Keresés

Részletes keresés

Caipi Creative Commons License 2012.12.28 0 0 302

Mi is csak csúcsgasztronómiai helyeken, meg olasz kávézókban merünk inni, ha máshol eszünk, inkább hazajövünk kávézni. Magánháztartásokban meg pláne nem kérünk, kivéve egy-két Nespresso géppel rendelkező ismerőst. Nem mintha egy jól (nem megégetve) lefőzött Omnia nem lenne amúgy teljesen iható, de sokan még rosszabb kávéból és/vagy rosszul főznek, nem beszélve az előre lefőzöttet mikróban felforralókról, amitől még meg is ég. Szóval jobb nem kérni. :-)

Előzmény: ZsuR (279)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.28 0 0 301

Ez kifejezetten fogyókúrás menü.:-)))

Előzmény: szkati (296)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.28 0 0 300

Nescaffét tudom ajánlani, bár én is csak utazáskor élek vele. Mindenhol van vízforraló a szobákban, tehát lesz kávéd.

Előzmény: szkati (295)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.28 0 0 299

Publix. Ez feléd nincs, tudomásom szerint csak ebben az államban működek.

Előzmény: ZsuR (292)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.28 0 0 298

Hát igen..., miféle ajándék az ilyen? Tényleg elképzelhető lenne, hogy egy finom reggeli kávéért sokan betérnének, és nem feltétlen olyanok, akiknek nem tellene otthon kávéra. Pedig Ikeába menni még most is jó érzés..., melegség jár át a gondolatra, de nem az ajándék kávéjuk miatt fogok odajárni, az biztos.

Előzmény: kisidi (288)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.28 0 0 297

Gratulalok a hosszu baratsaghoz!  Nekem is van baratnom, akivel 8 eves korunk ota vagyunk baratok...

 

Probalok en is valami konnyebb  vacsorat, mert azert mindenki kicsivel tobbet eszik az unnepek alatt... nem akarok ratenni meg egy lapattal...

 

(Nalunk sem fogy a beigli meg a zserbo - ugyesen odacsomagoltam a gyerekeknek a 2/3-at... szenvedjenek ok vele... )

Előzmény: szkati (296)
szkati Creative Commons License 2012.12.28 0 0 296

Szombaton nálunk is vendégek lesznek, akárcsak ma voltak. A mai menűvel elkészültem, a szombatiról fogalmam sincs. Tornatársnőm lesz  a férjével. 9 éve próbáljuk magunkat kissé fittebben tartani, talán a menűnek is ilyennek kellene lennie.

A mai menű: házi készítésű casinó tojás és sonkával és füstölt sajttal töltött csirkemell tejszínben sütve krumplipürével és sütőtökpürével. Nagy sikerem vol! Bár az édességként felszolgált beigli, gyümölcskenyér és zserbó szinte érintetlen állapotban maradt a tálon. Lehet, hogy ebből teliítve voltak. A mai vendégem voltak: 30 éve  legjobb barátnőm és a férje:))

Előzmény: ZsuR (291)
szkati Creative Commons License 2012.12.27 0 0 295

 A jóízű kávé nagyon fontos, de fel vagyok készülve, hogy telelésünk alkalmával ehhez nem lesz szerencsénk. Mondjuk azt a 4 napot, amit "nálatok" töltök, majd kibirom egy kis nescaféval valahogy.   Már a fenekünkben van a mehetnék, de még egy hónap hátravan.

Előzmény: Boszorka (285)
ketyo61 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 294

igen ez igaz.

Előzmény: kisidi (293)
kisidi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 293

Nincs sajnos nagynyomású igazi kávégépem, azért az olasz kávék avval az igaziak.

Előzmény: ketyo61 (289)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 292

Melyik kozertben talaltad?

Előzmény: Boszorka (290)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 291

Szombatra vacsoravendegeim lesznek... ami ugye jo, mert szeretek fozni.  De... az egyikuk gluten free dietan van. No erre nem szamitottam, mert porkolt es nokedli volt az eszemben.  

 

Azt hiszem rizst is fogok kifozni hozza, a gluten mentesnek.

 

Kozben meg ezt lattam - Ina Garten receptje - es a salata nagyon tetszik...

http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/roasted-butternut-squash-salad-with-warm-cider-vinaigrette-recipe/index.html

 

No meg ez... de nem tudom, szeretik-e a halat!

http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/easy-sole-meuniere-recipe/index.html

 

....es vegul... kellemes, konnu vacsora, nem?

http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/french-apple-tart-recipe/index.html

Boszorka Creative Commons License 2012.12.27 0 0 290

Rendszerint Illy-t használok. De itt találtunk egy közért sajátmárkás espresso pörkölésü kávét, ami nagyon izlik. Illyt itt még nem is láttam, igaz nem kerestem extrán.

Előzmény: ketyo61 (289)
ketyo61 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 289

Jok azok a kommersz olaszok.:-)  Az Illy-t is szeretem, talan azt a legjobban ebben a kategoriaban.

Előzmény: kisidi (287)
kisidi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 288

Ugye? fel vagyok háborodva, mert nálam az szertartás volt, egy jó kis mandel vagy daim torta és mellé egy kávé, az kellett a lelkemnek is, meg az ízlelőbimbóimnak is, csak a súlyomnak nem, de nem érdekelt olyankor. Most a kávét ki kell hagynom, pedig szívesen fizetnék is érte, csak lenne finom!

Előzmény: anblock_italia (286)
kisidi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 287

Ezért vettük mindig a Zoegas skånerost fajtát, az sötét pörkölés, de nem annyira, hogy túl keserű legyen. az általánosságban használt svéd kávék savanyúak, utálom:( Mondjuk olcsóbbak is jóval. itthon a kék Chibo hasonlóan borzalmas.

Viszont ami meglepett, az az árához képest a Bravos classic kávéja, egész iható, ill. keverjük Omniával. De a Lavazza és Segafreddo is gyakran van itthon, de hát ezek is "kommersz" kereskedelemben kapható fajták, semmi szaküzlet, saját keverés. Ha itt lenne Tív. ő tudná melyik a jó!

Előzmény: Boszorka (285)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.27 0 0 286

Én is nehezen tudtam meginni, és mert kettőnél többször nem merek kávét inni, nem hagynám ki miatta a magam készítette löttyött:-)

Előzmény: kisidi (269)
Boszorka Creative Commons License 2012.12.27 0 0 285

Pontosan ez a tapasztalatom nekem is. Lehet egy kávé híg, de jó izű. Viszont a svédeknek és az amerikaiaknak számomra élvezhetetlen a kávéjuk. 40 évet itt élt Lényem se issza meg az itten,i bárhol kapható kávét.

 

A svédeknél tudom az okát. Sokkal világosabbra pörkölt kávét használnak mint mi, egészen más az íze, ami nekem nem izlik.

Előzmény: kisidi (273)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 284

Nem feltetlenul!  En nem mindig fozok jo kavet... igaz, megszoktuk mar, de azert eszreveszem, ha valahol jo kavet iszom.

 

Mostanaban ritkan iszom kavet - inkabb teat iszom.

Előzmény: anblock_italia (282)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 283

Nem tudom a nevet mindnek megnevezni - no meg nem is csinalok nagy ugyet belole, ha valahol rossz a kave. Ha utazom, sokat el tudok viselni :)).

 

A lenyeg... sokfele kave letezik, minden orszagban, ittam jot is, rosszat is amerre jartam (nem sokat utaztam ugyan).

Előzmény: kisidi (280)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.27 0 0 282

Hozzá nem értőként én nem tudom elképzelni, hogy lenne mindenki számára jó kávé, hiszen mindenkinek az a legjobb, amit maga főz, amit folyamatosan iszik, és ez mindenhol más és más. Udvariasság van, mindenki dicséri persze a háziasszony kávéját, aztán örül, hogy végre azt ihatja otthon azt, amit megszokott. Persze biztos vannak olyan kávék, amik találkoznak a te, az én, vagy mások ízlésével, és akkor azt jónak érezzük.

Előzmény: ZsuR (279)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 280

En nem fogadok el olyant, hogy penzt adjak azert, hogy megnezzek mi a hiba es mennyiert javitjak.

 

Ma nem volt idom, de holnap hivom oket, hogy hova vihetem szervizbe.  

 

Mostanaban annyi mindennel volt gondom - es nem csak az eltort szemuvegrol van szo, meg a lemerult akkumulatorrol.  Sok.

 

A kavefozo.  Vettem madaretetot - amazonon - es serult volt a dobozban.  Azt mondtak, kuldenek masikat, ne is kuldjem vissza a serultet... Elromlott a "slowcooker" is.  Sajnos nem talaltam meg a blokkot - meg garacias - igy a boltba nem tudtam visszavinni, pedig ott siman a kezembe adnak egy masikat - hanem a ceget (Cuisinart) hivtam.  A szam alapjan tudtak, hogy hol vettem, mikor vettem - es kuldjem vissza, kapok masikat... igaz, itt a szallitast en fizetem.  Nem tetszik, de nem tudok mit csinalni.

 

Remelem, ennyi lesz most egy idore!!!  Eleg volt...

Előzmény: anblock_italia (278)
kisidi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 280

Merre jártál, mond!? :) mert azért lehet itt jó kávét inni!

 

Én viszont az amerikai szokásokon csodálkozom el, hogy legyen az a kávé bármilyen jó, de papír pohárból? Kényszerből, talán, de vígan, dalólva...És ez nem sznobizmus, egyszerűen más ízű, vagy legalábbis én más ízűnek érzem az italokat, ha nem olyan pohárban, csészében adják, amihez való, és kész! :) pl. sört sem tudok üvegből, ha nincs megfelelő pohár hozzá, inkább nem kell, hacsak nem halnék szomjan éppen! korsóból sem megy :)

 

Előzmény: ZsuR (279)
ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 279

Pontosan errol van szo.  

 

Amugy meg... mikor otthon voltam, nem kaptam jo kavet semmilyenbol sem.  A baratnom fozott jo kavet - de sehol mashol nem volt olyan, hogy jonak tudtam volna mondani - es vegigprobaltam par cukraszdat, ettermet.

 

Itt ha nem itthon iszom, finomat tudok valasztani.  Nem kell Starbucks, szinte barhol jot adnak.

Előzmény: Caipi (277)
anblock_italia Creative Commons License 2012.12.27 0 0 278

Nálunk is történt a minap egy ilyen eset, a férjem kávéfözője elromlott, elvitte a szerelőhöz, a kivizsgálásért kértek volna 4000.- ft-ot, a többi ajánlat csak azután következett volna. Hazahozta, szétszedte, megtalálta a kiégett biztosítékot, vett egyet néhányszáz forintért és pillanatok alatt beszerelte. Persze nem mindegy eset ugyanolyan:-(

Előzmény: ZsuR (253)
Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 277

Az a baj, hogy ha egy átlagmagyar kávét mond, akkor egyfajta (esetleg magyarosan, azaz nem az olasz paraméterekkel, és crema nélkül elkészített) eszpresszóra gondol. Volt már, hogy külföldön magyaráznom kellett a híg löttyre panaszkodóknak, hogy ne kávét kérjenek, hanem eszpresszót...

ZsuR Creative Commons License 2012.12.27 0 0 276

Pontosan ezt mondom en is.  Viszont ha azt a hosszu kavet az espressohoz hasonlitanam... hat!  Igaz, en nem iszom espressot mar regota.

Előzmény: kisidi (273)
kisidi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 275

Kb. :)

Előzmény: Caipi (274)
Caipi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 274

Én egyet ittam és soha többet, fizetni is hajlandó lennék, hogy ilyet ne kelljen innom. :-) De hát az nem a magyar ízlés szerinti kávé.

Előzmény: kisidi (269)
kisidi Creative Commons License 2012.12.27 0 0 273

Németországon átutazva, kis gasthausokban megszállva, a reggelihez mindig hosszú kávét adnak, és mégis nagyon finom, rengeteg helyen ittam már és még 1x sem volt gond a minőségével. Más, de finom. Espresso is lehet sz@r és a hosszú is aromás, ízletes, nem ezen múlik.

Előzmény: ZsuR (272)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!