Keresés

Részletes keresés

bucoka Creative Commons License 2003.07.18 0 0 269
Újabb fejlemények:

Többszöri nyaggatásra bevallották, hogy elfogyott a pénzük, ne számítsak semmi jóra. Ha meglesz a használatbavételi (talán 1 hét), és a kész lakások után fizet a bank, abból talán be tudják fejezni. Pedig már nagyon kevés hiányzik. Igaz, már kész lenne, ha nem vágták volna el a fűtéscsövet, amikor keresték a hibát több helyen feltörték a lerakott padlólapot, a WC-ből kifelejtették a szellőzőnek a csövet kihagyni (csak 1 elektromos kábel lóg ki a falból), stb. Dehát miért csodálkozom, Magyarországon élünk. Vajon külföldön hogy működik ez?

Különben azt is mondták már, ha valami nem tetszik, eladják másnak a lakást 2-3 millióval drágábban, és visszaadják a befizetett pénzt. Mindezt érvényes adásvételi birtokában. Csodálkoznék, ha jogilag ez korrekt lenne.

Egyébként tudtok valamit arról, hogy a kulcs átadásnak mi a módja? Nálunk már berakták a végleges zárakat (eddig volt "szervizkulcsos" zár), az eredeti kulcsot, pedig bárkinek odaadják, mármint munkásnak, de azért mégis. Az másoltatna, aki akar. Mikor ezt szóvá tettem, akkor kaptam a fenti megjegyzést.

Úgyhogy még min. 1 hónap, március 19-i határidőhöz képest szép, nem?

Mit szóltok?

Bocsi, ha túl hosszú, de kicsit kiakadtam.

Bucoka

Előzmény: Törölt nick (268)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.26 0 0 268
Nem tudom, mi van a vis maioros üggyel, engem csak közvetve érint, a Mediterránban történt, ahol én is lakom, csak én már beköltöztem. Persze utánanézhetek.
Előzmény: bucoka (267)
bucoka Creative Commons License 2003.06.24 0 0 267
Sziasztok!

Még új vagyok (ez az első hozzászólásom), de egy ideje olvasgatom a topicot.
Nemrég Vadkörte talán (bocsi, nem tudom pontosan) említette, hogy a hideg tél miatt vis major-ra hivatkoztak, és eltolták a határidőt.
Ez az ügy megoldódott? Mi lett a vége?

Nekünk márciusban lett volna átadás, ami a mai napig nem történt meg. Még talán 2-3 hét, de lehet, hogy a nagy meleg is vis major? :))

Előre is köszönöm a válasz(oka)t.

Bucóka

cskbaba Creative Commons License 2003.06.23 0 0 266
Sziasztok új lakásba költözők!

Nincs véletlen köztetek olyan, aki a IX. ker. Viola utca 10-14 alatt épülő társasházba költözik?

Előzmény: Vastika (265)
Vastika Creative Commons License 2003.06.23 0 0 265

Megnéztem az adásvételi szerződést: ott az áll, hogy a birtokba adás napjáig fizetik a kötbért, tehát szerdáig, mert hogy akkor kerül a birtokomba a lakás ;-)) Szóval szerintem ezen nem fognak vitatkozni, elég nehéz lenne ezek után bármilyen más időpontot megmagyarázni. Megnyugodtam ;-)

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.23 0 0 264
Az átvétel dátumát mondanám. Meg kell nézni, mit mond a törvény - ha van erre...

Egy másik, hogy hogy érvényesíted...

Előzmény: Vastika (263)
Vastika Creative Commons License 2003.06.21 0 0 263

Sziasztok!

Na, végre elkészült (március 15. helyett ;-) a lakásunk... Ezzel, pontosabban a kötbérrel kapcsolatban lenne egy kérdésem.

Napi 3.000 forint kötbért fizet a vállalkozó. De az a nagy kérdés, hogy meddig ;-)) Merthogy 17.-én kaptunk egy 13.-ra dátumozott levelet, miszerint örömmel értesít, hogy elkészültnek nyilvánítja a lakást. Viszont átvenni, fizetni csak a jövő szerdán fogjuk... Szóval, meddig ketyeg a kötbér? Én a lakás _részemre_ történő átadására ("műszakilag" átvettem, kulcsa a kezemben, lköszöntünk egymástól) tippelnék, és nem arra, hogy 1,5 héttel előtte ír egy levelet, hogy elkészült...

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 262
A Mediterránban így csinálták:

Jóval a használatbavételi engedély május közepi kiállítása előtt megvolt az ún. birtokbavétel. Ez azt jelenti, hogy nem költözhetsz be, de "vigyázhatsz" a lakásodra, mondjuk úgy, hogy odaviszed a cuccaidat, és ott is vagy úgy általában mindig. Kiskapu. Szóval mi beköltöztünk januárban, hv. eng. meg májusban.

A szerződéskötés pedig nem azon múlik, hogy mások lakásával mi a helyzet, vagy hogy van-e eladatlan lakás, hanem hogy a saját lakásodnak van-e külön lapja a Földhivatalnál (albetétesítés), illetve, hogy az tehermentes-e. Így tehát ha megvan az albetétesítés, és az építkezést finanszírozó bank levette a jelzálogot az épületről, mehet a móka.

Előzmény: zsrobi (261)
zsrobi Creative Commons License 2003.06.19 0 0 261
Riverside - használatbavételi engedély problémák

Riverside lakástulajdonosként komoly problémát okoz, hogy a társasház használatbavételi engedélyét részletekben adják ki. Ez persze lehetővé teszi az adott lakásba való korábbi beköltözést (ill. a teljes vételár kifizettetését), de a földhivatal a tulajdoni lapon csak akkor jegyzi be a tulajdonost ha már a ház valamennyi lakására van jogerőre emelkedett használatbavételi edgedély. Így gyakorlatilag a lakáshitel FHBra engedményezésével meg kell várni, amíg valamennyi lakás elkészül (érsd eladják!!!) és teljeskörűen kiadják a használatbavételi engedélyeket (ezelőtt marad csak széljegyzet). Addig meg lehet fizetni a felvett hitelre az előfinanszírozási jutalékot (+6%) és csődbe menni...

Van valaki aki hasonló problémábal küzd (főleg riversideosok) ???

Profy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 260
Most beszéltem pontosan a gépészekkel!
A 40 C-os víznél (kéz meleg) állandóan megy a kazán+hideg van!
Álltalában 70 C-os víz ami megy a radiátorba!
Profy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 259
Nem tudom jártál-e olyan földszinti panel lakásba télen ahol a visszatérő vezetékröl jött le a víz?
Hát az kb.40 C-os!Szobába radiátor mérettől függetlenül kb 18 C van ha kint -15 C.
Mostanság télen -20-25 fokra mérettezenk (azaz nálunk így van).
Persze a hőmennyiség szükséglet függ az ablak felülettöl és tájolástól is!Meg a szomszédtól!
Előzmény: big_mafa (258)
big_mafa Creative Commons License 2003.06.13 0 0 258
Viszont kisebb lesz a vizhomerseklet, mert a "nagy radiatorosoknak" eleg a 40 fok is...
Előzmény: Törölt nick (256)
Vastika Creative Commons License 2003.06.13 0 0 257

Ja, persze: még a törölköző szárító radiátorok is benne voltak abban a katalógusban, amit a fickó mutatott, hogy mekkora fürdőbe mekkora radiátor kell. A konyhánkat is így számolta ki: 1 v. 2 "rétegű" lemezradiátor, ettől függött, hogy milyen széles / magas.
Előzmény: Profy (253)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 256
Fűti a faladat, ne feledd!!!
Előzmény: big_mafa (254)
Profy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 255
Sokban!Bár a hőtechnikai számításoknál figyelembe veszik (álltalában) ezeket a dolgokat is!
Kérd a te lakásod hőszükséglet számítását!
Ill a radiátor tipusát! :))))
Előzmény: big_mafa (254)
big_mafa Creative Commons License 2003.06.13 0 0 254
Kosz a tanacsokat, valamit kitalalok.. Valszeg "odakeretem" a futestervezot, aztan jol megkerdezem, hogy hogy is van ez...
Az is zavar, hogy mivel tombfutes van, nem tudom mennyire befolyasolja az EN futesemet a szomszed extrakent beszerelt 80000m-es radiatora.... :-(
Előzmény: Profy (253)
Profy Creative Commons License 2003.06.13 0 0 253
A radiátor hőleadása függ a tipustól is 1 vagy 2 soros,lamellás,bordás alu,öntötvas mivel a teljes felületen adja le a termelt hőt!
Vastika Creative Commons License 2003.06.12 0 0 252

Nagy valószínűséggel bármelyik szerelvényeket stb. árusító boltban ki tudják neked számolni, (sőt, táblázat is van erre, ha jól emlékszem), hogy hány m3-ra mekkora radiátor kell... Szerintem eléggé egyértelmű.

Nekünk egyébként a 20m2-es nappalinkban 2 db. legalább méteres radiátor van, a pontos méretre nem emlékszem, de hogy nem egy 40 centis, az tuti... A 10m2-es hálószobánkban nagyobb lesz.

Üdv!

Előzmény: big_mafa (246)
Profy Creative Commons License 2003.06.12 0 0 251
Építés helye tulajdonjog,cégtulaj,tervező,kivitelező,lakás adatok,telek tulajdonhányada a lakáshoz,beruházás határideje,átadás határideje kötbérek,és előleget visszakapod ha kilépsz a foglalót meg nem!Társasháznál alapító okirat társasházi szerződés!Leg fontosabb az ára a kész lakásnak!
Előzmény: gaspars (250)
gaspars Creative Commons License 2003.06.12 0 0 250
Egy előszerződésnek mit kell tartalmaznia?
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 249
Balusztráddal eddig nekem csak pozitív tapasztalatom van (Kőrösi ház)!
Előzmény: Törölt nick (248)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.11 0 0 248
Sziasztok, tudtok jokat vagy rosszakat mondani az Immo Rohr beruhazorol illetve a Balusztrad kivitelezorol? Gondolkodom egy lakason melyet ok fognak epiteni. Pozitiv vagy negativ tapasztalata valakinek veluk? Koszi.
Profy Creative Commons License 2003.06.11 0 0 247
Szerintem kérj egy hőtechnikai számítást és hogy mutassák meg miért akarnak átvágni minden radiátor testnek megvan a maga leadott hőmennyisége+a kazánnak is a termelt hő visszatérő víztől függően!A Garanciát általába az építőiparba felejsd el!
Előzmény: big_mafa (246)
big_mafa Creative Commons License 2003.06.10 0 0 246
Udv forumtarsak!

Szepen alakul az epitkezes, jol haladnak. Ma felhivtak, hogy vmikor be kene mennem "muszaki egyeztetesre" - burkolatok, extrak, stb. BEszeltem egy kollegammal (szinnten Gizella-haz), aki mar volt ilyenen. Azt mondja, hogy :
MInden szobaba (12,12,20nm) 40cm-es radiatort terveztek, am az ugyentezo csj SZERINT ez kicsi lesz, vegyenek inkabb EXTRAKENT 120cm-eset...
Amint ezt meghallottam, leesett az allam... En futest veszek a lakasba, nem pedig 30m csovet, 120 idomot, stb... Magyarul - gondolom meg lett tervezve hotanilag, es a 40cm eleg. (Bar tenyleg kicsinek tunik...). Es mi van ha nem? Garanciaba ezt kerhetem javitani kesobb? Es egyaltalan - mi a szabvany, hany fokot kell tudni produkalni a futesnek? Es ha azt mondjak, hogy azert van hideg a lakasban, mert mindenki 120cm-es radiatort kert, es ahhoz nem kell 70fokos viz, hanem csak 40, akkor en most szivok??? Szoljatok vmi biztatot, lecci-lecci-lecci!

Vastika Creative Commons License 2003.06.05 0 0 245

Nálunk is ez a helyzet :-(

Április 15 lett volna az átadási határidő, egy "kicsit" megcsúsztak (a telekszomszédok akadékoskodtak, hogy családi házas utcába társasház, nem tudom, mit gondoltak, ha egyszer a város közepén laknak...) és pont a mi lakásunkban (1. emeletig jutottak) volt térdig érő hó... Mondjuk akkor már jópár hete fel volt falazva ;-)) Meg állítólag (ismerős melózik az építkezésen) kilapátolták, még mielőtt elolvadt volna...

Szóval én sem tudom, hogy mit gondoljak a falainkról :-(( Verte az eső, esett rá a hó, fagyott hetekig-hónapokig. Nem lesz ebből később (pár év múlva) probléma?!

Nálunk még tarkítja a helyzetet, hogy a mai napig nem tudják megmondani, mikor lesz átadás: ugyanis kivitelezőként ez a cég nekidurrantott két másik társasháznak is, mert ugye ennek már el kellett volna készülnie, azoknak meg neki kellett állni... 2 napja még azt mondták, hogy tizenakárhánydikán átadják. Ma voltam benne: még nincs kifestve, nincs lerakva a parketta, elektromos szerelés sincs meg, stb. Szóval ez nem semmi...

De legalább 3.000.- Ft./nap a kötbér ;-)

Üdv!

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 244
Mostanában túl sok olyan házat láttam, aminek a munkálatait télen fejezték be. Pl. az egyik esetben decemberben építették a kerítés alapját. Meg lehetett nézni, hogy mi maradt belőle tavaszra. Az a baj - és persze tisztelet a kivételnek - hogy ahogy már azt sokan megemlítették előttem nagyon sokan nem tartják be a technológiai szabályokat. Megaztán mivel ők is hitelből építkeznek minél gyorsabban szeretnék befejezni az egészet mindegy hogy milyen áron...
A nagynénédnek sikerült egyébként bevasalni a kötbért? Kiváncsi vagyok, hogy ez a kötbéres dolog mennyire működik.
Zs.
Előzmény: Gica70 (243)
Gica70 Creative Commons License 2003.06.05 0 0 243
Sziasztok!
Vadkörte
A joghoz nem értek csak elmondom, hogy mi mit hallottunk egy hete. Egy vidéki lakóparkot néztünk meg és a cégvezetővel - aki nagyon szimpatikus volt és korrektnek látszott -, mellesleg építész, tehát vele beszéltünk. Ő mondta, hogy ebben az évben amit tavasszal kellett volna átadniuk az majd csak novemberben lesz kész, mert az építésben tavaly ősz végére a hideg miatt éppen nem jutottak el arra a szintre, amitől kezdve a belső munkákat lehetett volna végezni és mivel elhúzódott a hideg, ezévben is kicsit később tudtak hozzáfogni, mint ahogy általában szokott lenni.
Ahogy írok eszembe jutott még egy eset. A nagynénémék lakása idén január végére lett volna kész, ehelyett május elején tudtak beköltözni és szintén olyan ok miatt, hogy a hideg miatt sokáig nem tudtak megcsinálni bizonyos alapvető munkákat.
Tehát, azt nem tudom, hogy nálatok jogos-e, hogy ezzel védekezik a kivitelező, de ez a két - egymástól független - példa arra utal, hogy lehet, hogy tényleg a hosszú hideg a csúszás oka. Talán érdeklődj még más építkezéseknél is. Persze az meghatározó lehet, hogy ki milyen készültségi szinten volt a házakkal, amikor bejött a hideg, mert van amit hidegben is lehet csinálni, nem tudom mit, építész sem vagyok:-) és van amit nem.
Gica
Előzmény: Törölt nick (226)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.04 0 0 242
A miénk csak 2 emelet+tetőtér, ugyhogy akkor talán mégsem annyira rossz a helyzet. Persze az ember megpróbál minél magasabb kötbérben megegyezni, de igazából nekem a téli munkálatok ellen van kifogásom.
Előzmény: Törölt nick (241)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.04 0 0 241
35 lakásosba, 7 emeletes, asszem.
Előzmény: Törölt nick (239)
gaspars Creative Commons License 2003.06.04 0 0 240
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy milyen szerződési/fizetési ütemezés a megbízható? Ugyanis azon a helyen, ahol mi szeretnénk lakást venni, először foglalót kell fizetni, ami 1M. Rá pár hónapra kötik az előszerződést. Ebben csak az nem tetszik nekem, hogy ha a szerződés nem megfelelő (mert valamit kitalálnak), akkor a foglalóm elúszik? Pl. hallottam olyat, hogy menet közben találták ki, hogy az előteret is megfizettetik. Ez a foglaló fizetésekor még nem volt benne az árban. Ilyenkor mi a teendő?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!