Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Kisdutrás_Laci Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19828

Sziasztok! Szétszedtem a vezérlőtömböt és van egy pár érdekesség. A vezérlő tolattyún fekszik ugye a  tolócsap. Behelyeztem a tolattyút és fentről sz istenért se birom behelyezni. Ugye utána menne rá a golyó a rugó és végül a fenéklap. Kicsit meg kellene csiszolni a tolócsapot egy kicsit ,hogy beessen a helyére? A másik,hogy a kiegyenlítő szelepet is szétszedtem és lejött a fenéklap kiesett a rugó,de nagyon más nem jött ki. Lenni kellene-benne golyónak vagy még valami másnak? A kiegyenlítő szelepnek is ki kellett volna,hogy jöjjön? Előre köszönöm a választ!

elvtársak Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19827

Ez lett a második.

Előzmény: pléhúsz (19820)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19826

Mérnökferi engem is megbántott, vagy inkább azt mondanám, inkorrekt volt egy kissé. Csak annyiból volt ez meglepő, hogy teljesen azonosan látjuk a világot. Mindkettőnk szülei pontosan tudják, mi az a vörös terror, stb.

Nagyon együtt érzek vele, s teljesen igaz, amit írt most is.

 

Beszélgettem egy bodza termelővel, aki egyébként görgös ekével szánt. Rogyásig temett nekik idén, 2-3 ha van. Még most is böngésznek. 900 ezer Ft-ot fizetett ki eddig őrzésért.

Hát ez van, méghogy nem tudja mi az udvarán a kukorica? Olyantől vesz át a felvásárló, gabonát, fémet, zöldséget, gyümölcsöt, akinek nincs földje, nincs fém üzeme, nem kapált soha. Embert sohasem ölnék, mert a 10 parancsolatra neveltek. De ha mászna be az ablakon, s a családomat veszélyeztetné, lehet hogy még nem láttak ezek szörnyeteget.

Az hogy az V. parancsolat kimondja. Ne ölj! S mi e szerint élünk. Ez mindenre feljogosítja őket? 

Fogalmazhatunk úgy is. Azáltal, hogy ennyire nem csinál semmit a törvényhozás, a mindegy milyen fajtájú bűnözéssel. TERVBE VETTE, S SZÁNDÉKÁBAN IS ÁLL, A MAGYARSÁG KONKRÉT KIÍRTÁSA!

 

Vannak ezek a tetű emberjogi szervezetek a világban, akik csak azért üzemelnek, hogy Magyarországot a lehető legjobban alázzák. Mi lenne, ha folyamatosan kapnák tőlünk rasszistáktól ezen történeteket, amiket itt egymásnak elpanaszolunk.

Azért ebben is unikum ország vagyunk. A többség, amely fajgyűlőlő, kirekesztő fasiszta, nem barátságos, nem vendégszerető, egyáltalán nem segítőkész, a világ bajaiban nem adakozó. Minden percben kirabolt, megerőszakolt, átvert.

joebatyo Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19825

Már írtam neki facebook-on, válaszolt is, hogy szivesen eljön ha tud.

Bátyuskát pedig virtuális megrovásban részesítem, amiért nem informálja a hugicát :)

Ugye ahogyan a Klub alapítóülésén elfogadtuk,

minden Dutrás hölgynek ingyenes a tagság.

Lehet, hogy ö még nem is tud róla, hogy klubtag )

Előzmény: pléhúsz (19817)
bedipeti Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19823

Szerbusz szhelyi69.ÉNIS OTTNYOMOM egy alválal kozó nál.nekünk is hintik a rizsát,de én látok hallok .DE amikor azanyagi oldala jön, leesik az állad,vagyaz álla aki ide jön.

 

Előzmény: szhelyi69 (19815)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19821

Jó lenne.

Előzmény: dbazsi74 (19806)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19820

Elvtársak, nem mondod, hogy van Dutrád?

Előzmény: elvtársak (19805)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19819

Jó azt mondjuk a találkozóm, de nélkületek ez mi lenne. Én bátran vállalom, hogy ez egy csöves Dutra találkozó, mert az. A Dutra Club alternatív összejövetele.

Előzmény: joebatyo (19804)
csokas_rich Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19818

Hosszú és nagy vita ez szerintem, ha a mezőgazdaságba invesztáljuk akkor még nem biztos hogy sok munkahelyet teremtünk ha esetleg a nagybrtokosok gépvásárlását támogatjuk belőlle. Azért hogy Ő vegyen egy még nagyobb traktort vagy kombájnt és egyedül még nagyobb területet tudjon kezelni. Meg kell tartania magyarországan ez apró birtok szerkezetet és azokat kellene támogatni az államnak, és itt a támogast nem csak pénzben értem. Hanem törvényileg és egyéb dolgokkal kapcsolatban. Milyen dolog az hogy mindenhol csak a termelőt húzzák le, erről szivesen mesélnék lenne mit. A másik az értékesítés. Amig a termelő nem viheti be közvetlenül a termékét az árúházakban addig csak szenvedni és kinlódni fog a termelő is. A felvásárlő még mindíg a 10 évvel ezelőtti vagy még alacsonyabb áron veszi meg a terméket és szállítja be a saját hasznával az áruházba úgy hogy gyakorlatilag ő nem tesz hozzá semmit  a termékhez. Pl egy kiló paprika felvásárlási ára nyáron volt 80Ft I.o a bolt ban meg 200Ft alatt nem volt csak lecsó minőség. Ebből a termelő aki dolgozott, magot vett, vetett, permezezett, betakarított, kapott 90Ft-ot, gondolom a felvásárló legalább rá tett 100Ft a bolt meg legalább megint 100Ft. Szóval ezen kellene változtatni hogy a sok hasonlesőt kirúgni a láncól. Utánna lenne itt felemelkedés stb..

Előzmény: szhelyi69 (19815)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19817

Ez jó ötlet volt. Felhívtam a bátyt, nézessen a fórumba a hugával.

Előzmény: joebatyo (19802)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19816

Szegény fiú, még nem szokott hozzá, hogy a szemben vigyorgók a hátad mögött cikiznek. Lehurrogták a videoit, én szerettem azokat.

Előzmény: dagidutrás (19807)
szhelyi69 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19815

Egy kicsit más téma de kapcsolódik a támogatásokhoz. Ma olvastam, hogy a miniszterelnök újabb helyen nyomta meg az indítógombot. Hétvégén volt egy kis időm és elmentem Szentgotthárdra az opel nyílt napra. Szép az új gyár korszerű gépek, néhol zajlik a probagyártás, de az új részben csak pár dolgozó lézengett. Beszédbe elegyedtem az egyik vezető mérökkel. Hírek szerint 800 új munkahely létesült. Jelenleg kb 200 főt vettek fel. A vezető szerint ha a folyamatok jólalakulnak akkor jövőre március április körülismét vesznek fel dolgozókat. És ezért az államtól kapott a cég 5.5 milliárdot, amit nem kell visszafizetni. Ha ezt a pénzt a mezőgazdaságba invesztálnák szerintem sokkal több munkahelyet lehetne létrehozni, megmenteni.

 

joebatyo Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19814

Ezeket az extra köröket sokszor le kell futni sajnos.

Esztergályos, adagolós, gumis, alkatrészbolt, villamosságszerelö, stb.

Ez hozzá tartozik.

Nagyon kellemetlen része a javitásnak, felújításnak.

Föleg a sok idö, ami elmegy vele.

 

Előzmény: csokas_rich (19813)
csokas_rich Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19813

Kacifántos lett kicsit a történet. Szombaton korán reggel ki az ágyból, gatya fel ki a géphez, hogy szétszedjem honnan fojt a víz. Az egyik hely már enélkül is látható volt a hengertömb oldalán lévő nagy fagydugón volt egy tűszúrásnyi lyuk. Gondolom ki volt az már lyukadva csak eltömítette az olajsár ami belepte a motort. Most látszik hogy az sem jó ha túl tiszta valami. :) Másik hely a 4.-ik henger alól is ömlött a víz. Akkor azt is leszedtem, új tömítések minden hol mégi folyik, Nézem de nem látom hogy honnan. Ekkor néztem meg a hengezfej alját és akkor látom hogy ott is van egy fagydugó egy pici és az is lyukas. Öröm megvan minden, felkerekedés NagyTraktorba el fagydugókat megvesz, csakhogy a srác rosszat adott persze én sem figyeltem annyira így a nagy jó lett a kicsi viszont nem. Emiatt vasárnap nem tudtam összerakni a Masinát. Helyette vasárnap volt egy nyár közepi adósságom. Álló helyben kaptam egy durr defektet, mondom akkor ezt megcsinálom helyette. Kerék le. Majd következett 3 óra kalapácsolás és gumin ugrálás :) Az elhaladó járművek meg gondolom nézték hogy mit ugrál ez a marha azon a gumin biztos felment a pumpa. Nagy nehezen lejott, belső ki, új belső be. Gumit vissza raktam, na mondom fel  kelene pumpálni. Gondolkodás, boxerba gumit be, irány a benzinkút ott van sok levegő. Hát legalább fél órán keresztül pumpáltuk. A véga az lett hogy ráhagytam mert már 4 ember várt a pumpára, gondoltam megvernek ha sokáig pumpázgatok még itt :)

 

Szóval még nincs kész teljesen, de legalább már nem mankón áll a Dutra.

Előzmény: joebatyo (19811)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19812

Hüha!

 

Csodálkoznék, ha ezt a hozzászólást nem törölné a moderátor.....

Előzmény: Kemenyes65 (19810)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19811

Legalább sikerült is kicserélni a fagydugót?

 

A demokráciáról meg csak annyit, hogy "megválasztottátok" öket. ( tisztelet a kivételnek)

Tessék inni a levét!

Hja, hogy nem ezt igérték? El is hittétek? Na meg nem is igértek semmi konkrétat.

Csak azt, hogy 2 hét alatt rendet tesznek, ami közel 2,5 évet várat magára.

Meg elszámoltatást....tényleg van/volt olyan, aki mindezt bevette?

Bianko csekket töltöttetek ki, ennek ez lett a következménye.

És itt ezzel nincs vége, ebben biztos lehet mindenki.

Ez lett a "fülkeforradalomból" !

Amugy megfogadtam, h mérnökferinek nem írok többet, igaz most sem neki válaszolok.

De pont ö volt az, aki annyira védelmébe vette "Orbán Viktor miniszterelnök Urat"

Tessék csak megnézni a   2011.03.31 10:03:41 © (9565)  sz. hozzászólását,

 amely egyben "búcsúlevél" is volt a Dutra fórumtól.

Erre (is) inkább no comment.

 

 

A demokráciáról és megválasztásról szóló dolgot meg ugye akinek nem inge.....

Előzmény: csokas_rich (19809)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.09.25 0 0 19810

Mi a demokrácia?

Erről szóljon egy vicc (?).

 

Zsidó gyerek megkérdezi a rabbit.

-Rabbi mondd, mit jelent a demokrácia?

-Azt jelenti, hogy mi lenyúljuk az embereket sok-sok pénzzel - mondja a rabbi. 

-És mondd, nem haragszanak érte? - kérdi meglepődve a gyerek.

-Dehogyis nem, ezt nevezzük antiszemitizmusnak.

csokas_rich Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19809

Először is köszönöm a segítséget fagydugó ügyben, már aki hajlandó volt írni.

 

Másodszor, a demokrácia ott kezdődik amikor nem csak az eltérő kulturájúknak vannak jogaik, hanem a másik embernek is. Ami most van az gyarmatosítás és igába döntés. Előbb vagy utóbb tesznek róla hogy itt ne maradjon senkinek semmilye. Akkor majd idejönnek akik ezt kitalálták és vígan éldegélnek amíg meg nem halnak.

Előzmény: mérnökferi (19808)
mérnökferi Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19808

Elnézést kérek előre, mert az alábbiaknak semmi köze nem lesz a Dutrához, de felrobbanok mérgemben:


-Kárkockázat viselési alap 1000Ft/ha
-A kormány által eltörölt, mégis kötelező Vizügyi társulási támogatás 1000Ft/ha
-Mérnökkamarai tagdíj: 36000Ft
-Kötelező villámvédelmi tanfolyam és vizsga (EU baromság): 45000Ft
-Villámvédelmi tervezői program: 100000Ft
-Iparkamarába, agrárkakaráma kötelező belépés  (ha így megy tovább a kamra meg üres lesz!)stb.
-A aszálykár , vadkár + 2lábú vaddisznók okozta kár!
Ez utóbbi amiért a mostani panaszáradatot megosztom veletek. Az egyik földem végében lakó "szegénysorsú család"

olyan mértékben lopta az én, és aszomszédom kukoricáját, hogy még hirdette is.

A rendőröket kihívtam, nagyon szimpatikus, tényleg megértő, mellettem álló emberek voltak, de nem tehettek semmit.

Nem volt tettenérés! A család udvarában az egyértelmű bűnjelek, mindenféle és nagy, mennyiségben. Most figyeljetek,

tanulhatunk tőlük: Az nem az övék, fogalmuk sincs, hogy került a saját udvarukba, ők az udvaruk
azon részén még csak nem is jártak! Erre én rendőrökkel együtt eloldalogtam és örülhetünk, hogy nem jelentettek

fel magánlaksértésért, mert a rendőröknek nem volt házkutatási parancsa.


Ha majd rászánom magam és ellopom valamelyiktek nagy Dutráját, én is azt fogom mondani, nem tudom,

hogy került hozzám! Ez a liberalizmus eredménye!


Ha ez a demokrácia akkor én nem kérek belőle!

dagidutrás Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19807

Hova tünt DUTRASRICHI-nem hallunk róla nem ír csaknemsértődött meg.Tavaly ő is ott volt PLÉ-nél nagyon pipec géppel,hatalmas lelkesedéssel.

Előzmény: pléhúsz (19799)
dbazsi74 Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19806

Ha minden igaz, akkor Hori67 a piroskával és a Fodor a gyári bukókeretessel.

Előzmény: pléhúsz (19799)
elvtársak Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19805

D4KA dutrához keresek márkatársakat, illetve hűtőt, vagy a hütőhöz beméretezett rajzot.

joebatyo Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19804

Hoppá!!!

 

Most írta a John, hogy egy angol magazin érdeklödik a találkozód iránt:

GATYAFELKÖTÉS INDUL :D

De így jó ez, tavaly németben jelentünk meg, idén angolban.

A végén még világhírü lesz a "csöves" találkozód :)

( csak azért írom ezt a jelzöt, mert te szoktad ezzel illetni)

Előzmény: pléhúsz (19799)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19803

1 db-ot lehet hogy tudok, ha el nem adta a bácsi.

De nagyon sokat kért érte, és hosszú évek óta kint áll az udvaron esöben hóban.

Homokszóratni is kellene, az még vagy 5000, ha nem több.

Persze ha más nincs, utolsó mentsvárként...

Előzmény: szotyi94 (19791)
joebatyo Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19802

Ez a felhozatal nem is néz ki rosszul :)

Mindeneserte egy D4K-B 90-es nagyon jó lenne, ha megjelenne.

Konkrétan itt Váczi Dorkára gondolok, a Dutrás Amazonra :)

( nyilván Molnár balázsnak is ugyanúgy örülnénk, esetleg másnak is)

Történt ugyanis, hogy 2 éve borzolta a kedélyeket Szigethalmon a D4K-B nyergében.

Azután még egyszer felbukkant a gyárlátogatáson, majd eltünt.

Igen, ez most egy személyes meghívó akarna itt rögtönözve lenni :)

Szóval Kedves Dorka, nagyon szivesen látnánk téged (is) a 90-es nyergében újra :)

 

 

 

Előzmény: pléhúsz (19799)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19801

Ki tudná nekem ma 13 óráig megmondani biztosan, 1000 %, hogy az ezres Dutra hidraulika szivattyúja merre forog? Ha szemből a kezünkbe fogjuk?

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19800

Az angol szeretne beszállni a trélerezésbe. Igaz, hogy csövesek vagyunk, de én nem szeretném. Ő mégiscsak egy vendég, nem is akármilyen.

Előzmény: pléhúsz (19799)
pléhúsz Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19799

Kedveskéim!

 

Szegény Joebátyó, már többedszerre kérdezte, hány Dutra várható, mert az Angol Barátunk, szeretné tudni, nem a szomszéd faluból érkezik. Én csináltam egy listát, a külföldiek miatt ciki, ha nagyon beharangozzuk a nagy találkozót, s mégse. Próbáljatok konkrétumot mondani, akik hoztok Dutrát, mire lehet számítani.

 

Először amelyek valószinűsíthetőek:

 

 2 Dagidutrás

 1 Offroader

 1 Dbazsi

 2 Dutráslaci 

4 én, vagy 5 

1 Gyömrőről, Árpi

1 Újoncdutrás

1 Áporkáról

 Ez 14 db. 

Talán?

1 Peti UE-50

3 Kiskőrös

1 Váczi Karcsi

2 Balázs

Így 21 lehetne. 

Lesz még Lévay Team, 2 Csepel, szeretnék 2 Ikaruszt.

pléhúsz Creative Commons License 2012.09.24 0 0 19798

Nekem erről személyes tapasztalatom van, amikor még tantókérem voltam Szigethalmon. 1982-86. Volt ott messze a környéket is össszevetve, egyetlen 90-es a Gille Lacinak, megérdemli hogy nevén nevezzem, mert nagyon jó srác volt. A Tóth faiskola is ott volt, nagyon komoly árukészlettel. Facsemete kitermeléskor ment a sex, két nagy MTZ-vel. Amikor már végleg az időjárás nyirkosra váltott, a 90-es bírta csak a faiskolai ekét húzni, mindenféle különösebb gond nélkül. Tóth bácsi minden évben mondta, hogy adja el neki az életmentő Dutrát. Nem volt eladó, viszont a csemetéket, ki kellett szedni. Laci mondott neki egy akkora árat a D4KB-ért 1980 első felében, hogy hadja már őt békén a faiskolás. Az öreg kicsapta a sok pénzt az asztalra és elvitte a Dutrát, amíg élt, azzal szedték a fákat.

 

Már írtam egyszer, ugyan az a Dutra húzta fel Újfaluban a meredek komp rampán az Ercsi Cukorgyárból visszafele a répaszeletet hordó pótkocsis MTZ-ket. Micsoda világ volt, odafele cukor répát szállítottak az MTZ-ék, mert arra kiválóak, voltak cukor gyáraink. Igaz akkor még elmaradottak voltunk, nem mint most  a punióban.

Szóval megjött két MTZ szerelvény pupozva, s azt a Dutra felhúzta a meredeken. Egész cukorrépa betakaritás alatt a 90-es ott nyaralt a Duna parton.

Előzmény: joebatyo (19790)
endrebá Creative Commons License 2012.09.23 0 0 19797

Zdravo idevalósi barátaim...

hadd büszkélkedjek el egy ócska szavvjetszkij tekknyikával, meg egy nyolcas anyagból készült bikalánccal :

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!