Keresés

Részletes keresés

arzachel Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2682

Te alexandrosz!

 

Marha jó lenne,ha a hangfalkábelemet amit ügyesen lenyúltál ,visszahoznád,mert a pofátlanságnak is van határa.(((

Előzmény: alexandrosz (2531)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2681
Azé' vennék egy ilyen egeres Giottót :-D
Előzmény: H_G (2680)
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2680
"Because the boiler pressure was a bit over the green area I unscrewed the top to adjust the pressurestat but when I uncovered the top of the machine a very penetrating smell of old water hit my nose. I decided that the first thing I should do was to clean the interior of the machine thoroughly. My wife came by and smelled it too. She said: ‘What have you bought? Are you crazy?’

Then the big surprise came. While cleaning I found half under the boiler, hidden, or stuck, I don’t know - A big, fat, DEAD MOUSE!

In short, my wife declared that she would never drink anything out of this machine, but at the same time feeling very sorry for me, as I had been so happy with the opportunity to buy a Giotto at last.

After removing the mouse (which I dropped ‘accidentally’ at Petra’s (my wife) feet a couple of times), I opened Giotto and started cleaning VERY thoroughly! While cleaning I was thinking about a documentary I saw on Discovery Channel about swollen corpses of animals in the forest and how you can determine the time of death by measuring the smell and swelling. This mouse was not swollen that much and the smell was a bit sickly sweet. I think the mouse went through one of the holes in the bottom the day before I picked Giotto up (that was a bit of a relief)."

:))

Itt a sztori:

http://www.toomuchcoffee.com/index.php?module=ContentExpress&func=display&btitle=CE&mid=&ceid=57

Előzmény: yeahhh (2679)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2679

Télleg jó a felhozatal a sógoréknál, akad néhány egzotikum.

...nade: hogy került oda az egér...? Neki ártalmas volt a KVzás :-)

Előzmény: H_G (2678)
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2678
Egy viszonylag közeli üzlet, igencsak nyálcsordító kínálattal: www.tasteit.at

Nemrég olvastam vhol a neten egy angol fickó beszámolóját, aki használtan vett egy fölsőkategóriás gépet (mintha pont az ECM Giotto lett volna) Amszterdamban. Amikor hosszas pucolás és átmosások után még mindig poshadt ízű víz jött belőle, csavarhúzót ragadott és szétszedte -- és egy döglött egeret talált a bojler alatt :)

Előzmény: yeahhh (2677)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2677

Tessék választani! Micsoda csapat...

Most pedig nyomok egy Cinque Stellét a Saeco Gran Cremán :-DDD

yeahhh Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2676
Köszönöm, ez a Botticelli jó ötlet, még sose' láttam! Az ECM-nél nem kispályáznak: ahogy elnézem, ennél csak drágább gépeik vannak...
Előzmény: H_G (2675)
H_G Creative Commons License 2006.03.14 0 0 2675
Itt árul, a Saturn. De "természetesen" az amerikai árakat sokkal könnyebb megtalálni a neten, mint a magyaro.-it: az Espressozone-nál az új Carezza (és Espresso, azt itt nem kapni) 199, az Evolution pedig 249 USD.

Ezek az újabb, kerekebb formaterveik SZVSZ nem olyan szépek, mint a régi szögletesek, a Coffee, de még a "kis bika" külsejű Espresso is sokkal jobban néz ki. (A Carezza ráadásul rettentő olcsó hatású műanyaggal van burkolva -- ez persze igazából nem akadálya a jó működésnek.)

Pár hétig nekem is volt olyan érzésem, hogy ha már szemlátomást sokkal jobban rá lehet kattanni erre a házi eszpresszó dologra, mint hittem volna, akkor eléggé alálőttem a célnak a Trevisóval és vehettem volna eleve a G. Coffee-t, de tovább kísérletezve a DeLonghival és alaposabban utánaolvasva most már úgy látom, hogy a rosszabb hírű gyártó ellenére ez elég szerencsés konstrukció, aminek még egyáltalán nem értem a képességei végére. Úgyhogy először a többi tényezőn érdemes javítani (KV frissessége, jó őrlemény, saját ügyességem) és a gépet upgradelni csak ezek után érdemes, akkor viszont már nem ezekre a Gaggiákra, hanem az eggyel komolyabb kategóriára (amiket yeahhh szokott emlegetni: Silvia, Butterfly, v. a nekem még jobban tetsző ECM Botticelli) ahhoz, hogy tényleg érdemi minőségjavulást kapjak a nem kevés pénzért.

Előzmény: Káposzta (2674)
Káposzta Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2674

Nemet interneten az Evolution a legolcsobb 150 Eur korul, a Carezza 190.

Carezzat alig arul valaki.

Előzmény: H_G (2671)
H_G Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2673
"Érdekességként megemlíteném, hogy egyik kedves barátom hozott most Libanonból kardamommal ízesített és "natúr" kávékat (pl.: Najjar). Mindegyik fajta lenyűgöző."

Hát a Najjar ízlett, akkor semmi gond -- azt Pesten is megveheted pl. a Karinthy úti szír csemegés-hentesnél vagy a Corvin mozi melletti arab boltban. 700 HUF/200g. Nekem is egy zöld Najjar van éppen bontva török kávéként... (M. Efendit viszont pont nem láttam Pesten, drágán sem.) Érdekes egyébként, h. a Najjar alapanyaga a zacskó szerint brazil...

Elég hülyeség, h. a néven vitatkoznak ezek a nem túl barátságos népek... A tudósok szerint a középkori Jemenből származika pörkölésnek és főzésnek ez a módja, így tkp. arab kávé lenne a legkorrektebb név.



Előzmény: Törölt nick (2670)
H_G Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2672
"a tiszta arabica kávéknak lehet erős savanyú mellékíze?"

Ezen egyszer hosszasan vitáztunk itt Thor kolleginával, nem olvastad? Szerintem van, szerinte nincs, de végül kiegyeztünk abban, h. egyes Arabica kávéknak csakugyan van vmi kellemetlen mellékíze, amire nem igazán jó kifejezés a savanyú (őszerinte "dohányíz").
Előzmény: ajsa_ (2666)
H_G Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2671
"Ujonnan az Evolution a legolcsobb"

Azért a Carezza olcsóbb annál, sőt tudtommal az Espresso is; ez utóbbit szokták emlegetni a CG-n, mint a legolcsóbb egyértelműen ajánlható masinát. Nem tudom egyébként, ajsa_ kollégának konkrétan milyen panasza van a BAR 14-re, de nekem az a benyomásom alakult ki, hogy annál az olcsóbbfajta Gaggiák sem jelentősen jobbak. (Pl a Babyt, ami itt újonnan 90 ezer HUF, már nem is nevezném olcsónak.) A CG consumer reviews rovatában a Treviso 7,7 pontnál tart, a szóba jöhető Gaggiák:

Carezza 7,8
Baby 6,7
Classic 8,0
Coffee 8,5
Espresso 7,8
Evolution 8,6


Előzmény: Káposzta (2663)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.13 0 0 2670
"...Mennyi Münchenben Mehmet Efendi?..."

Ha haver vagy (értsd: nem először lát az eladó), akkor 500g Kurukahveci Mehmet Efendi 8 euro körül van.

Ennél jóval olcsóbb, ha Törökországból tudod hozatni.

Érdekességként megemlíteném, hogy egyik kedves barátom hozott most Libanonból kardamommal ízesített és "natúr" kávékat (pl.: Najjar). Mindegyik fajta lenyűgöző.
És a feleségem kedves munkatársnője pedig egy adag szerbiai Grand Kafa (turska kafa) -val lepett meg. Azt is szeretem. :)



"...Kolléganőmet egyébként egyszer majdnem meglincselték azért, mert a török kávét török kávénak nevezte -- Örményországban..."

A görögök ugyanilyen érzékenyen reagálnak erre.
Előzmény: H_G (2605)
matti70 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 2669

Én passzolok, majd jön vki okosabb :)

Amit eddig több helyen olvastam, a savanykásság a _kávé igényéhez mérten_ alacsony hőmérsékletre utal. Ezt esetedben alátámasztaná az is, hogy a presszóban lett savanyúbb, ahol alacsonyabb a hőfok. Tehát lehet, hogy melegebb víznél jobb lenne (még ha ezt kvázi szabvány rögzíti is), de megtartva a rövid átfolyási időt, mert a kotyogónál meg a hosszabb idő tehet rá egy lapáttal.

Vagy csak vmi miatt simán vacak a kávé...

Előzmény: ajsa_ (2668)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.12 0 0 2668

Az a fura helyzet állt elő, hogy a Semiramisban vett őrölt arabica lett nagyon savanyú... és ami a legfurcsább... presszógépen talán még inkább, mint kotyogóban...

 

Egyébként a Lavazzát én sem szerettem, pont emiatt. De eddig meggyőződésem volt, hogy ez inkább a robustára jellemző (fanyar, savanykás utóíz), és inkább a kotyogós elkészítési módra, mert ott (inkább) van idő, hogy ezek az ízanyagok (csersav?) "kifőjenek" a kávéból. De lehet, rosszul tudom...

Előzmény: matti70 (2667)
matti70 Creative Commons License 2006.03.12 0 0 2667

Nem előírás a savanyú íz, sőt a robustánál sem :)

Néhányan sajnos már találkoztunk ilyen bibivel, én pl. a fekete dobozos Lavazzával jártam így. De sok más tiszta arabica vagy arabica-robusta keverék volt viszont már nagyon finom, nulla savanyú érzettel...

Előzmény: ajsa_ (2666)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.12 0 0 2666
Lehet, butaságot kérdezek... de a tiszta arabica kávéknak lehet erős savanyú mellékíze?
Káposzta Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2665
Teljes mertekben. Eleg massziv darab, nem tudom elkepzelni, hogy valami el tudna romlani rajta, pedig nem viszem tulzasba a karbantartast. Ja, es nezd meg az olasz ebay-t sokkal nagyobb a valasztek mint a nemeten, sajnos sokan csak olaszorszagba szallitanak. Alkatreszek is vannak minden mennyisegben, ha megiscsak javitani kellene.
Itt egy erdekes darab gyujtoknek: 4446804320
Előzmény: ajsa_ (2664)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2664
Ezek szerint elégedett vagy vele. :)
Káposzta Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2663
Coffee. De azt hiszem mindegyik ugyan olyan jo kavet foz es massziv sargarez a szurotartoja, csak a dragabbakban van valami szelep, hogy ne legyen vizes a kavezacc es vannak 2 kazanosok amivel konnyebb tejhabot csinalni. A Baby meg az Evolution meg viszonylag olcsok, meg egy par regi modell. Ujonnan az Evolution a legolcsobb, azt nehany helyen 200 Eur alatt mar lehet kapni, ehhez merd a hasznalt arakat.
Előzmény: ajsa_ (2662)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2662
Apropó, milyen fajta Gaggiad van?
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2661

Köszi a választ.:) Akkor jobbak lehetnek a DeLonghi Caffe Trevisomnál (=Bar14)...

Mondjuk Angliába kissé bajos lenne kiszaladgálni érte...:)))

Előzmény: Káposzta (2660)
Káposzta Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2660
Bármelyiket, amelyiket olcson megszerzed, ez az uj aratol nem fugg annyira. Mivel ezek sulyos darabok, van aki nem akarja postazni hanem erte kell menni, es akkor altalaban sokkal jobb az ar. Kelet-ausztriaba meg megeri kimenni erte. En eBay-en vettem es nem bantam meg.
Előzmény: ajsa_ (2659)
ajsa_ Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2659
E-bayen nézelődtem... a Gaggiak közül melyiket érdemes figyelni? Persze inkább az olcsóbb szegmensre gondoltam. Egyáltalán érdemes, mennyire rizikós használtan venni presszó gépet?
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 2658
Az index digicam-re találtam belinkelve a lenti oldalt.
Érzésem szerint lehet köztünk érdeklődő.
AZ ÉN OLASZ KÁVÉM - FOTÓPÁLYÁZAT
matti70 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2657
A felezésben benne vagyok, ha neked is jó lesz így. Azért fél kiló nálunk egy hónap - az kicsit hosszú idő lenne. A forgalmazótól tudod, hogy milyen van, és ott veszed? Érdekel is, milyen árú a cucc, mert a boltban én rá sem kérdeztem. Köszi!
Előzmény: yeahhh (2656)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2656
Nem tudtam: akkor még csak szemes volt, vettem 1 kg-ot és "lebérdaráltattam" egy ismerősnél. Most van espresso és mokka őrlésű is - a jövő héten megyek 500 g espresso Sublime-ért :-) Felezhetünk...
Előzmény: matti70 (2655)
matti70 Creative Commons License 2006.03.10 0 0 2655

Nem eccerű ez kérem :) Én is megnéztem egyből a honlapjukat, bár sztem az olasz oldalon sokkal átláthatóbb a termékkínálat. Ja, és ott egy nagy kotyogós fényképpel indítanak a Home Line kiválasztásakor...

Szóval azt az ezüst papírdobozost egyik oldalon sem találom, amiből volt mokka és presszógépes fényképpel ellátott (bár a ráírt szöveg tök egyforma volt, és nem utalt az őrlési finomságra). A top cuccokat (Sublime, Aroma Bar) mintha nem is láttam volna, de mivel azok 500g kiszerelésűek, talán ezért nem figyeltem rá. Őröltből amúgy sem bontanék meg ekkorát (dettó mint a Perté, nem mellesleg ez ua. bolt a Bajcsy Nyugati tér felőli végén).

Ha jól emlékszem Aroma Piú volt, de az már csak 40% arabica.

Nyilván majd újra szemrevételezem őket, ha arra járok.

 

A Sublime-t biztosan tudtad, hogy finomra őrölt, mikor vetted? Az érdekelne, de kisebb csomagban.

Előzmény: yeahhh (2654)
yeahhh Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2654
Ilyet vettem akkor - lehet, hogy megint elkövetem. Ja, igen - van bemutató kávézójuk, térkép a honlapon.
yeahhh Creative Commons License 2006.03.09 0 0 2653
Vagy másfél éve jöttek Magyarországra, akkor a Hoventán ittam - olasz barista, bika gépen NNNagyon jót főzött - és utána vettem is. Aztán elment tőlük a kontaktom, s leszoktam róla. Próbáld ki mindenképpen, itt a választék.
Előzmény: matti70 (2650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!