Keresés

Részletes keresés

PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -1 2 15131

Alapvetően ott tévedsz, hogy ez csak Izraelnek megoldás, és csak néhány hónapra vagy szerencsés esetben néhány évre (max. 2-3), de a bosszú bosszúja nem marad el.

Melléktermékként Európában vagy a világ más részein is lesznek terrorcselekmények.

1-2 év alatt újra megerősödik a Hamász vagy az utódja és megint megtámadja Izraelt, és az újra jól megtorolja.

Szerinted ez így helyes, szerintem meg nem.

 

Az embereket az érdekeik irányítják, a palesztin és az izraeli emberek is így vannak ezzel.

Mindössze annyit kell tenni, hogy ne a háborúskodásban legyen érdekeltek.

Többen írták már, hogy ezzel sajnálatos módon Izraelben nem lehet választásokat nyerni, így marad a néhány évenkénti háború.

Egyszer majd az izraeli emberek érdeke is átalakul, de tartok tőle, hogy az nem a közeljövőben lesz.

Addig pedig lehet a másikra mutogatni, mert a felelősséget ma még senki nem vállalja.

Előzmény: Enduroman (15123)
Foteltábornok2 Creative Commons License 2023.11.18 -44 1 15130

Több tucat ember meghalt az ENSZ egyik óvóhelyén –  írja a BBC. Az észak-gázai iskolát találat érte, a Gázai övezet egészségügyi minisztériuma az AFP hírügynökséggel azt közölte, hogy legkevesebb 50 ember halt meg a támadás során. A Hamász izraeli légicsapásról beszél, az IDF közölte, hogy vizsgálja az esetet.

Egy interneten közzétett videón sok ember – köztük nők és gyerekek – láthatók súlyos sérülésekkel vagy mozdulatlanul a padlón fekve az épület különböző részein.

 

 

A hiredet a Spiegel online is 20 ora utan aranylag reszletesen de bizonyos különbseggel lehozta.

Az alapvetö különbseg az volt, hogy, hogy az ynet  israeli  hirügynökseg szerint tisztazatlan az hogy az iskolat  es israeli tamadas erte-e, avagy  egy  a palesztin terroristaknak az  egyik felrement raketaja talata el az iskolat, hiszen ma szombaton is szamtalan raketa lett a Gazastreifenböl a Hamas terroristaktol israeli területre kilöve, sok a hatarvonalnal levö israeli területi savba, es  a tengerparti Aschkelon israeli varosra is löttek ma a terroristak raketakat ki.

A Hamas -es mas gazasterifeni terroristak-  altal kilött raketaknak kb 1/5-e (egyötöde)  magaban a Gazasterifenben megy  le  (tehat el sem er israeli területet).

 

Hogy mi volt valojaban azt nagy valoszinüseggel a müholdfelvetelek pontosan mutatni fogjak, es ha az israeli fegyveres erök  nem erösitette meg közvetlenül az iskolanak a megtamadasat  -ahogy nem erösitete meg-, akkor nagy a valoszinüsege annak az eddigi  gyakorlatnak megfelelöen, hogy ezt a tamadast egy Hamas -vagy mas- terroristaknak- a felrement raketaja okozta.

 

Beim Einschlag eines Geschosses in einer Uno-Schule im nördlichen Gazastreifen soll es am Samstag zahlreiche Tote gegeben haben. Ein Sprecher des von der Hamas kontrollierten Gesundheitsministeriums in Gaza berichtete von vielen Toten und Verletzten in der Schule im Flüchtlingsviertel Dschabalia. Er warf der israelischen Armee vor, das Gebäude angegriffen zu haben. Das Militär teilte mit, man prüfe die Berichte. (...)

 

Die israelische Nachrichtenseite ynet schrieb, es sei unklar, ob es sich um einen israelischen Angriff oder eine fehlgeleitete Rakete palästinensischer Terroristen handelte. Aus dem Gazastreifen wurden am Samstag nach israelischen Militärangaben erneut mehrere Raketen auf israelische Grenzorte sowie die Küstenstadt Aschkelon abgefeuert. Nach Darstellung der israelischen Armee geht etwa ein Fünftel der abgefeuerten Raketen im Gazastreifen nieder.

Előzmény: OFF -mondta az indián (15047)
Enduroman Creative Commons License 2023.11.18 -3 2 15129

Ne a gyűlöleted és ne a propaganda késztessen írásra, mert mint a beírásod is mutatja, őrületes baromságokra sarkall a fékezhetetlen, ámde minden tényt nélkülöző fröcsögés.

Előzmény: Törölt nick (15127)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -8 0 15128

Előre borítékolom, nem fogja érteni. Eddig sem értette ezután sem fogja.

Előzmény: Enduroman (15123)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.18 -1 2 15127

Elfogadta azt, hogy legyen egy zsidó állam és legyen egy palesztin állam)."

 

Lószart, mama!

A mai napig nem ismerték el a Palesztin államot.

Előzmény: Enduroman (15123)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -8 1 15126

Előzmény: gépeszű (15124)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -8 0 15125

Előzmény: Enduroman (15123)
gépeszű Creative Commons License 2023.11.18 -2 1 15124

Aki nem jó semmire, azt nem szokták irigyelni.

 

De ti az önbecsülés roncsderbijét adjátok elő - amióta zsidók vannak a világon.

 

Sok, nagyon sok felfoghatatlan tragédia érte és éri még a zsidókat.

 

De ettől függetlenül a térdüket csapkodva röhögnek rajtatok, nem szűntök meg a bohócaik lenni.

Előzmény: PW2024 (15114)
Enduroman Creative Commons License 2023.11.18 -2 3 15123

Egyrészt ez teljesen valótlan állítás. Izrael számtalan alkalommal hajlandó lett volna békét kötni és területeket átadni ( először az ENSZ határozatkor, amivel létrehozták! Elfogadta azt, hogy legyen egy zsidó állam és legyen egy palesztin állam).

Másrészt van erről egy kedves történetem, ami velem esett meg :-)

Egy kedves panelnáci barátommal ( tudod: ökölbeszorult fej, habzó száj, stb :-) elmentünk motorral Izraelbe. Szerbia, Bulgária, Törökország, Szíria, Jordánia és végül Izrael. Szóval egész úton odáig azt hallgattam, hogy szerencsétlen arabok miért nem fojtják a tengerbe azt a néhány millió, gyilkos ge...i zsidót. Aztán Izraelben már másnap olyan heves ingerek érték az én kedves barátomat, hogy kb. a 3. naptól azt kellett hallgatnom, hogy szerencsétlen zsidók miért nem nyírják ki az összes barom törölközőfejű arabot.

 

Szóval én elmélyedtem a zsidók újkori történetében, az arab-zsidó konfliktusban és bár alapvetően pacifista vagyok, van az a hatzár amikor fegyvert fognék. 

 

Az okt. 7-ei sunyi gyilkosságsorozat is (mint eddig is több száz) ilyen. 

Aki pedig védeni próbálja ezeket a sunyi gyilkosokat, túszejtő terroristákat, az pont úgy levetkőzte emberi mivoltát, mint  azok a gyáva gyilkosok.

Előzmény: PW2024 (15120)
zsozsok Creative Commons License 2023.11.18 0 0 15122

Ha tudták hogy Ludas Matyi tízszer veri le a dolgot ,akkor nem lett volna egyszerűbb ha hagyják lemenni a zenei fesztivált ?

Előzmény: PW2024 (15108)
PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -2 2 15121

Az első kiváló írásod!

Előzmény: zicharonot (15115)
PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -2 2 15120

Te így látod, mások meg nem.

Figyelembe veszed az előzményeket is, vagy csak az izraeli propagandát?

Amíg nem tudtam, hogy ez már a sokadik kölcsönös öldöklés, teljesen Izrael mellett álltam.

Megismerve a korábban történteket, a szimpátia gyorsan olvadt.

A kirajzolódó népirtás is besegített a szimpátia vesztésbe.

Valamennyivel a fórum izraeli propagandistája is csökkentette a szimpátiát.

Izrael kezében van az erő és a megoldás kulcsa is.

Valamiért csak az erőt használják sorozatosan, ami hónapokra néha évekre megoldást jelent, de utána kezdődik minden újra.

Előzmény: Enduroman (15116)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -9 2 15119
Loiano Creative Commons License 2023.11.18 -4 4 15118

Erdogan török elnök a nemzetközi bíróság elé viszi izrael gázai népirtását:

 

 

https://twitter.com/clashreport/status/1725866891791540636

zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -9 3 15117

Netanjahu és Gallant szerint a Hamász összes tagja, még Gázán kívül is, „halott ember”

 

Benjamin Netanjahu miniszterelnök és Yoav Gallant védelmi miniszter sajtótájékoztatón kijelentette, hogy a Hamász minden tagja, beleértve a Gázai övezeten kívülieket is, „sétáló halottak”.

 

Gallant hozzáteszi, hogy „nincs különbség Kalasnyikovos terrorista és háromrészes öltönyös terrorista között”, ami a Hamász-vezérre, Iszmail Hanijére utal, akiről feltételezik, hogy Katarban tartózkodik.

Enduroman Creative Commons License 2023.11.18 -3 1 15116

Én pont fordítva látom:  Az izraeli válaszcsapásokat mindig is elítélték és csöndben voltak a terrorista akciók civil áldozatainak említésekor. A világ most döntött először úgy, hogy azért az mégsem járja, hogy törölkzőfejű barmok gyilkolásznak örömmel gyerekeket, nőket, időseket. Amikor meg katonákkal találkoznak, haza futnak a gázai civilek háta mögé.

 

Talán végre ki merik mondani, hogy embertelen állatok nem érdemelnek emberséges hozzáállást.

Előzmény: PW2024 (15108)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -8 0 15115

X

Előzmény: PW2024 (15114)
PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -1 2 15114

Az elcseszésen és a túltoláson kívül értetek ti még valamihez?

Előzmény: zicharonot (15111)
Törölt nick Creative Commons License 2023.11.18 -1 2 15113
Előzmény: Vevegyő (15072)
PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -1 1 15112

Gázaiak százai menekülnek el az al-Sifa kórházból:

 

(2)

 

https://www.youtube.com/watch?v=0LS32Qrujtc

 

No Comment

Előzmény: PW2024 (15110)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -8 1 15111

Aha! Túltoltuk.

Katonai szakértő vagy? 

Mit kellene csinálni?

Előzmény: PW2024 (15108)
PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -1 2 15110

Gázaiak százai menekülnek el az al-Sifa kórházból:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=165736569&t=9017749

 

No Comment

tav. pálkovnyik Creative Commons License 2023.11.18 -1 1 15109

A háborúban elesett további 6 harcos nevét engedélyezték

 

 

Teccik érteni: engedélyezték a nevek nyilvánosságra hozását 6 fő esetében.

A többiek esetében miért nem? És hányan vannak még?

Előzmény: zicharonot (15093)
PW2024 Creative Commons License 2023.11.18 -2 2 15108

Vereség soha nem volt.

Mindig legalább 10x többet adtatok vissza, ami rögtön borítékolta a következő csetepatét.

A jelenlegit alaposan túltoljátok, és ezt a média már élőben közvetíti a korábbiaktól eltérően.

Katonailag ezt is megnyeritek, de óriási arcvesztéssel jár.

Megismer titeket a világ, amit szerencsésebb lett volna eltitkolni.

Legközelebb már az elején sem lesz szimpátia.

Előzmény: zicharonot (15101)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -9 1 15107

Köztetek nem lehet Izrael rosszhírét kelteni mert nektek már megvan az előítéletek és a ítéletek.

Előzmény: IC2023 (15105)
zicharonot Creative Commons License 2023.11.18 -9 0 15106

Semmi közöd hozzá

Előzmény: Telhetetlen_2 (15104)
IC2023 Creative Commons License 2023.11.18 0 3 15105

Nem értem mi lehet a célja. Így csak Izrael rossz hírét kelti.

Előzmény: Telhetetlen_2 (15103)
Telhetetlen_2 Creative Commons License 2023.11.18 0 3 15104

Feljegyzéseimet????

 

Aha, te eszek szerint naplót vezetsz a zsidók háborúiról?

Előzmény: zicharonot (15101)
Telhetetlen_2 Creative Commons License 2023.11.18 0 3 15103

Na, megelőztél.

 

Azt sohasem értettem, hogy van két ember, ott ül az internet előtt egy géppel, és az egyik a csillagos eget lehazudja, de miben bízik? Hogy a másik nem tud olvasni, meg őt nem szereti a gugli sem?

Előzmény: IC2023 (15099)
Telhetetlen_2 Creative Commons License 2023.11.18 0 3 15102
Előzmény: zicharonot (15094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!