Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2885
Ennek viszont véletlenül tudom az árát, a múlt héten 800 USD/db-ért kelt el az ebay-en. Most már hiába szomorkodsz, ezt lekésted! :-D




H_G Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2884
Kapásból persze nem, de pár napon belül megyunk Saturnba (monitorért), ha türelmes vagy, akkor megnézhetem. De gyorsabb, egyszerűbb és több modellhez is hozzáférhetsz, ha fölhívod az Illy forgalmazóját: http://www.espressokft.hu/
Előzmény: Vén Resu (2883)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2883
Esetleg azt is meg tudnád mondani, hogy kb. mennyiért adnak egy középkategóriás Illy készletet?
Előzmény: H_G (2882)
H_G Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2882
"talán Illy is kapható a megfelelő boltban/forgalmazónál"

Illy még a Saturnban is (csak 1-2 féle). De pl. a Mozart Souvenirben (Deák u.) is szépeket láttam, a kedvenceim a Katona J. utcai teaházból valók... Egyszerűbb azt megmondani, hol *nem* lehet csészét kapni :)

Előzmény: matti70 (2880)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2881
Jó lenne a logós is. Ezek szerint menjek be egy kávézóba és próbáljak ott vásárolni?
Előzmény: matti70 (2880)
matti70 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2880
Ha logós megfelel, akkor Molinari, Manuel, Vergnano, Saeco, Musetti, Bravi, Marcafé, Semiramis, Nespresso, talán Illy is kapható a megfelelő boltban/forgalmazónál, ezek elég korrekt minőségűek. Amúgy pedig ahogy H_G is említette, Pesten a Vasedényekben viszonylag jó kínálat van noname cuccokból, illetve a Tálal6, Édes Otthon, Kátay boltokban is érdemes körülnézni. De a kedvenc csészét megtalálni nem egyszerű... :)
Előzmény: Vén Resu (2879)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2879
Tudja valaki, hogy eszpresszóhoz való vastag falú kávéscsészéket hol lehet kapni, mint amilyenben egy jobb kávézóba adják a nedűt?
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2878
Reális a kép, csak ha nem egy ilyen viszonylag súlyosabb csészébe folyatod, hanem pl egy tojáshéj vastag fehér izébe, nemtudom milyen fajta, de olcsón sokat, teljes készletet kapni belőle (tányéroktól bögrén át mokkáskészletig), akkor az mozog közben. A két legkisebb eltáncol, ha megy a pumpa. ~ : (

Mentem lőttem róluk egy pár képet, minőségért sorry, N3650es ennyit tud:



Előzmény: H_G (2877)
H_G Creative Commons License 2006.05.17 0 0 2877
Nem tudom egyébként, ez az egész melléfolyás-probléma nem vmi más problémát jelez-e? Nem lehet, h. túl gyorsan folyik át a kávéd? Az eszpresszónak szép lassan kell kicsordulnia, vékony sugárban és nálam akár egy Petri-csészébe is lefolyna szépen, különösebb mellécsöppenés nélkül. Lehet, h. a crema-fokozós gépeken nem így normális?

Egyébként nemrég egy Vasedényben jártam (Hegedűs Gy. u. -- Körút sarka) és meglepetésemre nagyon jópofa csészéik voltak (jó áron is, de az kevésbé meglepő). Viszont csak porcelánból (és én időközben fenemód elkötelezett híve lettem az üvegnek).

Várj csak, találtam egy képet -- ilyen szép nyugodtan folyik egy Krupsból a profiknak:


Előzmény: Zsolti2003 (2873)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2876

A Krups 4020-as kávéfőző vízkőtelenítésekor a gőz funkciónál is át kell engedni vízkőtelenítőoldatot?

Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2875
Én lapos rácsféleségre, vagy lyukacsos lemezből készült alkalmatosságra gondoltam, egy nagyobb felülete, ami nagyobb, mint egy csésze.Ami kb. legalább 1-2 cm-rel megemeli a csészéket.
Előzmény: H_G (2874)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2874
De két fém túl jól csúszik egymáson, ha nedvesek, nem?

Előzmény: Zsolti2003 (2873)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2873
Keresek majd vastagabb parafa alátétet. Én valamilyen rozsdamentes acél alátétre gondoltam. Valamilyen rácsfélére. Ha magasabb a csésze, kisebb az esély a melléfolyásra, könnyebb belőni...
Előzmény: H_G (2866)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2872

Én is vettem egy Brita Aluna kancsót. Jóval olcsóbb, mint a Krups-hoz vásárolható szűrő, hiszen egy Krups-hoz való szűrő áráért majdnem 3 db Brita szűrőpatront lehet kapni, amellyel az egész háztartás vízszűrése megoldható három hónapig.

Tea készítésnél szemmel látható a különbség a szűrtvizes javára.

A DM-ben lehet kapni 79 Ft-ért "Denk mit" vízkőoldót háztartási gépekhez. Ez is olcsóbb jóval, mint a szervízben vásárolható vízkőoldó. (Azt kb. 1000 Ft-ért árusítják.)

Előzmény: matti70 (2865)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2871
"Szerintem KRUPS -nál sem az a gond, hogy "csíkos", hanem hogy fém, amin elremeg a csésze."

Az én "kockásom" 100% alumínium, mégsem remeg el. Pedig használtam már bádogcsészével, porcelánnal, sima üveggel és üvel-acél kombinációval is.
Előzmény: _MrB_ (2868)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2870
"de azért a pod mellett szól a frissesség"

Azért az a frissesség SZVSZ már csak másodlagos, nem egészen ugyanaz a hű-szinte-rosszul-lettem intenzitású érzés, mint amikor valódi frissen pörkölt kávéba szagolsz bele.

Én más okból (mert másfél adagra van szükségem a fölébredéshez) elkezdtem ollóval szétboncolni a Manuel podokat és beleszórni az őröltes szűrőbe, de egyet kell értenem a filterteás hasonlattal -- tényleg hiányzott már az adagolás-zömítés szertartása. Talán még a tisztogatás is...

Mondjuk, rendesen zömíteni nem lehet/kell ezt a pod-tölteléket; annyira finom őrlemény, épp csak hogy meg lehet simogatni a tetejét. Így lehetséges, hogy a gyenge szűrőpapír-csomagolás is megfelelő zömítettséggel együtt tartja az ESE podok tartalmát: annyira finomra őrlik, hogy az a szükséges erő majdnem 0. (Kaptam egy-két ihatatlan 40-45 másodperces patkánymérget, amíg erre rájöttem.)

Előzmény: matti70 (2855)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2869
Azé megoldottam, kiscsészébe bele KV, s ráöntöttem a habostejre. ~ : ) Tudom, fordítva kellene, de igy jött ki. ~ : D
Előzmény: H_G (2867)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2868
Szerintem KRUPS -nál sem az a gond, hogy "csíkos", hanem hogy fém, amin elremeg a csésze. Persze, ólomtalput kell venni, azzal nincs ilyen gond. ~ ; )
Előzmény: H_G (2866)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2867
"Kollegának tejesKVt csinálok, s magas 2,5es csészébe. Az meg nem fér be alá. ~ : ("

Ilyen esetben én kiemelem az egész csepegtető tálcát és a gép csupasz aljára teszem a csészét, úgy egészen magas is aláfér. (Amíg a a csésze ott van, más cseppfelfogóra persze nincs szükség.)

Előzmény: _MrB_ (2853)
H_G Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2866
"Sajnos azok meg elmásznak a szivattyű működése közben. Valamit kéne a csészék alá tenni"

Az enyémek nem másznak el a rázkódás ellenére sem (a DeLonghi csepegtető-tálcája okosan kockás rácsozatú, nem csak csíkos, mint a Krupsoké), de arra tippelnék, hogy egy parafa söralátét a csésze alatt vagy egy régi egéralátétből kivágott korong biztosan megakadályozná.

Sokkal magasabbra persze ezek nem emelik a csészét, arra is szükség lenne? Mert attól, h. magasabbról fakad a sugár, még nyugodtan le tud ömleni a csésze szintjére, nem?


Előzmény: Zsolti2003 (2850)
matti70 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2865

Erről is megosztom a tapasztalatom, ha nem baj :)

Mi először szűrő nélkül használtuk, le is vízkövesedett szegény 2 hónap alatt, elég kemény nálunk a víz. Ezután a szervízében (Kisgép Kft.) vettem bele Krups vízszűrőt, amit egyébként a Claris gyárt, 3000 Ft. és két hónapig használható. Amúgy a Claris csinálja a Jurákhoz (és még sok más típushoz) is, szerintem a MM-ban ugyanennyiért kapható Jura feliratú tök ugyanez lehet. Ezzel a szűrővel nem is vízkövesedett, de azért csupán erre a célra nem kis havi ktg. a szűrő. Így most vettünk egy Brita kancsót, és abból öntözzük a szűrt vizet a kávé- és teafőzőbe, na meg a  pohárba.

Az ízről sajna nem tudok nyilatkozni, nálunk elég normális ízű alapból a víz, így a kávén nem vettem észre változást. Az viszont tény, hogy most a Britával szűrt ivóvíz más ízű, mint a sima csapvíz.

Előzmény: _MrB_ (2864)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2864
kiderült. Kevésbé savanykás megfelelő előmelegítés után. Most már csak azt kéne kiderítenem, a vízszűrőt hol tudnám megvenni hozzá. Leírásában szerepel, de járni nem jár hozzá. Az még talán tud finomítani kicsit.
Előzmény: _MrB_ (2863)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2863
Asszem igen, lehet kevés idő volt melegedni neki. Majd kiderül.
Előzmény: matti70 (2862)
matti70 Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2862

Alapvetően a víz hőfoka, az átfőzési idő, és mondjuk az átfőzés egyenletessége határozza meg a kávé ízét. És persze KVfőző és KVfőző között vannak nem kis különbségek...

Nálunk pl. a cégnél egy podos gép van (már a második), de bármelyik podmárkát nézem (5-6 féle biztos van a fiókban), otthon a Krupson finomabbak szoktak lenni, mert szerintem ez itt bent túl magas hőfokot használ. Persze az közrejátszhat, hogy a céges egész nap be van kapcsolva, de muszáj, hiszen összevissza jönnek kávézni a kollegák.

 

Ha csak a Krupsot nézzük, mindenképp számít a bekapcsolástól eltelt idő. 10 perc kell neki, én jártam már úgy, hogy nem vártam annyit, és nem nagyon ismertem rá az addigra már megszokott piros Vergnano ízére. Ha még többet hagyja az ember melegedni, kicsit még emelkedik a hőfok (úgy fél óráig), de az a tapasztalatom, hogy nem nagyon érdemes. Részint a 10-15 perc elég, másrészt ha tovább melegszik, némely poddal már meggyűlhet a baja. Remélem segítettem :)

Előzmény: _MrB_ (2857)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2861
én is
Előzmény: yeahhh (2860)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2860
Megtaláltam, küldtem emilt...
Előzmény: Vén Resu (2859)
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2859

Érdekel köszi!

Előzmény: yeahhh (2858)
yeahhh Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2858
Van hazai forgalmazója: mán többször is beszéltem vele, mer' nekem is tetszik a cucc (amúgy JÓÓÓÓ is!!!). Inkább nagy, profi gépekkel foglalkoznak, de rendelésre behozzák. Ha érdekel, előkeresem az elérhetőségét.
Előzmény: Vén Resu (2856)
_MrB_ Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2857
Kérdés: mitől függ, hogy egy KV savanyubb vagy sem, ha a KV ugyanaz marad, csak két külön gépben főződik le. Kimondottan POD-ról van szó, aminek nevét nem tudom. Kollegina behozott 1et, otthon azt használják, olasz. Otthon olyan főzőjük van, amivel csak POD-ot lehet főzni. Bent a Krups 4020-assal savanyubb lett szerinte.
Vén Resu Creative Commons License 2006.05.16 0 0 2856

Szevasztok!

Lassacskán kezdem kiművelni magam az otthoni eszpresszó témában, úgyhogy a közeljövőben beruháznék valami tisztességesebb "home" eszpresszó főzőbe meg kávédarálóba. A kérdésem az lenne, hogy itthon kik forgalmaznak ilyen gépeket? A neten láttam egy Rancilio Silvia nevű szerkentyűt, elég sokan dicsérik és árban is egy kicsivel a "fájdalomküszöb" alatt van, de sajnos magyar viszonteladót nem találtam.

Előzmény: matti70 (2855)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!