Ebbe nem igazán illenek bele a szerelők, akik szakképzettek (egy gyári munkáshoz képest), azaz drágák, ráadásul kitolják az új termék vásárlásához szükséges időt.Ez a teljesen szabad verseny egyik legnagyobb hátránya.
    Sapet Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2724
    Bocs, honvédelmi miniszternek.
    Sapet Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2723
    Sziasztok!


    Teljesen igazad van Survivor! ->
    Kicsit OFF, de azért van benne némi párhuzam.

    Most egy rendszerinformatikus képzésben veszek részt, és ott is hasonló állapotokat tapasztaltam. Példa: számítógépeket javítunk; rossz a CD-meghajtó (egy ékszíj elszakadt benne), megoldás: kukába vele, veszünk majd újat.
    Kérem a tanárt,ne dobja ki, mert meg tudom csinálni. Válasz: - Ne foglalkozzál vele! - és kidobja. Kiszedtem, hazavittem, megjavítottam. Költség: 0 Ft. (Persze az is lehet, h ő akarta hazavinni.... :) Szóval, ahogy nézem a Murphy törvény ismét felütötte rút fejét: "Ha egy gép javítása olcsóbb, mint egy új gép megvétele, a cég csakazértis új szériát vásárol, ha viszont gazdaságtalan a javítás, a cég körmeszakadtáig ehhez ragaszkodik..."

    ON

    Szia Éhesló!
    "Kíváncsi leszek a következőre, eléggé nehéz lesz aláteljesíteni...."

    Ha egy dologról azt hiszed, rosszabb már nem lehet, még rosszabbá válik!

    (ez is Murphy tv., és sajnos én már többször is tapasztaltam:(
    De ne legyünk ilyen borúlátók; reménykedjünk, hogy egyszer tényleg hozzáértő embert neveznek ki hadügyminiszternek....csak győzzük kivárni:)
    Előzmény: -Survivor (2718)
    Éhesló Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2722

    Helló,

    már talán írtam róla (na  nem a miniszer védelmében), hogy a sereg évtizedek óta a legrosszabbkat húzza, ha vezető káderekről esik szó.

    Talán nem egészen véletlenül.

    A honi politikai elit (a régi is és újak is) soha nem bízott a honvédségben, mindíg egy nehezen kezelhető, vezethető, saját érdekei szerint zakatoló társaságot látott bennünk. ráadásul egy erős és független hadsereg jelentős veszélyt jelent nem csak a hazai politikai elitre, hanem arra a globális hatalomra is amlyik az országot és vezetését szeretné rövid láncon és sovány koszton tartani. Ezért aztán lehet itt bármilyen politikai kurzus, a lényeg megmarad: a honvédelmi képességek csíráját is el kell pusztítani, a fegyvere erő csak a birodalom csapatainak kezében lehet, a szolganépek legfeljebb kisegítő feladatokra lehetnek alkalmasak, önálló haderőt nem engedélyeznek számukra.

    A "kitűnő" miniszterek sorában a jelenlegi csak egy szomorú folytatás. A helyzetünk reménytelenségét demonstrálja, hogy feminin vonásait és beteg lelkét nem is szégyelli a beosztott állomány előtt (ilyen magasról szarik minden korábbi, jelen és jövőbeli "honvéd" arcára).

    Kíváncsi leszek a következőre, eléggé nehéz lesz aláteljesíteni....

     

    Üdv, Éhesló

    Előzmény: fenrir (2720)
    fenrir Creative Commons License 2004.11.28 0 0 2720
    Üdv!

    Tipp ingyenes újság (Sz-Sz-B megyei kiadás) 2004. nov.26:
    Fő cim: "Soha nem játszott műanygkatonával- Juhasz Ferenc honvédelmi miniszter nem szereti a fegyvereket"
    Utolsó kérdes a cikkben:
    "Tipp:- Gyermekkorában gyakran játszott fiús játékokkal, vagy műanyagkatonákkal?
    J.F.: -Nem. Valószínűleg nem hiszi el, de gyermekkorom óta, sőt amióta az eszemet tudom, tartózkodom a katonaságtól. Igazából fegyverem, puskám, kardom sem volt. Azok a játékok, amelyek általában a férfiúi léthez szükségesek, kimaradtak az életemből - soha nem vonzottak. Katona sem szerettem volna lenni, részint az egenruha, részint azok a korlátok miatt, amelyek a pályát jellemzik. ..."

    Akkor mit keres a honvédelmi miniszterium élén?!?
    Tiger205 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2719

    Most megsúgok egy titkot:

    Nem mind dobták ki!

     

    Lejáratkor kivitték selejtezni, (cég megvette bagóért disznókajának),

    majd behozták az újat, amit mi másnap gyakorlatra menet megkaptunk ellátmánynak (gyíkhús pl.)

    A megkapott gyíkhúson négy hónapja lejárt határidő volt (mindegy, így is úgy ií szar, megettük a hagymával)

    a disznós cég meg elvitte a selejtes konzerveket.

    A disznós cég (Bt) feleségének volt egy éjjel nappalija (vagy több?) ahol másnap feltűntek friss, kóser lejáratú konzetrvek 15% kedvezménnyel!!!

     

    az élélmezési tisztnek meg VW santanája volt 1990-ben

    Az ezredesnek meg ladája

     

    a fentiek a képzelet művei, írói munkásságom része, és a valós élettel mindennemű hasonlósága - elsősorban  a Zách utcára vonatkozóan - csakis a véletlen műve.

     

    üdv:

    TGR

    Előzmény: RSS (2717)
    -Survivor Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2718
    ".......Sokat gondolkoztam, hogy miért van ez az általános és minden szinten érvényesülő "hűtlen kezelés" a katonaságnál. Végül arra jutottam, hogy ez a sorkatonaság átka és hozadéka....."

    Egy fraszt!!!!
    csak peldanak : annak idejen az NDK nephds is sorkatonasag volt. megis maskent alltak ezekhez a dolgokhoz.

    Azaz, amilyen a tarsadalom moralisan + mentalisan, olyan a hadsereg...sorallomanyostol , tisztikarostol, + olyan a politikai-tarsadalmi vezeto reteg + az egesz.
    amilyen a fa, olyan a termese.

    azonkivul pedig a sorallomany (reszben azert kenytelen) ugy tancol ahogy a tisztikar futyul. (tanulmanyozd az elmult evtizedek szovjet fe. eroit!!! )
    stb.... stb... folytathatnam

    S

    Előzmény: RSS (2717)
    RSS Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2717

    Ez a "selejtezés-helyett-inkább-lőjjük-ki" annyira magától értetődő és pofonegyszerű dolog, hogy már csak ezért sem alkalmazzák a seregben.

     

    Sorkatonaként tapasztaltam, hogy az élelmiszer raktár "M" zárolt készletét se figyelte ilyen szempontból a qtya se. Megvárták, hogy lejárjon a szavideje, aztán kidobták - nem hogy egy héttel előtte felszolgálták volna ebédre, vagy bármi.

     

    Sokat gondolkoztam, hogy miért van ez az általános és minden szinten érvényesülő "hűtlen kezelés" a katonaságnál. Végül arra jutottam, hogy ez a sorkatonaság átka és hozadéka.

    Sorkatonák tömege (elsöprő többségben) akarata ellenére volt odakényszerítve és kvázi "fogságban" tartva hosszú ideig. Egyértelmű, hogy utálták a helyzetet, és ha lehetőségük volt rá, akkor a kisujjukat se mozdították, hogy bármi jobb legyen. Inkább amit lehetett elloptak és tönkretettek. Így reagál az ember arra, ha teljesen bűntelenül egyszercsak bekaszlizzák egy évre... :(

     

    A tisztek és a vezetés felelősségét abban látom, hogy nem nagyon próbáltak értelmet adni a katonaidőnek : végtelen és jobbára értelmetlen szolgálatok ellátásával telt az egész. Fegyverek, háború - szó sem esett ilyesmiről...

    A vezírek is belenyugodtak, hogy a "tömeg" szarul érzi magát, elege van az egészből, és úgysem lehet ezt jól csinálni. Itt pedig bezárult a kör. Szerintem. 

    Előzmény: -Survivor (2716)
    -Survivor Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2716
    es hol van a racionalitas?
    + az esszeruseg?
    + a hatekonysag?
    esatobbi, esarobbi....

    kit erdekel az igazsag? :-)) az relativ...+ kulonben is, ez HM vagy IM ??? :-))))
    Előzmény: Sapet (2715)
    Sapet Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2715
    Tudod, az igazság odaát van.... vagy inkább odafönt...
    Előzmény: -Survivor (2714)
    -Survivor Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2714
    azt nem ertem, hogy selejtezes helyett....a szavatossag utolso fazisaban miert nem lehet elpufogtatni kikepzesen, gyakorlaton, stb?
    tobb haszna lenne...
    Előzmény: kavkaz (2712)
    Tiger205 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2713

    Milért adnánk nekik,

    Veszélyesek!

    Nem is fizetnének érte!

     

    Mi majd veszünk ilyeneket !!!!

    Pl. Sidewinder !

    BUUUULLLI !

     

    üdv:

    TGR

    Előzmény: RSS (2711)
    kavkaz Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2712
    A robbanóanyagok jó részének molekulaszerkezete idôvel bomlásnak indul -amitôl általában mégrobbanékonyabb lesz, például ütésre is érzékenyebb, mint a trotil, ami kikristályosodik...). Ez a selejtezés oka.
    Előzmény: Sapet (2710)
    RSS Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2711

    Én egy riportot láttam erről a lőszer-selejtezésről.

    Óriási high-end technológiát igényelt a dolog : kicsavarták a gyújtószerkezetet, kihúzták a lövedéket aztán rátették egy futószalagra és ment a levesbe.

     

    ERRE nem képes a honvédség ? Volt egy rakás csapatműhely, stb. Hol vannak ? Ki vitte haza őket, hogy most jó pénzért vállalkozzon erre a melóra ?

     

    A "drágán és eszetlenül szart" beszerzési elv ismét kísért. És fog is. Nincsenek nevesítve a balfaszok, akik így csinálják, a qtya nem vizsgálja a nyilvánvaló korrupciót - a józan ész meg réges régen kerüli a laktanyákat...

     

    (Nagyon félve kérdezem meg : nem használ egy csomó ország olyan fegyvereket, amikhez jó lett volna ez a lőszer ? Ha ingyen adjuk nekik, akkor is jól jártunk volna...)

    Előzmény: Sapet (2710)
    Sapet Creative Commons License 2004.11.26 0 0 2710

    Sziasztok!

    Most olvastam a honvedelem.hu-n, hogy kb 154 ezer db harckocsi- és egyéb lőszert kell(?) megsemmisíteni. (persze külső cégnek jó pénzért:( -> A hadseregnek nicsenek tűzszerészei?
    A harckocsilőszert "megértem": ha nincs harckocsink, minek hozzá lőszer?! Mint laikus, kérdem: a lőszerekben levő robbanóanygoknak tényleg lejár a szavatosságuk? (A nukleáris anyagokról tudom, hogy igen, de ilyenünk nics tudtommal) Ha az előbbiek lejárnak, miért nem használták el őket gyakorlatokon?
    (itt jut eszembe egy korábbi hozzászólás, Gencsydani írta anno:"Erről van egy aranyos sztorim:
    A fősulin Hallgatói Önkormányzati ülés volt, ahol minden tanszék képviselője elmondhatta, milyen változtatásokat tartana szükségesnek, a képzés színvonalának növelése érdekében. Mondták sorban: a reggeli tornát szüntessék meg, ne legyen annyi alaki foglalkozás, oldják meg végre normálisan a ruházati ellátást, stb. Majd sorra került a hk. tanszék küldöttje, aki csak ennyit mondott: "TÖBB LŐSZERT, TÖBB GÁZOLAJAT!" ) Emellett marha jó, hogy ennyi felesleges lőszerünk van...

    Nem lehetne ezeket "lezsírozni" és eltenni őket vészhelyzet esetére?
    kamov Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2709
    Több dologban vitatkozni lehet, de minek...
    Ugyanis pont a lényegben van igaza.
    MH = Drágán veszünk szart! Nem csak a Gripenre vonatkozik...

    U.I.
    Iris-T majd ha kifizettük, leszállították, beüzemelték. Akkor talán el is hiszem majd.
    Előzmény: Cifu (2706)
    kavkaz Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2708
    A vajdaságban megvannak az elsô halálos áldozatai az etnikai konfliktusnak. Mert ez így már az.
    Némedi László __ Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2707

    Találtam egy megoldást a problémánkra. Ezt az ötletet át kell venni, és (nálunk) ki kell terjeszteni...   és ez komoly...

     

    http://www.adoptasniper.org/

     

    Valódi marketinggé is lehet tenni. Ha egy harckocsi szponzolásába szállsz be, akkor bizonyos alkalmakkor beülhetsz, vezetheted, stb...

     

    Hmmm, még egy ötlet, szponzor felirat az egyenruhákon (Adidas gyalogosok, Nike tüzérek...)

    Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2706
    Több téren is vitatkoznék (pl. preciziós csapásmérésre ott a KEPD-350, dehát ilyen fegyvert a magyar hadsereg sose fog venni...), de csak egy dolog ragadta meg a figyelmem:

    Tény, hogy nincs hozzá megfelelő légiharc-rakéta, ami nekünk is megfizethető és elérhető.

    Most végülis vettünk (hamis - lizingelünk) több, mint 200 milliárd forintért 14db többfeladatú harci gépet. Ha már kidobtunk rá ennyi pénzt, akkor ne csak tisztelgő repülésre legyen már alkalmas, és igenis vegyünk hozzá normális fegyverzetett és felszerlést, még ha nem is olcsó! Ezek nélkül ugyanis tényleg nem lesz másunk, mint digitális sportrepülőgépünk. Ott van az Iris-T rakéta és a Guardian sisak (ezek várhatóan jövőre lesznek hadrendben a Gripenhez, nekünk meg csak 2006-ban lesznek gépeink...).

    Tudom, tudom.... kicsit fals ilyesmit elvárni azoktól a politikusoktól, akik egy tollvonással leírták a BMP-1-eseket....

    Tényleg, a MiG-29-esek még mindig nem kaptak új R-27-eseket?
    Előzmény: Törölt nick (2704)
    Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2705

    javasolnám:

     

    http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9030716&la=39773137

     

     

    üdv:

    TGR

     

    ui:

    aki ismert tugggya, hogy én nagy amerikai-gép-buzeráns vagyok (F-15 + F-18), de az Indiai fiaskó engem is elgondolkodtatott.  (!)

    A SZU-35 is jobb lenne ennél, de mi lesz, ha ott is választási balhé, stb...

     

    amúgy meg a Grippen nem olyan szahara - hisz mire is kell nekünk ???

    naugye!?

    Előzmény: Törölt nick (2704)
    RSS Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2703

    B+, letettem az orcámat...

    Upgradelni kell ezt a viccet...

    Előzmény: Tiger205 (2697)
    Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2702
    Hát igen, ez sajnos így van, itthon valamiért a politikusok csak a sereg szétveréséhez értenek, abban lassan világbajnokok leszünk... :(
    Előzmény: Tiger205 (2701)
    Tiger205 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2701

    Igen, csak egy nálunk kisebb, mostanában pár háborút-megélt mindig is szegény nép légiereje és mi meg egy NATO tagoszág lennénk nem is kis GDP-vel..

     

    ők legalább akaranak.

     

    akor miről beszélünk?

     

    üdv:

    TGR

    Előzmény: Cifu (2700)
    Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2700
    Najó, de a gépeik többsége még mindig J-5 (MiG-17) és J-6 (MiG-19)... :))
    Még ha ugye át is vették a keletnémetek MiG-23-asait...
    Előzmény: Tiger205 (2697)
    Cifu Creative Commons License 2004.11.25 0 0 2699
    Vegyünk inkább egy db. B-1B-t de atomtöltettel. Nagyobb respektünk lenne...

    Ezt nevezem gyakorlatias hozzáállásnak :)))
    Előzmény: Tiger205 (2695)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!