Keresés

Részletes keresés

nemisbéka Creative Commons License 2006.01.02 0 0 2284
Kávéban gazdag új évet a té topikolóknak :).
yeahhh Creative Commons License 2006.01.02 0 0 2283
BÚÉK 2006! Daráló - konkrétan: Mazzer - témához egy adalék: még a túlkapásoktól mentes CoffeeGeek-en is lehidaltak a Mazzer Minitől... Ettől persze, még roppanr drága marad a szerkezet, DE: a szintén jól szereplő Rancilio Rocky tavaly 50 E Ft körüli áron volt fellelhető a hazai forgalmazónál!
yeahhh Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2282

Láttam élőben, működés közben: minőségi darab - a kávédarálók Mercedese és ez markánsan kifejeződik az árban is:(((

A márka ismerője szerint is tagadhatatlanul jelentős, de egyszeri beruházás, örök darab...

Előzmény: H_G (2281)
H_G Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2281
De komolyan, mi az ördög kerül abban a Mazzer Miniben 100 ezerbe?! (És az még a nem-elektronikus változat.)
csgzs Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2280
Igen, néztem. Nem rossza a tapasztalatok, de vegyesek. Kicsit aggódom, hogy a hack miatt gyorsabban kopik. Az amúgy segítőkész úriember meg, amikor az őrlő cseréjéről érdeklődtem, azt mondta: nem is érdemes cserélni, inkább egy újat venni. Értem, hogy racionális lehet, csak nem nagyon tetszik az elv. Másrészről meg úgy tűnt, hogy, szemben a LUX-szal, nincs benne amolyan bevezető csigás, vagy milyen rész, ami a babokat adagolja, és sokan szorulásról számoltak be a pörköltebbeknél. Harmadszorra főként adagonként szeretnék darálni és tartok tőle, hogy a kiömlő dobozos megoldás kevésbé kézreálló, mint a LUX "odanyomom és jön" megoldása.
Gondolkodom, de ha meglesz, beszámolok!
Előzmény: gprinz (2279)
gprinz Creative Commons License 2005.12.30 0 0 2279
Hali! Nem tudom, észre vetted-e, de a coffeegeeken Starbucks Barista név alatt összesen 70 review van a 188ról, plusz egy profi, részletes cikk a Solis Maestro-ról (Past detailed coffeegeek reviews.) Kéreküónd majd beszámolót, ha meg lesz a gép! Én is nagyon szemezek vele, és az ár is elfogadhatónak tűnik.
Előzmény: csgzs (2267)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2278

Én rendesen lenyomom a Molinarit is, mégpedig az itt korábban már bemutatott - nem éppen ipari formatervezői nívódíjas, ám roppant funkcionális - teflon (műanyag?) kézi "döngölővel", és a szeme se' rebben a Saecónak.

Ennyivel nem hinném, hogy elsikáltad volna a gépedet, járasd meg csak úgy, natúrban tiszta vízzel, oszt annyi...

Ahogy itt több nagytiszteletű társunk is pedzegette, a zömítés ereje kávéfajtánként, illetve őrlési finomságnak megfelelően változhat - ezek szerint megtaláltad a közel optimálisat:-)))

Előzmény: matti70 (2277)
matti70 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2277

Bocs, igazad van, tudom, hogy szemest szoktál venni, csak bezavartál az őrölt fényképével :)

 

yeahhh:

ebéd után felbontottam a Molinari-t. Az illata egész más, mint amiket eddig próbáltam, az őrlése is finomabb. És itt jött a gebasz: ugyanúgy döngöltem, mint szoktam, és alig bírt elindulni a KVfőzőből. Első ijedtségemben le is kapcsoltam, aztán próbából vissza, akkor már folyt, de elég lassan, mint a pod. Aztán nem bírtam ki, főztem még egyet, alig döngölve, az gyorsabban jött, és hihetetlen crema lett.

Az íze tetszik, de egy kóstolás nem kóstolás, az ízlelgetés innentől folyamatban :)

 

Neked is kevésbé kell tömöríteni? El lehet cseszni a túltömörített kávéval a pumpát?

Mert mintha utána a sima víz is lassabban jött volna. Illetve asszem olvastam valahol, ilyen esetben képes eltömődni a főzőfej?

Előzmény: alexandrosz (2273)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2276

Én az itteni kínai bótostól veszem :) 2 rugó per kg, intermezzo 1.6e/kg. Szemes.

Nagyobb, kisebb boltokban szok lenni őrölt fekete, én sok helyen láttam. 500-1000 ft ársávban / 250g.

Előzmény: yeahhh (2274)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2275

Azt hiszem régebben itt is felszólalt valaki ellene, de aki inkább a behízelgően jellegtelen kávékat issza, annak nem is ízlik az intermezzo, vagy az espresso :)

Kenyai: a Corában én is vettem egy ilyesmit és azt kell mondjam, eddigi praxisomban ez volt a leggyöngébb kávé, amit sikerült elkészítenem...

Előzmény: H_G (2271)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2274

Úgy 2 hét - bár mostanában nehéz megmondani, mert 2-3 fajtát váltogatok. A frissentartásra semmi trükköt nem alkalmazok: a gyári dobozból kanalazom, doboz visszazár és megy a spájzba.

Alexandrosz: tudom, hogy mire céloztál a fekete Segával:P Csak arra lettem volna kíváncsi, hol veszed, mert nekem valamiért csak a piros volt meg eddig...

Előzmény: matti70 (2268)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2273

matti, mint azt már többször írtam, én csak szemest tudok használni, a lehetőségeim ezáltal korlátozottak. A másik, hogy belefáradtam a próbálkozásokba, de másként fogalmazva megtaláltam a megfelelőt kávékat.

Természetesen ebben az évben vettem úgy 2x valamilyen kis mennyiségű kimért kávét, de a standard szemeseket nem vagyok hajlandó lecserélni.

Talán nem egyedüliként, nekem az ár is számít, nem vagyok hajlandó 6-8.000.- forintot egy kg kávéért kiadni. Főleg azért, mert korrekt gép esetln a legtöbb esetben abszolúte nincs meg a különbség az én kávéim és eme ultradrága csodák között.

Előzmény: matti70 (2272)
matti70 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2272
Az Emozioni-t próbáltad már? Esetleg a mostanában kapható Espresso Classico-t?
Előzmény: alexandrosz (2270)
H_G Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2271
Ki bántotta az Intermezzót? Az nagyon is korrekt KV.

A legrosszabbat egyébként, amivel az utóbbi időben dolgom volt, jó drágán vettem egy "Sir Morik" boltban (kimért kenyai, helyben őrölve). Már útközben, papírzacskón keresztül gyanús volt a szaga némiképp, és amikor kibontottam, hát szabályosan szénné volt égve! Lehetetlen volt meginni, nyomban kidobtam az egészet.

Előzmény: alexandrosz (2269)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2270

Az őrölt így néz ki:

 

alexandrosz Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2269
Fekete Sega = Segafredo Espresso Casa = frankó, erősre főzhető kávé. Létezik őröltben, 250 g-os kiszerelésben. Figyelmeztetlek, hogy nem eléggé drága, alig merem ajánlani ezért :) Egyébként szerintem a sokat fikázott Intermezzo is van ilyen jó, csak normálisan kell belőle kávét főzni.
Előzmény: yeahhh (2258)
matti70 Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2268

Aha, az nem jó. Pedig könnyen hozzá lehet szokni a pod kényelméhez (eh, nekem sikerült...), sokkal gyorsabb az elő-utó meló :) De most újra sima őrölt játszik.

Azt meg ne is említsem, hogy az ünnepek alatt a szülőknél (nem kávéznak) kényszerből ivott 3in1 húúú de nem ízlett, nem is hasonlított kávéra. Pedig nemrég még jól elvoltam vele.

 

Kösz a boltot, jó ilyeneket tudni, nekünk bejött a Vergnano íze, biztos veszünk még.

Akartalak már kérdezni, neked meddig tart egy 250-es? Alkalmazol valami trükköt a frissentartására?

Előzmény: yeahhh (2265)
csgzs Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2267
Jó, relatíve igen, nyilván én is azért döntöttem így. De a "Carezza+166" azért "entry level"-nek minősül mindenhol, amennyire én láttam. Megüti a mércét, de éppen csak hogy. Viszont igazán viccesek a többszáz, esetenként több, mint ezer dolláros, króm, kézi karos és egyéb masinák. Arra akartam csak utalni, hogy ez a műfaj is bődületesen el tud fajulni a "kütyüzés" irányába, mint arra korábban volt is utalás. Amikor pl. Varkóékhoz elmentem vízkőtleníteni, a bemutató főzőről kiderült, hogy 300k. Szép, szép, króm meg melegítős, de nekem ez már igen sok (nyilván a többi dologhoz hasonlóan ez is pénztárca függvénye, többek között).
Ha meglesz a daráló, próbálok is majd inkább kávélelőhelyek után kutatni, mert persze abban nem vagyok elég tájékozott.
Előzmény: H_G (2266)
H_G Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2266
"Azt hiszem az igazi geek-ek ajkbiggyesztve köpnének egyet a cuccom láttán..."

Már miért köpnének, nagyon is magas pontszámokat ért el a geek-oldalakon.

"Már nem is tudom, melyik lap írta, hogy olaszok milliói főznek "kotyogóval", tehát az sem lehet olyan rossz..."

Na ja, de az olaszok nyilván isznak utána pompás vendéglátóipari eszpresszókat is napközben. Az otthoni kotyogó csak arra kell, hogy minimális cécóval pályára állítsa őket reggel.

Előzmény: csgzs (2259)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.29 0 0 2265
A Lurdy földszintjén az élelmiszerboltban, úgy 1800 körül volt a 250-es. Sajnos, a helyzet ugyanaz, mint egy régi próbálkozás során: a POD-betéttel csak szenved a gép - a kar végén is folyt a KV:-DD
Előzmény: matti70 (2264)
matti70 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2264
Hol kaptál dobozost? Ez jobb lett a gépedbe? Ha igen, a poddal mi a gond?
Előzmény: yeahhh (2263)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2263

Köszönöm, jó volt, azon felbátorodva vettem egy doboz őrölt Vergnanót, mert sajnos, poddal...hmmm... nem igazán brillíroz a gépem:-(((

Tessen majd beszámolni a Molinariról, NAGGGYON kíváncsi vagyok a véleményedre!

Előzmény: matti70 (2262)
matti70 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2262

Hová lettek a szavaim??? Hiába, este van már.

Szóval helyesen: Na és mondd, ...

Előzmény: matti70 (2261)
matti70 Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2261

Na, Vergnano pod hogy szuperált?

Five Star bontásra vár, már nagyon itt az ideje a kóstolásnak, nyilván holnap...

Csak közbejött egy kis ajándék frissen őrölt Semiramis, ami nem tűrt halasztást :)

Előzmény: yeahhh (2258)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2260

Saeco Gran Crema lehet. Nem rossz - nekem is ilyenből csordogál a KV:-))

Előzmény: csgzs (2259)
csgzs Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2259
Megköszönve a csitítást (én is elmondom magamnak néhányszor, ha meggondolatlanul mozdulni akar a kezem), megjegyzem: a számításba vehető darálók között legjobb tudomásom szerint a legolcsóbbakat nézegetem. Azt hiszem az igazi geek-ek ajkbiggyesztve köpnének egyet a cuccom láttán... Tudom, hogy az ilyesmi be tud "szippantani", de én ennél a szintnél nem szeretnék "feljebb" menni. Már nem is tudom, melyik lap írta, hogy olaszok milliói főznek "kotyogóval", tehát az sem lehet olyan rossz...
Saeco magic, ilyen van a barátomnak, aki a Saeco felé orientált. Jó kávét főz vele, de nekem kicsit tankszerű volt. Ő Crema Gusto-val (?) hajtja.
Előzmény: alexandrosz (2257)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2258

Halált megvető bátorsággal vettem egy zöld dobozos Vergnano Arabicát Karácsony napján felbontottam - golyóálló mellény, kevlársisak - de nem robbant ;-)))

Spiccen van, de azé' mán egy ideje a Cinque Stelle a nyerő. Black Sega hol terem? Van belőle örölt? Mer' kipróbálnám - eddig még nem volt hozzá szerencsém... 

Előzmény: alexandrosz (2257)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2257

A régi csapat focizik, most éppen fekete segafredoval. Azt hiszem, nem is változtatok a számomra nyerő összeállításon :)

Kicsit állítottam a minap a darálás finomságán, kellemesebb eredményt kaptam ezzel a kávéval. Eddig rejtett aromák bukkantak fel a méregerős feketében.

De igazából az elébb arra céloztam, hogy egy ösmerős a presszógépével és teljesen egyszerű darálójával szuper kávét varázsolt a minap, nagy élvezettel fogyasztottam el...

Előzmény: yeahhh (2256)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2256

A régi csapat (Saeco Magic/Segafredo) játszik, vagy jött új tag?

Előzmény: alexandrosz (2255)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.28 0 0 2255

Olvtársak, azért szvsz a legfontosabb maga a KÁVÉ élvezete, ehhez pedig nem mindig a legdrágább csodakütyükön, kellően sznob közönségnek készített és árult űberdarálókon keresztül vezet az út, ill. az egész könnyen ezek miatt sikkadhat el, ha értitek, mire gondolok...

Békével jöttem, nem bántani, csak ha jó kávét iszom és semmilyen extra berendezés nem kellett hozzá, akkor ez eszembe jut...

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!