Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TiTi1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 525

Nekem kicsit bonyolultabb a problémám. Eolys még van dögivel (eddig nem volt utántöltve), pedig 95e van a gépben. A kipuf enyhén kormos ami eddig nem volt. Hibaüzeet nincs a compuban. A Fap szétszedve látszólag teljesen rendben van. Megis olyan érzésem van, hogy állandóan regenerálna csak a gázolajból hiányzik az eolys és nem megy tökéletesen. Szal ezért kellene valami gondolkodó szerelő aki a rendszer és a paraméterek alapos ismerete mellett ki tudá találni mi lehet a probléma.
Előzmény: reseller (523)
moli1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 524
Én feltöltötem a tartályt és kitöröltem a hibaüzenetet kódolvasóval nekem ennyi volt a FAP problémám, és ment tovább.
reseller Creative Commons License 2009.06.30 0 0 523

broblémával =problémával.

 

A FAP rendszer feltöltését meg tudod te is csinálni, de az utána kötelezően elvégzendő elektronikus hókusz -pókuszokhoz, gyári, vagy azzal egyenértékű

computer kell.

Előzmény: reseller (522)
reseller Creative Commons License 2009.06.30 0 0 522

Számból vetted ki, a kérést, én is hasonló embert keresek,- mint lentebb olvastad-

szintén FAP broblémával küzdök.

Előzmény: TiTi1 (520)
reseller Creative Commons License 2009.06.30 0 0 521

thx.

most eléggé el vagyok havazva, de majd kipróbálom.

Előzmény: John Zero (518)
TiTi1 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 520

 

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna egy olyan elérhetőséget mondani ahol hozzáértő módon tudnak megküzdeni a FAP rendszer mindenféle problémájával és a műszerezettség mellett a kellő tapasztalatuk is megvan. És ha az emberről nem húznák le a 10. bőrt is akkor az már maga lenne a menyország! :-)

 

m-tom4 Creative Commons License 2009.06.30 0 0 519

Sziasztok,

 

tudja valaki, hogy a Citroen szervizekben kaphatón kívül milyen fagyálló tölthető a rendszerbe?

 

Köszi,

John Zero Creative Commons License 2009.06.29 0 0 518
Felesleges a virtuális gép, egyszerűbb a hálózati kártyád hardvercímét átállítani a megadottra (van egy SMAC program is, amivel ezt kényelmesen megteheted, de windows-ban magában is megoldható).

Ha a hálókártya hardveres címe megfelelően be van állítva, akkor menni fog.
Előzmény: reseller (517)
reseller Creative Commons License 2009.06.29 0 0 517

Nekem is meg van. (remélem az mint a tietek.citroenservicebox.iso) Próbáltam MS virtuál gépre felrakni, de az istennek sem sikerült. Az AVI film szerint jártam el. A szerver indstallálásnál a kódot bekérte, majd elkezdett installálni, és kiírta, hogy error.

VAlami tipp?

köszi

Előzmény: John Zero (504)
reseller Creative Commons License 2009.06.29 0 0 516
Nem turbó probléma volt. Mielőtt durválkodott volna a turbóval csinált a számítógépével egy menet szimulációt, és itt kiderült , hogy a turbónyomások rendben vannak. Szerinte  azért volt a füstölés, mert  a FAP rendszer nem működött rendesen (  a múltkor kifogyott az EOLYS 176, töltöttem rá egy litert, de nem tudtuk  a FAP rendszernek megmondani, hogy "tele"  van, ezért az utánégetésnél

valahogy fel tudta hígítani a motorolajat, a híg olajat viszont felkapta a turbó.)

Most sikerült a FAP -nak megmondani, hogy tele van, de a hibát nem sikerült ki törölni, ezért nem is tudja elindítani a computerrel a regenerációt.

Sajnos az ő szervíz számítógépe nem látja a teljes rendszert,pl, a FAP -al sem tud teljeskörűen kommunikálni.

Mivel a FAP rendszer figyeli a tankolásokat, ezért lehet , hogy beleszól az üzemanyag szin tjelző probléma is.( Tele tankolásnál,  az üzemanyagszintjelző ott marad ahol a tankolás pillanatában áll, majd megindul lefelé, amikor a tank kb 3/4 ig lesz akkor be áll a helyes értékre és innen jó Szoftverhibát mondanak rá)

Olajcsere után megszűnt a füstölés, a moter rendesen jár, csak a hibakilelzés nem szűnik.

Valaki tud egy jó Citroenes szakit ( aki esetleg egy szoftver cserét is meg tud csinálni) Budapesten, aki nem hiorror árban dolgozik?

(jöhet email-ben is)

 

Előre is köszi

reseller

Előzmény: John Zero (495)
John Zero Creative Commons License 2009.06.28 0 0 515
Pontosabban: Főoldal -> Electrical Diagrams -> Driving comfort (ember ül a légkondi mögött rajz), és azon belül lesz a radio.
Előzmény: John Zero (514)
John Zero Creative Commons License 2009.06.28 0 0 514
moli:
Repair manual módban: főoldalból electrical diagrams kiválasztása (jobb oldalt, akkumulátor jeltől kettővel balra, kábelek, piros keretben).

"D3ARE5H 84 : Radio with amplifier (estate)"

Ezen belül pedig az elektromos diagram alatt ha lefelé görgeted az oldalt, akkor ott vannak a kábel rajzok is (hogy a kocsiban mi hol van), az pedig, hogy mi melyik, szerintem az elektromos diagramból látszik (jelölések, kódok).
Előzmény: moli1 (513)
moli1 Creative Commons License 2009.06.26 0 0 513
Jéé tényleg egész jó a holmi csak nekem nem jelenítette meg a képket de most már jó.. leszámitva hogy nincs benne az amit keresek gyári CD tár kábelezése azaz összekötése az autórádióval.
moli1 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 512
Ok na majd este megnézem..
Előzmény: John Zero (511)
John Zero Creative Commons License 2009.06.25 0 0 511
moli:
"Ez a gyári alkatrészek cikszámát mutatja de lmég majd tanulmányozom"

Először én is azt hittem, hogy csak ennyi :)
Bal oldalon, ha a Repair Manual-t választod ki a "Parts" helyett, akkor utána ha a cikk kódokra kattintasz a fő kép alatt a listában, akkor a szerelési útmutató jön be.
Pl. hogy kell vízpumpát cserélni, milyen sorrendben kell a csavarokat kiszedni, stb.
De benne van a teljes parkolórendszer áttekintő diagramja is, mutatja, hogy milyen akadályt hány cm-ről "lát", stb.

Előzmény: moli1 (509)
moli1 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 510
Egy Wosvágenbe feleanyiért szerelikk a tempomatot mitnt egy C5 be nem a szerelés a sok hanem a tempomat egység  , a szerelése egy valamire való vilamosági szerelőnek nem jelenthet problémát.
moli1 Creative Commons License 2009.06.25 0 0 509

Úgy tudom a szervizek a Citroen LASER , Peugeot Laser programoit használják az is interneten keresztül kommunikál. Ez a gyári alkatrészek cikszámát mutatja de lmég majd tanulmányozom

Előzmény: John Zero (501)
hatvanhetes Creative Commons License 2009.06.25 0 0 508

Szia !

Nekem c5 III a verdám..De elötte 1 laguna II volt. Na az a lényeg, hogy be lehet a tempomatot kapcsoltatni gyárilag ezek már tudják ! Az elképzelhető hogy a kuplung és fékpedál alá kell kapcsoló, ha nagyon kicsi a felszereltségi szint.Legtöbbször csak a tempomat kapcsoló kell meg a számítógépen bekapcsolni , hogy lássa a kijelző.A barátom most csináltatta meg /seat cordoba/ Komplett kormány kapcsoló+ rengeteg más aktíviálása 20000.- volt Keress rá a tempomat szóra állítolag francia autót is tud csinálni.Vagy a renault megane fórumon van 1 srác aki a lagunákat 5-6 ezerért csinálgatta anyag függvényeként. Jó nyomozást !

Előzmény: colalite (506)
John Zero Creative Commons License 2009.06.24 0 0 507
colalite:
Nekem a Citroen Peugeot Klinikát ajánlották (pesten van), de még nincs sok tapasztalatom velük, mert holnap hozom el a kocsim. Árban szerintem normálisak, fékbetétből pl. ajánlottak kicsit olcsóbbat, mint a gyári, de hozzátették, hogy azért a gagyit nem szívesen építenének be, kerestünk valami köztes kategóriájút.
Előzmény: colalite (506)
colalite Creative Commons License 2009.06.24 0 0 506
Sziasztok!
Van nekem egy Citroen C5 (2001 évj., 2000-es benzines) autóm és ehhez sikerülne bontóból egy eredeti tempomat szettet beszereznem.
Esetleg valaki nem tudná ezt nekem beszerelni, vagy ismer valakit aki ezt beszerelné?
Természetesen valami jutányos áron, mert a szakszervíz az horror.
John Zero Creative Commons License 2009.06.23 0 0 505
bferi56:
Kombi esetén a radaregység gyári kódja: "6590 A5"

Rákerestem, francia ebay-en volt: "Capteur radar de recul PSA ref 6590-A5" 20 Euróért, de már nincs fent, csak google cache-ben.

"Vends capteur pour radar de recul PSA comme neuf , parfait état de fonctionnement.
Se monte sur C5 phase 2 , C3 phase2 , C6 , C4 picasso , 308 , et 607 phase 2.
Prix du neuf : 71€23 TTC
Réduction des frais de port si vous me prenez les 2.
(voir mes autres annonces)
Bonne enchères !"


Azaz: új ár: 71 EUR (19 900 Ft), ebay-en lehet, hogy bontott volt, amit árultak, hogy csak 20 EUR volt. Ha kettőt veszel, olcsóbb (lett volna) a szállítás.

Mégse rossz ez a CD :-)
Előzmény: bferi56 (497)
John Zero Creative Commons License 2009.06.23 0 0 504
Nem kell feltétlen kiírni, és van mellette egy video (avi), az is segít.
Kell MAC címet állítani (hálókártya), telepíteni, infos fájlt felülírni (másik letöltésből).

Amúgy nem olyan rossz mégsem, bal oldalt érdemes a "Repair Manualt"-t nézni, most megtaláltam a parkolósegítő rendszer komplett leírását (áttekintés). Van benne diagram, hogy mi mivel van összekötve, mik a rendszer elemei, észlelőzónák, távolságok, stb.
Előzmény: ezustgolyo (502)
panxer Creative Commons License 2009.06.23 0 0 503
Van mellette egy video (avi) ami segít.
Amúgy, kell: MAC address állítgatás (hálókártya), telepítés, infos fájl felülírás (külön letöltés).

Amúgy meg bal oldalt a menü: repair manual, az nem rossz, pl. hogy rádiót hogy kell cserélni (részletesen, lépések), irányított fényszóró hogy megy, működés, melyik buszra csatlakozik, stb.
Előzmény: ezustgolyo (502)
ezustgolyo Creative Commons License 2009.06.23 0 0 502

Én is letöltöttem, mit csináltál vele hogy működjön?

Kiírtad kétrétegűre?

Előzmény: moli1 (500)
John Zero Creative Commons License 2009.06.23 0 0 501
"nagy kalap szar"

Én azt hittem, hogy a szervizek is ezt a DVD-t kapják.

Mondjuk leírást is lehet találni néhol, de talán csak az alapegységeknél? Pl. hogyan kell fékbetétet cserélni, hogyan kell (kalapáccsal ütve) oldani az önzáró csavart, amit utána el kell dobni, mert egyszer használatos...

Mondjuk akkor tényleg kérdés, hogy mire jó?
Előzmény: moli1 (500)
moli1 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 500

Én letöltöttem  8.0 GB felraktam , szenvedtem vele mire jó lett és nagy kalap szar. Főként csak alkatrész lista.

Előzmény: bferi56 (496)
John Zero Creative Commons License 2009.06.23 0 0 499
bferi56:
Hirtelen ezt találtam:
http://www.parking-sensor.co.uk/gallery/citroen-c5.asp

De ez valami utángyártott-jellegű mókának tűnik, szóval egyelőre én maradok a gyárinál (ha már a többi 6 jó szenzor gyári).
Előzmény: bferi56 (497)
John Zero Creative Commons License 2009.06.23 0 0 498
bferi56:
Pont most hívott a szerelőm, nekem is a tolatóradar problémás, hogy 2 db radaregység kellene, darabja 17800 Ft (köszi az árat, így legalább tudom, hogy nem ver át :-), és mi legyen?

Én azt mondtam, hogy egy C5 kombi a méretei miatt bűn radar nélkül hagyni, úgyhogy fogak összeszorít, és megrendeltem :)
Előzmény: bferi56 (497)
bferi56 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 497
Helló, Próbálta-e már valaki az eredeti tolatóradar érzékelőket ( vagy párat közülük ) kicserélni más radaréra. Kicsit húzósnak tűnik a 17800 ft.-os árú eredeti Citroen. Gondoltam ennyit nem ér, ezért komplett egységet adnak, igaz nincs beépítve.
bferi56 Creative Commons License 2009.06.23 0 0 496
Mivel járatlan vagyok feribeszedics@gmail.com- ra elküldenéd ennek a lapnak a címét ( ahol a szervíz Cd/DVD van?
Előre is köszi.
Előzmény: John Zero (489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!