Fogalmam sincs, hany kW, a lenyeg, hogy amikor a kijelzo szerint tele van, az csak a 80%-a az elvi maximumnak (hogy az meg a teljes kapacitasnak hany szazaleka, az irrelevans).
Én még nem hallottam róla. Amúgy azért szokták csak az akkukapacitás kb 35%-át (még lejtőn is feltöltve) használni, hogy sokáig tartson az akkumulátor.
"Egy rakás SUV meg csak egyszerűen kapott egy villanymotort és akksipakkot. "
Meg a parallel hibrid technikát ami majdnem olyan jó mint a Toyota HSD sőt autópályán jobb mert tud tisztán benzinnel menni minden mechanikai munka > elektromosság > mechanikai munka átalakítás nélkül.
Amit írsz 11.4 kWh/100 km az nagyon meseszerű vagy útakadály vagy . 15-16 kWh/100 km szokott lenni a EV-k PHEV-k fogyasztása minimálisan.
Szakad le arról, hogy egy SUV sokat fogyaszt. Igen sokat fogyaszt egy P4-hez képest. Többet is tud. Ilyen elven minek 55-65 collos televízió a 36 colloson is meg tudsz nézni egy filmet.
Nem vagyok környezettudatos ebben az értelemben és azok sem akik SUV-ot vesznek.
0 benzinből mondjuk. Azt sem a szentlélek hajtja hanem elektromos árammal töltöd, ami egyrészt nincs ingyen hacsak nem lopod, másrészt nem 100% tiszta energia.
Egy kivétel, ha annyira környezettudatos vagy, hogy megfelelő teljesítményű naperőműved van otthon és akkor töltöd az autód amikor az fedezi az áramszükségleted.
Ahogy korábban írtam ne csak a Km-et nézd hanem azt hogy azt mekkora akksiból, vagy pontosabban hány kWh-ból tudja azt megtenni.
A P3 PHEV azt a 20km-et 2,85kWh-ból tudja. Ha egy kicsit tudatosabban vezeted, nincs hideg és még jó az akksi pakkod akár 25Km kijön belőle.
Prius eleve egy takarékos és effektív autónak lett tervezve minden üzemállapotban. Egy rakás SUV meg csak egyszerűen kapott egy villanymotort és akksipakkot. A feleslegesen nagy tömegük és ellenállásuk miatt elektromos és hibrid üzemben is lényegesen rosszabb a fajlagos fogyasztásuk egy eredeti hibridhez képest amilyen a P3 is. A legtöbb ilyet nem a takarékosság hanem a zöld rendszám miatt veszik, meg így látja a paraszt hogy vagyok valaki.
Tehát ugyanazon a távon lényegesen több káros anyagot bocsátanak ki mint a P3 vagy hasonló hibridek.
Az az álhibrid, ami 2,6 tonna, és a katalógusban 1,5 literes fogyasztás áll és 33 g CO2 kibocsájtás. Ez hazugság.
Az előbb linkelték a RAV4 Hybridet. Ott 4,8 liter a legalacsonyabb fogyasztás és 112 g a legalacsonyabb CO2 kibocsájtás. Ez azért már talán életszerűbben hangzik.
Az a Merci nemhogy zöld rendszámot nem érdemel, de be kéne rá vezetni a pirosat.
Kisebb, de nem is túl kicsi az sem. Tehát környéken látható ilyen mamaautók amikkel oviba hurcolják a kölyköket feleslegesen nagyok és energia pazarlóak, egy "kis" P3 is ugyanúgy megfelelne csak nem státusszimbólum.
Amúgy a konnektoros azért lesz jobb Priusnál maradva: ha lejössz egy kicsit nagyobb emelkedőről akkor el tudja tárolni a helyzeti energiát nem tellik meg olyan hamar a nagyakksi de ami ennél is fontosabb Li-ion akkumulátor van bennük amiknek sokkal kisebb a veszteségük.
Városban kb a felét fogyasztja a hibrid a nem hibridnek még a lista szerint is sőt ha nagy a dugó akkor a harmadát. Minél nagyobb a dugó annál nagyobb lesz az arány.
Azért fogyaszt jobban a Prius a nagy SUV-okkal összehasonlítva mert kicsi . Amúgy a bevallottan 18-20 km-es hatótáv a P3-nak nem egy nagy érték. A P4 az már tudja az 50 km körüli értéket.
Feloff T25-ben az egyik ilyen motor tengelye elmozdult, es csak daralta a fogaskereket, aztan ha ugy jott ossze eppen, akkor semmit se csinalt. Ha jol remlik, 6 szamjegyu osszegbe kerul, szoval a megoldas a kiekeles lett 0 forintert. Utana maris tette a dolgat.
A felvetés az volt, hogy a felvillanyozott dömperek is kaphatnak zöld rendszámot mert a négyszer-hatszor akkora akksi pakkal papíron akár kétszer akkora távot is meg tudnak tenni elektromosan mint egy P3 PHEV mégis a P3 PHEV zöld rendszámát akarják levenni holott fajlagosan jobb a fogyasztása elektromos áramból és benzinből egyaránt.
Rosszul nezed. Egy 2.5 tonnas batarba nincs az a hibrid rendszer, ami arra a szintre viszi a kibocsatast, mint pl. egy Aygo vagy Yaris produkal sima benzinmotorral. Megis ez utobbiak vannak veszelyben (jo, a Toyotanal a rengeteg hibrid miatt pont nem). Minek kellett az egeszen apro Ignisbe, vagy a szinten kicsi Swiftbe mild hibrid megoldas? Mert amugy nem tudjak teljesiteni az elvarast. Egyik sincs 900kg se.
Es ezert letezik az Across meg a Swace. Kellenek aflottaatlaghoz.
Aha. A gyártó által megadott adatok a soha senki által el nem érhető értékek, nincs a világon olyan ember lesz, aki a mérési módszer szerint jár ezzel a dögnehéz autóval, és 33 g/km kibocsájtással és 1,5 literes benzinfogyasztással jár.
Papíron csökkenti az autógyár járművenkénti szén-dioxid átlagát, de közben a valóságos kibocsájtása egy üresen 2,6 tonnás batárnak több, mint 200 g/km lehet, óriási a környezetterhelése. Ez az autó az iskola példa az álhibridre.
Az álhibrid jelzőt arra értettem, hogy mennyivel környezetszennyezőbb, mint egy Prius.
Van egy 400 lóerős autó, teszünk bele egy villanymotort és egy kívülről is tölthető akkut, akkor az már nem is környezetszennyező? Csak mert plugin hibrid lett? Zöld rendszámot ennek??
Mert nincs is ilyen (tudomásom szerint). A jövőben biztosan újra fogják szabályozni a zöld rendszámhoz kapcsolódó kedvezményeket. Hogy ez 1 vagy 5 vagy 10 év múlva következik be, azt senki nem fogja tudni megmondani neked.
gondolkozom egy Prius 3 plug-in beszerzésén, kintről behozva.
De olvasom, hogy lehet, hogy már nem lesz zöld rendszámos, vagy ha most meg is kapja, később elveszíti. De hivatalos hírt erről nem találtam.
Az komoly, hogy a 400 lóerős plug-in álhibrid kamuterepjáró, ami 10x környezetszennyezőbb, mint egy Prius, megkapja és megtartja a zöld rendszámot, a kis környezetbarát Prius plugin viszont nem?
Van ebben valami ráció? Vagy ez is egy ostoba politikai döntés?
Nem feltétlen ez a megoldás, de nekem a fűtéssel volt egy olyan gondom, hogy a levegő irány váltó szervó "elállítódott" és pl amikor csak a szélvédőre kellett volna nyomni a levegőt, akkor is jött lábra (nem abban a pozícióban állt meg, mint ahogy a mechanika megkövetelte volna). A hideg-meleg levegőt is egy ilyen kis szervo motor állítja, egy redőnyt mozgat asszem a radiátor előtt és lehet ott van valami gebasz. Én nem tudtam az egészet máshoz kötni, csak a hibrid teszthez, mert valahogy mindig azután vettem észre a jelenséget, miután szervizelték az autót és csináltak hibrid tesztet is. A megoldást a problémára általában egy kis aksi levételes 1 perces áramtalanítás jelentette.
Onnan tudtam, hogy valami nem okés, hogy autó kikapcsolás után kis idővel a szervok beálltak alap helyzetbe és az egyik kattogott (elérte a löket végét).
Pont a napokban gondolkoztam ezen a témán. A vízpumpa ha nem megy arról jön hibakód, de van két termosztát is aminek a működéséről nem sok visszajelzés jön. A kipufogó hőcserélőnél lévő ami leginkább aggaszt.
Valaki nézegette már a működésüket? Hybrid assistanttal talán el lehet csípni ha fő hűtőkori termosztát nem dolgozik, de a kipufogónál lévőt csak ha nézed mozog-e. Nem lehet hogy sokaknak attól lesz hengerfejes a motor (a hűtőköz eltömődésén túl), hogy a lenti termosztát nyitva marad és folyamatosan fűti a kipufogó a hűtővizet? Emiatt járathatja a kellőnél többet a vízpumpát is ami hamarabb elkopik/tönkre megy.
ma mászkáltam egy kicsit városi forgalomba,boltokba. Kb 30-60 percet voltam az egyikbe,utána beültem a P3-ba,elindultam és bekapcsoltam a fűtést.Vegyesen,elektromos és benzines módban is mentem,de csak hideg levegőt nyomott, több km-en keresztül,25 fokra állítva is.Utána kikapcsolta,és továbbmentem (városba),majd pár perc múlva újra bekapcsoltam a fűtést és akkor már tolta a meleget.Soha nem tapasztaltam ilyet,mi lehet a gond? Ha megállt volna a vízszivattyú akkor esetleg,de nem forrt fel...150ekm van benne.
"Prius 1-est amit 1997 től gyártottak, szinte alig látni az utakon, de elég jól tartják még az árukat. Azok milyen oknál fogva koptak ki ?"
Európában 2000-2003-ig forgalmazták a prius 1-et. Tudod mennyit adtak el belőle ezalatt a három év alatt? 4596 darabot. Nem kikoptak az utakról, hanem eleve ott sem voltak. Suzuki vitarábol vagy scrossból magyarországon évente ennek a kétszeresét adják el.
Ilyen kevés kilométer futásra teljesen felesleges egy másik autó, szerintem.
Nem kellet volna lamentálnom hogy lecserélem e a P2-t P3-ra, mert szerintem megérezte az autó és ma bemondta az unalmast a hibrid akksi, az ismert lámpák felvillantak a műszarfalon. Utoljára, és általam először 13 hónapja, a kocsi 12 éves korában lettek a rossz cellák cserélve és a rendszer balanszírozva, azóta 3-4 e Km-t mendtem vele. Mindkét alkalom télen tötént, és úgy hogy 7-8 C fok hőmérsékletű garászból indulva megtettem 10-15 km-t 3 C fok hidegben, megálltam 10 percre és ujra elinduláskor jelentkezett a hibakód. Az ember azt gondolná hogy hosszabb leállás, vagyis pár hét után romlik el, amikor kisülnek az akksi rossz cellái, vagy mostohább sorsú utcán tárolt járgányoknál. Most javíttathatom a rossz cellákat, mert a teljesen új akkupak gazdasági totálkárnak tűnik.
Az előző P2 autóm Passauból származott elég kevés km-rel, de az alján volt korrózió.
A mostani P3/2011 holland, igen kevés a korrózió, 235000 km jelenleg. Kevés olaj csipegetés, más minden karban van tartva. Jól felszerelt, nagyon szeretem.
A fiam P2/2008 autója Londonból származik, most van benne kb. 70000 km, kevés rozsdával, minden O.K., UK-ben fut.
Nemrég olvastam egy kanadai cikket, amely a Prius változatokat hasonlítja össze, szerintük a P3 nem plug-in a legjobban kedvelt modell, amit 2015-ig gyártottak, tehát a 2015-ös a legjobb.
P4 (nem plug-in) van itt a Prius guru cartársnál, aki már nyilatkozott, hogy annyival nem jobb a P3-nál, mint amennyivel drágábban vette (6 mill. körül).
A jelenleg futó zöld rendszámokat mostantól már nem adják Priusra, és valamilyen módon a kiadott rendszámokat fehérre fogják cserélni, ez friss hír. Ha valaki otthon nem tud/akar töltögetni, akkor a plug-in előnyössége csökken, szerintem jelenlegi árfölénye nem lesz indokolt. Más kérdés, hogy pl. Hollandiából dőlnek befelé a plug-in autók, mert ott támogatták őket új vételnél, és elérték a 170000 km körüli csere érettséget.
Az egészből én azt szűröm le, hogy a Prius modellek közül (nem P+, Lexus, Corolla, Auris, stb. Toyota hybrid) a 2015-ös P3 nem plug-in a legjobb, vagy P3 plug-in, ha nem drágább a plug-in nélküli autónál. Tehát én ezt a logikát fogom követni.
A 2007 es, 240.000 Km-t futott Prius 2-esem lecserélését fontolgatom. Semmi gond nincs vele, gyári fényezés körbe, még olajat is csak kevéssé fogyaszt. Az utóbbi 1 1/2 évben évi csupán 3-5 e Km-t tettem meg vele, többnyire Budapesten, autópálya és vidék 0. Az egyetlen ami elgondolkodtat az az alkatrészek jövőbeli elérhetősége. Prius 1-est amit 1997 től gyártottak, szinte alig látni az utakon, de elég jól tartják még az árukat. Azok milyen oknál fogva koptak ki ? A Prius 2-t 2003-től gyártották, a kettő között 6 év van. Ugyanígy eltünnek a Prius 2-sek is pár év múlva ? Ha igen, akkor az utángyártott alkatrészek megfogyatkozását is jelenti, mivel a kereslet drasztikusan lecsökken. 3-4 évvel idősebb Prius 3-ra pedig rá kellene fizessek 1,5 Mio-t, az értékvesztése magasabb lesz, ami a csere ellen szól. Ha a 2-est megtartom, akkor egy alvázvédelmet tervezek elégeztetni, és megtartanám még 7-8 évig. Az akksi felújításon túl vagyok, de tudom az nem végleges megoldás és újra aktuális lehet. De ugyanez a helyszet a P3-al is, amit vennék, ráadásul nem ismerem az előéletét. Ti hogyan döntenétek ? előre köszönöm a tanácsokat
Az FB Prius csoportjában haza gyártású elérhető Stuber Zoltán cartársnál. Kétfajta minőségű van, 3D nyomtatású. Sok-sok P2-ben szolgál már töredékáron.
2007 es Prius 2 -n szeretném a kikopott ajtóhatárolókat cserélni. Ez típushiba, a külföldi oldalakat nézve, és hát nem is mai darab az autó, használtan vettem 3 éve. A Toyota Sakura 50 e FT / db !! áron tudja adni, mind a négy ajtó más OEM számon van:
6862012091 Front left,6861012161 Front right,6864047021 Rear left,6863047021 Rear right
Van e valakinek tippje honnan lehetne beszerezni új utángyártottakat ?
Aliexpressen találtam egy eladót aki 29 USD / db-ért elküldi szállítással együtt, de jobb lenne EU webshopból venni, hamarabb ideér és a vámon sem akad el.
Nem szeretem, ha valaki a 100 MBs bitrátáért liheg, mert a H.265 / H.264 kódolás majdnem felezi a bitrátát, ez a lényeg. Vannak akció kameráim. persze a 4K/60 mindenképpen magas értéket fog adni, de pl. a 4K/30 belefér kb. 50 MBs-be.
Az High Endurance azért kell, mert nagyon nagy óraszámban fog dolgozni.
Hátul az egyik P2 autónkban az ablaktörlő motornál találtam +12V pontot.
A másik P3 autóban a rendszám világításra kötöttem a +12V-ot, így bekapcsolt világításnál működik.
A P3 hátsó üvegen középen fent nagyon rázkódik a 70mai 1s, állandóan eseti rögzítést csinált, a végén elromlott, még a tartó füle is letört. Az egyszerűség kedvéért ugyanazt vettem PL-ből, az előbb hozta a postás.
Ajánlom a high endurance kártyákat használni, nem feltétlenül a leggyorsabbakat, főleg ha a videó kódolás h.265, így a bitráta közepes marad.
Nagyon szépen köszönöm a választ. Én is egy hasonlót a 70mai dash cam 4k a800-at néztem ki. Akkor azt mondod hogy a benne lévő akku-val a parkolásfigyelés 24-óráig működik? Akkor meglehet hogy nincs is szükség ennél a tipusnál a bekötésre....Max hetente egyszer marad ennél tovább, haszálaton kívül az autó...
DIY. Beszerzés olcsóbb a Banggoodról (EU Priority Line szállítással), Aliexpressről (EU raktárból), stb., áfa mentesen. Türelmetlenek és gazdagok ugyenezt vehetik itthon forintért.
Én 70mai Pro + GPS egységet használok elöl, hátul 70mai 1s-t.
Vannak ennél jobb és drágább kamerák is.
A betápra is Kínából veszem a tápegységet, mikro USB lengő dugóval. Néhány dollár az ára.
Legegyszerűbb elől a műszerfal alatti biztosíték táblában pl. a szivargyujtó biztosítékot lecserélni egy leágazást tartalmazó biztosíték tartóra (pl a Homasita forgalmazza), és innen körbe vezetni a tápkábelt beszuszakolva takarásba körben az ablak mellett középig. A bizt.tábla fedele nem kerül vissza. Így a Power on esetén fog kapni tápot. Vannak bonyolultabb tápok, amelyek a parkolás őrzéshez is adnak tápot, de én Prius 3-nál az indító akku kímélése érdekében ezt nem választottam. Enélkül a 70mai Pro kb. 24 óráig tudja figyelni a parkolt autót.
Sziasztok.Prius IV-em van,menetrögzítő kamerát szeretnék bele fixen beköttetni...A Toyotánál csak az általuk forgalmazottakat akarják beszerelni...Tényleg ilyen bonyolult ez a dolog?
Nekem is az EGR rendszer nem jó működésével sikerül ilyet produkálnom, mikor tisztítás után elsőre nem jól raktam össze az EGR szelepet és picit folyton nyitva volt.
Mindkettőtöknek igaza van mert a koszban több víz tud "lerakódni"; másik oldalról a tiszta EGR-el sokkal ritkábban fordulhat elő kondenzálódás - ahhoz már tényleg nagyon rövidet kell menni hidegben.
A másodikra nem ez a jó válasz, hanem, amit a kérdező is sejtett. Ha vki csak rövid utakat megy és nem tudott rendesen bemelegedni a motor, akkor leállás után lecsapódhat a szívósorban a víz. Következő indításkor először ezt fogja beszippantani, ettől köhög.
Persze ettől teljesen függetlenül az EGR szelep megtiszíttatása más szempontból még jól jöhet, általánosságban javasolt!
Mit ír ki a központi kijelzőre? Valami hibaüzenetnek kell lenni, nem hagyja szó nélkül a kocsi.
Ha lezáráskor folyamatosan sípol, akkor annak nagyjából két oka lehet, valamelyik ajtó nincs jól becsukva és nem tudja bezárni, vagy van egy (másik) kulcs az autón belül.
1; Akkor lehet ilyen, ha feszül a parkoló retesz és amikor kioldódik feszmentesül a hajtás. Vagy még ha nem nyomod rendesen a féket, akkor rögtön kúszni kezd a kocsi
2; Tipikus EGR eltömődési jelenség. Ki kell pucolni a szívó soron az EGR csöveket (otthon kb 2 órás meló és asszem 4 szerszám kell hozzá). Utána nem fogja csinálni. Gondolom nyáron nem volt vele gond, csak most télen...
Kicsit megmozgatni az EGR szelepet (utána pár indításig nagyon csúnyán fog járni a motor, ameddig újra bekalibrálja, de el fog tűnni a rángatás). Meleg motornál és nyáron nem jelentkezik, aztán most a hidegben indítás után rángatózik alapjáraton a motor, persze csak ameddig hideg, utána eltűnik. Ha kiszeditek a kormot a csövekből utána nem fog előjönni.
Sziasztok! Műszaki segítség kellene Adott egy prius vagy auris , mindegy lényeg hybrid. A hiba a következő: 1, néha ha sebességbe teszem mindegy hogy éppen jár a motor vagy áll, van mikor rándul egyet, kvázi szinte elindulna az autó 2, 3 éve van meg 2013-s és néha tapasztalom reggeli indulás előtt ráteszem a gyújtást beindul magától,és elkezd remegni a motor mind ha nem járna minden henger kattog kínlodik , ez kb 5-8mp abba hagyja és megy mind ha mi sem történt volna Nem fogy a víz új gyertyák vannak benne, szóval tanácstalan vagyok Most csinálta két reggel is de van hogy fél évig semmi Valaki azt mondta hogy van amikor lecsapódik pára a szívótorokban és azt beszívja azért van, nem tudom Esetleg valakinek tapasztalat???
SOS! A Toyota prius 3-om nem indul, a háromszög a sarokba villog és ha kiszállok nem engedi lezárni. Csak sípol... pedig most itt szeretném hagyni... segítséget kérek mit tegyek?
Nem írod az autó pontos típusát. De a korából ítélve P3. Ezek hengerfejesek szoktak még lenni. A klíma és a vízhűtő közti részt ki kell takarítani, illetve a vízpumpát cserélni, ha szükséges. Így jó eséllyel megelőzhető a hengerfejesedés. Egyéb nagyobb kiadásra - ha rendszeresen karban van tartva az autó - nem kell számítanod.
Ismert hiba a facelift előtti kettes priusoknál. Ha most így elviszed műszaki vizsgára akkor még át fogják engedni, viszont a következőn már nem. Egy megoldás van rá, le kell nullázni a számlálót. Ez. kb 30.000 ft költség.
Sziasztok! Szeptemberben múlt el 10éves a Priusom. Októberben elkezdett hybrid system hibákat írni, csak benzines üzemmódban működött. Áramtalanítás után megszűnt, helyre állt minden. Egyre gyakrabban jött elő a probléma, elvittem szervizbe, ahol a nagy akksi cserét javasolták. Kicseréltettem persze potom 600k-ért. 2éve akkor még gariba kicserélték a komplett invertert, de kb az is ilyesmi tétel lett volna. Kérdezném, hogy van e még valami, ami ezeken kívül tönkre szokott menni és ez a nagyságrend? Nem szívesen cserélném le, mert a kocsit egy nem túl odaadó sofőr használja.
Nálam is megjelent és elég ronda, ahogy a szigetelés hullámossá válik és kijön a tetőablak síkjából. Azt remélem van valaki aki tudja csak a gumit cserélni, mert a teljes tetőablak csere horror lenne.
Az AGM és hagyományos akkumulátorok kémiája megegyezik, a cellafeszültségek is. Sőt az AGM érzékenyebb a túltöltésre, könnyebben fel lehet főzni mint a hagyományosat. (Érdekes, hogy a motoromban gyárilag AGM való és közvetlenül a hátsó hengersor mögött van elhelyezve, pár év alatt ki is szokott száradni)
Az AGM-ben az elektrolit fel van itatva ezért nem tud kilöttyenni belőle, maga az elektrolit összetétele kicsit más, kevesebb gáz képződik töltéskor, jobban bírja az állást, alacsony hőmérsékletet, mély kisütést, stb. Jó kis összefoglaló akit érdekel: https://batteryuniversity.com/learn/article/absorbent_glass_mat_agm
Ez így van. A mienk élete 90%-át a városban tölti, és hátsó ülésen sem sokan ülnek. Bár akkor balesetnél szerintem a megrepedt akku lesz a legkisebb baj.
Kis adalék a "milyen akkut vegyünk" témához. Én egyszer vasárnap délután rohantam el az Auchanba, és vettem egy 35 Ah-s, tök közönséges Suzuki akksit, hogy nejem reggel el tudjon indulni az autóval. Gondoltam, megy, amíg megy, aztán kuka, és megveszem a rendes AGM-t. Ez emlékeim szerint 5 éve volt... :-)
Mekkora töltőáramról van szó prius esetében? Ugye ott az inverter egyik fokozata biztosítja az áramot a teljes 12V busznak. Mi szabályozza ott az akksi töltőáramát? Hagyományos autóban mi szabályozza az akkumulátor töltőáramát?
Ha nem 1-2 évre tervezel, akkor csak AGM rendszerűt vegyél, mert az 5-8 évig is üzembiztosan elketyeg. A sima ólomakksi nem bírja a nagyobb töltőáramot sokáig. Zsuffa Bélához éppen tegnap érkeztek 2017-es gyártású gyári akksik, ha érdekel, ha jól emlékezem 25E-ért méri.
Vásárolt valaki mostanában 12v aksit Prius 3-ba? Nem találok se Yuasa-t, se Optimat. Meg nyilván olcsóbb alternatíva is érdekelne, csak nem tudom mi. Marad a márkaszervíz?
Kedves Cartársak! Techstream-mel a vízpumpa állapotot (fordulatszámot) hogyan tudom ellenőrizni?
Válasz:
Talán az engine ecu alatt megnézed az aktuális és a target fordulatot, közben rányítod az active test-et és beállítasz neki egy célfordulatot. Ha a cél és a valós között 30% körüli különbség van, akkor már lehet gondolkodni a megelőző cserén.
P2-nél eresztett kifelé, akkor cseréltettem szíjjal együtt.
P3-nál most néztem TechStreammel, (P3 230000 km), a terheléses próbánál a target és tényleges fordulatszám eltérése kb. 10%-on belül volt, 30%-ig O.K., akkor esetleg cserélhető. De van inverter köri vízszivattyú is, az még ritkábban romlik el.
Elküldtem a magyar kezelési és az eredeti javítási kézikönyvek letöltő linkjeit.
Semmi sem biztos, a km futás meg főleg. Megérné azt a 3-4000 Ft-ot lekérdezni, pl. itt: https://www.autodna.com/ De van direkt holland lekérdező is.
A Toyota szerviz ingyenes, kb. pár perc, nincs a közelben? Az a 2-4 km és dátum megerősíti, hogy volt-e manipuláció.
A másfél év sok, hacsak nem állt, de akkor is évente illik cserélni a motorolajat.
A hollandok soha nem cserélik a váltó olajat, pedig 90000 km-nél kell cserélni. Egyszerűbb művelet, mint a motorolaj csere.
Én 10 éves autót nem hordok márkaszervízbe (2011, Prius 3, most kb. 230000 km).
Jó szerviz pl. a monori Toyota Kovács (na ez lehet, hogy márkaszerviz), a Toy Car Pomázon, stb.
Amit lehet, magam csinálom. Van a III. ker. Szőlőfürt u. környékén egy bérelhető műhely profi emelőkkel és teljes szerszámkészlettel, fűtött, 3-4000 Ft/óra.
A beszerzések meg főleg lényegesek, pl. Bárdi, kauffer, alkatreszek.hu, alkatreszonline.24 stb. Sokat lehet spórolni. Főleg olaj (Szakál Metál és viszonteladói ENEOS motor és váltó olajat forgalmaznak), szűrők, féktárcsák, fékbetétek, stb. beszerzés során. A hűtőfolyadék csere 160000 km után, nálad esedékes mert lehet, hogy nem cserélték, 2 hűtő kör, na azt eredetit vettem, Toyota SLLC, csak ezzel 160000 km. Jó drága.
Az indító akkuval nem kell parázni, ha van az ülés alatt egy li-ion bikázó, feltétlenül vegyél, ha még nincs. emag-nál 4800 Ft-ért csíptem el egy hete, amúgy 12-30000 Ft. Minden családtagomnak adtam már. Az indító akkut nem kell sietni cserélni, és kivenni-tölteni sem. Akár 10 évet is elfut, ha eredeti.
Ha gond van, akkor a gyári TechStream diagnosztikai szoftverrel, egy olcsó interfész kábellel lekérdezhető minden, sok cartársnak van, nekem is. Koowee tud segíteni a priusclub letöltésekkel, ha akarsz berendezkedni erre.
Nagyon köszönöm a segítséget! Közben publikussá tettem magam (nem is tudtam, hogy nem vagyok az :) ).
A autót egyébként a héten vettük, most minden infót összegyűjtök és decemberben megy szervizbe. Egyébként az utolsó regisztrált szervíz kb másfél éve volt, következő szervizt 203 ezer km-nél írja a Toyota szerviz kártya (holland), most 199 ezernél járunk. Ezek alapján valószínű a valós km.
Én fenn tartom a magyar nyelvű P3 kezelési könyvet egy fájlszerveren, már küldtem volna de nem vagy publikus. Ide meg nem teszem fel a linket. Nem szeretem a nem publikus cartársakat.
Itt szinte minden elérhető információt összeszedett a gazdi, Kowee.
Ha a VIN számot elküldöd a magyar Toyota központnak, ingyenesen elküldik a kezelési könyvet.
Lehet, hogy az autódban van IPA (Intelligent Parking Assistance), annak szokott elől lenni 2 szenzora, nekem is ilyen van, hátul meg tolatókamera, és tolatáskor a nagy navi képernyőjén a hátsó látkép szép színes rajzzal kiegészítve látszik. Meg van egy IPA gomb is elől, még soha nem próbáltam ki.
A FB Prius csoportban a helyed, ott a legelképesztőbb hülyeségeket is meg lehet kérdezni, teszik is a felhasználók.
Úgy tűnik, hogy a Prius egészen más hozzáállást igényel, mint a hagyományos autók. Ez a tapasztalt autó használóknak gyors átállással sikerülni szokott, sokaknak azonban nehéz.
Itt ezen a fórumon kevesebb segítőkész szaki válaszol, bár vannak azért.
A FB csoportban gyorsan reagálnak, és sokan.
A holland szerviz múltat le lehet kérdezni (fizetős) honlapról. A VIN alapján magad is bemehetsz magyar Toyota szervizbe, ahol felolvassák a regisztrált múltat, ami főként visszahívások időpontja és km értéke.
Úgy kell tekinteni az autót, mint bizonytalan futásút, ezért a következőket kel feltétlenül elvégezni azonnal:
Motor és váltó olaj csere, olajszűrő és 2 papír szűrő cseréje, gyertya csere, 2 hűtőköri folyadék csere, fékek állapot szerint, klíma ha nem hűt akkor kondenzátor csere újratöltéssel (típushiba), stb.
Egyébként a priusclub honlapon van fent karbantartási táblázat, azt kell követni
Sok szerviz ezzel nincs tisztában. Olajnak 0W20 való.
a családunk bővült egy 2010 es III-as prius sol-al.:) eddig sajnos nem volt még hasonló autónk sem, úgyhogy totál láma vagyok a témában. Mivel az autó Hollandiából van, nem sokat érek a holland nyelvű kezelési utasítással, így valahol szeretnék egy magyar nyelvűt beszerezni. Tudtok ebben segiteni esetleg?
a másik, hogy az első parkoló radart fogalmam sincs hogyan lehet működésre bírni, vagy rossz, vagy csak nem tudom kezelni. Egyébként létezik, hogy elől csak két oldalt van a lökhárítón szenzor?
2; Egy vékony kesztyű nem árt a cserénél, mert a sok sz@r szétvagdossa a kezed mire kicseréled. (asszem pont a balt nehéz kiszedni, a jobbnál van hely)
A 2. két darabos verziónál azon gondolkodom, hogy kicserélem long life-ra mindkettő tompított izzót, hogy egyformán világítsanak és a mostani még működő lehetne vésztartalék. Vagy felesleges túllihegni és cseréljem csak a rosszat?
Minden motorba olyan olajat kell tenni, ami belevaló. Nekem Auris HSD van, ami ugyanaz a motor mint a P3ban. 0-20 való bele, esetenként mehet bele 5-30, de utána feltétlenül az előbbi kell bele. Ha egy motor eszi az olajat, akkor nem vastagabb olaj kell bele, hanem fel kell újítani. Azt kell belerakni, amit a gépkönyv ír (persze ha eladod majd hamar, akkor nyilván máshogy törődsz vele, mintha sokáig megtartanád).
A harmadik totalcar-os (ne vedd meg motorok) videóban szépen elmagyarázzák hogy az arra érzékeny toyota motorok hogyan mennek tönkre ha 0-20 helyett 5-30-al vannak használva huzamosabb ideig.
Ahogy írod, 0-20w. És ha eszi az olajat picit akkor is 0-20w ameddig normális határon belül van, utána meg felújítás. A vastagabb olajjal csak gyorsul a folyamat, a lelki békének tesz egyedül jót, mert látszólag azt már nem eszi annyira.
Sziasztok prius3 2011 olajcsere elött áll. A kérdésem milyen specifikációjú olajat tehetek bele. Márkaszervízben mondtak 0w-20, de azt modták 380000km után inkább mehetne bele az 5w-30. Mit tanácsoltok jó az 5w-30?
Az alap verzió biztosan nem. A jbl-est nem tudom így kapásból. De szerintem 2020-ban cd lemezeket írogatni eléggé kínlódás. 15 ezerért tudsz venni egy yatour cd tár emulátort, azzal pendriveról tudja játszani az mp3-at.
P2 vásárlás előtt állok és azt szeretném megkérdezni, hogy a 2004-2005 körüli, tehát facelift előtti cd-rádiók tényleg le tudják játszani az MP3-as cd-t?
Jól csinálták az tény. Talán ők az egyetlenek, akik szinte semmit nem fizetnek majd az új EU-s környezetvédelmi normák miatt. Vagy amit fizetnek is majd szépen bejön nekik a többi gyártóttól (Ford, Suzuki), akik az ő hajtásukat használják a saját hibridjükbe. Nem tudom lesz-e P5, ha a többi "normális" autóban benne a hibrid, akkor megéri-e azt a nagy felárat. Bár asszem, hogy még annyi kiskaput hagytak maguknak hogy talán csak a prius ami plug-in a flottában (és nincs is belőle talán sima hibrid) a többi kocsijukban viszont nincs plug-in csak normál.
Nekem is nagyon bejött ez a hibrid vonal és a fokozatmentes.Van aki utálja hogy bőg,de nemrég ültem egy automata S-max-ban, nevetséges ahogy elindul,érződik a rángatás. Viszont egyre jobban tetszenek a plug in hibridek,de itt a csaka P4 játszik,ennek viszont alig van csomagtartója,és hát az ára...
OFF, de az Ampera nekem jobban tetszik küllemre,mint a P3-am,viszont az csak 4 ülés..
Ha Prius, akkor a kisakksi a csomagtér rendezői jobb oldalán van a burkolat alatt. Kiszeded az alsó tálcát és meg is látod. Az akkupakk szerviz dugója meg a jobb hátsó kerékdob magasságában a kocsi szélességének rendezői jobb harmadában. Narancssárga, kiüti szinte a szemet.
A Toyotának nagyon bejött ez a hibrid hajtás, így hogy mindenféle autóba berakja, jóval nagyobbat kaszál. Mondjuk nekem fura ízlésem van, mert nagyon tetszenek az új hibridek, de a Prius is. Igaz hogy a kettes eleinte fura volt, de ma már azt mondom, főleg abban a színben ami nekem van, szerintem nem csúnya. És a Plug-in négyes is pofás.
Szerintem ha még tudna a Toyota reszelni a hajtáson, akkor csak kijönne egy P5, és abban lenne először az újdonság. De lehet hogy ennek a hajtásláncnak elérték a határait.
A logikátlan döntést nem ott látom hogy kivezették, az ésszerű ha nem veszik, hanem hogy ha már tudták, előre hogy ennyire tolják más modellben is a hibrid hajtást, akkor minek feccöltek energiát a típusba. A forma - lehet hogy csak európai szemmel - kicsit extrém. És mivel ugyanaz a hajtáslánc már megvan más kulturáltabb kinézetű modellben is, akkor elveszti az egyetlen indokot hogy vegyék. Így nem csoda hogy idő előtt ki kell vezetni a típust. Kérdés, hogy a már eladott példányok behozzák-e a befektetett összeget.
Megtörtént amitől annyira aggódtam és bele tolattak az autó hátuljába . Annyira nem vészes de a bal hátsó lámpát cserélni kell és a sárvédőt is egyengetni+fújni a lökhárítót és a sárvédőt. Inkább mégis vészes a helyzet és persze rettentően bosszantó. Parkolóban történt betétlap sehol!!!
Valahol olvastam, hogy ha esetleg hegeszteni kell az autón valamit érdemes az akkumulátorokra odafigyelni mert elég nagy galiba keletkezhet. Kérdezném, hogy elégséges a két normál aksit lekötni, vagy a "meghajtó" akkukkal is kel foglalkozni amennyiben hegesztik a karosszériát????
Van egy hardveres illesztődoboz, meg némi vezeték, amit ha beleinstallálnak, akkor képest lesz a tükrözésre. Az árát ne kérdezd, mert nem akarod tudni.
Az jó kicsire sikerült. Én akkor mondtam hogy nem kellene, amikor beültem hátra és bevertem a fejem az ajtónyílás tetejébe. Pedig nem vagyok csak 175 cm magas.
A Prius+ gyártása megszűnt, vagy csak megújul, nincs róla infótok? Esetleg egyéb 7 személyes járgány (mondjuk rav4) érkezhet ( ami nem kisteherautó platformos, és nem kisbusz)? Állítólag sok új modell jön ősszel, de hátha ettől konkrétabbat tudtok.
Fogalmatlan a hirdető. Ez egy kettes prius felni. Tökéletesen illeszkedik a P3-ra, leszámítva, hogy ez a felni/gumi méret nem engedélyezett az autóra. Csak az a kettő amit becsatoltam.
egy kis fogyasztás adat:Miskolc-Nyíregyháza óra szerint 130-ami valós 120 gps szerint 3 személy+klíma (ezt az áramot is meg kell termelni,valamennyit biztos számít) csakis a tempomatos pályás részen mérve computer szerint 5 liter,ami tapasztalat alapján valós 5,2.
Én azt mondanám, hogy ekkora futásteljesítmény mellett "tiszta forrásból" szerezz be kocsit. Ez alatt valamelyik "tuti" kereskedőt értem. Mondjuk én elsősorban az Elite Autóra gondolnék. Persze milyet akarsz, mennyiért?
Egyelőre csak "wannabe"m priusos vagyok,szeretnék venni egyet.
Az lenne a kérdésem,hogy 460+ezer km-t futott,volt taxi 3-as Priust szabad-e venni,és,ha igen,mi az amit feltétlenül meg kell nézni rajta,vagy amire rá kell kérdezni vele kapcsolatban.
A gazdája elvileg jól karban tartotta,akkupakk felújítva,visszahívásos javítások elvégezve rajta.
Bocsánat,ha már százszor szerepelt ez a kérdés,új vagyok a csoportban,és nem találtam ilyen infót.
Sajnos ez szerintem markaszerviz fuggo... Nekem pl korabban nem sikerult a fatereknak meg egy masik helyen azonnal, kerdes nelkul segitettek.
Privat velemeny, de szerintem ezen lekerdezos oldalaknak otthon meg nincs tul sok ertelmuk. Itt a hollandoknal ez mar jopar eve mukodik es a kulonbozo esemeneyek regisztralasa is kotottebb.
Latszik is, h az oratekeres errefele nem divat... cserebe anelkul is siman bele lehet nyulni a tutiba (...de egy nagy adag tehen urulekbe is)
Anno mikor mi keresgeltunk rament majd 3 honapunk (leginkabb a hetvegek) es kocsikaztunk itt orszagon belul majd 3000km-t
2. korben mar Fortuna is mellek allt akkor a Plug-In meglett 3 hetvege es ~700km megtetele utan :D
Nem veszem magamra. Ezeket ismerem, persze, használom is, de a szerviztörténetes lekérdezéseket csak fizetőseket ismerek. Ezért volt furcsa szervizbejegyzést olvasni "varjuistvan" kommentjében.
Volvom is volt. Meg jo, hogy akkoriban kevesbe voltam tudstos autotulajdonos, nem olvasgattam felhasznaloit, igy errol nem tudtam es bekenhagytam, csak siman mukodott a klima. :)
Nekem is csak egyben kellett, mondjuk az pont japán volt (Honda Civic). A Volvóknál viszont pl. elő van írva az ellenőrzése, alacsony nyomás esetén le kell fejteni és újratölteni.
Egész felizgattatok ezzel a klíma kérdéssel. Lassan rá fogok nézetni a 12 éves P2-re, mert ugyan tök jó, és még sosem töltettük, de ezek szerint lehetek érzékcsalódás áldozata is. :-) (A 15 éves Smar ForFour (ahogy egy fiatos klubtárs mondta: egy Mitsubishi Colt díszcsomagolásban) klíma kompresszora is előbb szart be, minthogy elengedte volna a gázt. Tökéletes nyomás alatt fúj meleget. :-)
En konkretan most P2-rol beszeltem, de jo tudni, h van ilyen problema a P3-nal. nekem ez ujdonsag volt...
Hamar itt szobakerult a Jeno. ATvizsgalasra es szervizre is o az ajanlott ember Prius eseteben? Vannak meg Pomazon is (ToyCar) illetve, v.ki meg mondott egyet, de sajna most nem emlekszem, h azok Budapesten hol is vannak vagy, h mi a nevuk.
Az egyik kollegam menne atnezetni egy autot es ha megveszi akkor utanna szerviz is lenne azonnal.
Namégegyszer: ha sokat használod az autót, el fog menni belőle egy része, mert minimális mennyiségben bár, de szökik üzemelés közben. Ha meg nem használod (akár az autót, akár a klímát), akkor akár egész gyorsan is megszökhet a gáz, mert a tömítések nem kapnak kenést.
Hiába mondom, hogy a Prius3-nál típushiba a hűtőköri kondenzátor hőcserélő (az elől lévő nagy radiátor) repedése, a 2 alsó saroktól indul, benézve látszik, hogy ott a kiszivárgó olajra ráragad a por is.
Nemrégen cserélték az én autómban Jenőék, rutinból fél óra alatt, 10-20 db tartalék kondenzátort szoktak venni, mert állandó feladat. Nem Toyota áron dolgoznak.
Zart rendszer. Hova tunne belole a gaz? Nalunk a csaladban van klimas, o is megerositette ezt. Az valahol szivarog. Ha a festes se hozza ki hol akkor nagyon kis helyen. Nekem meg soha egyetlen automban se kellett tolteni. A gaz nem szokik csak ugy el magatol.
11 ev alatt eloszor 6 evesen kellett utantolteni majd most iden ujbol. nyaron mindig hasznalva van ha szukseges, telen parasitasnal ill ha arra nem volt szukseg akkor 1-2 hetente tuti ami fix be lett inditva 10-15 percre.
Hiba nem volt csak annyit vettunk eszre, h a nagy meleggel mar nehezebben bir el.
Mind2 esetben az volt a konkluzio, h a gaz mennyisege mar epp csak az elegendo szintet erte el.
Az elso ujratoltesnel volt festve is termeszetesen, de szivargas nem volt lathato. A klimas szerint ez teljesen normalis jelenseg egy jol tomitett rendszernel is 5 ev utan.
Megneztem a hirdetest is.... a klimaval is bajok lesznek, ugyanis ha jo lenne nem kellett volna utantolteni. Olyan nincs, hogy a klimat utan kell tolteni ha az jo. Elobb vagy utobb rohangaszhatsz a klimat is javitani. A nagyakksi csere meg.... vajon hol lett cserelve? Markaszervizvben vagy valami bontott szart raktak bele? Vagy esetleg modulonkent ganyoltak bele? Ha a kilometerben hazudik itt is lehet barmi. Amugy meg full fapad. Ami perdze priusznal meg.mindig nem ugyanaz mint sok mas ennyi idosnel a fapad. De ez csak az alapfelszereltseg.
Igaza van Balunak, ezt ne vedd meg, rendorsegre kellene menni, csak sajnos nem tudom van-e ertelme, en se mentem amikor visszatekert orasakat talaltam.
Viszont nehogymar egy bunozo oratekergetonek a bizniszet porgessed! Visszatekert kilometerrel nem veszunk autot es pont.
Figyeld a Juhasz Jeno kinalatat, esetleg Maszlag Nandort, hatha beesik naluk egy hasonlo arkategoria ha ilyet szeretnel.
Köszönöm a hozzászólásokat, sajnos nem jutottam el ma megnézni, de ha minden igaz holnap már sikerülni fog. Igen jobb kormányos, de most nekem pont arra lenne szükségem. A probléma ami igazából foglalkoztat, az az, hogy nem stimmel a hirdetett km óra állás. 180e km-rel hirdetik, de a rendszám alapján történt lekérdezés 275e km. Az 100e km-rel több, ami nem kevés. A kérdésem az lenne, hogy így mit szóltok az árához ennyi kilóméterrel? Azt is írja, hogy tavaly októberben volt cserélve a hibrid akksi. Az azt jelentheti, hogy az egész, vagy csak a fáradt cellák? A felszereltsége sem valami fényes, ha jól néztem ez alap modell. Szóval, ha tudnátok egy kicsivel több támpotot adni, hogy ne tünjek teljesen lúzernek, azt nagyon megköszönném. Üdv. Joe
Rizikó. Túl olcsó, túl kevés km (ülés széle kopott!). Toyota szervizben VIN alapján megnézni a visszahívási dátumokat és mérföldeket. Ugyanezt fizetős adatbázisban is lehet.
Mar ne is haragudj, de szerintem meg az a rossz gondolkodas amit te kiepviselsz. Csak azert mert neked nem volt hasonloval tapasztalatod 35 evig akor az nem is letezik?? ne mar!
A linkelt posztbol mellesleg sok dolog nem derul ki. Merthogy ha gyari a kerek akkor mi alapjan kotottek bele?? (ugyertem, ha az adott auto letezett olyan gyari felnivel)
Ha viszont olcsojanost jatszott emberunk es a gumi amit feltett a felnire nem volt soha Civien akkor meg sman lehet jogos az intezkedes a szervtol.
Csak érdekességképpen becsatolom ezt a képernyőmentést egy facebook csoportból. A gyári gumi/felnitől való eltérés kapcsán. Gyári felni, váltóméretű gumi. A rendőr csak megnézte a b oszlopi matricát és már vette is el a forgalmit.
Mindenki masra eskuszik, de ez inkabb hit kerdese mert szerintem cvsak nagyon-nagyon keveseknek van valos tapasztalata, h mikent is funkcional az adott marka.
En mar jopar km-el ezelott visszavaltottam a gyari Toyota olajra mert egyre nehezebben volt beszerezheto az Eneos.
A nagy okosok azt szoktak tanacsolni, h ha a specifikaciokat lefedi akkor gond nem lehet (inkabb felulteljesitsen, mintsem, h ne erje el gyarilag megkovetelt szintet)
Ha ez megvan akkor mar tenyleg csak hit es penztarca kerdese a tobbi ;)
Olajcsere előtt állok, válogatok a temérdek kínálatból, bár én a gyári Toyota 0w20 asra szavazok de belebotlottam egy fórumba, ahol a Xado tip olajat favorizálják.
Esetleg valakinek valami tapasztalata, ezzel kapcsolatban?
Ezért írtam azt hogy "ritkán", mert úgy képzelem, hogy mivel az átlag autós nem megy 20000 km felett és nem erős autóval jár sportos vezetési stílussal. Persze vannak esetek, amit te írtál, ahol lehet, hogy jobb a két garnitúra. Amúgy én a sok kilóméteres használatot sem tartom olyan tényezőnek, ami a 4 évszakos gumi ellen szólna. Ha valaki nem feszegeti a határokat, akkor szerintem évi 60000, vagy akárhány kilóméterrel is ugyanúgy járhat 4 évszakossal, mint másikkal. Legfeljebb évi 60000 km-nél évente cseréli. A másikat, meg 2 évente. Még így is spórol a kerékcseréken, tároláson, extra felni granitúrán és az újabb autóknál a nyomásmérős szelepeken.
Mindenesetre szerintem és ez továbbra is csak magánvélemény, az átlag autósnak minden előnyét és hátrányát mérlegelve jobb választás a 4 évszakos gumi.
Ez szerintem csak felig igaz. Automatarol en mar valoban nem szivesen valtanek vissza... Viszont ha tobbet mennek es beleferne a szeznonkenti orulet ami mostansag a gumisoknal van akkor en sem hasznalnek 4evszakos gumit. Sot evi 20e km folott es nagyobb erosebb autonal sem.
A Priusra viszont szinte tokeletes kompromisszum, hisz sportolni biztosan nem ilyennel fogsz, ha viszont ugy hasznalod ahog egy Priust kell ugy mar lefedi az igenyek jelentos tobbseget.
Igazából én nem vitát akartam generálni, csak feldobtam egy lehetőséget a 4 évszakos gumival, ami nekem bevált és érveltem az előnyei mellett, amiket tapasztalok. Aztán mindenki dönthet, ahogy akar. Az ő dolga.
Mindenesetre nekem kicsit úgy tűnik, a 4 évszakos gumi téma olyan, mint az automata váltó. Aki egyszer kipróbálta, az elégedett vele és ritkán akar visszaváltani :-)
Senkit nem akarok meggyőzni az igazamról. Nekem ez a véleményem másoknak más és ezt tiszteletben tartom. Én a tapasztalataimat és a véleményemet írtam le de igazán Te fogalmaztak meg a lényeget. Ez úgy is parttalan vita 😀
Tavaly ősz óta a saját tapasztalatom szerint több garnitúra tesztgyőztesek között szereplő Continental téli és nyári gumi után nem érzek különbséget a Michelin Crossclimate+-t használva. Évi 15-20000 km-t megyek vegyes város, országút, autópálya üzemben. Nem feszegetem a határokat.
Természetesen mindenkinek saját belátására van bízva, hogy mit használ. Én nagyon sok tesztet elolvastam és megnéztem mielőtt váltottam 4 évszakosra.
A lényeg, hogy lehetőleg mindenki normális gumikon közlekedjen.
Elhiheted nekem, hogy én sem maradtam otthon soha, csak mert esett a hó. :-)
De nyilván nem egyformák az igényeink, van akinek jobb a téli-nyári csere. Viszont ma már egyáltalán nem igaz, hogy csak annak van létjogosultsága és punktum. Nagyon nem.
Éves szinten járok 40-60e. Km között. Mondhatom, hogy a létező minden útviszonyok közt és minden időjárási körülmények közt. Eszembe nem jutna 4 évszakok gumit venni. Egy négyévszakos gumi soha nem fog olyan tapadást produkálni mondta egy prémium nyári és ez fordítva is igaz. Szerintem a négyévszakos gumi csak egy kompromisszum .
"En csak ajanlani tudom mindenkinek, bar ez azert auto fuggo is mert az emlitett BMW SUV-ra (igaz a motortipus nem volt emlitve) en mar nemigen tennem fol meg latatlanba sem."
Én is meglepődtem rajta, de pont az gondolkoztatott el. Ha egy ilyen teljesítményű autóra jó (nyilván sofőrtől is függ), akkor egy Priusra is jó lesz. :-)
3 auto van a csaladban ebbol mind3-n mar CC+ van. (Mikor megjelent en meg a sima CC-vel kezdtem a P2-n)
Tudni kell a hatarait (extrem hideg es meleg) ez tapasztalataim alapjan leginkabb fekezesnel jon elo sajnos. Kanyarodas es indulasnal kevesbbe erzodik a tapadas hianya vagy a nyulas.
Az elso szett (sima CC) tan kicsit jobban birta azzal ~62e km-t mentuk ha jol emlekszem. Addigra lett ~2mm a profilmelyseg.
Az uj mintha jobban kopna, de esoben es kanyarban is jobb. Ha elmegy 4 evet en nagyon orulni fogok, de a 3 meg szvsz a legrosszabb forgatokonyv szerint is meglesz.
En csak ajanlani tudom mindenkinek, bar ez azert auto fuggo is mert az emlitett BMW SUV-ra (igaz a motortipus nem volt emlitve) en mar nemigen tennem fol meg latatlanba sem.
Csak megjegyzem, hogy akinek 15-ös felnije van az 25000 Ft körül kap Michelin Crossclimate+-t, vagyis kb. 100.000 Ft a teljes granitúra, ami felmegy a gyári felnire és nincs más költség, macera (félévente kerékcserék, tárolás, plussz felnigarnitura).
Az hogy a külön nyári-téli garnitúra jobban tapad szerintem nem egyértelmű, ill. relatív főleg az átmeneti időszakokban ősszel és tavasszal. Pl. amikor sokszor 10-15 fokban autózunk télen akkor a téli gumi helyett lehet, hogy sokszor jobb a 4 évszakos. Ráadásul ilyen időszakok szerintem többet fordulnak elő, mint havas, kemény téliek.
Azt mondják, az átlag autós 10-15 ezret megy egy évben. Na most én az átlag átlaga vagyok, mert kb évi 12 ezer km-t megyek. Az is igaz, hogy van másik autó is, ha csak egy lenne, nyilván ez a szám nagyobb lenne. :-)
Érdekesség hogy a párom kocsiján (télen) téli abroncs van, Bridgestone, 6 éve vettük. A mintázata alapján viszont még legalább két szezont kibír. De én már tavaly sem éreztem jobbnak, mint a vadi új Michelin CC-t.
Na de így legalább a két autóval gyűjthetem a tapasztalatot.
Ez is iga, így van. Másik oldalról viszont 5 év alatt az átlag user megy 75-100e km-t.A 4 évszakos vagy bármi full elkopik ekkorára, szóval ha kell a 4 mm mélység,akkor szerintem 3 év után kuka a 4 évszakos.
Én sem tudom mit csináljak,ezért keresem a pro és kontra érveket.
Ez ott sántít, hogy az okosok szerint a gumi anyaga is elöregszik, és hiába van rajta még mély minta, akkor sem fog úgy tapadni. A lentebbi cikkben is csak kopott mintázatú abroncsokról volt szó, de arról nem, hogy akár 7-8 év után hogy tapadnak. Innen nézve meg a négy évszakos pont kifut mintázatra és anyag minőségre is.
Tehát úgy is lehet számolni, hogy használok két szettet mondjuk 8-10 évig amíg elkopik, de az utolsó években tök veszélyes, vagy egy szettet 5 évig aztán friss gumi.
Azt már nem is mondom, hogy a mi éghajlati viszonyaink között, évi 1-2% az amikor valóban jobb a téli gumi, ha valaki nem a hegyi utakat járja.
Az elterjedt alapméreteken kívül drágák a minőségi négyévszakosok. Tehát nem biztos, hogy minden esetben ez a jó választás. Még esetleg annyi, hogy a számításodból hiányzik a tpms szenzor ára is. Ahogy múlik az idő, és idősödnek a tpms-es autók, ezzel is egyre inkább számolni kell.
"a jogszabály által meghatározott minimum 1,6 milliméter, de ha a gyártó ennél többet ír elő, akkor az a mérvadó."
Valóban szoktak lenni "ajánlott" kopásjelzők egyes gumikon de ezek nem kötelező érvényűek. A TWI jelölésnél található 1.6mm jel az ami számít a szabályosság szempontjából.
"Amúgy mindenki tudja, hogy az 1,6 mm mennyire elavult szabály"
Nem egyáltalán nem az.
"A Michelin kiterjedt kutatásait és méréseit továbbította az Európai Unió szakhatósága felé, és javasolta a gumiabroncsok kopáshatárát továbbra is 1,6 mm-ben tartani"
Szia,sok tapasztalat nincs, dec végén vettem a kocsit,hó meg nem volt. Nekem eleve rázós a gyári 17-essel. Eddig minden kocsimhoz volt váltószett, hacsak egyszer lesz több a féktávolság 5 méterrel, megspórolom a szett árát.
Az igaz, hogy a jogszabály által meghatározott minimum 1,6 milliméter, de ha a gyártó ennél többet ír elő, akkor az a mérvadó. A kopásjelzővel pedig pontosan ezt teszi. (Amúgy mindenki tudja, hogy az 1,6 mm mennyire elavult szabály.)
Városban hamarabb olvad illetve később lesz nagy hó mint kint.Illetve 4 mm-nél el lehet dobni mert hóban nem ér semmit,a nyári meg 2 mm-ig azért használható.Nekem is 4 évszakos van fent,de még mindíg gondolkozom a téli szetten.
Nekem is a P2 Michelin négy évszakos van. Sajnos úgy vettem, hogy már a nyári abroncsok is cserések voltak, tehát azt is venni kellett volna, plusz téli gumi és négy darab felni azoknak is.
Szóval elgondolkoztam, bújtam a teszteket négy évszakos ügyben. Aztán egy ügyfél győzött meg, akinek a BMW SUV-ján ilyen gumi volt (Michelin Crossclimate) hogy mik a tapasztalatai. Áradozott hogy milyen jó télen-nyáron.
Na szóval én is ezt vettem és nem bántam meg. Nyáron gyakorlatilag nincs különbség. Lehet hogy a menetzaj és a fogyasztás picit nagyobb, de bőven belefér. Télen amikor leesett a friss hó, még simán előzgettem is (persze ésszel) a sok tötymörgőt, akik képtelenek két centi hóban normálisan haladni. Havas hegyvidéken lehet nem használnám, de persze ki kéne próbálni. nyilván van az a határ, ahol már jobb egy igazi téli gumi.
Na és a kopás. Pont egy éve van az autón, valamivel több mint 10 ezer kilóméter után nincs számottevő kopás. Ha 4-5 évig tudom használni, már megérte. Mire az anyaga is kezd amortizálódni, pont cserélem újra és kész.
Fogyasztás? eddigi rekordom jó időben 4,6 liter, de télen sem volt több 5,2 liternél ezzel a gumival. Természetesen teli tankolás alapján. :-)
Mi nem csak varosban hasznaljuk. Miert lenne orszaguton, autopalyan rosszabb? Nekem nem tunik hangosabbnak, vagy rosszabb viselkedesunek, mint korabban teli es nyari kombinalt garniturak. Sot az S-Cross gyari Continental Ecocontact-janal szerintem kanyarban jobb es halkabb. Egyedul az erzesre par decivel nagyobb fogyasztas ami szerintem hatrany az S-Crosson. A Priusnal nem tudom tobbet fogyaszt-e, mert azt igy vettuk es igy is jol fogyaszt😃
Az hogy hamarabb kopik az relativ, de termeszetes, mert folyamatosan ez vant fent es tobbet megy. Legalabb atlagosan frissebb gumik vannak fent az auton es az ujabb fejlesztesekhez is gyakrabban juthatunk hozza. Egyebkent a Prius 15-os gumimerete tok jo, mert kb. fele annyiba kerul ra a gumi mint az S-Cross 17-esre. A Michelinnek egyebkent szimmetrikus a mintazata, igy nincs olyan, hogy a teli vagy nyari oldal jobban kopik. Persze meg csak viszonylag rovid tapasztalatom van vele. 3-4 mulva okosabb leszek.
Városban jó alternatíva,nekem is 4 évszakos van fent (így vettem). Viszont : hamarabb kopik el mint a 4+4 cserés szett.Illetve 4 mm alatt a téli "féloldal" nem igazán hasznos.
Nem acelfeni, de kapcsolodo tipp. Nyilvan hasznalattol fuggo, de erdemes elgondolkozni 4 evszakos gumin. En eloszor tavaly osszel valtottam az en Suzuki S-Crossomon a Michelin Crossclimate+-ra. A gyari nyari gumit eladtam es a 4 evszakos felment a gyari felnire. Teljesen meg vagyok elegedve vele. Talan 3-4 decivel tobb a fogyasztas, de nem kell tarolni egy plussz garnitura kereket es evekre elfelejthetem a szezononkenti gumicsereket. Esetleg 1-2 evente centrirozast kerek majd. Az utobbi idok szinte telmentes idojarasaban lehet, hogy jobb is enyhe teleken, mint egy igazi teli gumi. A parom tavaly telen vasarolt Prius 3-asat is ugyanennek a Michelinnek a korabbi verziojaval vettuk, de az is tokeletes, csak mivel mar 5 eves, ezert iden cserelni kell. Az uj is egyertelmuen 4 evszakos lesz.
Nem kell hozzá olyan messze menni, szerintem itthon is megszívhatod vele egy balesetkor. Ha szemlekor kiderül, hogy a gumi/kerék nem az autóra való a biztosító kihátrálhat mögüled amit nem kell magyarázni milyen kellemetlenséggel jár.
Nekunk 185e van benne es 2 csere kozott (~10e km) 0 olaj tunik el. Az, h nem a maxon van a szint szvsz nem jelent semmit. Mellesleg ha jol tudom akkor az olajfogyasztas a 2-es Priusokra eleve sokkal kevesbbe jellemzo, mint a 3-asokra. Ott is sok esetben visszavezetheto a nem megfelelo olaj hasznalatara (0W-20 vs 5W-30)
dokiki:
Igazat kell adnom az elottem sozlonak. Magyarorszagon csak azert kerul fol a 205-os valtozat mert olcsobb, de attol meg nem ravalo es egy esetleges vizsgan, rendori ellenorzesnel - meg ha kis esellyel is - lehet belole gond. Itt Hollandiaban pl a muszakin nem menne at azzal a gumival. Tudom ez nyugat...
Az enyém 250.000km után 15.000km alatt 5-6 decit fogyaszt. De lehet olvasni ettől jóval rosszabbakat is. Sajnos ez az egyik leg alattomosabb hiba. Melyet a vásárláskor felmérni nem nagyon lehet. Ugyanakkor ha belenyúlsz egy rosszabb példányba, azt rendbe tenni nagyon drága lesz.
Kettes Priust akarok venni. Már néhányat megnéztem, jók, de az olajszint nagyrészüknél az alsó nívó közelében volt, de egyiken sem a felső jelzésnél. Ha én olajat cserélek, a felső nívóig öntöm, az cseréig benne is marad. Tudom, hogy az olajszint sokmindentől függ, de ezek ennyire eszik az olajat? Mennyi a még elfogadható olajfogyasztás?
Fizikailag felmegy a kettes prius felnije a hármasra, hibátlanul illeszkedik. De erre a felnire hivatalosan a 195/55R16-os gumi való, ami nem igazán váltómérete a gyári méreteknek. És elég drága is. Jobb lenne a 205/55R16 viszont ez a felni csak 6 coll széles. Így ez sem ideális rá, bár sokan felrakják. Plusz még ott van az a probléma, hogy hivatalosan nem térhetsz el a gyárilag engedélyezett gumiméretektől (akármit is írnak a netes kalkulátorok). Ezt magyarországon jellemzően nem nagyon nézi senki, de külföldön már annál inkább.
lehet én vagyok bamba, de ma rájöttem egy jó dolgora a P3-ban.Állítgattam az ülést, de a tükör belógott a látótérbe.Jobban megvizsgálva láttam,hogy a száron a tövében is van egy gömbcsukló,így tőben szépen felhajtva máris kikerült a látótérből....egy újabb plussz pont a kis japóknak.
Amit konnyen be tudsz szerezni ;) En sokaig ENEOS-t vettem, de sajnos a biztos forrasom alltal egyre macerasabb volt a beszerzese. Volt Mobil1, egy ideig, de miutan talaltam forrast eredeti Toyota olajra, azota az kerul bele.
...es mielott meg kerdezned: inkabb csereltesd 10e km-enkent ;)
Érdekes engem ezek a csipogások nem zavarnak. Tolatni sem szoktam órákig, és az meg alap, hogy az öv bekapcsolva, ha valaki velem akar autózni, annak is és pont. :-)
De ellenben volt egyszer, hogy valami hosszú bútort szállítottunk, és csak úgy lehetett, hogy a csomagtartó ajtót nem csuktuk le egészen. Na az idegesítő volt, hogy hazáig jelzett. Azt ki lehet ideiglenesen iktatni?
P3? Ha jóban vagy a toyota szervizessel kikapcsolja neked.
Egyébként azért van, hogy amikor elsőre beül valaki a kocsiba és tol neki egy 1-est, akkor csipogjon hogy te barom, amikor gázt adsz, akkor a mögötted levőt fogod letolni. Ezt én majdnem élőben láttam, mikor vásárlás előtt az első kocsi próbakörén voltam (nem én vezettem) és az egyik lámpánál a csávó majdnem megcsinálta. Úgy szólt rá a kereskedő hogy nehogy gázt adjon.
Ha kikapcsolod, akkor is fog sípolni, de csak 1-et. Én kikapcsoltam magamnak OBD olvasóval meg torque-val. A két első öv figyelmeztetővel együtt :-D
Ami meghatározó az állapot, kor, km óra állás kevésbé, és a felszereltség.
AZ Elite Autó jó, mindenki dicséri. De amikor én voltam ott, a legtöbb P2 valamilyen külső deficites volt. Nem komoly törések, de húzások, horzsolások több autón, ettől még vitték őket. A legszebb autó amibe majdnem beleszerettem, gyönyörű állapotban volt, DE tök alap felszereltséggel 1.9 milla körül. Végül ezért az árért, máshol sikerült venni egy full extrásat, szép állapotban levőt, de olyan km óra állással, ami korához képest reális, de biztos sokan húznák a szájukat.
Prius 2 vásárlását tervezem első autómnak. 2019 elejéig visszaolvastam a fórumot hasznos információkért.
Láttam, hogy a csepeli Elite Autók kereskedést ajánljátok több szempontból is (bevizsgált autók, stb). Ha azonban nem tőlük venném, hanem magánszemélytől/másik kereskedőtől, mit ajánlotok, mire kell leginkább figyelnem az autón? Carverticalos csekkolás alapszinten megtörténne. Érdekelne az is, hogy milyen minőségbeli különbségek vannak, mi határozza meg az árat egy 1.400e és egy 1.900e árú autó között. Max 1.700e-t tervezek szánni rá, de nyilván örülnék, ha olcsóbban is hozzá juthatnék.
Nem figyeltem, mert éppen felhívtak telefonon is kimentem addig a műhelyből. Mire visszamentem már kész is volt :-) Max. 10 perc volt, de inkább kevesebb.
Ranezesre hasonlot szereltek be nekem Godollon egy magan muhelyben. De mivel a szerelo szerezte be, nem tudom, hogy honnan. Azota is szuperul mukodik, olyan mint a gyari. Persze Toyota markaszervizben 2 helyen is azt mondtak, hogy nem tudnak utolag tempomatot beszerelni. A privat szerelonek kb. 5 percig tartott.
Tavaly pucoltam ki az egészet EGR hűtőtől a szívócsonkig a plug-in-on 250 ezer km-nél megelőző jelleggel. Nem volt még elakadva a szelep és hibát sem dobott, de koksz az rengeteg volt a rendszerben, még a szívócsonk kis járataiban is. (a kis fém könyök volt a legtisztább az egészben) Sajnos nem fotóztam végig a folyamatot (nagyon piszok meló volt) de megérte volna. Majd legközelebb.
Van egy lötty amit EGR tisztítónak árulnak "ablakmosós flakonban", az nagyon jó cucc, rendesen oldja a kokszot, csak hagyni kell hatni. Gyilkos még a gőze is ha véletlenül beszippantasz belőle. Azzal meg magas nyomásúval rendesen ki lehetett pucolni a hűtőt is, a szívó csonkot/házat is, marok szám jött ki belőle a koksz.
Aki még nem próbálta és nincs képben a működésével annak nem javaslom a kis léptető motor lecsavarozását a szelepről mert nem fogja tudni visszatenni normálisan és jön a meglepetés az első indításnál :)
Mondjuk volt a Power Management-nek egy finomhangolása.
Azt tudjuk, hogy a P3-ban kissé alulméretezték az inverter egy részét de jellemzően a P3+ - nál fordul elő inverter probléma. Ugyanakkor az is igaz, hogy az általam ismert esetek 80%-ban a meghibásodott invertert méltányossági alapon cserélték. Vagy másképpen a rendezett előéletű kocsikban minden esetben cserélték az invertert.
Ismerősnek bevállaltam egy Aurison EGR tisztítást. Hidegen rángat a motor - hiba.
Korábban olvastam hogy a csövet szokták takarítani, de nem tudtam elképzelni hogy attól mitől lesz jobb.
A teljes EGR járat 50cm, vizes hűtővel, szeleppel, akkor mér pont az utolsó 15 cm cső számít?
Végül kiderült hogy az EGR szelep be volt állva, + fojtó szelep is kokszos volt.
A szétszedős-elpucolós módszerben hiszek.
Az egr szeleppel bezárólag sikerült lebontani a rendszert, a hűtőt már nem bántottam.
Az EGRszelep motor levétele után a rudat kézzel nem bírtam benyomni. Egy fával benyomtam, utána nem bírtam kihúzni.
Szétszedés után nagyfordulatú géppel bronz kefével elég jól ki lehetett szedni a kokszot - persze nem mindenhova ér el.
Brigéciollal áztattam a szelepet, utána beindult szépen 1ujjal működtethetőre.
Az egr hűtőnél amit elértem a géppel azt kitakarítottam, porszívózás mellett.
Nálam a P1-en volt olyan gond hogy beindítás után leállt a motor, elégtelen motorteljesítmény hibakóddal.
A fojtószelep tisztítása oldotta meg a problémát.
Az alapjárati levegőt a fojtószelep melletti hajszálnyi résen kapja, ami az olajsártól beszűkült és fuldoklott a motor tőle.
Az aurisnál is takarítottam. a fojtószelepet kézzel el lehet fordítani, egy fával kiékeltem és a két felet külön nitrohigítóval kitöröltem.
Techstreammel lehet kézzel álligatnia az EGR szelpet. 0-110 értékek között. amikor 0-n volt akkor szépen járt a motor, amikor föltoltam elkezdett dadogni.
Gondolom ez a jelenség amikor nyitva marad.
A szelepen nem láttam visszajelzésre utaló jelet, tehát a computernek fogalma sincs hogy hogy áll a szelep, csak vezértét ad ki.
Tehát ha megszorul nyitott állapotban akkor úgy is marad. + állandóan áramlik a koksz ami tovább rontja a helyzetet.
Végére értem a leírásnak, valóban elég technikai jellegű és elég sok részét nem is értettem de köszönöm, hogy megosztottad velem.
Nem vagyok egy száguldozós alkat, ezt már (sajnos ) kinőttem. Néhány leírásban a frászt hozták rám a gyorsításkor magát megadó inverterrel és ezért érdekelt a téma. Szeretek tisztában lenni az alattam működő technikával, férfiből vagyok és még az a fajta, aki egy olajcserét, fékbetét cserét, stb. megold házilag.
Eddig ahány leégett inverterről láttam fotót, mindegyiken ez a szélső fokozat ment tönkre, ami a cikkben is van. E szerint az érintett inverterek NiMH akkus P3-ban vannak, és a pwr mód meg sportos* vezetés főleg meleg időben végezhet vele. Elvileg készült erre szoftver frissítés ami részben a regeneráló fékezésnél kíméli a fokozatot meg safe módban még mozgó képes marad az autó a szervizig.
Idehaza hivatalosan az inverter nem megy tönkre - az inverternek ezt elfelejtették megmondani -, legalább is egyik kereskedésben mikor rákérdeztem a munkafelvevőnél csak mosolygott és azt mondta ilyen nincs ez mende-monda. USA-ban kiterjesztett visszahíváson túli garanciát vezettek be erre a problémára pereskedések után. https://www.latimes.com/local/california/la-fi-prius-overheat-inverter-defect-20190414-story.html
*nyomja mint a barom aztán állat módjára fékez (körforgalom előtt 20 méterrel még 60-al robog), kanyarodni nem tud.
Ami azt illeti, a családban levő P3 csak normál módban van használva, és tökéletes úgy. Persze ha valaki ragaszkodik az Eco módhoz, akkor használja azt. A Pwr gomb viszont nálunk is csak dísz, egy-két előzésnél kipróbáltam, de annyi.
Az utolsó Belga szervízt 2019 04. hóban végezték el és azóta 8000 Km ment bele az autóba, szóval szerintem stimmel a Km . Előtte gondolom nem tekergették
Nyilván, ha csonthideg a motor, ne padlózd le, ha üzemmeleg, akkor majd a gép szabályozza, hogy miből termel mozgási energiát. Neked, csak az a dolgod, eldöntsd, mennyire taposod neki.
Gyorsítással kapcsolatban:piroslámpánál,kikapcsolt motornál mennyire árt a motornak,ha padló-vagy akár fél gázzal lövök ki, nem pwr, csak eco-ban.Mert ugye amikorelindul elektromosan,majd beröffen a motor,rögtön felpörgeti,ez mennyire ártalmas?
Most voltam a veszprémi Toyota szervizben, elvégeztettem egy váltó olajcserét, biztos ami biztos.
Sajnos a hibrid gariról lekéstem, viszont a tavalyi Belgiumban elvégzett szervíz szerepelt a rendszerben és igazoltan elvégezték a szervizeket és a hibrid tesztet is. Erről ki is nyomtattak egy adatlapot viszont az autó szervizmúltjáról nem tudtak, vagy legalábbis ezt mondták. A km stimmel ez részemről megnyugtató.
Biztos így van, de hogy jön ez az én hosszászólásomhoz? A két gonb funkciójának nincs köze a padlógázas gyorsításhoz, normál pedálreakciókat befolyásolnak.
Pontosabban az autó 10 éves koráig. Számít a hónap is, ha még nem lépte túl, akkor megcsinálják. Legalábbis az enyém 2009 09 havi volt és tavaly év elején még megadták rá. Úgyanúgy 1 évre adja, a következőt már nem csinálja meg.
Feltétel még, hogy ha valaki kitörölte a hibakódokat a kocsiból (mondjuk levette a kis aksiról a sarut), akkor legalább 500 km legyen azután a kocsiban szervíz előtt.
Elvileg a komplett szervízkönyvet ki tudják adni. Az enyém francia volt és az utolsó szervíznél megkaptam visszamenőleg kinyomtatva az új korától az összes szervízt.
Csak 60e km-t tévedtem a visszatekerést illetően (ennyivel volt több az autóban, mint amire én számoltam a kora és a vételkori információk alapján). Az órájához képest meg hát inkább nem is mondom...
Ha jól tudom 10 éves korig hosszabítható a hibrid garancia, úgyhogy elvileg neked max. egy töredékéved lehet még hátra. Egy márkaszervíz tudná megmondani pontosan. Elvileg telefonon is meg tudják mondani az autó adatai alapján.
Az én autóm tavaly jött be Belgiumból , sajna a szervizmúltját nem ismerem és 2010 gyártású. Ebben az esetben a hibrid garanciát már nem is tudom érvényesíteni?
Tavaly december óta van meg a párom Prius III-asa. A Power módot csak kíváncsiságból az elején és egyszer egy Pécs-Orfű mecseki szerpentines szakaszon kapcsoltam be. Érződik is, hogy mennyivel jobban megindul. Ettől nem lett természetesen semmi baja. Egyébként csak díszként funkcionál ez a kapcsoló :-) Ugyanez érvényes az Eco gombra is :-)
Nagyon köszönöm a válaszod de ennél azért specifikusabb dolgokra volnék kíváncsi. Az olajok és szűrők cseréje evidens, lassan 35 éve van saját autóm, tehát ezekkel tisztában vagyok.
Ami engem érdekelne az a hibrid hajtással, hajtáslánccal kapcsolatos tennivaló.
A napokban végre sikerült megvalósítanom egy régi álmom és vettem egy Prius III ast. Biztosan többször szerepelt már hasonló kérdés de kérem, hogy aki jártas a témában szánjon rám néhány percet és segítsen.
Az autó szervizelésével kapcsolatban kérnék segítséget, mivel a hibridekkel kapcsolatban nincs tapasztalatom, ez az első ilyen autóm.
Kérdezném, hogy mik azok a sürgős és fontos elvégzendők amik ennél a típusnál fontosak. Olvastam már az inverter újra programozásáról, váltó olaj cseréről, stb.
Aki ebben jártas kérem ossza meg velem. Az autóban 110 e. Km van,
Lassan, de lezártuk a "csöpögő" fék problémát. Legalábbis remélem. A márkaszervízben 800.000 Ft-osnak mondott új alaktrészt megrendeltem egy ugyanolyan évjáratú, 60 párezer km-t futott bontott Priusból eBay-ről 80.000 Ft-ért. A beépítésen kívül ehhez jött az első féktárcsa, fékbetét és fékfolyadék csere munkadíjjal együtt 111.000 Ft-ért. Remélem most egy ideig nyugalom lesz :-)
Igen, de Dobogókőtől a sík terep eléréséig szinte végig lejt, kb. 7 km-en keresztül. A régi akksival ennek a fele-kétharmada táján már feltöltött. Még tesztelem, de azt hittem ekkora lejtőn ez is fel fog teljesen tölteni.
Nálam különösebb előzménye nem volt. December végén voltam kötelező 15.000-es szervizen, akkor megcsinálták a hibrid tesztet és meg is adták a garanciát.
Egy ideje az tűnt fel, hogy a reggeli indulás után, ha az akksi aránylag jól fel volt töltve, a töltöttség mintha gyorsabban leesett volna 6-7 vonásról kettőre. Aztán amikorra beértem Pestről Esztergomba, a lejtő után sík terepen simán elvitorláztam elektromos üzemmódban 1,5-2 km-et 80-90-es tempóval.
Meg az utóbbi időben, pár hónapja, mintha kicsit zajosabb lett volna a rendszer (enyhe surrogó hang), elvittem szervizbe, átnézték, mentünk vele próbakört is, de nem találtak semmi hibát. Most mintha újra halkabb lenne, de, hogy lehet-e összefüggés az akksi cserével, nem tudom.
A facebook Klubban kérdeztem valakit, akinek volt teljes hibrid aksi csere, és nem márka szervízben, állítólag 300 ezer körüli összeg volt. Mondjuk annyit még ki is bírna az ember.
Azt szeretném kérdezi hogy a hibrid aksi vagy az inverter problémának amúgy van valami előzménye, látni, érezni valamit? Vagy egyszer csak kijön a hibajelzés és annyi?
P3-asom van, használtan vettem és a hibrid garanciát minden szerviznél megcsináltattam. Jó befektetésnek tűnik, most lesz 10 éves és 2 héttel a 10 éves kora előtt betojt a hibrid akksi. Garanciálisan cserélték, csak érdekességképpen meg tudja valaki mondani mennyibe került volna a gyári akksi szereléssel, ha nekem kellett volna fizetni?
Másik kérdésem, hogy Pestről Esztergomba Dobogókő érintésével járok, a lejtőn lefelé a régi akksi aránylag hamar feltöltött csontra, tök mindegy milyen üzemmódban, milyen fékezési stílust alkalmaztam. Az új nem tölt fel teljesen, 1-2 vonás marad. Ez miért lehet?
Attól még hogy a "második legjobb" egy évjárat és km nem ártana. Láttam fehér belsőt olyan állapotban hogy ember nem fogja megvenni sosem. De valószínű nem valós a hirdetés csak poén volt.
Nem az a probléma mint nálad, de ha a régi van benne, akkor amúgy is cserélni kellene. Bár ez amilyen régi dolog, meg csak a 2009-es gyártású priusokra vonatkozik nálad vagy már az új van, vagy már cserélték. Azért a bontottnál amit veszel érdemes lenne utána járni, hogy melyik típus. Nehogy beszívasson a drága eladó kolléga.
Köszönöm a tippet! Keresgéltem egy darabig a google-ben, és valóban volt egy visszahívás a 2010-es P3-ra, de az ABS szoftver frissítés volt. Nálam sajnos hardveres gond van. Valószínűleg valami tömítés kezdett ereszteni és ezért csöpög a fékolaj.
Márt úton van az eBay-ről a bontott alkatrész, elvileg jövő héten meg is érkezik. Remélem az valóban bírni fogja a kocsi élete végéig, ahogy kéne.
Egy tanács, ha elfogadsz egy kívülállótól. A P3-on volt egy visszahívás az ABS egység miatt. Sajnos nem emlékszem amikor az enyémet nézték, hogy a nitrogén tartályon a feliratnak felfelé vagy lefelé kell esni, asszem abból lehet megállapítani, hogy a régi vagy az új verzió-e. Ezt valahogy ellenőriz(tes)d le. Mivel ezt a toyota visszahívás keretében cserélte ingyen, így lehet érdemes lenne futni vele egy kört, mert ha neked a régi van benne, akkor ugyanúgy cserélnie kellene a márkaszervíznek.
A FB csoportban volt egy hirdetés, de nem ismerem, 48 ezerért ajánlotta, +36706521558, talán túl olcsó. Nézd meg, mennyibe kerül a Bárdinál a kondenzátor hőcserélő. És még az sem eredeti.
Aki nekem csinálta, az rutinból, jól cseréli, rövid idő alatt.
A km futással már nem tudok mit kezdeni. Van, ami van. A magyar adatbázisba 53000 km-rel került. Azóta biztosan stimmel. Kérdés, hogy előtte valós volt-e a km. Van hozzá végig vezetett szervízkönyv, amivel összhangban van. Persze ezt is lehet hamisítani. Mindenesetre a szerelő, aki Gödöllőn berakta a tempomatot, dícsérte, hogy szép állapotú és szerinte nem nagyon lehet több km benne.
Én úgy vagyok vele, hogy a féken nem spórolnék. Nekem a szerelő a Unix weboldaláról mondta az árakat, ott előttem a képernyőről, és azt is mondta, hogy van 15000-ért is tárcsa, de ő inkább magának a 30000 Ft körülit venné, mert abban bízik. Én meg rá fogok hagyatkozni, mert nálam biztosan jobban ért hozzá.
Én pl. a Bárdinál venném, az országosan elérhető, és nem márkaszervizben cseréltetném. Kb. félárban lenne. De a kisaksit le kell kapcsolni, és a hátsónál szükséges egy körmöskulcs visszatekerni a dugattyút, valamint a rögzítőfék ügyeket érdemes egy Youtube videón megnézni előzetesen.
Értelmes autószerelő meg tudja csinálni rutinból, nem kell Toyota szakszerviz.
Ami a féket illeti, most kértem árajánlatot a Toyoteam Garage-tól.
első féktárcsa 15500 Ft/oldal
hátsó féktárcsa 13000 Ft/oldal
első fékbetét garnitúra 23000 Ft
hátsó fékbetét garnitúra 8500 Ft
plusz munkadíj, ja és P3
Ami a féktárcsák kopását illeti, az elsők még lehetnek jók. A hátsónál is az a baj hogy valamiért egyik oldalon félre van kopva és van egy kis válla a tárcsának, míg a másik oldalon tök sima (és nem rozsdás tehát működik), azokat mindenképp cseréltetni fogom.
A légkondi milyen? Mennyire pörgeti a kompresszort (hallani a búgását), van-e elég hűvös levegő befúvás? Ha kezd gyengülni, akkor töltés esedékes, de ismét lassan szökni fog a hűtőközeg. A végleges megoldás a hűtő kondenzátor hőcserélő cseréje, mert annak a sarka reped meg. Nekem ezt pénteken csinálták Csepelen az Elite Auto telephelyén, nem drágán. Te biztosan erre is találsz kétszeres áron megoldást.
Típushiba. Aznap kettőt cseréltek.
Be lehet nézni elölről a rácson, hátha látszik, hogy olajos már a hőcserélő, képet mellékelek.
Egyúttal hűtőradiátor tisztítás is történt (kefe, sűrített levegő).
Én 35000 Ft-ért vettem a https://aruhaz.kauffer.hu/ -nél első-hátsó féktárcsa párok + fékbetéteket összesen, Blue Print, kivéve a hátsó tárcsa, az valami olcsóbb. Az első már be van szerelve másfél óra alatt, kiváló, a hátsót ezután fogom az óbudai szereldmagad műhelyben, kb. 1,5 - 2 óra bérleti díjjal.
Tegnap megvolt a gyertyacsere is. Nem márkaszervíz, de Toyotához értő ember szépen megcsinálta. Nem bánom, hogy nem akartam magam nekiállni. Tényleg elég macerás, mert sok mindent le kellett bontani, hogy hozzáférjen az ember, amihez nem árt, ha van benne gyakorlata. 35000 Ft volt munkadíjjal együtt.
Megnéztük a fék csöpögést is és megbeszéltük, hogy a márkaszervíz helyett beszerzem a kontroll egységet bontóból és ő beszereli. Sajnos egyben van építve a fékmunkahenger az ABS vezérlővel, ezért nagyon drága. Már meg is rendeltem a márkaszervízben mondotthoz képest tizedáron ebay-ről (80 vs. 800ezerFt). Elvileg egy ugyanolyan évjáratú, 60000 km-t futott P3-ből származik. Egyúttal megnéztük a fékbetétetek és az elsők is cserére érettek. Sajnos a tárcsák is vállasak és a szerelő azt mondta, hogy mivel ezek hűtött tárcsák ezért nem lehet felszabályozni őket, ezért azt is cserére javasolta, ami azért eléggé megdobja a fék szervíz árát (tárcsa kb. 30000Ft/db, betétetek 30.000Ft, össsz. kb. 90-100ezer). Ahhoz képest, hogy szinte minden hibrid tesztben azt hangsúlyozzák, hogy mennyire nem fogynak a fékek, mégis drága mulatságnak érzem 89000 km-nél. Az előd Yarisban ugyanennyi km-nél még jó volt az első gyári tárcsa és 135000 km-rel adtuk el még a gyári tárcsákkal.
Ha megjön a fék kontroll egység, akkor egyben lesz minden cserélve fékfolyadékkal együtt. Remélem aztán a következő 90000 km-en ekkora nagy szervíz már nem lesz.
25 mm az új, 22 mm a min. vastagság p3-nál elöl, ezt mikrométerrel mérem, ahogyan a szerelési kézikönyvben le van írva, lásd priusclub letöltés, neked még nincs letöltve? Tolómérővel nem lehet mérni a válla miatt. Sürgősen pótold, azután már csak az lesz a feladat, hogy megtaláld a 7500 oldalas .pdf fájlban, sok sikert hozzá!
Elhiszem, hogy ennyibol is meg lehet oldani csinald magad modon. En a hibrid garancia miatt vittem szervizbe. A gyertyakat hozzaerto fogja kicserelni, nem en. Szeretek otthon barkacsolni, meg az elso par regebbi automon is en csinaltam meg az olajcsereket, egyszerubb dolgokat, de ehhez itt mar nincs kedvem, meg amig lehet, a hibrid garit is kihasznalom. Raadasul az asszisztencia szolgaltatas sem art ha jon a markaszervizes garival. Sajat tapasztalatbol tudom, hogy megeri. Korabban volt egy nyestragasos sztori, ami utkozben jott elo. Fizettek a trelert, kaptam csereautot napokra. Csak a kabel csere koltsege volt az enyem. raadasul, ha kulfoldon tortenik egy ilyen, akkor meg jobban johet.
Én magam csináltam nemrégen, a hibrid mutatvány nélkül 20000 Ft alatti önköltséggel, meg kb. 1 óra vacakolás, a hozzákészüléssel és takarítással együtt.
Magam asszisztálok magamnak, világszerte. Igaz kb. 100 km-re szoktam csak járni hazulról.
A gyertyákkal csak vigyázz! Le kell sok mindent bontani az ablaktörlőkig bezárólag, legkisebb átmérőjű hosszú gyertyakulcs szükséges mágnessel, bele lehet szakítani-törni a gyertyát, lehetőleg nem hamisított gyertyát vegyél. Azt is magam szoktam csinálni.
Nekem a 90000-es szervíz márkaszervízben 53129 Ft lett:
-olajszűrő
-olaj
-légszűrő
-pollenszűrő
-tömítés
-1 db törött patent
-hibrid rendszer ellenőrzés hibrid garihoz.
A fékfolyadék csöpögés miatt a fékolaj cserét egyelőre elhalasztottuk, de max-ra töltötték.
Most lett vona esedékes a gyertyacsere is, de mivel a húsvét előtti utolsó időpontra kaptam időpontot, az állítólag időben már nem fért volna bele, mert macerás hozzáférni a gyertyákhoz. Nem is baj, mert azt megoldom saját szerelővel majd húsvét után valószínűleg olcsóbban.
Szerintem ez nem kirívóan drága, főleg ha beleszámolom, hogy járt hozzá 1 év asszisztencia is Európán belül.
Csodálkoznék, ha egy eredetileg Németországból behozott Prius javítását finanszírozná a magyar importőr :-)
Már elkezdtem nézegetni az eBay-t. Töredék áron van bontott alkatrész. 800.000 Ft-ot egyelőre úgy gondolom, hogy nem fogok fizetni egy olyan alkatrészhibáért, amiről még senki nem halott a márkaszervízben. Ha tényleg ennyire ritkán romlik el, akkor egy bontott is sokáig húzhatja. Legalábbis most ez az elméletem.
Ha ennyire egyedi és nem jellemző, puncsolj kicsit a Toyota Magyarországnál, hátha presztizsből beszállnak a költségbe. Hallottunk már olyanról, hogy akkupackot cserélték hasonlóan.
Sajnos a márkaszervíz még rosszabbat mondott a Prius fékolaj csöpögésére, mint a régi szerelőm :-( Szerintük nem a fékmunkahenger romlott el, hanem van egy ún. modulációs egysége a féknek és az a hibás. Ők állítólag még soha nem találkoztak eddig ilyen hibával. Szerintük nem javítható, csak cserélhető. 800.000 Ft+ munkadíj!!! Kicsit lemerevedtem. De most komolyan, hogy kerülhet ennyibe egy fék alkatrész?
Esetleg van valakinek valami ötlete? Bontóból vajon lehet ilyet szerezni? Mindenképp szeretnék még másik Priusban profi szerelőt is megkérdezni. Tudtok javasolni valakit?
Idén beugrott egy váratlan tetőjavítás, most nem hiányozna még egy közel 1 milliós javítás :-(
Ma van márkaszervízben a P3 a hibridgarancia és éves rendszeres szervíz miatt. 90.000-es nagyszervíz lenne fékfolyadékcserével, de mondtam nekik, hogy nézzék meg a csöpögést a fékpedálnál, mielőtt lecserélik a fékfolyadékot. Kíváncsi vagyok a márkaszervíz mit mond. A háziszerelőm még nem mondta be a csúnya számot a fékmunkahengerre.
Egyszer vettem rá. Azután rájöttem, hogy mivel a Muksi Car hátra, majd előre tekerte a km órát kb. 45000 km-rel, közben hibrid garit és magyar műszaki vizsgát vett rá, ezért ha a Toyota megnézni a kocsi történetét, kizárna az akku pakk cseréből. Ezen kívül a hibrid terhelés vizsgálat nem feltétlenül hasznos az akku pakknak és az inverternek. Megvagyok hibrid gari nélkül. Olajat is a kertben cseréltem a napokban, nem kell semmi szakszerviz kényeztetés meg asszintencia. Önállóan bárhol helyt állok, nem vagyok úrvezető. 50-szer voltam Moszkvában autóval oda-vissza, egyszer sem maradtam ott út közben.
Ez P2-re biztos nem igaz. Legalábbis fékből a gagyitól a gyári minőségű utángyártottig elég rendes választék volt, amikor nekem csinálták. (Eddig kétszer kellett, egyszer 5 évesen, megvételkor, egyszer meg 10 évesen.) Más meg nem nagyon kellett hozzá.
Nem ma kezdtem az autó szerelést, hanem kb. 46 éve.
Mivel nem rutinból szerelek, előbb mindig megtanulom az aznapi feladatot, pl. P3 első fék tárcsát most cseréltem először, előtte P2 és Renault Megane fordult elő, de ezek olyan ritkán történnek, hogy mindent elfelejtek közben.
9 éves P3-mal a márkaszervizt nagy ívben elkerülöm, bár fékfolyadék cserére lehet, hogy bemegyek.
A kisakkut lekapcsolom, ezután nem kell vigyázni különösebben.
A dugattyú visszanyomásra számos csapágy lehúzóm egyike volt alkalmas.
Nekem annó szervizes ismerősöm mondta, hogy Toyotánál egy gond van, hogy nincs utángyártott alkatrész, csak a gyári. Így nem is nagyon lehet vele spórolni.
Ha hozzányúlsz a fékhez, megállás után várd ki az egy percet, ameddig ráellenőriz a fékre és az ABS biztosítékot vedd ki. Vagy ha nem, akkor szigorúan be kell tartani, hogy a vezető oldali ajtót nem nyitogatod ha nincs bent a fékbetét (ill nem kapcsolod ki-be a kocsit).
A fékmnunkahenger visszanyomást egy sima kalapágynyéllel meg lehet csinálni, annyira nem nehéz.
Pl. a Bárdi honlapján lehet összehasonlítgatni az alkatrész árakat. A gyárinál lényegesen olcsóbb de elfogadható lehetőségek kaphatók, pl. a Blue Print. Az első fék munkahenger dugattyút akár egy asztalos párhuzam szorítóval is vissza lehet nyomni, spec. körmös szerszám a hátsóhoz kell a P3-nál, én az Aliról vettem kb. 4 dollárért.
Én is megcsinálnám, csak ahogy összeszedtem a nem gyári cuccokat a netről anygaköltségbe ugyan ott vagyok ,mint a gyári cuccal,kb 15e munkadíjat spórolok.Csak itt nincs ilyen lehetőség, munkahenger visszanyomóm meg nincs.
Az első tárcsa+betét cserét magam csináltam a szereldmagad szervizben Óbudán, profi emelőn és szerszámokkal, másfél óra alatt, 20 ezer anyag (Blue Print) és 6000 szerviz bérleti díj. Ezután jön majd a hátsó. Prius 3. Ja, 68 éves vagyok, ezért a telkemen térdelve nem csinálnám más szívesen, Óbudán fűtött csarnokban 1 m-re felemelve ideálisak a munkaviszonyok.
Ma volt a kicsike szervízen,olaj (0W-20),olajszűrő,pollenszűrő,tömítés,kisakksi teszt, 41ezer...sok vagy kevés,nem tudom,Supra trend-nél előző tulaj 31-et fizetett ugyanezért.
A rossz hír hogy nemsokára első tárcsa+betét csere kell, 67 ezer lenne...
Ha ezert kopik jobban az elso fekbetet, akkor igy mar ertem. Logikus.
Engem mondjuk nem zavar a kuszas. Sot inkabb kenyelmesnek erzem, hogy nem kell a gazt nyomni lampanal, vagy dugoban. A masik auto a csaladban egy Suzuki S-Cross szinten automata. Annal szerintem kicsit darabosabb a megallas alapbol. De ra lehet erezni. Engem az sem zavar mar.
Az első fékbetéteknél nem teljesen igaz. Mivel 8km/h alatt "kúszik" az autó, így minden megállás terheli az első betéteket. Ez az amit sose szerettem benne, hogy egy lámpánál nem lehet szépen megállni, mint egy kézi váltósnál, ahol üresben szinte magától áll meg a kocsi, itt nyomni kell a féket ameddig meg nem áll...
Nem akarok nagyon beleszólni, de annak nézz utána, hogy a szerelőnek megvan-e a toyota szoftvere, mert anélkül én nem engedném hogy a fékhez nyúljon. Nem fog tudni légteleníteni sem. Elégé szigorúan van a szerelési utasításban, hogy a (asszem techsream) nélkül nem szabad hozzákezdeni, mert könnyen tiltás lesz belőle, aztán max emelős tréler viszi majd szervízbe ha a váltóreteszt sem engedi oldani a kocsi...
Hát azt erősen kétlem, hogy 100 fölött csak elektromosan mentél, mert ott már kötelező járnia a benzin motornak mechanikai okokból. Azt meg hogy a pillanat fogyasztás jelző 0-t mutat ne hidd el. Amikor motorfékkel mész, a benzines alapjáraton kapja a benzint (csak azt a kb 1 liter/100 fogyasztást nem írja ki, de pl torque mutatja) és a motorféket generátor adja. Csak akkor nem fogyaszt, ha B-ben van, vagy már koppon van az aksi és ő vált át magától motorfék üzemre.
Ha meg 100%-on van az aksi (ami szintén nem ennyi), akkor meg az aksi hővédelme érdekében nem terheli és emiatt járni fog a benzinmotor még akár álló helyzetben is.
Ha fullon van az akksi, simán tudsz 100% is menni, ilyenkor amúgy a motor is forog,c sak benzint nem kap, a lényeg, hogy visszamerüljön 6 pálcára az akku.
Van neki bal oldalon tartalom jegyzéke, azzal is lehet benne keresni. Én le szoktam szedni és printelni 2-3 oldalt, ami az éppen aktuális feladat, benne robbantott rajz, meghúzási nyomaték, műveleti sorrend leírása, stb.
Miért nem olvasgatjátok a Service manual-t, fenn van a priusclub szerveren, 7500 oldal mindössze. Ehhez még lehetnek YouTube videók, bár ez túl nehéz ügy.
Erre kíváncsi vagyok mit hoznak ki belőle. Ha a komplett mechanikát ki akarják cserélni gyári új alkatrészből az fájdalmas lesz mivel a prius-nak elég komplex a "fékmunkahengere". Nem lehet csak valami karmantyút, szimmeringet cserélni ami miatt szivárog? Érdemes volna valakihez elvinni aki látott már ilyet.
Sajnos kiderült, hogy a fékmunkahenger lehet a hibás és valóban a fékfolyadék csöpögött. A szerelő szerint ez nagyon ritka hiba Toyotáknál, de tudja, hogy ez engem nem fog vigasztalni :-( Várom a csúnya számot, aminek majd utánanéz, hogy mennyi lesz. Állítólag a Toyota szervízek is takarékra kapcsoltak és csak működéséptelen autókra vesznek fel alkatrész rendelést, szóval nem lesz egy gyors dolog a beszerzés, mivel a mienk működik. Majd figyelni kell a fékfolyadék szintet és szükség esetén rátölteni a fékmunkahenger cseréig.
A km futást nem érdemes elhinni, amikor megveszed, egy TELJES szervizt kell csinálni. Főleg: minden szűrő, minden olaj, mindkét hűtőfolyadék, gyertyák, állapot szerint féktárcsák és fékbetétek, 12V akkut ellenőrizni, stb. ha valamit még elfelejtettem volna.
A fékbetét elől kopik. A féktárcsák elől kb. 200000 km-t bírnak, én most cseréltem talán 220000 km-nél. (Azért talán, mert a Muksi Car tekerészte autóm km óráját).
Keso delutan mar okosabb leszek. Most van szerelonel, mert ma volt muszakin es le lett cserelve a valtoolaj. Mondtam, hogy ezt a csopogest is nezze meg. Erdekes viszont, hogy mar egyszer ram telefonalt a szerelo, hogy elfogytak az elso fekbetetek, cserelni kell. Ez az elso Priusunk, de mindenhol azt olvastam eddig, hogy ezekben szinte nem fogy a fekbetet, erre kb. 88000 km utan cserelni kell. Persze kerdes, hogy az elozo tulajok hogy hasznaltak. 83000 km-rel vettuk.
Ma kicsit aláfeküdtem, hogy megtaláljam a csöpögés okát a vezető oldali lábtérben.
Sajnos úgy néz ki, hogy nem az eltömődött klímacső lehet az oka, hanem a fékpedál mögött gumiharang alján látszik valami csepp, ami érzésre, nem víz, hanem valami olajosabb folyadék. Csináltam egy fotót is. Esetleg erre valami tipp?
P3-al egyszer sikerült 102 km/h-val tiszta elektromos hajtással tartani a sebességet, igaz autópálya volt és enyhén lejtett, vagyis extrém helyzet volt.
A mostani P4 alapú verda sokkal többet tud önerőből, mint a P3, valahol 80-90 km/h között lehet a vége.
Nézd, Vannak az AGM hívők és vannak a "minekodaagmjóleszasavasis" hívők. Még egy halmaz van, akik "csakagyári"-ra esküsznek, ezek nyilván az AGM hívők szegmensének ultrái.
Én a magam részéről AGM-et vennék az utaskabinban lévő kisakksinak, de nem a gyárit, van olcsóbb alternatíva is.
Persze ez is pénztárcafüggő. Tízezerért is lehet bele akksit venni (savas) és 50-60E -ért is (AGM).
Csendes ötlet még: Zsuffa Béla tart gyári kisakksit is korrekt áron. Pár éves, de tesztelt és jó akksik. Gondolom, hogy bontásból van.
Teljesen normális. De ha javasolhatom, ne nyúzd ilyentén az akksidat. Ha EV-zni akarsz, akkor benzinmotorral gyorsíts fel a kívánt szintre, aztán elektromosan tartsd a sebességet.
Pedig az (2-esnél legalábbis) tipikusan a klíma kondenzvize. Igaz, ott az utas szokta megkapni, nem a sofőr. Van egy tálca, ha az az eldugult kondenzvíz leeresztő cső miatt megtelik, akkor kanyarban az utas lábára folyik. Szaga van? Mert akkor könnyű eldönteni, hogy csak víz, vagy hűtőfolyadék.
Tapasztalt mar valaki olyat Prius 3-nal hogy a vezeto oldalan valami csopog a labterben? Most ebben a szaraz idoben is nedves a gumiszonyeg, szoval biztos nem az esot hozza be a cipo talpa. A klima is ritkan van bekapcsolva mostanaban. Hiaba nezegetem nem latom a csopoges forrasat.
Azt nem tudom mennyire ert a hibridekhez, de alapvetoen Toyotas szaki. Mondjuk a valtoolaj cserehez, gondolom nem kell speci szakertelem. Ha meg kell akkor is letoltottem a szervizelesi utmutatot 😃
Jó az ötlet, de ha nem szokott hibrid Toyotát szervizelni, akkor oda kell rá figyelni. Pl. a kisakku lekapcsolás gyakran célszerű. Meg nem tud Techstream-el hibakódokat, adatokat kiolvasni. Sokan tudnak, én is, csak most annak a laptopnak cserélnem kell az akkuját éppen.
Ha jól értelmezem a válaszod, akkor jól értelmeztem a táblázatot és valóban nem előírás normál használatnál a váltóolajcsere. Ettől függetlenül mivel elég sokan ajánlják, lehet hogy én is megcsináltatom. És ha a márkaszervíz nem tanácsolja, akkor máshol. Úgyis van egy jó szerelő, akihez a Prius elődjét egy Yaris TS-t hordtuk évekig. Legalább az áprilisban esedékes műszakit is rá tudom majd bízni egy kalap alatt.
A váltó olaj csere egyszerűbb művelet, mint a motorolaj csere, szűrő nincs, az olaj ára nem vészes (ha nem márkaszervízben veszed), én nem vacillálok a 90000 km-enkénti cserén, megcsinálom. A másik szempont az, hogy egy használtan vett autón soha nem biztos a mutatott km, ezért azzal kell kezdeni, hogy mindent cserélni érdemes, olajakat, szűrőket, gyertyákat, ha a 160000 km valószínű, akkor mindkét hűtőkör folyadékát is (szigorúan csak Toyota SLLC-re, márkaszerviz árulja, drágán.) A fékfolyadékot én mérem (4 dollár a teszter az Aliról), 1% víz esetén nem, 2% víz esetén cseréltetem.
Az ENEOS olajakat a Szakál Metál importálja, több forgalmazó árulja.
A váltó olajat legegyszerűbb 10 mm körüli átlátszó műanyag csővel, felül tölcsérrel, alul kis fém pipa csővel beöntözgetni a váltó oldalán lévő töltő-nívó csavarnál. Ha kibuggyan, akkor kész, csavart meghúzni.
Letöltöttem a P3 karbantartási táblázatot a https://priusclub.hu/-ról és ha jól értelmezem, akkor aszerint nem kell váltóolajat cserélni, csak ellenőrizni 60000 km-ként, normál használat esetén. Csak az intenzív (severe) használathoz ír cserét 90000 km-nél.
Cseréltesd, megér neked annyit az a hajtáslánc. A márkaszervizekre nem biztos, hogy bíznék ilyet ha elhurcolják hátra az autót ahol te nem látod a munkát, csinálnak rajta valamit amiben nem lehetsz biztos hogy valóban megtörtént (ilyen hozzáállással, hogy ráér az majd 150-nél).
Ebben a hónapban lesz esedékes az aktuális köztes szervíz. 86000 km-nél járunk a P3-mal. Felhívtam a márkaszervízt és rákérdeztem a váltóolaj cserére, mert több azt olvastam, hogy 90000 km körül van aki cseréli annak ellenére, hogy ha jól tudom a gyár nem ajánl olajcserét. A szervízes azt mondta, hogy felesleges, max. 150000 km körül cserélne ő.
Sík üveg, nem domború! A régi tükör domború tükör lapját áttenni nem lehet, mert más a konstrukció, nem az eredeti. Én továbbadtam 2 db-ot, nem tetszett.
Asszony parkolt az autóval...P2...szabályosan...letörték a bal oldali tükröt... :(... Tudtok mondani/ajánlani bontót, ahol lehet venni...? Előre is köszönöm!
Mar ne is haragudj, de kicsit zagyva amit irsz... Ha az akksi fele vezeto kis racsot szeretned kivenni is kitakaritani a ventilatort akkor nem ertem, h miert irsz szurot, de itt egy video.
Ha nem erre gondolsz akkor meg ugyis cserelni kell es nem tisztitani ;)
A priust Ne hasonlítsd hagyományos automatához. Csak azért viselkedik hasonlóan, mert ahhoz szoktak az emberek ezért úgy lett programozva. Ha N-ben tartod, akkor a rendszer nem indít(hat)ja be a benzinmotort, amikor szükség lenne rá (mondjuk túl alacsonyra merül az akku szint). Ezért erre külön felhívja a figyelmet a kézikönyve és nem is véletlen, hogy az N nem egy "behúzható" állás, hanem ott kell tartani 2-3 mp-et a kart. Én egy darabig P-be tettem lámpánál a kocsit, egészen addig, ameddig az nem jutott eszembe, hogy ha egy béna hátulról belém jön, akkor nemcsak a kocsi hátulja törik össze, hanem a váltó és a féltengelyek is kap egy nagyot, úgyhogy inkább álltam a féken.
Hozzáteszem, hogy menet közben előre-hátra váltáskor nem kell N-be tenni, sőt még a féket sem kell nyomni. Simán át lehet húzni és - alacsony tempónál - akkor irányt vált a kocsi. Ha meg nagy a tempó, akkor csipog és ennyi.
Engem nem szokott zavarni a másik féklámpája. (bezzeg a rosszul beállított és szemből elvakító "tompítottról" tudnék mesélni, hány ilyen van). És őszintén szólva engem sem igen érdekel hogy mást zavar, mert hogy a közlekedők nagyobb része a féken áll. Forgalom közben nem indokolt sem a kézifék, sem P-be vagy N-be tenni. Kiéve talán ha valóban hosszú percekig kell állni mondjuk egy vasúti átjáróban. De lehet kezdem érteni, miért van számtalanszor kis hazánkban, hogy már rég zöld a lámba, és még mindig nem indul meg a kocsisor.
De ha már mindenképpen pihentetni akarja valaki a lábát, Priusnál sík talajon bőven elég a P. A kéziféket pedig csak lejtős helyen kell használni. Akkor is úgy hogy előbb lábbal kézifék, és azután P.
A mögötted álló majd elnéz akkor másfelé, nem kell a féklámpát néznie, ezzel én nem foglalkoznék. Hányan nyomják a féket állás közben a hagyományos autókban is (feleslegesen)... Azért ritka az a piros lámpa, ahol percekig kell várni.
Persze legtöbbször D-ben állok a féken ha meg kell állni. De amikor pont előttem vált pirosra a lámpa és tudom, hogy percekig ott fogok szobrozni, akkor egyrészt nem szeretem folyamatosan taposni a féket, másrészt meg úgy gondolom, hogy a mögöttem állónak is zavaró lehet a folyamatos féklámpa főleg sötétben. Igazából erre a konkrét esetre vonatkozott a kérdésem.
A család másik autója egy automata Suzuki S-Cross, azt mindig visszakapcsolom N-be ha hosszú pirosra számítok és behúzom a kéziféket. De mivel a Priusban lábbal működik a rögzítőfék az nekem még kicsit szokatlan és gondoltam, hogy sík úton megspórolnám, ha elég P-be rakni. Teljesen fék nélkül N-be sosem váltok, nehogy elguruljak. Csak akkor használom az N-t, amikor a lejtős udvarba gurulok be hátrafelé, hogy ne sípoljon rükvercben.
Ez egyébként inkább általános automata váltós kérdés. Mivel nekem az van már vagy 10 éve mexoktam, hogy állok a féken. Ha pl. vonat jön akkor benyomom a P-t. Priusban ez azért is jobb, mert utána rögtön tudod D-be rakni, nem kell áthúzni az R-en, mint hagyományos automatánál, amitől felvillan a tolató lámpa.
De mondom, ezt azért ritkábban csinálom. Szerintem inkább szokj rá arra, hogy állsz a féken.
Régebben én is tettem N-be automata váltóst (nem Priust) de valahol olvastam hogy igazából egyik ilyen sem igényli és nem is tesz nekik jót. A kézi váltót kell üresbe tenni lámpánál, nem ezeket. :-)
Hát, én biztosan nem tenném mindig P állásba. Szegény reteszt feleslegesen használni... Akkor már -sík úton- inkább N-be, ha tudom, hogy sokat kell egy helyben állni.
Viszonylag friss Priusosként kérdezem, hogy sík úton pl. lámpánál állva lehet/szabad-e parkoló állást kapcsolni kézifék nélkül ? Nem szeretem, ha percekig a féken kell állni egy hosszú pirosnál, meg a lábbal nyomogatós rögzítőfék sem a kedvencem. Persze előbb-utóbb biztos hozzászokunk majd.
Ma megkérdeztem Debrecenbe is,ott elmondták rendesen mi a szitu. Ha nem volt márkaszervízbe szervizelve,meg kell csináltatni egy rendes szervízt,majd 1 év vagy 15.000 km múlva amikor viszem megint,meg lehet rá kötni 10 éves koráig 1 év vagy 15.000 km periódussal.Nekem kb május elején kell olajat, stb cserélni,majd kb decemberbe lesz meg a +15.000 km,ekkor tudom rá megkötni..addig meg imádkozok.
A kocsi kora számít(ott), nem is tudom most hogy 8 vagy 10 év a határ. Meg hogy legalább 500 km-t menni kell vele, ha esetleg le volt véve a kis aksi saruja, vagy törölve lettek a hibakódok. Nem tudom mennyi köze van a szervízeléshez, mert itt kifejezetten a hibrid rendszert nézik egy protokoll szerint.
Sziasztok , a hibrid garit hogy adják most? Az enyémén 2018-bán lejárt , amúgy 2015-Ben jött be az országba , a tulaj egy Bp melletti Toyota specialista helyre hordta szervizbe, volt 3 visszahívás is rajta javítva illetve Emil Frey-be 2017-Ben lett rá kötve hibrid gari.
Nekem a helyi (Nyiregyhaza) Toyota szervizben azt mondtak hogy meg kell csináltatni egy km- nek megfelelő szervizt és majd a köv 15.000 km után lehet hibrid garit kötni.
Mindenkepp kell egy akkuellenorzes, egy hutokoz tisztitas, egy szivattyu ellenorzes, egy szivosor pucolas, egy nagyszerviz (PSD olajcsere) ha nem volt meg 270nel. Egyik sem egy okor ara, de a hosszu megbizhatosag miatt erdemes.
1,5-2 körül kb, hogy érted h kifogom-e használni? Most egy corollam van ami többet eszik szerintem mindenképp megéri a hybrid. A munkahelyem 8km + évente több magyar-német út.
Ahogy láttam nem rég kérdezett valaki Prius III-as vásárlással kapcsolatban. Nem szeretnék ismételni, de én is ez a döntés előtt állok. Van is egy konkrét példány (baráttól) amiben 280ezer km van. Tudom h ezek sokat elmennek, de annak ellenére egy kicsit zavar ez a szám. Amúgy az autó tipp-top állapotú végig vezetett szervizkönyvű. Az árat még sajnos nem tudom.
A kérdés az lenne h bátran megvehtem még ilyen futás teljesítménnyel is? És mikre kell figyelni az autónál?
A minap uez a bajom volt az 500e-vel, vami stabpalcat kellett cserelni. Gyorsan a masik oldalit is kidobattam, ne kelljen meg 1x menni. 55 ekmnel... :(
Sziasztok, 3 hete vettem a P3-ra új ablaktörlőt, championt. Maa törlés közben a hoszabb kiesett a karból,pedig jól volt bele téve.Sajnos a horgos megoldásnál szinte semmi nincs ami a helyén tartsa az adaptert úgy látom,kis erővel is ki lehet húzni.
A gyári is ilyen? Jelenleg tettem 2 kábelkötegelőt a karra,hogy ne tudjon kicsúszni tőlük az adapter,csak hát hülyén néz ki egy majd 4 millás autón...
Kerekcsapagy nemreg lett cserelve (168e km-nel ha jol emlekszem) A lengescsillapitok meg jok. nem szivarog es mind a 4 jol teljesitett a vizsgan 65% korul... ebbol jott az a kovetkeztetes, h itt marpedig valami a futomuben kezdi szep lassan megadni magat.
nagy sebessegnel egyaltalan nem hallom es amikor lassan gurulok akkor is csak nagyon ritkan jelentkezik szoval remelhetoleg meg nem valami elorehaladt hibarol van szo, de szeretek elebe menni a dolgoknak.
(Legutobb a fekkel jartam ugy, h jo 2 eve megvettem es meg csak most kellett cserelni... elvan az a pinceben ;)
Nagyjából 245 ezernél a lengéscsillapító porvédő gumikkal együtt a stab pálcákat kellett cserélni, kicsit mozgott az egyik és volt minimális hangja. P3 Plug-in.
most vettem a 475 ekm-es ex-taxihoz (Ha visszaolvasol 2014ig, Yoshee autoja volt, nemreg vettem meg tole) egy csomo mindent (olcson, uj utangyartott cuccokat), a 2 elso telo es a 4 szilent mar kivanta a cseret, a tobbi cucc OK. Kerekcsapagy szeret elajulni, de az hatarozottan tud bugni. Egyebkent nem elviselhetetlen osszeg a hozza valo alkatresz. Ja, es a masikon 230nal meg nem kellett futomuhoz nyulni, a pluginnal 190nel meg eredeti volt minden.
Van itt barkinek tapasztalata futomualkatreszeket illetoen? Utobbi idoben lett egy hang jobb elolrol. Ritkan hallatszik es egyaltalan nem is veszes, de 10ev es ~175e km utan mar elkepzelheto, h meg a jominosegu holland utak alatt is elkopik aminek el kell kopnia.
Ki mire tippelne. Mi szokta a legtobbszor megadni magat?
Én is vezettem már ezt-azt. Az előző kocsi egy idősödő Audi volt. Meg kel mondjam sokkal elegánsabb volt mint a Prius, talán még sportosabb is. Szerettem is, de a Prius valami más, és ezt még sokkal jobban lehet szeretni. Jelenleg úgy látom, ha rajtam múlik nekem már csak valamilyen hibrid Toyotám, vagy ha rám szakad egy kis pénz, akkor hibrid Lexusom lesz. Más nem tud érdekelni. :-)
Nekem mióta van jogsim ,23 éve, volt Trabantom,Ladám,Megane2,Fluence (új), Leon, C-max, Céges Tucson, Octavia3,MerivaB, most a P3, ugy nez ki a következő is Prius lesz ha minden így marad,mondjuk a P4 már nehezen férne be a garázsba.
De nagyon bejött az automata,meg a technika ami benne van.Csak amikor az asszony széll ki hátul a ygerekkel,mindkettő végigsúrolja a küszöböt.tavasszal lefóliáztatom a küszöböket.