Keresés

Részletes keresés

*Koczkás* Creative Commons License 2011.07.09 0 0 1945

 

A szigetelésen és a nyílászáró cseréken túl vagyunk.

Azt hiszem kazántestet kelene cserélni, nagyon vízköves lehet, és femerült a kérdés, érdemes-e munkadíjjal együtt cirka 50.000 HUF-ért ezt megtenni.

 

 

Előzmény: nixon70 (1944)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1944

Hali!

Szerintem várj azzal a cserével,mertha hőszigetelsz és nyílászárót is cserélsz(a padlásra is érdemes min 20cm Thermovolin,vagy hasonló szigetelést tenni)a fogyasztást össze tudod hasonlítani az elmúlt évivel,akkor ha nem sokat spóroltál gondolkodj a kazáncserén.

Előzmény: Koczkás*** (1942)
nixon70 Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1943

Tök korrekt válasz.:-)))))

Előzmény: P6n2 (1941)
Koczkás*** Creative Commons License 2011.07.06 0 0 1942

 

Sziasztok! 20 éve üzemelő C-24-est szeretném leváltani valami modernebbre.

 

100m2 fűtött tér, az idén teljes külső szigetelés és nyílászáró csere.

 

 

Javaslatotok?

P6n2 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1941

Költözz el!:)

Előzmény: latis666 (1940)
latis666 Creative Commons License 2011.07.05 0 0 1940

Éppen uj lakást vásárolunk 50nm. 3 lakásos földszintes ház középső lakás. Felajánlotta az épitésvezető, hogy választhatunk kondenzációs kazánt felárért a turbo cirko helyett. Bár lehet nem turbo nem értek hozzá. Cirko biztosan. Modtam neki ok, mert azt gondoltam  100.000-es felárat visszahozza a kazán, de ma azt mondja sjnos már át van véve a kémény, am nem jó a kondenzációs kazánhoz, ezért vagy nem kérem a kazánt vagy fizetem a 30.000 körüli kémény engedélyeztetést is. Még nem számolta ki de azt mondja kb még egy százas. Hosszabbtávra tervezem a lakást lakni de lehet hogy nem éri meg még hoszabb távon sem a dolog. Azt mondja az épitésvezető hogy a fütésszerelő azt mondta ha padlofütés van akkor megéri még igy is. Ha esetleg tudna valaki tanácst adni megköszönném.

merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1939

Kész, feladtam :)

Előzmény: sjohn (1938)
sjohn Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1938

Kevered az Ikarusszal:-))

Előzmény: merQree (1937)
merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1937

A Buderus elvileg magyar, vagy rosszul rémlik csak?

Előzmény: sjohn (1933)
Émile Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1936

 Sőt mivel vízes volt a gáz télen,  a csőben fagyás is keletkezett. Ezért a gondos tulaj leszigetelte a gázcsövét.

 

 Igaz ez  kb. 50 évvel ezelőtt volt és azt a gázt városigáznak nevezték !!

Előzmény: Émile (1935)
Émile Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1935

  Bizony vizezik a gázt.

 

 Én saját két szememmel láttam,  amikor a művek emberei slaggal vezették a vízet a csőrendszerbe.

Előzmény: merQree (1931)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1934

A Themafast az a H-MOD meg a mikrotárolós HMV miatt kerül annyival többe, amúgy egy ismerősömnek és nekem is jól működik.

Előzmény: rambo13 (1930)
sjohn Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1933

"Nos így állok per pillanat, hogy azt se tudom, fiú vagyok-e vagy lány :)"

 

Sokat segít a kérdés eldöntésében, ha lenézel a lábaid közé.:-))

 

Az, hogy vizezik a gázt hülyeség, csupán egyszer jóminőségű orosz, máskor pedig sz@r minőségű magyarral kevert orosz gázt kapsz.

A fűtésszerelős topicban sokan piedesztálra emelték, míg mások befaragtak a Baxival.

Ha én vennék most kazánt, tehát szerintem amit érdemes venni:

-Bosch

-Viessmann

-Wolf

-Buderus

nem feltétlen ez a sorrend!

 

Igaz ezek jóval drágábbak, mint az általad említettek, de nem is ugyanaz a kategória.


Előzmény: merQree (1931)
merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1932

Egy fontos dolog kimaradt. az említett cirko 2004 júliusi vásárlás, 3-4 havonta kitakarítottam ezidáig is.

Előzmény: merQree (1931)
merQree Creative Commons License 2011.06.19 0 0 1931

Épp tegnap este 8kor járt nálunk egy szerelő a SaunierDuval ThemaClassic 24E miatt... 14e pénzbe került, pikk-pakk megcsinálta, F1 hibakódom volt. Beszélgettem, kérdezősködtem, mivel építkezés előtt állunk, és rákérdeztem egy-két dologra:

- szerinte a SaunierDuval után már csak az Ariston van, ettől csak jobb márkák léteznek

- szerinte felesleges kondenzációs kanzánban gondolkozni itthon, mivel a gázt vizezik(?), ami miatt alacsonyabb az általa leadott hő (ennek ellenőrzése folyamatban van)

- Ő Baxi-t javasolt

 

Nos így állok per pillanat, hogy azt se tudom, fiú vagyok-e vagy lány :)

rambo13 Creative Commons License 2011.06.18 0 0 1930

sziasztok!

 

Cirkó vásásrlás előtt állok, két típust ajánlottak, szerintetek melyiket érdemes megvenni:

ariston clas 24 ff vagy duval themafast f 25.

az aristonra sokan mondják, hogy olaszt tilos venni, meg nem elég rugalmas a szervíz. a duvalt ismerem, bátyámnak ilyen van 2 éve, eddig semmi gond nem volt vele...

tényleg jobb annyival a duval, hogy megéri a plusz 100ezret rákölteni?

nixon70 Creative Commons License 2011.06.03 0 0 1929

Hali!

A víz-gáz-fűtésszerelés topicba is írd be a kérdést,ott többen vagyunk.

Előzmény: generaliz (1928)
generaliz Creative Commons License 2011.06.02 0 0 1928

Sziasztok!

 

Junkers Euroline ZW23 KE23 hibafelderítésében kérem a segítségetek!

 

Hibatörlő villog+a 4. LED(75C°)

 

Mi lehet a baja?

 

Egyáltalán ha van hibajelzés, akkor a vezérlőelektronika lehet hibás?

 

Köszönöm!

 

 

P6n2 Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1927

Kedves Émile!

Köszönöm válaszod.

Ma beszéltem egy szakival,holnap jön ki,okosabbak leszünk.Remélhetőleg.

Kitakarítja az egész hóbelebancot,falcsatlakozásig leellenőrzi a kürtőt stb.

Baromi kíváncsi vagyok a végkifejlettre :)

Kicsit kellemetlen lenne így meghóni :))

Előzmény: Émile (1926)
Émile Creative Commons License 2011.05.24 0 0 1926

   "tönkremehet/meghibásodhat ettől a gázbojlerünk,lehetséges,hogy emiatt hullajtja magából a pernyét és lehetséges,hogy emiatt is alszik el a láng?"

 

 

 Egyik se fordulhat elő  !! 

 Ettől nem fog meghibásodni a bojler,  nem lesz pernyehullás, és el sem alszik az a láng !

 

 

 Viszont CO mérgezésben meghalhat valaki !

 Ez inkáb a probléma !!

Előzmény: P6n2 (1923)
P6n2 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1925

Na én most besza-behu.

Szomszédom rebesgette a napokban,hogy náluk a cirkó ugyanezt csinálta,pernye,egyebek.Volt kint nála a szerelő-cirkó egyébként K.O és kuka-,ő mondta,hogy kissé egészségtelen,hogy 3an csatlakoznak egy kéményre.

Akkor tehát beigazolódott,amit mondtak:kéményseprő meg van kenve....szép.

Na ebből holnap nagy buli lesz,az hét szentség:)

Köszönöm a választ "bravura2"!!!!:)

Előzmény: bravura2 (1924)
bravura2 Creative Commons License 2011.05.23 0 0 1924

nem normális.

kéményseprőbácsi nem lőtt még le senkit?:)

Előzmény: P6n2 (1923)
P6n2 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 1923

Sziasztok!

Egy 12 lakásos ,régebbi építésű ,téglából készült társasházban lakunk.

Egy olyan kérdésem volna,hogy egy kéményre maximum hány darab gázbojlert lehet bekötni?

Gyanítom az alattunk  és a felettünk lévők is ugyanazon kéményre vannak rákötve....

Kérdésem:

-normális e így?(3 db gázbojlar egy kürtőn??), tönkremehet/meghibásodhat ettől a gázbojlerünk,lehetséges,hogy emiatt hullajtja magából a pernyét és lehetséges,hogy emiatt is alszik el a láng?

Válaszotokat várva,köszönettel:

Gabi

liliom555 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1922

Egy másik topikban is írtam: A nagyszoba 30 nm, és van még két kisebb szoba. Amit érdemes tudni a lakos adottságairól: egyik oldal végig "szomszédos", a másik oldal félig, a maradék a lépcsőházzal az. A lakás két rövidebb oldalának nagy része ablakos, erkélyajtós (műanyag, teljesen felújított lesz). Óbudai, a hegyek környékén, ahol eleve picit hűvösebb van, illetve magas épületek nem takarják, tehát szél előfordulhat. Ezeket talán még érdemes belekalkulálni a tervezésnél.  Nem tudom, hogyna lehetne pontosan vagy hozzávetőlegesen kiszámolni, mekkora lehet a hőigény?

Egyébként termélszetesen a konvektorok is az ablak alatt voltak. Nem tudom, van-e esetleg valakinek tapasztalata ezzel a MIKA-val? Van ennek valami szakszervíze, műszaki partnere, ahol ezt át lehetne zongorázni? A vízmelegítésre egyébként gázbojlert szeretnénk vélhetően (bár ha ez a MIKA elég, akkor az is szóba jöhet, de az itt leírtak alapján vélhetően nem az). Sajnos gáz számlákat nem tudok, próbálok kérni, de egy éve nem lakták a lakást, mi most vettük meg. Köszi a segítséget.

Előzmény: joevagyok68 (1920)
Zoltanuss Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1921

 Mint Joe ... is mondta a MIKA kazánnal esetleg foglalkozhatsz. A teljesítményre bőven elég - nálam  92 m2 -re van 9 -10 kW - nálad a védett lakásra az a  6 kW bőven elég. (legfeljebb a 3 konvertorból egyet tartaléknak meghagysz) . Így már 300 -max 400 -ból kijöhet a fűtésed  !

 Talán a melegvízre nem elég.  De egy 2 kW-os villanybojler nagyjából elég  egy 4 tagú családnak  - ráadásul a vezérelt áramnál csak  8 óra az üzem - akkor itt miért ne lenne elég?

 Más :  mennyire kiforrottak ezek a MIKÁK   ???

Előzmény: liliom555 (1918)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1920

Mondjuk azt azért érdems körüljárni, hogy elég-e a 6kw-os teljesítmény...

Ha körbe vagytok fűtve- alul,fölül,2oldalt- akkor talán..... volt erről már itt korábban szó....keress vissza.

Lehet tudni -havi - gázfogyasztást ?  Esetleg leghidegebb napokon napit ?

Előzmény: liliom555 (1918)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1919

Lajikus vagyok, csak kiváncsiságból néztem utánna.....ha rosszat mondok majd a szakik kijavítanak...

 

"Sajnos nem nagyon van olyan fal, ahol van szabad hely, csak az ablak alatt"

 

A jelenlegi konvektorok hol vannak ?

Nem az ablak alatt ?

Ez tulképpen egy 6kw-os cirkó (kazán).

A mostani parapetes konvektor helyére lehet felrakni(az ablak alá, vagy ahol most van).

Ez nam ad ki hőt, az adott szobába is kell radiátor, hogy ott is tudjál fűteni.

Az előnye, hogy:

Mivel ugyan oda , ugyan olyan teljesítményű (elvileg) készüléket raksz:

nem kell gázterv

nem foglakozik vele kéményseprő

nincs kéménydíj

mindenki bódog-főleg a tulaj....:-)

És elvileg még HMV-t(melegvizet, indirekt tárolóval) is tud készíteni).....mondjuk 6kw-teljesítménnyel kérdés mennyi idő alatt fűt fel mondjuk 80-100 litert).....

 

Szerintem..

Előzmény: liliom555 (1918)
liliom555 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1918

Köszönöm szépen a válaszokat. 3 konvektor van, parapetesek. Fürdőszobában is gázról megy.

És ezt a Miku-t bárhová fel lehet szerelni? Sajnos nem nagyon van olyan fal, ahol van szabad hely, csak az ablak alatt, oda meg van, aki azt mondja, nem szabad közvetlenül tenni. Az oldalfalak "szomszédosak", a két rövidebb meg szinte végig ablak, ajtó megerkélyajtó.

Cirkót többen ajánlják, hogy teljes feljításnál érdemes lecserélni, de amit én olvasok, nem vagyok róla meggyőződve, hogy olcsóbb is (legfeljebb kényelmesebb), a kialakítás viszont méregdrága (a 800-1,2 milliót a neten talált becslések alapján írtam - mennyi lehet a reális engedélyeztetéssel, béleléssel, kazánnal, termosztattal?). Engem nem zavar a konvektor, egy másik lakásban ugyanez van, de a cirkót sem vetem el, de arra csak akkor költenék, ha tényleg megéri és ajánlott minden szempontból. Teljes felújítás lesz, ezért nyilván előre kell eldönteni, melyik kellene, és minden munkát így alakítani. Milyen esetben éri meg a cirkó? 

 

Előzmény: joevagyok68 (1917)
joevagyok68 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1917

NEM

DE talán többet segítettem ezzel, mintha csak vártam volna, hogy kiderüljön milyen konvektorai vannak.

Amúgy meg  talán nagyobb az esély, hogy parapetes a konvektor... mivel 2,5 szobás a lakás+konyha+fürdő(ahol inkább kéményes)

Bár lehet tévedek .....

Amúgy meg gondolom nagyfiú/nagylány, elengedett kézzel ül a wc-n, el tudja dönteni jó-é neki.

Előzmény: KalásziM (1916)
KalásziM Creative Commons License 2011.05.13 0 0 1916

 Helló !

 Te ezekszerint már tudod, hogy neki parapet konvektorra van ?

 Vagy a MIKA mind  a kétfajta konvektor helyére rakható ??

 Én eddig úgytudtam  csak a parapetkonvektor helyére való.

 

 Persze lehet tévedek !

Előzmény: joevagyok68 (1915)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!