Keresés

Részletes keresés

werebel Creative Commons License 2011.05.02 0 0 7976

szia!gróf,vagy ispán.pl.comes salinarius=sóbánya ispán.de:comes Jazigum et Cumarorum=Jászok és kunok bírája.

ha nincs semmi előtte,akkor djurikának van igaza,gróf.

rkozmán kívül tudja valaki,hogy a római katolikus lélekösszeírását egy adott településnek hol köll keresni? Foteles és ne foteles megoldás is érdekel:D

W.

 

Előzmény: -zakopane- (7973)
Steve the Great Creative Commons License 2011.05.02 0 0 7975

Juhúú, ez igen jó hír, végre meg szerelték...

Előzmény: rkyra (7966)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.02 0 0 7974

Gróf.

Előzmény: -zakopane- (7973)
-zakopane- Creative Commons License 2011.05.02 0 0 7973

Az milyen rang vagy titullus hogy COMES? (Valahol olvastam, hogy legelső ismert ősük a felvidéki XY comes.)

werebel Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7972

Szia,rkyra!

van egy könyv,Syllabus latino-hungaricus,az egri levéltár adta ki,20 éve.Mintha csak nekünk íródott volna,de persze nem lehet kapni:(Egyszer,rövid ideig lehetett a kezemben egy ilyen,gyorsan kijegyzeteltem,amit tudtam.Nos.liber-könyv

libera-ünnepélyes gyászmise

liberales-udvari szolgák

libitinarius-sírásó

librarius-könyvtáros

libellus-könyvecse

w.

Előzmény: rkyra (7966)
werebel Creative Commons License 2011.05.01 0 0 7971

Szia,Robi!

segíteni sajnos nem tudok,de sokszor eszembe jut ez a hozzászólásod.Egyik ágam  kutatásával sajnos elakadtam,az összeírás sem vitt előbbre.Kedden,a levéltárban  érdeklődtem a r.kat lélekösszeírásról,de ott az nincs:( (Eger)Szeretném,ha megírnád,Te hol nézted ezt meg,hol lehet hozzájutni,hogyan kell kérni?

Főegyházmegyei levéltár?plébánia?Köszönöm szépen!

W.

Előzmény: rkozma (7955)
Kováts Zoltán Creative Commons License 2011.04.29 0 0 7970

Kedves Erdős Pál!

 

Bavallom meglepett, hogy ilyen jól vagy informálva ezekről a családokról!

Az én apai nagyszüleim szülei éltek Szatmárudvariban (Papp család) és volt egy kissebb birokuk ott.  Van néhány információm róluk, de lehetséges, hogy Te többet tudsz róla!

Ha ímegosztanád velem és írnál nekem róla, akkor azt megköszönném. Ha Lehet, emaien, mert ritkán vagyok itt a fórumon!

 

üdvözlettel:

 

z.

 

email: tszoli@freemail.hu

Előzmény: erdospal25 (6471)
Kováts Zoltán Creative Commons License 2011.04.29 0 0 7969

Szia Ákos30!

 

Véletlenül akadtam rá az írásodra!

Az én Apai nagyanyám szüleimnek (Papp család) volt sok bírtoka udvariban és ők éltek ott!

 

Miért érdeklődtél ezek után, lehet, hoyg tudok segíteni?

 

üdv!

 

zoli

 

email: tszoli@freemail.hu

Előzmény: Ákos30 (6469)
AAAaaa Creative Commons License 2011.04.29 0 0 7968

Koszi, nekem uj info volt. Sot a familysearch oldalon mar lehet evszamokkal is szukiteni.

 

Előzmény: rkyra (7966)
Azzy Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7967

Nagyon köszönöm, ez sokat segített! Egy egész napot töltöttem a levéltárban azzal, hogy próbáljam kideríteni, miért szerepel néha Barabara, néha Borbála. Azt hittem, újra házasodott és a volt felesége testvérét vette el, vagy hasonló.

 

Persze utólag már látom, hogy ahol Borbála néven szerepel a feleség, ott a férj Lázárként van bejegyezve, ahol pedig a feleség Barbara, ott a férj Lazarus:)

Előzmény: Törölt nick (7958)
rkyra Creative Commons License 2011.04.28 0 0 7966

Sziasztok!

 

Tegnap felfedeztem, hogy a familysearch oldalon már lehet településre is keresni (már amelyik fel van dolgozva). Ez korábban csak névkeresére működött. Így egyébként, bár hatalmas elírások vannak benne, az összes őst be tudtam azonosítani.

 

Illetve nem láttam a linkek között ezt az oldalt.

Ha esetleg már mindkettőt ismertétek, akkor elnézést az ismétlésért.

 

Viszont kérdeznék is.

Nem tudja valaki, hogy egy házasságnál mit jelentett az a szó (vagy hasonló), hogy LIBERIS? Már 34 éves volt ekkor a férj, tehát nem ifjú legény (ahogy egyébként írták latinul), illetve a menyasszony is özvegy volt. Utóbbit vidua szóval illették. Lehetséges, hogy a férj elvált?

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7965

Többeknek:

érdemes körülnézni ITT

valamint (akár regisztráció nélkül is) olvasgatni EZT

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7964
Előzmény: Aegopolis2 (7941)
skoumi Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7963

Kedves Topiclakók,

 

azt hiszem, ezt a témát berekeszthetjük...

 

Kedves Vyvien,

 

ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

 

Üdv:

Skoumi

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7962

Tudom, az actapublica-t már régóta ismerem és használom, de ami nekem kell az még mindig nincs fenn :(

Előzmény: kajra (7960)
iater Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7961

szia!

 

köszi a válaszod;

hm... sajnos egyelőre Földes Katalin szüleit nem "ismerem", de majd nekirugaszkodok hamarosan a jegyzeteimnek :) és jelentkezem, ok?

Előzmény: Azzy (7957)
kajra Creative Commons License 2011.04.24 0 0 7960

Nemcsak Prága körzetének anyakönyvei online - itt... Én a prágai körzetet néztem át, a településnevek ABC-sorrendjében teszik fel az anyakönyveket az internetre (részlegesen). Most az "M" betűnél tartanak...

http://actapublica.eu/

Előzmény: Törölt nick (7956)
erdospal25 Creative Commons License 2011.04.23 0 0 7959

így van a Borbála másképp Barbara

Előzmény: Törölt nick (7958)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7958

Ha katolikus, akkor a Borbálákat mind Barbaraként jegyezték fel latinul, tehát ugyanaz a személy.

Előzmény: Azzy (7957)
Azzy Creative Commons License 2011.04.22 0 0 7957

Szia Iater!

 

Egyelőre még rendszerezem az adatokat, de a következők biztosnak tűnnek: 

 

Földes Gergely oo Tóth Erzsébert

I

Földes Ferenc sz. 1743. Kőtelek oo Rácz Katalin

I

Földes János sz. 1772. Kőtelek oo Horváth Erzsébet

I

Földes Lázár oo Tóth Borbála (vagy Barbara, itt nem sikerült feloldanom még az ellentmondást)

I

Földes János sz. 1839. Kőtelek oo Szecsei Mária (már Kenderesen házasodtak)

 

Szólj, ha találtál valamilyen kapcsolatot!

 

üdv.

 

 

Előzmény: iater (7928)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.21 0 0 7956

Prágai anyakönyvek egy része online, ha valakit érdekel:

 

http://www.ahmp.cz/eng/index.html?wstyle=2?lang=en

 

 

rkozma Creative Commons License 2011.04.20 0 0 7955

Sziasztok!

 

Tanácsot/ötletet kérnék.

Megnéztem a lakóhelyemről két db róm. kat. lélekösszeírást. Nagyon értékes forrás, mert összeírja a katolikus családokban az összes családtagot, névvel és életkorral együtt.

Mindkettőben 25 róm. kat. családot sorol fel.

Viszont az anyakönyvek szerint ennél kb. 6-8 családdal több katolikus familia élt a faluban.

A kérdésem: ők miért maradtak ki a lélekösszeírásból? (Ők is és a többiek nagy része is egyszerű jobbágy volt.) Kiket írtak össze ezekben? Kiket hagytak ki és miért?

 

Köszönöm!

Robi

 

werebel Creative Commons License 2011.04.19 0 0 7954

Amit még a Djurika által említett részhez hozzáfűznék...hátha valakinek jó lesz:

 

http://www.worldvitalrecords.com/

 

itt a WORLD-re kell kattintani,és kiválasztani a megfelelő országot,mondjuk Hungary :D

Több minden is van,persze,az a megye,ami nekem kéne,nincs:(De remélem,valaki talál valami hasznosat,így a  karosszékből:D :D :D

Én meg csütörtökön megyek levéltárba :D

Előzmény: werebel (7953)
werebel Creative Commons License 2011.04.19 0 0 7953

Bocsi,valamit mellényomtam (..vagy nem tudom.Ezt akartam küldeni:

 

http://www.mikrofilm.extra.hu/

 

Szóval itt érdemes nézelődni,de az összeírásokról nincs semmi új.Régebben működöt egy link,ahol több vármegyét meg lehetett találni,de most az sem jó.Azért csak próbálkoz,hátha...

Előzmény: kompen (7952)
kompen Creative Commons License 2011.04.19 0 0 7952

Hello werebel, de ezzel mit lehet kezdeni?

Előzmény: werebel (7948)
Törölt nick Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7951

Fogalmam sincs, a mikrofilm.extra.hu-ról tudok (meg néha, ha a google-ban találok valamit) ennek egyik aloldalán van egy link az 1828-as összeírásra, de állítólag fizetős az adatbázis, és ennek tetjébe úgy néz ki, hogy egy ideje már halott a link is:

 

http://mikrofilm.extra.hu/projects/census_1828.html

 

 

Amúgy ezeket nem adták még ki CD-n, vagy tervezik egyáltalán?

Előzmény: AAAaaa (7950)
AAAaaa Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7950

mint amator koca csaladfakutato - aki szinten csak fotelbol kutat szabadidejeben (ennek egyik oka a tobb mint 1000km tavolsag) - azt kerdeznem, hogy van-e valami oldal, ahol egybegyujtottek azokat az oldalakat, ahol online szkennelt dokumentumok talalhatok (mint amit te is megadtal)

 

Itt a topikban mar sok erdekes linket talaltam, most a tiedben azt tudtam ellenorizni, hogy ukapam szulei nem ott eltek ahol dedapam szuletett.

Előzmény: Törölt nick (7940)
werebel Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7949
Előzmény: kompen (7947)
werebel Creative Commons License 2011.04.18 0 0 7948

helló!

Érdemes megnézni a mikrofilm extra.hu  oldalt.ott folyamatosan tájékoztatnak a feltöltésekről.vannak régi,határon túli anyakönyvek is,illetve sokszor nem anyakönyv,csak kutatható adatbázis.Ahogy olvasta az összeírásokat is digitalizálják,kérdés,mikor lesz hozzáférhető.Érdemes figyelni a futó projekteket.Én is járok levéltárba,csak nem jutok el gyakran.Szigorúan csak az iskolai szünidőben,de a miénk pl. augusztusban zárva tart.Szóval marad egy hónap:(

Kalandra fel :D

Előzmény: kompen (7947)
kompen Creative Commons License 2011.04.17 0 0 7947

Tisztelt Kutató-Szakértő Társak!

Azt szeretném megtudni, hogy ha számomra a mai Magyarországon kívülre eső területről, illetve településről kellenek adatok az csak úgy elérhető, hogyha  az ember a helyszínre utazik? A település a mai Szlovák-Lengyel határ mellett található és ma L'ubica a neve.

Régen Leibic vagy Leibitz volt a neve. Az ükapám itt született kb. 1870 körül, róla szeretnék megtudni néhány adatot, például a szülei nevét, foglalkozásukat és gyermekei nevét, sőt a felesége nevét is. Ötleteiket és segítségüket előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!