Keresés

Részletes keresés

moes Creative Commons License 2005.10.02 0 0 1843

ma kidorbézoltam magam.

 

délelőtt barátnős időtöltés, mondta, hogy kezdjünk a Lehelcsarnokos Semiramisban. ám legyen :) itt ittam egy naaagybögrés nagyontejhabos kávécskát. aztán a Karmában folytattuk, de ez már offtopic, görögsaláta meg egy kis wok-os kaja :)

 

délután másik találkozó, menjek ki a Pólusba. jó. találkozzunk a Semiramisban. jó :-)) itt nyomtam egy Lattét.

 

szép nap a mai :)

nemisbéka Creative Commons License 2005.10.02 0 0 1842
Még sehol nem kerestem, de a Kicsi @ világ azt állítja, náluk van. Kipróbálni érdemes, mert jó hely. Aztán, hogy tényleg van-e és ha igen, igazi-e? Majd elmeséled nekünk :).
Előzmény: esotherica (1841)
esotherica Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1841
Szijasztok!
Tudtok nekem ajánlani egy klassz kávézót Pesten, ahol lehet inni igazi török kávét?
Köszi
alexandrosz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1840
Én még mindig nem találok szavakat...:)
Előzmény: oiuz (1839)
oiuz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1839

Mondd, hogy ez csak vicc....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem mered azt mondani, hogy ez teljesen komoly:::::))))))))))))))

 

 

üdv

oiuz

Előzmény: alexandrosz (1836)
H_G Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1838
Vazze, itt valaki korán kezdi az április 1-jét! Remélem, jókora veszteség fölhalmozása után fog eltűnni a történelem szemétdombján.

Előzmény: alexandrosz (1836)
nemisbéka Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1837
Hűűű.
Előzmény: alexandrosz (1836)
alexandrosz Creative Commons License 2005.09.29 0 0 1836

Emmán egy múzeális darab, s bár nincs okom kételkedni benne, hogy tökéletesen működik, de meghibásodás esetén eléggé rosszak a kilátások...

Más. Láttátok ezt....?

http://www.fruitcafe.hu/

Előzmény: Káposzta (1835)
Káposzta Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1835

 

eBay-en nemi kitartassal elvileg...

 

Most hirtelen felindulasbol csak ezt talatam: 4406900526.

Ez az eBay cikkszam, add be egyszeruen a keresojebe.  

Előzmény: oiuz (1832)
alexandrosz Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1834
Egy ilyen szörnyszülött irdatlanul drága lehet, bár abban biztos vagyok, hogy szuper kávét készít...
H_G Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1833
Nem nehéz kitalálni az URL-t... Állítólag magyaro.-i képviselője is van: Miramax Kft.,
Fillér u. 4.


Előzmény: oiuz (1832)
oiuz Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1832

HALI!

Kedves Káposzta!

 

Meg kell hogy egészen őszintén megvaljam, hogy IMÁDOM! ezt a szörnyszülöttet! Úgy tűnik számomra, hogy nem egy mai darab, sőt, szerintem Noé is már másodkézből vette, tehát kijelenthetjük, hogy özönvíz előtti....

Még egyszer ismétlem IMÁDOM....

vajon be lehet még ilyet szerezni valahol?????

tudsz erről a kérdésről valalmit?????

 

 

üdv

oiuz

Előzmény: Káposzta (1828)
Káposzta Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1831

Na ilyet meg nem ettem, csak kaves joghurtot, de az borzalmas volt.

 

 

Előzmény: nemisbéka (1829)
H_G Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1830
Hát ez győnyörű! (Uakkor viccesen Nemo kapitányos is a stílusa.)
Előzmény: Káposzta (1828)
nemisbéka Creative Commons License 2005.09.28 0 0 1829
Káposzta Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1828

Ez jo lesz?

 

Előzmény: oiuz (1827)
oiuz Creative Commons License 2005.09.27 0 0 1827

Hali!

 

Öszintén bevallom a tudatlanságom, és tapasztalatlanságom......

 

Én egy kotyogón, és gombán szocializálódott kávéfüggő vagyok. Azt hittem eddig, hogy én aztán tudom milyen a jó kávé és milyen az eszpresszó! Majd kimentem Olaszországba (nyaralás) és ledöbbentem, hogy mennyire rövid egy eszpresszó, és valójában milyen is az íze...

 

REMEK REMEK REMEK

 

azt hiszem, hogy be kell szereznem egy rendes olasz pressógépet.....

igen-igen ez lesz a végső megoldás.....

szerintem....

vagy kiköltözök Olaszországba......

 

 

üdv

oiuz

nemisbéka Creative Commons License 2005.09.19 0 0 1826
Biztos egy T-mobile-os telefon ármánykodása volt a céghűség :))).
Előzmény: H_G (1825)
H_G Creative Commons License 2005.09.19 0 0 1825
A remek fogású csésze... A csík valójában piros, véletlenül sem magenta, de hát a telefon nem fényképezőgép. (Alatta az apróbetűs felirat: Vittorio Veneto)

moes Creative Commons License 2005.09.18 0 0 1824

H_G, a hová menjünk vacsizni topikban is te írtad, hogy Montenegróban voltál? egyre inkább érzem, hogy a következő nyaralások célpontja lehet, olyan sokan dícsérik.

 

ON: nekem most mindegy, milyen kávét iszom. az allergia miatt nem érzek ízeket. bahh...

Előzmény: H_G (1823)
H_G Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1823
Na, majd lefényképezem én is (bár van néhány akadály, pl. h. nincs fképezőgépem), de a kép úgysem adja vissza, h. milyen istenien ki van az a csésze egyensúlyozva! De igazából ritkán használom a remek, stílusos olasz csészét -- az ui. eszpresszós, én meg igazából hosszabban szeretem és sok tejjel, így ált. egy mezei piros Nescafé-bögréból hörpölgetek...

Egyébként nemrég jöttem vissza Montenegróból, hát az vmi pazar kávéparadicsom! A helyiek ugyan néhány dologban nagyon igénytelenek (sokfelé bokáig jársz a szemétben, ilyesmi), de KV dolgában szerencsére pont ellenkezőleg. Mindenféle kis olasz luxusmárkák tök szerénynek látszó helyeken is, az itthonról is ismert Danesi és IO messze nem a legjobbak; ráadásul fantasztikus jó habos-diós sütiket ("kolači) kérhetsz hozzá bármely napszakban, sokan ezeket reggelizik. Instant kávét nagyítóval kell keresni, automatát nem is láttam. (De sokan török módon főzk.) Viszont többfelé a város legfeltűnőbb épülete a Gradska Kafana, mindig a központban és lehetőleg pazar tengeri kilátással.

nemisbéka Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1822
Bezony és finom is :). Jaj, de jó a habos káhávééé... :))
Előzmény: kókusztigris (1821)
kókusztigris Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1821
Tényleg, milyen fasza kis habja van!
Előzmény: nemisbéka (1815)
alexandrosz Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1820

Jó ötlet, mindenki lefényképezhetné saját kávéját :)

Jó sok a hab rajt'...

Előzmény: nemisbéka (1815)
Thor Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1819
Nesze neked fengsui! :) De thök jóó (hogy csak hogy ne csak kanapékat méltassak! :)
Előzmény: nemisbéka (1818)
nemisbéka Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1818
Ferde a begre :). Etá dizájn :).
Előzmény: Thor (1816)
kókusztigris Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1817
nyuuuuuuuuuujj, de tökjó!!!!!
Előzmény: nemisbéka (1815)
Thor Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1816
Ferde a begre vagy a fénykép csal? Mer így q teccik :)
Előzmény: nemisbéka (1815)
nemisbéka Creative Commons License 2005.09.12 0 0 1815
My coffee :).
ajsa_ Creative Commons License 2005.09.11 0 0 1814

Sziasztok.

 

Egyszer már jártam errefelé, amikor az első presszógépet vettem, kb. 1 éve, de elfelejtettem a jelszót, ezért némi módosítással újra kellett regisztrálnom.:-/ De így is ajsa maradtam.

 

Na szóval...

 

Én kávéfőzésre -ill. bocs készítésre- egy DeLonghi Trevisot használtam eddig nagy megelégedéssel. Egyetlen hiányérzetem amiatt volt, hogy nem igazán tudtam kedvemnek megfeleő tejhabot csinálni. Így most vettem egy újabb DeLonghit (EC-9):-), aminek tejtartálya is van, így nem a gőzkarral kell tunkolni, hanem ő vegyíti a tejet a gőzzel. Nemigen találtam ilyen funkcióval rendelkező gépet még a nagyobb, darálós, teljesen automata készülékek között sem. És most éppen akciós volt a M****-ban. Ha a kávé nem annyira finom, amit csinál, marad a másik gép is.:-) Eddig még nem próbáltam ki, erre majd holnap kerül sor.

 

A kávéról... Amíg a hagyományos, kotyogó utánzat, alulról melegítőset használtam, addig J. Krönungot ittam. Ezzel a presszógéppel még az is sokkal jobb, de... mióta ez utóbbi szolgáltatja a kávét, azóta egy Kerek Perec (bocsi a reklámért) nevű pékség és kávéárúsító helyen szerzem be a mindennapi betevő fekete alapanyagát. Ezt helyben pörkölik, és ott meg is lehet daráltatni természetesen. Eleinte a keveréküket vettem (Dolce Vita:-)), de mostanában áttértem egy etióp arabicara, Mocha a neve. Próbáltam még a brazil Santost, az illata nagyon finom volt, az íze nem fogott meg annyira. Nem olcsó, a Piazza d'Oro (remélem jól írtam le) árában van. Öszehasonlításképp beszereztem pénteken abból is egy dobozzal.

 

Amiből szürcsölgetem... mert látom erről is volt szó... egy nagymamámtól örökölt, japán bambusz vagy papír (vagy valami hasonló) "ezeréves" kávéskészlet csészéi.

Alkalmasint -ha szerzek digitgépet- rakok be fotókat is esetleg. Ja új mániám, hogy valami régebbi porcelán kávéskészlethez jussak.:-)

 

Hát egyelőre ennyi... mindenkinek további jó kávézgatást.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!