Keresés

Részletes keresés

horgIca Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44641

Szép napot mindenkinek!  Hurrá itthonról is betudtam lépni, már kisérleteztem párszor a mai nap!!!!

 

Csirip, szép lett a terítőd, még a végén én is kedvet kapok hozzá!

Csöpi szuper a nyulacskád, tudtam, hogy Te fogsz győzni!

Azsur aranyosak a nyuszikák, ügyes vagy!

 

Marjike-Marcsi boldog születésnapot!!

 

Ezt el kell mesélni!  Reggel még nagyon takarékon néztem, mikor Józsefem kikapta egy kis vázából a Judittól kaptt hajócskás virágot és felkiáltott:

Jé de szép, boldog Nőnapot!

(Nálunk az élő virág a lakásban max. 2 napig marad meg, mert kevés a fény és nagyon meleg van. Így ha kapok virágot, mindíg kiviszem a temetőbe, ott sokkal tovább él.)

 

Judit nagy becsben van a virágod!!  Férjednek boldog névnapot, és szépeket hajócskázzon!!

 

Na megyek vissza vasalni, és ha fáj a lábam, vissza jövök olvasgatni, nézegetni.

andrea68 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44640
HorgIca: megkaptad az email-ket? mert 1x visszadobta, elküldtem mégegyszer. 6 db.
azsúr Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44639

Kéréssel is fordulok hozzátok: nincs-e meg valakinek a mellékelt kép szabásmintája és leírása? Már többször kerestem, de nem találom sehol.

 

Úgy látom, hogy a háta a karöltőig símakötéssel van kötve. A karöltőtől indul mindkét oldalon  2 síma 1 fordított mintával az elején a másik vállig keresztezett csík, a kapucnija pedig külön van kötve, talán félkörívben a 2 síma 1 fordított mintával.

Egy kicsit olyan ez nekem, mint a keresztrejtvény, csak nem biztos, hogy jól gondolom a megoldást. Segít nekem valaki?

csirip46 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44638
Fpárduc.
Nagyon szépeket töltöttél fel. Köszike a többiek nevében is. Nem kis munka volt!
Reggel az én párom is kiment - még épp, hogy pitymalott - és leszedte a legszebb nárciszt nekem. Én is jobban örülök az igazán szivből adottnak, mint egy hatalmas bukétának. Rögtön le is fotoztam a nyuszis terítővel.
Előzmény: fpárduc (44634)
azsúr Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44637

Esőmentes szép napot kívánok mindenkinek.

A születésnaposokat (Csöpi, Marikje) én is szívből köszöntöm, minden jót kívánok.

Olvasgatlak Benneteket szinte naponta, és elkapott engem is a húsvét-láz. Tegnap este kisnyuszikat horgoltam, ma meg nekiláttam az újabb hobbi: a tűnemezelés tanulásának. Vettem tegnap a kreatív hobby boltban egy csomagot, három hungarocell tojás van benne, kétszínű gyapjú, filcek, zseníliadrótok, a képes instrukció alapján elkezdtem a gyapjút - a külön vett nemezelő tűvel - rádolgozni a tojásokra, aztán szép sorban a többi hozzávalót is elkészítettem. Készítettem fényképet is róluk, hogy meg tudjam mutatni Nektek, de miután ma egész nap esett az eső nálunk, nem jók a felvételek.

 

csirip46 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44636
Olimama.
Külön is rávarrhatod és nem muszáj gyöngynek lennie.Nekem kéznél volt. Nézd meg a fonalat, nehogy fessen. Sajnos van olyan himző fonal ami fest.
Előzmény: olimama65 (44633)
fpárduc Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44635
De úgynézem, itt a fórumon igen...
Mindenkinek kellemes délutánt, jó pihenést...
fpárduc
fpárduc Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44634
Sziasztok!
Én sem vagyok egyedül.
Képzeljétek! A kedvesem kiment az esőbe, hogy az aranyesőről (aranyvessző) egy ágat levágjon nekem, és azzal köszöntsön nónap alkalmával... (egyébként utálja az esőt, főleg, ha ki kell mennie!)

Befejeztem a könyv feltöltését, jó nézegelődést!
fpárduc
olimama65 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44633

Nyuszturenka! De jó, hogy itt vagy. Én sem vagyok egyedül, a leányunokám és a kedvese van itt velem. Kaptam már sok virágot, egy csokor tulipánt, meg gerberát, egy fincsi Milka-csokit, szegfűt és még nem volt itt mindenki, aki nőnapon felköszönt. Te hogy vagy? Remélem nincs semmi probléma. Mi van a teknősöddel? Puszika.

Csirip-Pirike! Én most elgondolkodtam a szemen, és mivel én is inkább pirosat szeretnék, azt hiszem úgy döntök, hogy egy kis piros gyöngyfonallal fogok oda tenni neki szemecsékét. Mit szólsz hozzá? Jó lesz, vagy inkább varrjak oda kicsi piros gyöngyöt, ha már nem fűztem fel, amikor horgoltam?

Előzmény: nyuszturenka (44632)
nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44632

 

Boldog nőnapot mindenkinek... Remélem vannak veletek. És nem vagytok egyedül:-)))

nyuszturenka Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44631

Sziasztok!

 

Marikje boldogszületésnapot kívánok.

 

Hogy vagytok lányok?

krysztasz Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44630

Sziasztok!

De jó, hgoy itt vagytok, kissé tartottam attól, hgoy a fórum a kampánycsend miatt nem is fog üzemelni. De mégsem: :))

Pár hete kérdezősödtem, hogy sapkát hogyan köthetek. Kötőtűvel próbálkoztam, a szélein fogyasztottam a szemeket, kettőt,hetet, eléggé lépcsőzetesre:) sikerült, aztán itt segítettetek, hogy körkötőtűvel kell, körbe-körbe. Itt ismertem meg ezt a kötésmódot. :))

Jelentem, nemsokára kész a sapka, de újra van egy kérdésem. Mostmár a fejtetőnél járok, a sok-sok fogyasztásnál, 5-6. szem egybe. Ekkor már eléggé kevés van a tűn, így nagy nehezen rájöttem,hogy két tűvel kössem újra. Eddig a körkötés miatt csak színe volt, visszája nem. Most, hogy két tűvel kötöm, van visszája is, írtátok,hogy a visszáján ne fogyasszak. De ha nem fogyasztok, akkor - az eredeti verzió szerint, ha vmilyen csoda folytán mégis végig köthetek kötútűvel, ami ugye lehetetlen, pl. 10 szem nagyon kevés a kiskörkötőtűnek is, minden sorban fogyasztok - a visszája miatt dupla annyi sor szükséges a befejezéshez, és a végén csúcsos sapkát kötök.

 

Remélem, elég világosan írtam le, és tudtok magyarázatot adni nekem. Mert ok, nem fogyasztok, csak a színén, de lassacskán be kellene már fejeznem a sapkát, mindjárt elérem a kívánt hosszt, de a tűváltás miatt ez kétszer annyi idő lesz. Végül is, nem is az idő, hanem a csúcsosság a problémám. :))

Eszembe jutott egy kötős vicc, hátha van még, aki nem ismeri:

A játszótéren nagymama kötöget, gyorsan pörögnek az ujjai. Másik nagymama kérdezi: Miért kötsz olyan gyorsan?

Nagyi válasza: sietek, nehogy a vége előtt elfogyjon a fonal. :))

nyüzike Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44629
Szép napot mindenkinek
Marikje boldog szülinapot



Szmine ezt találtam volt már?
http://picasaweb.google.it/neus.cuadernobolillos/LH563Marzo2006
csirip46 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44628
Csöpi. Szuper lett!
Előzmény: Csopi47 (44624)
csirip46 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44627

Judit,evanet,olimama. Örülök, hogy tetszett a nyulam-bulam teritőm.

olimama. Ezt a gyöngyöt még a mikulás fejecske nózijának vettem. kb 3 mm átm. Már rögtön eldöntöttem, hogy fehér nyuszinak piros lesz a szeme, ezért előre felfüztem a szálra a 16 db gyöngyöt és ugy horgoltam együtt. De külön is rá lehet varrni csak igy egyszerübb volt. Nem az én ötletem volt, láttam az eredetin, hogy van szeme. Vigyázz a kezedre!

Előzmény: olimama65 (44626)
olimama65 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44626

Kedves Marcsi!

 

Nagyon Boldog Születésnapot kívánok ezzel a virággal! 

 

Borcsimama! Nagyon szívesen. Ha bármi van, csak írjál és válaszolok. 

Erzsimami! Ti csak az ember szívét fájdítsátok? Ha még egy életem lenne, akkor sem tudnám az a sok gyönyörűséget megcsinálni, amit felraktatok. Még megnézni is soká tart. De csak csináljátok ám, mindenki örül neki. Az előbbi vicc volt!

Csirip! Aranyos a terítőd. Milyen gyönyöt tettél a nyuszis-terítődre? Az enyém is kész, csak még nincs szeme.

Ma meg képzeljétek becsöngetett hozzám a fiam volt osztálytársa és mondja, hogy látta azt a nyuszis-kosárkámat, amit elajándékoztam és szeretne rendelni 3 db-ot húsvétra. Hát mondtam neki, hogy most baj van a csuklómmal, de azért ha tudom megcsinálom. Föl a fejem, hogy horgoljak, vagy a csuklómad védjem. Talán megy mindegyik. Egy kicsit horgolok, sokat meg pihentetem a kezem. Jó hosszú lettem, remélem nem haragszotok érte.

 

Lia63 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44625

Csöpi! Marikje!

 

Kivánok nektek nagyon boldog születésnapot, jó egészséget és minden szépet, amit csak el tudtok képzelni! Isten éltessen benneteket sokáig!!!!!!!!!!!!!

Csopi47 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44624

És nézzétek meg a szülinapi örömömet. Tegnap este készült el. Nem nehéz,csak nagyon babrás.

Nem olyan szép mint Erzsimamié,de azért én nagyon örülök neki.

Csopi47 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44623

Marikje-Marcsi!

Nagyon boldog szülinapot kívánok!

Csöpi

fpárduc Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44622
Sziasztok!
Boldog születésnapot Marikje!

Tovább töltögetem a képtáramban a horgolásos könyvet!
Sok nagyméretű terítő is van benne! Nem emlékszem, hogy ki keresett ilyent, de érdemes megnézni!
Van benne szalagos is.

fpárduc
Jolimama Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44621
Ismét kaptam levelet a kiállítással kapcsolatban. Nagyon gondoljátok meg, hogy neveztek-e.
Pumukli-Eszter, amennyiben Te valóban jelentkeznél, és még jelentkezne valaki, kérlek, hogy vedd kezedbe az irányítást, mert ezt nem tudom vállalni.

Köszönöm a közreműködést, és talán lehet kihozni ebből valamit, bár nagyon jól alkalmazkodó társaságnak kell lenni, hogy egy kiállitás erejéig kitartsatok. Ráadásul ez egy egynapos kiállitás lenne, ami nem túl vonzó, de egy kis település vagyunk, és nem látjuk megnyugtatónak a több napig tartó helyfoglalást.
Az itteni dolgokat mi elintézük, a reggelitől az ebédig, a meghívók, és a reklámok is a mi feladatunk lenne, Nektek csak hozni kellene, a szép munkáitokat, ami alkalmazkodik a Reneszánsz Évéhez, mivel ebben a jegyben tartanánk ezt a kiállitást. A szép csipkéket is ebben a stilusban szeretnénk látni.
Ez a kiállitás szept.20-án lenne addig még sok kérdést kellen tisztázni, de remélem, ha összejön akkor több mindent meg tudunk beszélni.
Köszi az együttmüködésedet és várom a jelentkezésedet.

Várom a véleményeket, mert azért választ mielőbb adni kell, akár igen, akár nem.
szirmok Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44620

Kedves Marikje!

 

Isten éltessen sokáig!

 

Reanung, Nagyon kleassz ez a  fórum, sajna nem tudok angolul, de szívesen nézegetném, mert sok olyan ötlet van rajta, amiket gyűjtök és szeretek.

Ha tudsz kérlek tegyél fel róla még, és hogy lehet egy kis képet nagyítani?

 

Erzsimami, Te is nagyon jókat találtál, köszi. Most ezek esnek nekem a legjobban.

Nuska4 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44619

Szirmok!

Arany kezed van! Nagyon jót találtál!!!!!! Óriási puszi érte!

 

Előzmény: szirmok (44580)
emoke33 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44618
Évikém levél ment. Ha megkapod jelezd. Nem tudom mi lehet a gond.

Marcsikám boldog szülinapot kivánok, kivánom,hogy legyél egészséges, és nagyon sok boldogságot a kis családodnak és persze Neked.
Előzmény: evanet (44617)
evanet Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44617
szép napot kivánok mindnenkinek

Csirip szép lett a teritőd nagyon

Emőke a tvn-es cimem

gagorka@tvn.hu>
Előzmény: emoke33 (44584)
csirip46 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44616
Hát akár leveses tányért is csinálhattam vonla. Igen, kunkorodott. A nyulaknál még nem, hanem felül, az utolsó soroknál, pedig még a 2 ráhajtásos pálcálról sem felejtkeztem el. Ezt azért irom, mert a multkor az egyik teritőmnél simán 1 ráhajtásosnak horgoltam a 2 ráhajtásost. Már majdnem befejeztem, amikor látom, hogy nagyon kunkori, jobban megnézem a mintát, hát 2. Vissza. Férjem szerint, legalább sokáig tart...
Előzmény: LRJudit (44615)
LRJudit Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44615

Csirip!

A tiéd is erősen kunkorodott, vagy elbénáztam valahol? Bár mindegy, mert már lapos!

Előzmény: csirip46 (44612)
reaung Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44614

Szép jó reggelt!

Mire jó a ravelry ( www.ravelry.com )?

 

Itt egy kis ízelítő:

http://www.ravelry.com/tour/peek

 http://www.ravelry.com/tour/video/preview

 

komórka Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44613
Kedves Marikje!
Boldog születésnapot!
csirip46 Creative Commons License 2008.03.08 0 0 44612

Szép Napot Mindenkinek.

Judit. Mit szólsz, milyen erőben vagyok?

 

Előzmény: LRJudit (44611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!